Cumartesi , Ağustos 24 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....

Re: ilk BEYAZ KOD heyecanı :)

#3046707  gönderen dogeradem
 21.11.2014 - 11:07:03
Geçmiş olsun doktorum

İlk olunca heyecan dorukta oluyor
sonrakilerde alışıyorsun :)

Tüm haklarını ara
ceza almasalar bile yani ertelense bile polis - avukat falan uğraşınca kendilerine gelirler

zaten avukat paraları falan 500 - 600 ödüyorlar
bir de manevi dava açarsın tam cukka :)
Kullanıcı avatarı

#3046709  gönderen drmacik
 21.11.2014 - 11:14:10
dogeradem yazdı:Geçmiş olsun doktorum

İlk olunca heyecan dorukta oluyor
sonrakilerde alışıyorsun :)

Tüm haklarını ara
ceza almasalar bile yani ertelense bile polis - avukat falan uğraşınca kendilerine gelirler

zaten avukat paraları falan 500 - 600 ödüyorlar
bir de manevi dava açarsın tam cukka :)

Aynen adrenalin i hissettim. Bütün koronerlerim açıldı:)
Sonuna kadar allah ömür verirse ugrasacagim. Lise kankim de avukatim olacak inşallah.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3046711  gönderen drmacik
 21.11.2014 - 11:18:07
MD2014 yazdı:
drmacik yazdı:
MD2014 yazdı: Neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama toplumunuzda bir iletişim defekti var.o hasta size ben ilaç yazdıracaaam! Yerine...doktor bey/hanım rica etsem şu ilaçları reçete edebilir misiniz bir sakıncası yoksa..vb birşeyler söylese sizin de yaklaşımınız farklı olurdu
Iletisememezlikerimiz var, bence:) iletisimden önce ayri bir sorun var . Bu kiz parayi kazanan ben miyim ve yaz ilaçları sus demesi bunu gösteriyor. Anlamadigim kisim nasil bi anadan doğmuş bu diye düşünürken anasini da gördüm.
ama kiz farik ve mumeyyiz.

Insanların iç dünyalarında(belki bizler de içindeyizdir)fırtınalar kopuyor bir sürü sorun yaşanıyor ardından da hiç Alakası olmayan en Zayıf halkaya tüm problemini kusarcasına patlıyor.bu iç patlamasını Yaşadıkları kişinin doktor olması zaten başlıbaşına bir ironi.hiç kimse böyle insanların hedefi olmamalı o da ayrı mevzu
Aynen doktor gunah keçisi. Bu yaratıklar inşallah böyle şikayetler olursa ve arkasinda durulursa doğal seleksiyon ile yok olmaya mahkumlar. Ben sonuna kadar duracam sonucu da buradan paylaşacağım:)
Kullanıcı avatarı

#3046717  gönderen drmacik
 21.11.2014 - 11:38:48
DrGulsever yazdı:Geçmiş olsun doktorum. Hasta olmadan ilaç yazmak sıkıntılı eskisi gibi değil dikkat edin

Kız küçükse birşey olmaz ama annesine memura zorla iş yaptırmaya çalışmaktan dava açtırabilirsiniz. Hasta olmadan zorla ilaç yazdırmak suçtur burdan yürüyün

Sizde size bağırıp çağırmasından maddi manevi dava açabilirsiniz

Ama Bulunduğunuz yer bu kadar sıkıntılı ise birdaha düşünün. Kamu davasından kesinlikle vazgeçmeyin ama
Teşekkür ederim doktorum. Şikayet imden vazgeçmeyecegim. Sonuna kadar gideceğim.
Bulundugum yer gocmen kesimin olduğu yer sosyo kültürel düzeyi dusuk. Ama 1haftam kaldı. Sorun olursada artik yapacağım tek sey kapi pencere kapatıp polis aramak. Allah kimsenin basina vermesin. . Insallah bu yaratıklar eradike olur böyle şeylerle
Kullanıcı avatarı

#3046721  gönderen drmacik
 21.11.2014 - 11:47:48
luire yazdı:Benim de başima bi hasta yakiniyla bir sikinti geldi. Ben de polis çagirdim. Ertesi gün biz de beyaz kod etkinleştirdik. Ben şikayetçi olunca karşı taraf da oldu. Onlarin şikayeti takipsizlikle sonuçlandi ama süreç beni germişti. Ben magdurum ama yargilaniyorum hissi oldu. Neyse. Bana bi avukatin dediği önce kamu davasi benim lehime sonuçlanirsa sonra tazminat davasi açabilecegimdi. Lakin avukatlar da sistemden epey bi yipranmişlar dedikleri hep muallak cevaplar oluyor. O yuzden araştırın. Bir de biraz zaman alıyor ama yerini bulur. Zaman da 1 yil filan ortalama. Evrak gel git derken süre biraz uzun. Vazgeçmeyin bence sure uzun diye
Insallah doktorum ben vazgecmem. Kankamda avukatim olacak insallah. Nssip bundan öte inşallah. Adalet yerini bulsun da ne oluyorsa olsun
Kullanıcı avatarı

#3047257  gönderen dr_nlp
 22.11.2014 - 03:16:56
Bu konuda hakkımızı aradıkça sorunların çözümüne katkısını göreceğiz bu konularda hukuki yolları kullanarak devam edilmesi sonuçlarının paylaşılması en büyük temennimiz...

