Çarşamba , Kasım 20 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: gaziantep acil hakkında herşey

#3392204  gönderen dr_nurnur
 07.12.2015 - 13:31:22
forumcuxx yazdı:gaziantep acil için özet geçeyim :
-eğitim haftada 1 gün 3 saat
-10 gündüz 10 gece ile başlanıyor, kıdem arttıkça nöbetler düşüyor, en kıdemli 7 gündüz 7 gece ile bitiriyor.
-nöbetler dışında ekstradan mesaiye gelmek gibi bir durum yok.
-nöbetler 5 veya 4 kişilik ekipler halinde tutuluyor. yeni geleceklerden sonra 5 veya 6 kişilik ekip tutar.
-gece ekibinde dinlenme konusunda çok ekstrem durumlar dışında 3-3:30 saat istirahat rutin.
-her nöbette 7 veya 8 intörn de bizlere yardımcı oluyor.
-günlük hasta sayısı 400-450 arasında. çoğunluğu yeşil alan.
-aşırı hasta yoğunluğu çok nadiren olur. onun haricinde dinlenerek geçirdiğimiz nöbetler dahi oluyor.
-klinikte 2 prof 2 doç. hocamız var ve hepsi de çok iyi niyetli, çok güzel insanlar.
-asistan sayısı şu an için 17.
-asistan ortamımız güzel, hepsi iyi niyetli arkadaşlar.
-maaş konusunda : 7200-7500 arasında değişir. türkiyede bu hasta sayısında bu maaşı alan başka acilci yoktur diye düşünüyorum.

şimdilik yazacaklarım bu kadar. sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışabilirim.
gelmeyi düşünen arkadaşlardan tek ricamız : acilci olmak için gelsinler. aciller iş yoğunluğu fazla olan yerlerdir. dayanamam diyen boş yere maceraya girmesin lütfen. istifalar; hem gelenler için zaman kaybı hem de kliniğin dinamiklerini ciddi anlamda bozuyor.
saygılarımla...
madem aşırı yogun pek nadir oluyor ne diye vaka getiren 112 ekiplerini tersleyip duruyordunuz acaba?
Kullanıcı avatarı

#3392266  gönderen dr_nurnur
 07.12.2015 - 14:16:08
forumcuxx yazdı:kendi adıma 112'leri terslediğimi hiç hatırlamıyorum. tansiyonuna bile bakmadan, damar yolu açmadan getirdiğiniz için uyarılmış olabilirsiniz dr hanım/bey.
kendi adıma hiç bir hastayı bahsettiğiniz şekilde getirmedim. att m tembelse bile kendim yapardım bahsettiğiniz şeyleri emin olun.
size cok uzak bir bölgede çalışmama ragmen malignite+ kt sonrası (muhtemel) nötropenik ateş hastasını takip edildigi hastaneye getirdigim için, kaç hastane geçip nasıl buraya getirirsiniz diye bir doktor hanım tarafından azarlandım.
tek bu da değil tabi 112 ye hangi mahalleden aldınız hastayı diye soran bi kaç doktora da denk geldiğimi söyleyeyim.
artık ne antepteyim ne de 112 de siz öyle rahat anlamında yazınca dayanamadım ben de yazıverdim.
ve emin olun antepte en rahat acil sizin hastanenizinki boşa şikayetlenip durmasın arkadaşlarınız..

#3392548  gönderen gariban
 07.12.2015 - 17:20:05
forumcuxx yazdı:gaziantep acil için özet geçeyim :
-eğitim haftada 1 gün 3 saat
-10 gündüz 10 gece ile başlanıyor, kıdem arttıkça nöbetler düşüyor, en kıdemli 7 gündüz 7 gece ile bitiriyor.
-nöbetler dışında ekstradan mesaiye gelmek gibi bir durum yok.
-nöbetler 5 veya 4 kişilik ekipler halinde tutuluyor. yeni geleceklerden sonra 5 veya 6 kişilik ekip tutar.
-gece ekibinde dinlenme konusunda çok ekstrem durumlar dışında 3-3:30 saat istirahat rutin.
-her nöbette 7 veya 8 intörn de bizlere yardımcı oluyor.
-günlük hasta sayısı 400-450 arasında. çoğunluğu yeşil alan.
-aşırı hasta yoğunluğu çok nadiren olur. onun haricinde dinlenerek geçirdiğimiz nöbetler dahi oluyor.
-klinikte 2 prof 2 doç. hocamız var ve hepsi de çok iyi niyetli, çok güzel insanlar.
-asistan sayısı şu an için 17.
-asistan ortamımız güzel, hepsi iyi niyetli arkadaşlar.
-maaş konusunda : 7200-7500 arasında değişir. türkiyede bu hasta sayısında bu maaşı alan başka acilci yoktur diye düşünüyorum.

şimdilik yazacaklarım bu kadar. sorusu olan varsa yardımcı olmaya çalışabilirim.
gelmeyi düşünen arkadaşlardan tek ricamız : acilci olmak için gelsinler. aciller iş yoğunluğu fazla olan yerlerdir. dayanamam diyen boş yere maceraya girmesin lütfen. istifalar; hem gelenler için zaman kaybı hem de kliniğin dinamiklerini ciddi anlamda bozuyor.
saygılarımla...

gayet güzel özetlemişsiniz.elinize sağlık
peki hocam tüm acillerde olduğu gibi kavga-gürültü olayını nasıl çözdünüz? malum aciiler için en büyük sorunlardan biri...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3392563  gönderen forumcuxx
 07.12.2015 - 17:26:31
................................
En son forumcuxx tarafından 11.01.2016 - 02:44:09 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#3392831  gönderen Carlito
 07.12.2015 - 20:28:17
Antep acili bolgede acil yazacaklara tavsiye ederim. Ogretici, intern takviyesi var, kidemli baskisi minimal, erkek egemen ortam (kizmayin ama rahat ettirir), 7000 plus elinize gecen, hasta yakinlarinin triaj disina gecisi cok zor, asiri hard yogun hasta baskini seli yok, 2 yila sehir hastanesi yapilinca daha da rahatlar, hocalar malign degil.

Tek sikintisi antebin halkidir.

O da mesleginizin parcasi olsun sigirlarla ugrasmayi ogrenin.

Re:

#3392923  gönderen Bencelik
 07.12.2015 - 21:36:43
Ayda mesai saati kaç?