Perşembe , Kasım 21 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....

Cerrahi branşınızı seçiniz.

Anestezi ve Reanimasyon
3
2%
Beyin ve Sinir Cerrahisi
20
11%
Çocuk Cerrahisi
4
2%
Genel Cerrahi
14
7%
Göğüs Cerrahisi
1
1%
Göz Hastalıkları
21
11%
Kadın Hastalıkları ve Doğum
13
7%
Kalp, Damar Cerrahisi
12
6%
KBB
27
14%
Ortopedi
18
10%
Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi
30
16%
Üroloji
17
9%
Patoloji
7
4%

Re: Hangi Cerrahi Branş ???

#2051321  gönderen bigmuffin
 13.11.2012 - 15:45:16
Simurg yazdı:
wuchereriabancrofti yazdı:
bigmuffin yazdı: makroları, fetal otopsileri, bizzat alınan biyopsileri steteskop ve anamnezle muayene edemediğimiz, bistüri kullandığımız için olabilir mi
aile hekimleri de cerrah o zaman. mis gibi otopsi yapıolar. ünvanında op.doktor varsa bilemem ama sanmıyorum. madem bu kadar cerrahi meraklısıydın daa bi cerrrahi branş yazabilirsin
arkadaslar lısteler hacettepenın sıtesınden alınmıstır.

tartısma olmasın :D
ama ne dimi:) ben de kategori açısından şeettiydim yoksa şükürler olsun ki operatör değilim

#2051326  gönderen bigmuffin
 13.11.2012 - 15:47:45
Simurg yazdı:
wuchereriabancrofti yazdı: aile hekimleri de cerrah o zaman. mis gibi otopsi yapıolar. ünvanında op.doktor varsa bilemem ama sanmıyorum. madem bu kadar cerrahi meraklısıydın daa bi cerrrahi branş yazabilirsin
arkadaslar lısteler hacettepenın sıtesınden alınmıstır.

Abi sorun o site veya bu site değil ki. İnsan bi mantıklı olur ya. Hacettepenin sitesinde dahiliye cerrahi bi branş olarak geçse cerrahimi olcak gözünüzü seviyim. mikrobiyologlar da cerrahi .bakteri kesiolar q
:D bu da bi bakış açısı :D mikrobiyologlar birleşin :P
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2051327  gönderen wuchereriabancrofti
 13.11.2012 - 15:48:48
bigmuffin yazdı:
Simurg yazdı: arkadaslar lısteler hacettepenın sıtesınden alınmıstır.

Abi sorun o site veya bu site değil ki. İnsan bi mantıklı olur ya. Hacettepenin sitesinde dahiliye cerrahi bi branş olarak geçse cerrahimi olcak gözünüzü seviyim. mikrobiyologlar da cerrahi .bakteri kesiolar q
:D bu da bi bakış açısı :D
Cerrah merrah değilim ama cerrah olmak güzel bişehadihayırlı işler;)
Kullanıcı avatarı

#2052228  gönderen Simurg
 13.11.2012 - 23:57:32
arkadaslar lısteyı olustururken atladıgımız bır bolum olmasın dıye hacettepenın bolumler kısmından alıntı yaptım..

sonucta herkesın bır tercıh hakkı var.. dahılı bransta ıse oradan secım yapınız..

amac gonlunuzdekı aslanı bulmak :D
Kullanıcı avatarı

#2052276  gönderen Sanfilippo
 14.11.2012 - 00:12:39
drmnmd yazdı:adli tıp neden cerrahi değil:?
Cerrah demek bisturiyle uğraşan kimse demek değil. Cerrah ameliyat yapan kimseye denir. Ameliyat da canlı insanlara yapılır. Amaaan kim kendini ne hissediyosa o olsun banane ben kendimi kandıramam ama
http://www.medicine.ankara.edu.tr/ankar ... 152&dil=tr

linkten bakarsanız, pataloji cerrahi branslar arasında, biz böyle gördük
not: patoloji asist değilim, olmak istemiyorum da
Kullanıcı avatarı

Selam

#2052293  gönderen padrel
 14.11.2012 - 00:17:44
Arkadaşlar düşünenlere anestezi bölümünü tavsiye ederim. Her özel hastane anesteziye bizimki gibi çok vermiyor ama ister inanın ister inanmayın bizdeki anestezist 2011 yılında kadın doğumcu ve radyoloğun toplamı kadar para kazandı. Yoğun bakım hastalarının hepsinde her işlemden prim alıyor,nerdeyse hastanede gaz çıkarsa prim alıyor ve en çok kazanan uzman kendisi. Allerjinin anesteziye ait olduğunu ilk defa gördüm, allerjik hastalıkları arı sokması böcek ısırığı vs. mantar enfeksiyonlarını cilt lezyonlarını dahi o tedavi ediyor ve kazancı çok iyi.

#2052301  gönderen wuchereriabancrofti
 14.11.2012 - 00:19:58
Sanfilippo yazdı:
drmnmd yazdı:adli tıp neden cerrahi değil:?
Cerrah demek bisturiyle uğraşan kimse demek değil. Cerrah ameliyat yapan kimseye denir. Ameliyat da canlı insanlara yapılır. Amaaan kim kendini ne hissediyosa o olsun banane ben kendimi kandıramam ama

ankara tıp fakültesi beni bağlamaz hiç bir zaman bağlamayacak da. hatta inşallah ankara şehir olarak ben hiç bi zaman bağlamayacak :mrgreen:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2052316  gönderen kamala
 14.11.2012 - 00:24:07
Sanfilippo yazdı:
wuchereriabancrofti yazdı: Cerrah demek bisturiyle uğraşan kimse demek değil. Cerrah ameliyat yapan kimseye denir. Ameliyat da canlı insanlara yapılır. Amaaan kim kendini ne hissediyosa o olsun banane ben kendimi kandıramam ama

