Cumartesi , Kasım 23 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....
Kullanıcı avatarı

Re: ilk BEYAZ KOD heyecanı :)

#3204900  gönderen drmacik
 14.05.2015 - 10:36:48
dogeradem yazdı:
drmacik yazdı:
dogeradem yazdı: hocam geçmiş olsun
üzüldüm
mesajları yeni gördüm

inşAllah nisanda istediğin yer olmuştur
çok şükür 65.19 geliyo 505. yim doktorum. basıp gidecem inş :)
Hocam hakkında hayırlısı
senin için sevindim :)
Teşekkür ederim hocam. 😊

#3393075  gönderen tusuyerimkiben
 07.12.2015 - 23:29:48
bir nöbet sabaha karşı 4 sularında..
kapıda 70li yaşlarda bir teyze; yan ağrısı var yürüyüşten aşikar, yanında 40'ına yakınca oğlu.. ellerinde yaklaşık 3 ay önceye ait bir reçete ve 1amp.dicloron.. iğne yaptırmaya geldik dediler, saat ve teyzenin kliniği ne alaka dedim reçeteye bakıp, teyzeyi muayene etmek istedim ve tit sonucuna göre tedaviyi düzenleyeceğimi söyledim ve gerekirse yönlenidrmeyi..
oğul anneye hıncını benden çıkarmaya kalkıştı, aylardır yaptırıoz ne biçim dr'sun şu ilacı yap gidelim dedi.. (sanki sıcak yatağından ben kaldırdım herifi!)
muayene ve tahlil olmadan olmaz dedim, reçete eski, hadise de yen, bir şeye benziyor dedim, adam muayeneye falan izin vermeden , ağrıdan kıvranan annesinin kolundan sürüyerek söylene söylene gitti..
15-20 dk sonra aci tel'i çaldı, dr ile görüşmek istemiş aldım..
efendim demeye kalmadan '' senin gibi dr'un taaa ...'a k... dedi , çat die kapattı suratıma.. ammaaa sesini almıştım ve onun olduğunu anladım... sordum soruşturdum.. hastane müdürünün 2.kuşak kuzeni çıktı herif.. sabah oldu müdüre gittim, adam arandı, geldi özür falan diledi ama hala ama işte o saatte bende haklıydım dio.. yahu ben senin mahalle arkadaşın mıyım ki küfür etmeyi hak görüyorsun!! neyse herif gitti, müdür kusura bakmayın falan dedi, bii dkk dedim,
bakarım ben bu kusura bakarım! memleketimde mecburi yaptım ben, buranın çocuğuyum, bilirim senin ruhunu, hayatını, ne yer ne içer , nerede gezersin.. ama başka bir hekim arkd.'ımın gözünü korkutur istifaya bile sürükleyebilrisin!
baktım da bu kusura.. siz bakmayın kusura, ben beyaz koda gidiyorum dedim ve.. sonuç; hükmün açığa alınması -11 ay hapis cezası!!

sonradan alıyorum duyumları , artık pek bir nazikmiş muayeneye geldiğinde :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

ilk BEYAZ KOD heyecanı :)

#3393153  gönderen drmesela
 08.12.2015 - 00:19:50
drmacik yazdı:bugun 14 15 yaslarında bi kız çocugu annesinin ve halasının ilaçlarını yazdırmak için geldi.
bu kız yaklaşık 2 hafta önce rapor vermediğim ve ben hasta halde hasta bakıyosam sende hasta değilsin okuluna gidebilirsin dediğimde parayı kazanan da ben değilim diyen kızdı. ve bunu diyip çıktı ben arkasından saygısız demekle yetinmiştim.
velhasıl kelam kıza sen böyle saygısız mısın dedim. kız ne desin sus ilaçları yaz dedi :) :)
bende halan ve annen gelsin yazayım dedim saygısızlık yapma dedim kız gitti.
benim el ayak titremeye basladı sinirden su içtim hemşire hanımın yanına gittim. o sırada annesi geldi sen benim kızımı nasıl rencidde edersin , ilaçlarımızı nasıl yazmazsın, ilaçları yazmak zorundasın diye bağırmaya basladı. bende bağırma burada dedim ve istediğin yere sikayet et dedim ve koridora çıktım. sonrasında arkamdan geldi bağırmaya aynı şeyleri hastalarımın önünde demeye devam etti.
bende hemen polisi aradım bekle dedim polis geliyo şikayetçi isen dur dedim kaçtı gitti. sonrasında polisler geldi. bulundugum bölge sıkıntılı bi yer olunca da kapının önune bi akrep bi de ekip otosu geldi :) keleşler falan vardı araçlarda. herneyse şiyetçiyim dedim emniyette şikayetçi oldum eve geldim beyaz kod 113 ü aradım. bakalım ne olacak sonucu eğer tazminat kazanırsamda az önce haberlerdeki ermenekte oglu ölenlere verecem ahan da buraya yazdım. yakında haberlere cıkarım heralde :) :)

inş adalet tecelli eder :) :)
Bunu okuyunca guldum hocam benzer olayi az once ben de yasadim ve ilk beyaz kodumu verdim.benim de elim ayagim titredi.
Kullanıcı avatarı

#4279670  gönderen Dr_BDS
 15.06.2019 - 01:21:19
Beyaz kod verirken değil de, beyaz kod verdiğimi unuttugum icin eve mahkemeden yazı geldiğinde epey heycanlanmistim :D Neyse ki beyaz kodla alakaliymis :lol: