Cuma , Aralık 6 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....

Re: Cerrahi gercekten de berbat mi? bitti mi?

#2914446  gönderen dr_shoother
 07.06.2014 - 14:10:56
Yoksa ders calismicam acilci olucam demissiniz o sebeple yazmistim. Cerrahi branslar bitmedi bitmeyecek de. Gogus cerrahisi cocuk cerrahisi gibi branslarda belki bir nebze is bulma sikintisi yasanabilir ama her zaman onlarin da iyisine ihtiyac duyulacaktir
Kullanıcı avatarı
Üniversitelerde cerrahi asistanlığı rezalet.Bezdirir,çok net.Bir daha dönmemek üzere cerrahiden soğursun.Ameliyatlar eğlencelidir evet ama o ameliyatlara girebilmek bile meseledir cerrahi asistanlığında.Genelde serviste onun bunun işinin peşinde koşar bulursun kendini.

EAHlar pekala yazılabilir.Üniversitelere göre çok daha insancıl şarttalar.

Asistanlık geçicidir ancak hayatın zehir olduysa 4-5 yıl da pekala uzun bir süredir insan hayatında.Her şeye sabredemeyebilirsin.

Uzmanlığa gelirsek,sana kötü bir haberim var.Aylarca hasta takibi cerrahide de vardır.Ürolojide mesane tümörleri 10 yıla yakın takip edilir.Hastaya bistüriyi vurduğun an o senin hastandır başka bir cerrah el sürmek istemez 10 yıl sonra en ufak bir şey olsa Türkiye'nin öbür ucunda olsa da seni bulur.

Cerrahi kes,biç,rezeke et,kapat,gönder değildir yani.

Genel cerrahi,NRŞ,KVC çok yorucu yıpratıcı ama ben şahsen Ortopedinin pekala yapılabilecek bir major cerrahi olduğunu düşünüyorum.

Asistanlarıyla da çalıştım,mecburide acilde uzmanlarını da gördüm.Zannedildiği kadar ağır değil.

Ama gönlünde cerrahi varsa TUS için işi sıkı tutup göz hedeflemeni öneririm.Mikrocerrahi olmasın kanı olsun dersen de KBB candır.O puanlara çıkınca ben hazzetmesem de plastik de hedefe girer.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2914542  gönderen dr_unblocked
 07.06.2014 - 16:08:55
Bu kadar puanları dip yapmışsa vardır kerameti bulaşma cerrahi hiç bi branşa,,eskisi gibi kazanırım diyorsan hikaye,özel hastanelerde bi patrona yedirirsin tüm emeğini,az daha çalış ver derma,ftr... Dip not:nöro istifalıyım
Kullanıcı avatarı
tusiyer3434 yazdı:göz pek cerrahi sayılmaz seni tatmin etmez ama kbb ilk hedefinde olmalı eğer kbb olmazsa ortopedi yaz derim kısaca batın ı ellemiyecen :)
Batını ellemeyeceksin,imzamı atarım altına.

Bok var batında bok,aklı olan uğraşmaz orayla.Üroloji de dahil.

Ameliyathanede Üroloji ve Ortopedi çok yüksek dozlar alıyorlar onu belirtmeyi unuttum hatırlatılmış.

Otur çalış KBB-Plastik hedefle arkadaşım.

#2914630  gönderen tusiyer3434
 07.06.2014 - 19:23:13
enkainidbizimkainid yazdı:
tusiyer3434 yazdı:göz pek cerrahi sayılmaz seni tatmin etmez ama kbb ilk hedefinde olmalı eğer kbb olmazsa ortopedi yaz derim kısaca batın ı ellemiyecen :)
Batını ellemeyeceksin,imzamı atarım altına.

Bok var batında bok,aklı olan uğraşmaz orayla.Üroloji de dahil.

Ameliyathanede Üroloji ve Ortopedi çok yüksek dozlar alıyorlar onu belirtmeyi unuttum hatırlatılmış.

Otur çalış KBB-Plastik hedefle arkadaşım.
aynen panpa:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2914651  gönderen kuklagiller
 07.06.2014 - 20:23:43
Josh yazdı:Merhabalar,
Oncelikle lutfen dalga gecmeyiniz, evet eglenmek icin kaliteli 2-3 espiri yapip kendini tatmin etmek isteyen arkadaslar olacaktir saygiyla karsiliyorum.
Ben 5. yilimda bir tip ogrencisiyim. Malumunuz uzmanlik vs hepimizin kosturmacasidir TUS sacmaligi basladi.
Sorum hali hazirda major cerrahi branslarinda ihtisas yapan ve uzman olan buyuklerimedir.
Cerrahi gercekten bitti mi?
Sorum aslinda ozunde bu kadar basit.

