Salı , Ağustos 20 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....
Kullanıcı avatarı

ilk BEYAZ KOD heyecanı :)

#3046336  gönderen drmacik
 20.11.2014 - 19:46:05
bugun 14 15 yaslarında bi kız çocugu annesinin ve halasının ilaçlarını yazdırmak için geldi.
bu kız yaklaşık 2 hafta önce rapor vermediğim ve ben hasta halde hasta bakıyosam sende hasta değilsin okuluna gidebilirsin dediğimde parayı kazanan da ben değilim diyen kızdı. ve bunu diyip çıktı ben arkasından saygısız demekle yetinmiştim.
velhasıl kelam kıza sen böyle saygısız mısın dedim. kız ne desin sus ilaçları yaz dedi :) :)
bende halan ve annen gelsin yazayım dedim saygısızlık yapma dedim kız gitti.
benim el ayak titremeye basladı sinirden su içtim hemşire hanımın yanına gittim. o sırada annesi geldi sen benim kızımı nasıl rencidde edersin , ilaçlarımızı nasıl yazmazsın, ilaçları yazmak zorundasın diye bağırmaya basladı. bende bağırma burada dedim ve istediğin yere sikayet et dedim ve koridora çıktım. sonrasında arkamdan geldi bağırmaya aynı şeyleri hastalarımın önünde demeye devam etti.
bende hemen polisi aradım bekle dedim polis geliyo şikayetçi isen dur dedim kaçtı gitti. sonrasında polisler geldi. bulundugum bölge sıkıntılı bi yer olunca da kapının önune bi akrep bi de ekip otosu geldi :) keleşler falan vardı araçlarda. herneyse şiyetçiyim dedim emniyette şikayetçi oldum eve geldim beyaz kod 113 ü aradım. bakalım ne olacak sonucu eğer tazminat kazanırsamda az önce haberlerdeki ermenekte oglu ölenlere verecem ahan da buraya yazdım. yakında haberlere cıkarım heralde :) :)

inş adalet tecelli eder :) :)
Kullanıcı avatarı

Re: ilk BEYAZ KOD heyecanı :)

#3046348  gönderen DrAdkA10
 20.11.2014 - 19:57:28
Caydırıcı yaptırımlar yapılsa da örnek teşkil etse. Ama hep -se, -sa..
Ergenler bile doktora atar yapar olmuş baksana. "sus yaz"
Aileler ne ki, çocukları ne olsun.
Eskiden toplumda cahili, alimi herkes birbirine saygı duyardı, en azından işine, konumuna..
Şimdi çocuğuna fırça attı diye öğretmen döven, çocuğunu "rencide" etti diye doktora baskın yapan..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3046351  gönderen subkutan123
 20.11.2014 - 20:03:57
Insallah donlarina kadar alirsin da bi daa boyle yapmazlar,kahveye gidip gune gidip doktora boyle yaptim da bisi olmadi havasini yapamazlar bir meslektas in olarak boyle vatandaslari ic camasirlarindan asmak gerekliligini duyuyorum..
Kullanıcı avatarı

#3046354  gönderen drmacik
 20.11.2014 - 20:07:56
subkutan123 yazdı:Insallah donlarina kadar alirsin da bi daa boyle yapmazlar,kahveye gidip gune gidip doktora boyle yaptim da bisi olmadi havasini yapamazlar bir meslektas in olarak boyle vatandaslari ic camasirlarindan asmak gerekliligini duyuyorum..
amin doktorum inşallah adalet tecelli eder. .

#3046419  gönderen tobirama
 20.11.2014 - 21:39:09
Kız 18 den küçük hiç bişey olmaz. Anneye kamu davası aÇarsan ertelemeli ceza alır şahsi tazminat davası aÇarsan 5-6 bin alırsın.
Kullanıcı avatarı

#3046435  gönderen drmacik
 20.11.2014 - 21:57:14
tobirama yazdı:Kız 18 den küçük hiç bişey olmaz. Anneye kamu davası aÇarsan ertelemeli ceza alır şahsi tazminat davası aÇarsan 5-6 bin alırsın.
şahsi olayi nasil oluyo doktorum. Ne yapmam grrek ekstra olarak
Kullanıcı avatarı

Re:

#3046439  gönderen preacher
 20.11.2014 - 22:02:29
Geçmiş olsun, umarım lehinize sonuçlanır :) üzücü bir durum ama daha bunlar ne ki diye düşündüğümüz için bir çoğumuza rutin geliyor. keşke hasta seçme hakkımız olsa,bu tarz durumlardakilere bir daha asla bakmamak, karalisteye almak gibi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

ilk BEYAZ KOD heyecanı :)

#3046446  gönderen MD2014
 20.11.2014 - 22:10:06
drmacik yazdı:bugun 14 15 yaslarında bi kız çocugu annesinin ve halasının ilaçlarını yazdırmak için geldi.
bu kız yaklaşık 2 hafta önce rapor vermediğim ve ben hasta halde hasta bakıyosam sende hasta değilsin okuluna gidebilirsin dediğimde parayı kazanan da ben değilim diyen kızdı. ve bunu diyip çıktı ben arkasından saygısız demekle yetinmiştim.
velhasıl kelam kıza sen böyle saygısız mısın dedim. kız ne desin sus ilaçları yaz dedi :) :)
benim el ayak titremeye basladı sinirden su içtim hemşire hanımın yanına gittim. o sırada annesi geldi sen benim kızımı nasıl rencidde edersin , ilaçlarımızı nasıl yazmazsın, ilaçları yazmak zorundasın diye bağırmaya basladı. bende bağırma burada dedim ve istediğin yere sikayet et dedim ve koridora çıktım. sonrasında arkamdan geldi bağırmaya aynı şeyleri hastalarımın önünde demeye devam etti.
bende hemen polisi aradım bekle dedim polis geliyo şikayetçi isen dur dedim kaçtı gitti. sonrasında polisler geldi. bulundugum bölge sıkıntılı bi yer olunca da kapının önune bi akrep bi de ekip otosu geldi :) keleşler falan vardı araçlarda. herneyse şiyetçiyim dedim emniyette şikayetçi oldum eve geldim beyaz kod 113 ü aradım. bakalım ne olacak sonucu eğer tazminat kazanırsamda az önce haberlerdeki ermenekte oglu ölenlere verecem ahan da buraya yazdım. yakında haberlere cıkarım heralde :) :)

