Perşembe , Kasım 21 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....

Genel Cerrahi Yazılabilecek Yerler

#3279041  gönderen BabaYaga
 05.08.2015 - 23:38:48
Merhaba arkadaşlar ben genel cerrahi düşünüyorum ve nerede daha iyi bir eğitim var neresi yazılır kac nobetle basliyor vaka durumu nasil gibi konularda bilgisi olanlardan öneri bekliyorum lütfen cerrahi bitti yazılmaz vs. vs. konularına girmeyin bi de Uludağ hakkında bilgisi olan varsa da öğrenmek isterim cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Re: Genel Cerrahi Yazılabilecek Yerler

#3279715  gönderen Tosbik
 06.08.2015 - 23:26:12
Aütf iyidir hoştur. Vaskülerinden onkosuna, hepatobiliyerinden endokrinine birçok birimi mevcuttur. Ameliyat sayısı çeşitliliği tatmin edicidir. Ortamı da korumacı, kollamacıdır. Ancak çok yoğundur. Asistan sayısındaki sıkıntı son yıllarda azalmakla birlikte halen mevcuttur.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Genel Cerrahi Yazılabilecek Yerler

#3294903  gönderen generalsurgery
 24.08.2015 - 20:51:10
BabaYaga yazdı:Merhaba arkadaşlar ben genel cerrahi düşünüyorum ve nerede daha iyi bir eğitim var neresi yazılır kac nobetle basliyor vaka durumu nasil gibi konularda bilgisi olanlardan öneri bekliyorum lütfen cerrahi bitti yazılmaz vs. vs. konularına girmeyin bi de Uludağ hakkında bilgisi olan varsa da öğrenmek isterim cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Düzce üniversitesi hakkında bilgi verim. Burda prof ve doc var. Uzman yok. Direk hocalarla muhtapsin . Cerrahide en benign sayılacak yer. 2 asistansız. 2 kontejan açılmış. Gelirlerse çok rahat biryer olacak. Herturlu vakaya girersin. Daha 2 aylığım ve 2 apendektomi yaptım. Hocalar biran evvel ogrenmemiz için çaba sarfediyorlar.sorunuz olursa cevaplarım

#3294915  gönderen drahebarak
 24.08.2015 - 20:57:31
Hocalar gruplara ayrılmış mı?yoksa herkes her vakayı yapıyor mu?
2:ilk başlayan birinde 5 yıl süreç nasıl ilerliyor.örnek: ilk 6 ay servis sonra yoğun bakım, kons,vakayı brinci ya da ikinci adam olarak ne zaman yapıyorsunuz.Asistanlığın ilerleme aşamaları?
3:Vaka günleri,makale saatleri var mı?
4:poliklinik hizmetleri nasıl,asistan,hoca..

Re:

#3295236  gönderen generalsurgery
 25.08.2015 - 00:25:42
Gruplasma yok . Vakaları biz yazıyoruz paylastiriyoruz. Direk hocaya gidenler hariç. Ben yeni başladım ama istediğim zaman ameliyata iniyorum. Kidemliye söylüyorum. O servise bakıyor ben aşağı ameliyata iniyorum. Şimdilik servis ve konslar bende. Zaten bilmediğim birşey olursa ki çok oluyor hocaya direk danışıyorum. Oda beni yönlendiriyor. Zaten 2 kişi gelirse herkeze 1 görev düşecek.dolayısıyla daha rahat olacak. Elimin altında inturnler var.5 kişiler herkeze bir görev veriyorum sonra kontrol ediyorum. Makale diye birşey şimdilik yok. Yoğun bakım şimdilik yok. İlerde ne olur bilemem. Anestezi bakıyor yerimize. Hocalar herturlu vakaya alır niyetleri biran evvel öğretmek. Öğretip rahatlamak. Çünkü uzman yok. Hoca ve asistanlar var. Aslında bu güzel bir bakıma. Daha çok yeniyim hoca bana laparoskopi yi öğretmeye çalışıyor. Buranın en güzel yanı kısa zamanda çok is yaparsın. 2 kötü yani var Şehir ve yoğunluk

Re:

#3295238  gönderen generalsurgery
 25.08.2015 - 00:26:13
Gruplasma yok . Vakaları biz yazıyoruz paylastiriyoruz. Direk hocaya gidenler hariç. Ben yeni başladım ama istediğim zaman ameliyata iniyorum. Kidemliye söylüyorum. O servise bakıyor ben aşağı ameliyata iniyorum. Şimdilik servis ve konslar bende. Zaten bilmediğim birşey olursa ki çok oluyor hocaya direk danışıyorum. Oda beni yönlendiriyor. Zaten 2 kişi gelirse herkeze 1 görev düşecek.dolayısıyla daha rahat olacak. Elimin altında inturnler var.5 kişiler herkeze bir görev veriyorum sonra kontrol ediyorum. Makale diye birşey şimdilik yok. Yoğun bakım şimdilik yok. İlerde ne olur bilemem. Anestezi bakıyor yerimize. Hocalar herturlu vakaya alır niyetleri biran evvel öğretmek. Öğretip rahatlamak. Çünkü uzman yok. Hoca ve asistanlar var. Aslında bu güzel bir bakıma. Daha çok yeniyim hoca bana laparoskopi yi öğretmeye çalışıyor. Buranın en güzel yanı kısa zamanda çok is yaparsın. 2 kötü yani var Şehir ve yoğunluk
Kullanıcı avatarı

Re:

#3295279  gönderen dankaufman
 25.08.2015 - 01:23:23
mutlaka birileri cerrahiyi sevecek ve yapacak ama TR'de adalet yok. ileride şimdi bile çok olan sıkıntıları kanuni ve idari düzenlemeler yapılmazsa daha da artacak. Allah gayret kuvvet versin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3295288  gönderen radiolog
 25.08.2015 - 07:39:38
Evet zor ama sevdiğiniz mesleği yapmak çok önemli
Ömür boyu yapacaksınız neticede
Başarılar dilerim

Re:

#3317210  gönderen BabaYaga
 23.09.2015 - 20:39:00
Güncel

Re:

#3317988  gönderen BabaYaga
 25.09.2015 - 03:55:43
Hiç mi bilgi verebilecek biri yok..
Kullanıcı avatarı

#3318087  gönderen CaptainJamaica
 25.09.2015 - 15:15:52
Malatya mezunuyum inonu yazma derim. 14 nobet tutuyorsun ,altina biri gelsede azalmayabiliyor. Geceleri 2 servisten birden sorumlusun tek basina ortalama 55 yatak.ben 3 hafta zor dayandim is yukune . Ben varken calisan 2 abi ayrıldı, organ nakli var ama sana is yuku oluyor sadece.bir servisin pansumanlarini biz yapiyorduk. Geceleri de vaka oluyor genelde.4 ten once dinlenemiyorsum ertesi gunde full.cerrahi dusunen ben cerrahiden sogudum .Merak ettikleriniz olursa sorabilirsiniz.

Re:

#3318093  gönderen renkver
 25.09.2015 - 15:41:38
osmangazi hakkında bilgi vereyim ... 10 nöbetle başlanıyor . 6 prof 1 yardc doç var. şuan 6 asistan var . yaklaşık 60-70 servis yatağı 15 yoğun bakım yatağı var. servisten başlanıyor sonra yoğun bakım sonra poliklinik ...vs standart işleyiş. ayda 2 haftasonu boş en güzel yanı ... ilgilenen arkadaşların sorularını ayrıca yanıtlamaya çalışırım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3319378  gönderen siyahtar
 27.09.2015 - 19:58:15
Sakarya unıversıtesı genel cerrahı.. gızlı bahçe dıyebılırım... ÇOK KALITELI HOCALARI VE UZMANLARI var.ORTAM SAHANE BOL VAKA yapma ımkanın mevcut. 36 kısılık servısı mevcut cerrahı yogun bakım mevcut ıs yuku az ayrıca gastroenterolojı ve onkolojı cerrahı dıye yan dal servısı de var ancak o servıste takıplerı servıs yukunu yandalcı abılerımız cekıyor oncekı yıllarda oranın da iş yuku servıscıye aıttı sımdı oyle degıl sımdı oranın meyvelerınden faydalanıyorsun. en temel vakalardan uç vakalara kadar herseyı gorme ımkanın mevcut. BOL YAYIN ımkanı var uzmanlıgını alacak abımızın docent olacak kadar yayını var.. en guzel yanlarından bırısı 7000 -8000 PARA alıyorsun kı ulke asıstanları arasında nadır gorulur bır ucret bu. ROBOTIK cerrahı yapılmakta.10 NOBET le baslanıyr nobetler uzmanla bırlıkte tutuluyor herseyı farklı ellerden goruyorsun.. daha ILK2 HAFTADAN VAKA yapıyorsun.. cerrahı genel olarak yogundur bunu ancak saygılı ve guzel bır ortamda yaparsan zzevk alırsın SAKARYA KESFEDILMEMIS GIZLI BAHCE haberınız olsun.. çalışkan cerrahıye ısteklı arkadasları beklerız...öm atabılırsınız ayrıntılı bılgı ıcın