Cuma , Ekim 18 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....
Kullanıcı avatarı
TSM hekimiyim 1 ay 2 aile hekimliği de birimi boş olan bi yere görevlendirildim. görevlendirme yazımda 6 nolu a.s.m 18 ve 19 nolu aile hekimliği birimine geçici görevlendirilmişir diye birseydi.

mutemetliği aradım maaşım ne olacak dedim. bana bir mutemetin dediği maaş+geçici görevlendirme paran+aile hekimliği dönerinin 4 te 1 i
bizim diğer doktor hanım gecen ay 24 gün geçici görevlendirildi 2 birime de baktı aldığı para 700 tl düştü. bilen biri açıklayabilir mi buradaki olayı. benim alacağım mmaşta düser mi buna göre.

sıkıldım IQ seviyesi düşük mutemetlerle konusmaktan.
hadi benimde maaşım düştü diyelim nereye basvuracam hangi mahkemeye gidecem.
Kullanıcı avatarı
drmacik yazdı:TSM hekimiyim 1 ay 2 aile hekimliği de birimi boş olan bi yere görevlendirildim. görevlendirme yazımda 6 nolu a.s.m 18 ve 19 nolu aile hekimliği birimine geçici görevlendirilmişir diye birseydi.

mutemetliği aradım maaşım ne olacak dedim. bana bir mutemetin dediği maaş+geçici görevlendirme paran+aile hekimliği dönerinin 4 te 1 i
bizim diğer doktor hanım gecen ay 24 gün geçici görevlendirildi 2 birime de baktı aldığı para 700 tl düştü. bilen biri açıklayabilir mi buradaki olayı. benim alacağım mmaşta düser mi buna göre.

Geçmiş olsun. Up
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Jelouw yazdı:
drmacik yazdı:TSM hekimiyim 1 ay 2 aile hekimliği de birimi boş olan bi yere görevlendirildim. görevlendirme yazımda 6 nolu a.s.m 18 ve 19 nolu aile hekimliği birimine geçici görevlendirilmişir diye birseydi.

Geçmiş olsun. Up
eyv doktorum valla boyle sıkıntılarda sıgaraya geri dönmem inş. hem maddi hem saglık dedik adamlar köpek gibi çalıstırıyo 12 günde 1021 poliklinik hastası baktım. bunun 700 u muayene 200 250 sı ılaç yazdırma geri kalanı da velileri ile gelen ve kafamı çok ağrıtmamak için yazdıgım p.ç ögrenci raporları. ancak velisiyle gelen e rapor verirrim dedim. ancak %70 inden kurtuldum. vs. böyle işte. tsm ye göre köpek gibi çalısıyom aldıgım para azalıyo la net olsun bu sisteme
Kullanıcı avatarı
benim de aynı sizin durumda bi görevlendirmem oldu.ayın 18 inden sonuna kadar.bir önceki maaşa göre tam 1400 tl eksik yattı.3 kere mutemetlik döner sermaye ailehekimliğiyle konuştum.sonuç değişmedi.çıktım halksağlığı müdüryardımcısı dr arkadaşlara.düzeltilme yapıldı.bir sonraki ayda %20 katsayıyla ek döner aldım tamamlattılar.hakkını savun.görevlendirmelerden asla kendi yerinden daha düşük almaman lazım...kolay gelsin
Kullanıcı avatarı
drela64 yazdı:benim de aynı sizin durumda bi görevlendirmem oldu.ayın 18 inden sonuna kadar.bir önceki maaşa göre tam 1400 tl eksik yattı.3 kere mutemetlik döner sermaye ailehekimliğiyle konuştum.sonuç değişmedi.çıktım halksağlığı müdüryardımcısı dr arkadaşlara.düzeltilme yapıldı.bir sonraki ayda %20 katsayıyla ek döner aldım tamamlattılar.hakkını savun.görevlendirmelerden asla kendi yerinden daha düşük almaman lazım...kolay gelsin
Teşekkür ederim Paylaşımın icin. Bende senin gibi yapmayi düşünüyorum gerekirse adli mercilere basvuracagim. Önümüzdeki ayin 15. Inde gorucem bakalim ne olacak.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drela64 yazdı:benim de aynı sizin durumda bi görevlendirmem oldu.ayın 18 inden sonuna kadar.bir önceki maaşa göre tam 1400 tl eksik yattı.3 kere mutemetlik döner sermaye ailehekimliğiyle konuştum.sonuç değişmedi.çıktım halksağlığı müdüryardımcısı dr arkadaşlara.düzeltilme yapıldı.bir sonraki ayda %20 katsayıyla ek döner aldım tamamlattılar.hakkını savun.görevlendirmelerden asla kendi yerinden daha düşük almaman lazım...kolay gelsin
Teşekkür ederim Paylaşımın icin. Bende senin gibi yapmayi düşünüyorum gerekirse adli mercilere basvuracagim. Önümüzdeki ayin 15. Inde gorucem bakalim ne olacak.
Kullanıcı avatarı
Hocam malesef tüm turkiyede bu sekilde. Aile hekiminin yerine görevlendirilen tsm hekiminin maaşı düşer. Cok sacma ama böyle. Bi sonraki ay %20 fazla döner muhabbeti müdürün insiyatifinde. Odullendirme yapılmıştır büyük ihtimalle. Biraz sesini çıkarırsan belki açığını ödüllendirme ile kapatabilirler.
Kullanıcı avatarı
benim bildiğim bir doktor en fazla bir birim için görevlendirilebilir,iki birim için aynı anda görevlendirilmen ilginç olmuş;ama madem her iki birim için görevlendirildin tsm maaşından daha karlı çıkman lazım çünkü iki birimin de görevlendirme parasını alacaksın

