Cuma , Ağustos 23 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....
Neden birbirimize genel olarak saygımız yok sizce?

Hoca olunca asistanı, asistanken interni ezmek,kıdemliyken çömezini ezmek insan olarak görmemek acımasızca davranmak haklarını savunmamak empati yapmamak iş kitlemek vb vb...???

Aile hekimiyken uzman hekimlere uzman hekimken aile hekimlerine acil pratisyenine veya üniversite hocalarına kötü bir yaptırım gelince oh olsun çok güzel oldu demek nasıl bu kadar kolay?

Veya üniversitede asistanken eğitim araştırmadaki asistan akademik zam alamıyorken sevinmek alamasınlar demek nasıl içine siniyor insanın?

Ve en acısı şu ki ,hastanın yanında diğer doktor meslektaşını satmak, arkasından laf söylemek niye bu kadar kolay?

özetle diyorum ki genel olarak istisnalar olsa da kendi meslektaşımıza kendi içimizde birbirimize saygımız yokken halkın veya bizi yönetenlerin bizi anlamasını bekliyoruz eleştiriyoruz çoğu zaman(!!)

Öncelikle birbirimizin arkasında durmayı anlamayı öğrenmeliyiz bence.

Herkesin başına böyle bir olay gelmiştir ve mağdur olmuştur bence..Bu forumdaki herkesin de bu konu hakkında düşünmesini ve görüşlerini merak ediyorum açıkçası...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3351388  gönderen cita1990
 28.10.2015 - 19:12:36
profesyonel çalışmayı yani sınırlarını bilmeyi gerektiriyor huzurlu çalışma ortamı...mesela hoca da olsa kimse kimsenin onurunu gururunu incitmemeli ve herkes meslek etiğine göre davranmalı...
maalesef kişisel ego ve hırs ve karşısındakini ezmenin getirdiği tatmin hissi ancak kendisiyle barışık olmayan mutsuz ve meslekte olmasa bile hayatta başarısız insanların tutunduğu ,küçük olan dünyalarına renk katan öğeler.
her neyse internken kendime söz vermiştim böyle birisi olmayacağıma dair...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3351392  gönderen Carlito
 28.10.2015 - 19:14:48
Turk toplumu olarak bagli oldugumuz bizim olan gecmisten kalan bi sablonumuz yok. Islam tam degil, turkluk tam degil, araplik tam degil, avrupailik tam degil.

Boyle olunca omurilikle yasiyor ve oluyor cogumuz.

Kucukken bize ozet olarak insan olmanin erdemleri, basit teorik hayat gercekleri anlatilmiyor. Sacma sapan seylerle aklimiz dolduruluyor. Ondan sonra senden 1-2 yil once dogmasi bi insanın kendine gore sana eziyet edebileceğini ona gosteriyor. Ya da hoca sikintisi ya da prt uzman vs vs .

Atip tutmayalim. Kokleri genis ve eski bir davranis sablonumuz toplum kulturumuz hic yok. At üstünde gocmekten arabilige terfi etmis zavalli bi mutasyonuz.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3351516  gönderen ihsan005
 28.10.2015 - 20:18:02
erdem meselesi bunlar ;)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3352693  gönderen dremcen
 29.10.2015 - 22:04:14
Bir insan geçmişin zincirlerinden kurtulamamışsa,
Makul bi yaşa geldiği halde bazı şeylerin ayrımına varamıyor,
egoistliğinin kölesi olmaya devam ediyorsa
elden ne gelir?

Re:

#3352701  gönderen unhappytriad
 29.10.2015 - 22:09:41
Bugun saat 21.00de hep beraber twitterdayiz #2015eylultusmahkemesürecihızlansın diyoruz.saygimiz yok ve orgutlenmek konusunda da baraji gecemiyoruz