ankara tıp fakültesi beni bağlamaz hiç bir zaman bağlamayacak da. hatta inşallah ankara şehir olarak ben hiç bi zaman bağlamayacak :mrgreen:
http://www.istanbul.edu.tr/itf/index.ph ... &Itemid=65

http://ctf.edu.tr/index.php/akademik/bo ... llari.html

:D
Kullanıcı avatarı

Selam

#2052337  gönderen padrel
 14.11.2012 - 00:29:34
Evet arkadaşlar branşların nasıl bölünmüş olduğu önemli değil,gerçekte ne olduğu önemli. Branşların bölünme şeklinde bir yanlışlık var. Cerrah denince bildiğin ameliyat yapan adam akla gelir. Cerrah tanımı budur,dahili ve harici yani temel ayrımında da tuhaflıklar var. İlla zaten temel ve klinik diye ayırmakmı gerekir. Hasta bakan branşlar,hasta baktırılmayan branşlar ve hasta bakıp cerrah olanlar var. Aslında tam ayrım zor mesela radyolojiyi nereye koycaksınız,girişimsel işlemleri var,usg si var,nükleer tıp uzmanları özellikle tiroid hastalıklarını tedavi ediyor vs radyasyon onkolojisinde de tedaviler var. Prekliniğede biyokimya,mikrop,halk sağlığı,patoloji,adli tıp gibi bölümler giriyor. Hacettepe yada ankara tıp nasıl kabul etmiş bu pekte önemli ve doğru değil.

Re: Selam

#2052352  gönderen bigmuffin
 14.11.2012 - 00:34:35
padrel yazdı:Evet arkadaşlar branşların nasıl bölünmüş olduğu önemli değil,gerçekte ne olduğu önemli. Branşların bölünme şeklinde bir yanlışlık var. Cerrah denince bildiğin ameliyat yapan adam akla gelir. Cerrah tanımı budur,dahili ve harici yani temel ayrımında da tuhaflıklar var. İlla zaten temel ve klinik diye ayırmakmı gerekir. Hasta bakan branşlar,hasta baktırılmayan branşlar ve hasta bakıp cerrah olanlar var. Aslında tam ayrım zor mesela radyolojiyi nereye koycaksınız,girişimsel işlemleri var,usg si var,nükleer tıp uzmanları özellikle tiroid hastalıklarını tedavi ediyor vs radyasyon onkolojisinde de tedaviler var. Prekliniğede biyokimya,mikrop,halk sağlığı,patoloji,adli tıp gibi bölümler giriyor. Hacettepe yada ankara tıp nasıl kabul etmiş bu pekte önemli ve doğru değil.
haklısınız, daha doğru sınıflama, preklinik-klinik, klinikleri de kendi içinde cerrahi-dahili olarak ayırmak olabilir
Kullanıcı avatarı

#2052372  gönderen insanoglu
 14.11.2012 - 00:41:47
sorması ayıp bu başlığın amacı ne ? :) gereksiz yere bi de kavga çıkmış. Telegolde Fenerbahçenin mi Galatasarayın daha çok taraftarı var gibi bi anket olmuş bu :)

#2052398  gönderen wuchereriabancrofti
 14.11.2012 - 00:49:39
kamala yazdı:
Sanfilippo yazdı: http://www.medicine.ankara.edu.tr/ankar ... 152&dil=tr

http://www.istanbul.edu.tr/itf/index.ph ... &Itemid=65

http://ctf.edu.tr/index.php/akademik/bo ... llari.html

:D
bunları da yazmıycam :D hakkaten utanmadan cerrahi diolar ya :D beni bağlamaz :D ege ne yazmış acaba :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2052401  gönderen Simurg
 14.11.2012 - 00:51:05
insanoglu yazdı:sorması ayıp bu başlığın amacı ne ? :) gereksiz yere bi de kavga çıkmış. Telegolde Fenerbahçenin mi Galatasarayın daha çok taraftarı var gibi bi anket olmuş bu :)
arkadaslar tum bransları bır baslıga da yazabılırdım ama bolmek ısteyınce kaynak bır yer bulayım dedım.. aklıma hacettepe geldı..

ya daha 100 kısı bıle olmamıs ankete katılan .. baslık 1000e yakın gorunmus.. bunu konusacagınız yerde neyı tartısıyoruz..

o zaman bende baslıyorum.. pratısyenlık de temel bılımlere gırer :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#2052405  gönderen Sanfilippo
 14.11.2012 - 00:53:38
Simurg yazdı:
insanoglu yazdı:sorması ayıp bu başlığın amacı ne ? :) gereksiz yere bi de kavga çıkmış. Telegolde Fenerbahçenin mi Galatasarayın daha çok taraftarı var gibi bi anket olmuş bu :)
arkadaslar tum bransları bır baslıga da yazabılırdım ama bolmek ısteyınce kaynak bır yer bulayım dedım.. aklıma hacettepe geldı..

ya daha 100 kısı bıle olmamıs ankete katılan .. baslık 1000e yakın gorunmus.. bunu konusacagınız yerde neyı tartısıyoruz..

usluplarda problem var cunku, link verdim diye utanmaz oldum mesela
Kullanıcı avatarı

Re:

#2052411  gönderen kamala
 14.11.2012 - 00:55:48
Sanfilippo yazdı:
Simurg yazdı:

usluplarda problem var cunku, link verdim diye utanmaz oldum mesela
adam ironi yapmış ya bugün bayanların alınganlığı üzerinde kesin bu kesin :D