Geçmiş olsun...inşallah son olsun
Kullanıcı avatarı

#3046448  gönderen drmacik
 20.11.2014 - 22:11:33
MD2014 yazdı:
drmacik yazdı:bugun 14 15 yaslarında bi kız çocugu annesinin ve halasının ilaçlarını yazdırmak için geldi.

Amin teşekkür ederim. Ins insanca davranir herkes ve kimse bu sıkıntıları Yaşamaz

#3046452  gönderen MD2014
 20.11.2014 - 22:14:59
drmacik yazdı:
MD2014 yazdı:

Amin teşekkür ederim. Ins insanca davranir herkes ve kimse bu sıkıntıları Yaşamaz
Neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama toplumunuzda bir iletişim defekti var.o hasta size ben ilaç yazdıracaaam! Yerine...doktor bey/hanım rica etsem şu ilaçları reçete edebilir misiniz bir sakıncası yoksa..vb birşeyler söylese sizin de yaklaşımınız farklı olurdu
Kullanıcı avatarı

#3046456  gönderen cetrefil
 20.11.2014 - 22:19:08
Ben hekim olarak bile tanimadigim meslektasimdan rapor rica etmeye cekiniyorum,gunlerdir nasil rapor bulurum diye dusunuyorum.insanlar mi cok curetkar bende mi sorun var anlamadim
Kullanıcı avatarı

#3046459  gönderen drmacik
 20.11.2014 - 22:25:06
MD2014 yazdı:
drmacik yazdı:
MD2014 yazdı:
Neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama toplumunuzda bir iletişim defekti var.o hasta size ben ilaç yazdıracaaam! Yerine...doktor bey/hanım rica etsem şu ilaçları reçete edebilir misiniz bir sakıncası yoksa..vb birşeyler söylese sizin de yaklaşımınız farklı olurdu
Iletisememezlikerimiz var, bence:) iletisimden önce ayri bir sorun var . Bu kiz parayi kazanan ben miyim ve yaz ilaçları sus demesi bunu gösteriyor. Anlamadigim kisim nasil bi anadan doğmuş bu diye düşünürken anasini da gördüm.
ama kiz farik ve mumeyyiz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3046469  gönderen MD2014
 20.11.2014 - 22:32:46
drmacik yazdı:
MD2014 yazdı:
drmacik yazdı: Amin teşekkür ederim. Ins insanca davranir herkes ve kimse bu sıkıntıları Yaşamaz
Iletisememezlikerimiz var, bence:) iletisimden önce ayri bir sorun var . Bu kiz parayi kazanan ben miyim ve yaz ilaçları sus demesi bunu gösteriyor. Anlamadigim kisim nasil bi anadan doğmuş bu diye düşünürken anasini da gördüm.
ama kiz farik ve mumeyyiz.

Insanların iç dünyalarında(belki bizler de içindeyizdir)fırtınalar kopuyor bir sürü sorun yaşanıyor ardından da hiç Alakası olmayan en Zayıf halkaya tüm problemini kusarcasına patlıyor.bu iç patlamasını Yaşadıkları kişinin doktor olması zaten başlıbaşına bir ironi.hiç kimse böyle insanların hedefi olmamalı o da ayrı mevzu
Kullanıcı avatarı

#3046641  gönderen DrGulsever
 21.11.2014 - 08:06:55
Geçmiş olsun doktorum. Hasta olmadan ilaç yazmak sıkıntılı eskisi gibi değil dikkat edin

Kız küçükse birşey olmaz ama annesine memura zorla iş yaptırmaya çalışmaktan dava açtırabilirsiniz. Hasta olmadan zorla ilaç yazdırmak suçtur burdan yürüyün

Sizde size bağırıp çağırmasından maddi manevi dava açabilirsiniz

Ama Bulunduğunuz yer bu kadar sıkıntılı ise birdaha düşünün. Kamu davasından kesinlikle vazgeçmeyin ama
Kullanıcı avatarı

#3046667  gönderen luire
 21.11.2014 - 09:38:28
Benim de başima bi hasta yakiniyla bir sikinti geldi. Ben de polis çagirdim. Ertesi gün biz de beyaz kod etkinleştirdik. Ben şikayetçi olunca karşı taraf da oldu. Onlarin şikayeti takipsizlikle sonuçlandi ama süreç beni germişti. Ben magdurum ama yargilaniyorum hissi oldu. Neyse. Bana bi avukatin dediği önce kamu davasi benim lehime sonuçlanirsa sonra tazminat davasi açabilecegimdi. Lakin avukatlar da sistemden epey bi yipranmişlar dedikleri hep muallak cevaplar oluyor. O yuzden araştırın. Bir de biraz zaman alıyor ama yerini bulur. Zaman da 1 yil filan ortalama. Evrak gel git derken süre biraz uzun. Vazgeçmeyin bence sure uzun diye