Cunku Dahiliyeyi daha dogrusu hastayi o tahlilden bu tahlile gondermeyi git 6 ay sonra gel demeyi, bir hastayi aylarca takip etmeyi sevmiyorum.
Suan icin temel bilimlere de cok merakim yok. -klinik biyokimya biraz cekiyor ancak sevdigimden emin degilim, rahat olmasi sadece-

Ameliyatlara girmeye calistim olabildigince, evet 4-5 saat suren ameliyatlarda genellikle ayaklarim cok agridi, keske otursam dedigim cok oldu. Ama ne bileyim o saatler su gibi geldi gecti cok egleniyordum.
Evet hiyerarsisi cok kati, ancak biraz saygiyla karsiliyorum. Cerrahi'de biraz hiyerarsinin olmasi gerekiyor gibi. -mobbing yapanlarda vardir tabi yapacak bisey yok :(
FTR, Derma vs `rahat` bolumleri kazanacak kadar calismayacagimi da cok iyi biliyorum. Zaten farmakoloji ve mikrobiyoloji yeter sadece o neti alamamam icin :D

Sartlar, maas azligi, malpraktis vs bi kolektomi'yi veya Whipple'i veya ne bileyim ortopediyi sectim diyelim bi kirik ameliyatini yapmaktan bezdirecek kadar agir mi?
Asistanlik bana gore bir surec. O nedenle asistanlik donemindeki yogunluktur, zorluktur vs sabrederim sanirim.
Sonrasi hic mi umut vaadetmiyor?
Bi el atin yahu yoksa ders filan calismicam gidip Acilci olacam 8O
daha yeni yetme bir öğrenciyken acil tıbbı böyle küçümsüyorsan cerrah oldugunda kimbilir nasıl bir mesleki intihar içinde olcaksın

#2914866  gönderen dr_shoother
 07.06.2014 - 23:41:56
Josh yazdı:
kuklagiller yazdı:
Josh yazdı:Merhabalar,
Oncelikle lutfen dalga gecmeyiniz, evet eglenmek icin kaliteli 2-3 espiri yapip kendini tatmin etmek isteyen arkadaslar olacaktir saygiyla karsiliyorum.
Ben 5. yilimda bir tip ogrencisiyim. Malumunuz uzmanlik vs hepimizin kosturmacasidir TUS sacmaligi basladi.
Sorum hali hazirda major cerrahi branslarinda ihtisas yapan ve uzman olan buyuklerimedir.
Cerrahi gercekten bitti mi?
Sorum aslinda ozunde bu kadar basit.

Cunku Dahiliyeyi daha dogrusu hastayi o tahlilden bu tahlile gondermeyi git 6 ay sonra gel demeyi, bir hastayi aylarca takip etmeyi sevmiyorum.
Suan icin temel bilimlere de cok merakim yok. -klinik biyokimya biraz cekiyor ancak sevdigimden emin degilim, rahat olmasi sadece-

Ameliyatlara girmeye calistim olabildigince, evet 4-5 saat suren ameliyatlarda genellikle ayaklarim cok agridi, keske otursam dedigim cok oldu. Ama ne bileyim o saatler su gibi geldi gecti cok egleniyordum.
Evet hiyerarsisi cok kati, ancak biraz saygiyla karsiliyorum. Cerrahi'de biraz hiyerarsinin olmasi gerekiyor gibi. -mobbing yapanlarda vardir tabi yapacak bisey yok :(
FTR, Derma vs `rahat` bolumleri kazanacak kadar calismayacagimi da cok iyi biliyorum. Zaten farmakoloji ve mikrobiyoloji yeter sadece o neti alamamam icin :D

Sartlar, maas azligi, malpraktis vs bi kolektomi'yi veya Whipple'i veya ne bileyim ortopediyi sectim diyelim bi kirik ameliyatini yapmaktan bezdirecek kadar agir mi?
Asistanlik bana gore bir surec. O nedenle asistanlik donemindeki yogunluktur, zorluktur vs sabrederim sanirim.
Sonrasi hic mi umut vaadetmiyor?
Bi el atin yahu yoksa ders filan calismicam gidip Acilci olacam 8O
daha yeni yetme bir öğrenciyken acil tıbbı böyle küçümsüyorsan cerrah oldugunda kimbilir nasıl bir mesleki intihar içinde olcaksın
Yazdiktan sonra farkettim yanlis anlasilma olabilecegini, ancak oradan kastettigim acilin kotu, pis olmasi degildi kesinlikle. Suanlik devletin acilciye ihtiyaci oldugu icin `ne olursan ol yine gel`demelerinden oturu baraji gecip acil tip uzmanligi yazacagimi belirtmek istemistim.
Yanlis anlasilmalara sebep olduysam affola...
Benim demeye çalıştığım da buydu aslında. 50-55 arasına iyi aciller var şu anda ama muhtemelen size kalmayacak onlar. Çok kalabalıksınız çünkü. Ciddi pratisyen açığı var her yerde uzmanlar havuz nöbetine kalıyor. Uzman olmak istiyorsan ders çalış, ki çalışacağını söylemişssin de zaten ne güzel işte :) Aslında bir süreliğine pratisyenlik de yapılabilir, özellikle insanın kafasını toparlaması için iyi bir fırsat oluyor ama onda da gitgide artacak sınava giren kişi sayısı sorunu var o yüzden sanki bir an evvel halletsen daha rahat edebilirsin.