raporlu veya izinli aile hekimine bakmaktansa boş birime görevlendilrmek maddi açıdan daha karlı,saçma sapan bi hesaplama yöntemleri var şimdi aklımda değil ama boş birime görevlendirilmenin normalde dolu olan izin vs sebeplerle boşalan birime görevlendirilmekten daha hesaplı olduguna eminim

bu durumda tsm maaşından daha karlı çıkman lazım,eğer eksik olursa kesinlikle mutemetlerin her zamanki h.ıyarlıgıdır

boş birime gittiysen o biirmin maaşının yarısını alırsın,bu durumda iki birime bakacagın için kendi maaşın+bir tam aile hekimi maaşı alman gerek
Kullanıcı avatarı
dr_mirkan yazdı:benim bildiğim bir doktor en fazla bir birim için görevlendirilebilir,iki birim için aynı anda görevlendirilmen ilginç olmuş;ama madem her iki birim için görevlendirildin tsm maaşından daha karlı çıkman lazım çünkü iki birimin de görevlendirme parasını alacaksın

raporlu veya izinli aile hekimine bakmaktansa boş birime görevlendilrmek maddi açıdan daha karlı,saçma sapan bi hesaplama yöntemleri var şimdi aklımda değil ama boş birime görevlendirilmenin normalde dolu olan izin vs sebeplerle boşalan birime görevlendirilmekten daha hesaplı olduguna eminim

bu durumda tsm maaşından daha karlı çıkman lazım,eğer eksik olursa kesinlikle mutemetlerin her zamanki h.ıyarlıgıdır

boş birime gittiysen o biirmin maaşının yarısını alırsın,bu durumda iki birime bakacagın için kendi maaşın+bir tam aile hekimi maaşı alman gerek
Benim gittigim birimde 2 aile hekimi kadrosu var ve 1 aile hekimi çalışıyordu o da halkina dayanamadi kacti . Dolayısı ile 2 kadro bos. İl ici kimse gelmedi il dışına da açılmadı. Yani full boş burası. Günlük 100 poliklinik hastası bakıyorum.
görevlendirme yapilirken yazıyi iki birim olarak yazdık kaymakamlık ve Müdürlük onayladi.. Bir birime baksamda diğer birimin hastalarina bakacaktim. Çünkü haalkin sosyo kültürel düzeyi bunu anlayacak olcude degil.
Kullanıcı avatarı
ulumemo yazdı:Hocam malesef tüm turkiyede bu sekilde. Aile hekiminin yerine görevlendirilen tsm hekiminin maaşı düşer. Cok sacma ama böyle. Bi sonraki ay %20 fazla döner muhabbeti müdürün insiyatifinde. Odullendirme yapılmıştır büyük ihtimalle. Biraz sesini çıkarırsan belki açığını ödüllendirme ile kapatabilirler.
onu da yapsalar 300 tl gibi bişey oluyo heralde.
Hakkim varsa ve de alamazsam herseyi yaptiktan sonra helal etmemekten baska birseyim kalmıyor.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3045959  gönderen Jelouw
 20.11.2014 - 08:27:54
Genelde böyle, her tsm hekiminin basına gelir, bendede aynısı olmuştu, vs.. Lafları duydukça şaşırıyorum. Normalleşmiş artık insanın hakkının yenmesi

Hakkını sonuna kadar ara arkadasım bu ma.l mutemetlerin eline oyuncak ettilerya bizi Allah kahretsin
Kullanıcı avatarı

#3046015  gönderen drmacik
 20.11.2014 - 10:25:24
Jelouw yazdı:Genelde böyle, her tsm hekiminin basına gelir, bendede aynısı olmuştu, vs.. Lafları duydukça şaşırıyorum. Normalleşmiş artık insanın hakkının yenmesi

Hakkını sonuna kadar ara arkadasım bu ma.l mutemetlerin eline oyuncak ettilerya bizi Allah kahretsin
valla hak hukuk olayı zaten bizim ülkede yok. NASIL ARARIM ARTIK bakacaz :) geçen mutemet denen MAL geçen ay maaşı az yatan doktor hanıma hocam 7000 8000 tl alsan rahat uyuyacak mıydın demiş sinirlerim oynadı.hayırlısı bakalım müdürlükle başlayacam önümüzdeki ayın 15 i banada az yatarsa

Re:

#3046279  gönderen ubaykas
 20.11.2014 - 18:44:31
gebe, bebek izlemi gibi performansları yapmayı unutma

bizim arkadaşlardan biri tsm'ye başladığının 2. günü geçici görevle gitti. performans vs bilmediği için 3000 zarara girdi