#3048012  gönderen sparka
 23.11.2014 - 11:28:36
Kızın biri de (liseli) emri vaki şekilde rapor istemişti okuldan kaçmasının üzerine.
Ben vermem diyince, ellerini pektoral bölgesindeki düğmeleri yırtma pozisyonuna götürüp, vermezsen beni taciz etti diye bağırıp ağlarım dedi.
Ben de çok korktum dur vercem diyip zaman kazanıp aile hekimliği programında babasının ismini buldum. Bereket, telefon numarası da yazıyordu. Sonra dedim dur halletcem işini, internet kasıyor bi modemi açıp kapatıp gelim diye. WC ye gittim, babasına durumu anlattım, bu tehditinin üzerine tutanak tutturursam, kızının hapse kadar yolu var diye tehdit ettim. Sonra dedim bilmem ne numaralı odaya, personele tembih ettim kapıyı vurmadan gir, bekliyorum diye.
Sonra polikliniğe girdim, kıza tamam sakin olun veriyorum, aksi gibi program kasıyor fln diyip zaman kazandım. Sonra kapının açılmasıyla, iri yarı karadenizli agresif bir adamın, kızı muayene masasında tokatla yere serip, üstünü çiğnemesiyle uykum açıldı :)
Sonra kendimi, kızını babasının ellerinden kurtarmaya çalışırken buldum.
Şimdi düşünüyorum da, yusuf gücü ne kıvrak zekayı kullanmaya zorluyor adamı. Şans da yanımızda tabi. İlk göreve başlamanın çekingenliğiyle baya tırsmıştım o tehdit karşısında. İtibarına yapılan saldırı, öyle böyle değil, fiziksel saldırılara da benzemez, çamur at izi kalsın.
Haa, bu gün olsa ne yaparım, hemen o an kapıyı açar, onun bana yaptığı tehditi yüksek sesle söyler, en fazla da tokadı patlatır atardım dışarı.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3048022  gönderen elifff_
 23.11.2014 - 12:02:16
drmacik yazdı:bugun 14 15 yaslarında bi kız çocugu annesinin ve halasının ilaçlarını yazdırmak için geldi.
bu kız yaklaşık 2 hafta önce rapor vermediğim ve ben hasta halde hasta bakıyosam sende hasta değilsin okuluna gidebilirsin dediğimde parayı kazanan da ben değilim diyen kızdı. ve bunu diyip çıktı ben arkasından saygısız demekle yetinmiştim.
velhasıl kelam kıza sen böyle saygısız mısın dedim. kız ne desin sus ilaçları yaz dedi :) :)
bende halan ve annen gelsin yazayım dedim saygısızlık yapma dedim kız gitti.
benim el ayak titremeye basladı sinirden su içtim hemşire hanımın yanına gittim. o sırada annesi geldi sen benim kızımı nasıl rencidde edersin , ilaçlarımızı nasıl yazmazsın, ilaçları yazmak zorundasın diye bağırmaya basladı. bende bağırma burada dedim ve istediğin yere sikayet et dedim ve koridora çıktım. sonrasında arkamdan geldi bağırmaya aynı şeyleri hastalarımın önünde demeye devam etti.
bende hemen polisi aradım bekle dedim polis geliyo şikayetçi isen dur dedim kaçtı gitti. sonrasında polisler geldi. bulundugum bölge sıkıntılı bi yer olunca da kapının önune bi akrep bi de ekip otosu geldi :) keleşler falan vardı araçlarda. herneyse şiyetçiyim dedim emniyette şikayetçi oldum eve geldim beyaz kod 113 ü aradım. bakalım ne olacak sonucu eğer tazminat kazanırsamda az önce haberlerdeki ermenekte oglu ölenlere verecem ahan da buraya yazdım. yakında haberlere cıkarım heralde :) :)

inş adalet tecelli eder :) :)
hangi il?
Kullanıcı avatarı

#3048916  gönderen drmacik
 24.11.2014 - 18:09:16
sparka yazdı:Kızın biri de (liseli) emri vaki şekilde rapor istemişti okuldan kaçmasının üzerine.
Ben vermem diyince, ellerini pektoral bölgesindeki düğmeleri yırtma pozisyonuna götürüp, vermezsen beni taciz etti diye bağırıp ağlarım dedi.
Ben de çok korktum dur vercem diyip zaman kazanıp aile hekimliği programında babasının ismini buldum. Bereket, telefon numarası da yazıyordu. Sonra dedim dur halletcem işini, internet kasıyor bi modemi açıp kapatıp gelim diye. WC ye gittim, babasına durumu anlattım, bu tehditinin üzerine tutanak tutturursam, kızının hapse kadar yolu var diye tehdit ettim. Sonra dedim bilmem ne numaralı odaya, personele tembih ettim kapıyı vurmadan gir, bekliyorum diye.
Sonra polikliniğe girdim, kıza tamam sakin olun veriyorum, aksi gibi program kasıyor fln diyip zaman kazandım. Sonra kapının açılmasıyla, iri yarı karadenizli agresif bir adamın, kızı muayene masasında tokatla yere serip, üstünü çiğnemesiyle uykum açıldı :)
Şimdi düşünüyorum da, yusuf gücü ne kıvrak zekayı kullanmaya zorluyor adamı. Şans da yanımızda tabi. İlk göreve başlamanın çekingenliğiyle baya tırsmıştım o tehdit karşısında. İtibarına yapılan saldırı, öyle böyle değil, fiziksel saldırılara da benzemez, çamur at izi kalsın.
Haa, bu gün olsa ne yaparım, hemen o an kapıyı açar, onun bana yaptığı tehditi yüksek sesle söyler, en fazla da tokadı patlatır atardım dışarı.
vay anasını be. Arkadaş im geçmiş olsun iyi yapmışsın babası da allahtan anlayabilecek iq düzeyinde bir insanmış. Yoksa sen benim kızımı taciz ettin de bana yalan söyledin diyebilirdi. Allah bi daha yasatmasin. Ben bu olaydan beri son haftam zaten geçici görevmde hemşire hanımı da yanma oturttum öyle bakıyorum hastalara. Dikkat etmek lazim bazi olaylar ankik oluyo. Ama kiz iyi dayak yemiş :) :) o kadar kisa sürede babasinin gelmesine sasirdim ama. Nasıl bi kizdiysa
En son drmacik tarafından 24.11.2014 - 19:15:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 4 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#3048919  gönderen drmacik
 24.11.2014 - 18:10:43
keser2713 yazdı:beyaz kodu arayınca ne oluyor ki?
kayıt mı tutuyorlar??
Valla bana bi bayan çıktı olayi anlattım bi sayi verdi kayıt numaran bu dedi. Öyle:) inşallah bişey oluyodur onu da görecez bakalim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3051877  gönderen sparka
 28.11.2014 - 20:43:23
drmacik yazdı:
sparka yazdı:Kızın biri de (liseli) emri vaki şekilde rapor istemişti okuldan kaçmasının üzerine.
vay anasını be. Arkadaş im geçmiş olsun iyi yapmışsın babası da allahtan anlayabilecek iq düzeyinde bir insanmış. Yoksa sen benim kızımı taciz ettin de bana yalan söyledin diyebilirdi. Allah bi daha yasatmasin. Ben bu olaydan beri son haftam zaten geçici görevmde hemşire hanımı da yanma oturttum öyle bakıyorum hastalara. Dikkat etmek lazim bazi olaylar ankik oluyo. Ama kiz iyi dayak yemiş :) :) o kadar kisa sürede babasinin gelmesine sasirdim ama. Nasıl bi kizdiysa
Babası o civarda esnaftı, ben telefonda sordum zaten şu an nerdesiniz, müsaitmisiniz fln diye. yürüyerek 5-6 dk edecek bir mesafeydi.
Babasının yusuflaması biraz da benim tehdidimden. Tutanak tutup hapsi boylatırım diye tehdit etmesem belki bu kadar ciddiye almazdı.
Kullanıcı avatarı

#3052446  gönderen drmacik
 29.11.2014 - 14:21:01
sparka yazdı:
drmacik yazdı:
Babası o civarda esnaftı, ben telefonda sordum zaten şu an nerdesiniz, müsaitmisiniz fln diye. yürüyerek 5-6 dk edecek bir mesafeydi.
Babasının yusuflaması biraz da benim tehdidimden. Tutanak tutup hapsi boylatırım diye tehdit etmesem belki bu kadar ciddiye almazdı.
anladımm doktorum allah bi daha yaşatmasın inşallah :) kıza da 1 gr üzüldüysem namerdim :)