Çarşamba , Ekim 16 2019
Mecburi hizmetle ilgili genel paylasim bolumu....

Mecburi Hizmet Sonrası Yerimiz Değişir mi?

#3605406  gönderen dr_active
 10.07.2016 - 01:06:08
Merhaba.
Eşim öğretmen ve 69. dhy ile eş durumu ile eşimin yanına il merkezine (branşım için C grubu il) atandım. mecburi hizmetimi il merkezinde yapacam.
1-isteğim dışında mesela Mecburi hizmet bitince yer değişikliği olur mu ya da benim yerimin değişmemesi için eşimin görevinin sürekli devam etmesi mi gerekiyor. örneğin eşim 2-3 yıl sonra öğretmenliği bırakması durumunda yerim değişir mi (belli bir süre var mı?).
2-herhangi bir yere yıllık olarak eşimin devam ettiği ile ilgili herhangi bir belge teslim etmek gerekir mi.
3-Branşım için ile merkezi C grubundan A veya B grubu olarak değişmesi durumunda beni etkiler mi mecburi hizmette veya mecburi hizmet bittikten sonra.
Teşekkürler.

Re: Mecburi Hizmet Sonrası Yerimiz Değişir mi?

#3605754  gönderen burak45
 10.07.2016 - 11:30:07
Her sene başında mazaretinizin devam ettiğine yönelik belge veriyorşunu. O il hala c grubu ise devam edebiliyorsunuz,a-b ise tekrar atanıyorsunuz. Mecburi bitince hala c ise kalıcı kadroya geçmek için dilekçe veriyorsunuz. 2 sene önce böyleydi benim mazeretim bitince b grubu oldugundan ilk kurada doğuya atandım. Değişmediyse durum bu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009