Cuma , Ağustos 23 2019
Cerrahi branslarla ilgili klupler paylasim platformu....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2914186  gönderen sylvester
 06.06.2014 - 23:20:23
Vaktin varken-ne güzel ögrenciyken merak ettiğin bölümlerdeki çömezlerle konuş nöbet tut mesela sabah pansumanlarına yardım et
ameliyathane git, ortamı gözle ,empati yap
zaten bu işi yapıp yapamayacagını anlarsın.İnternken seçmeli stajını mutlaka tusta yazmayı düşüneceğin yerlerde yap ne kadar yorucu-zor olsa bile... Tavsiye bir yere kadar kendin deneyimle bence.

Re:

#2914189  gönderen pedican
 06.06.2014 - 23:25:21
Kardeş espriler bittiğine göre 1-2 şey söyliyeyim
önce asistanlık geçici bir süreç öyle de olsa biter böyle de olsa biter
Ben Çocuk ihtisasında 2,5 yıldayım , başlamasam hala bir Asm D e daha rahat nöbetsiz çalışacaktım ama hala aynı adam olacaktım 2,5 yılda kendime hiç birşey katmamış olacaktım
Oysa şimdi yolun yarısını geçtim, eski aynı yerde çalıştığım arkadaşlarım açıp bana soruyorlar hasta danışıyorlar, yalnız bu bile yeterli bir sebep benim gözümde
ikincisi, bitirdikten sonra herhangi bir devlet hastanesinde çalışırken artık biraz kısmet işi, bir cerrah kaç nöbet tutarsa ben de okadar tutacağım , veya bir biyokimyacı ile aynı sayıda nöbet tutacağım
bulunduğun yere göre icaplar olabilir, ama illaki asistanlıktan daha rahat olacaksın,
Benimle aynı dönem Ç. cerrahine başlayanlar gün aşırı nöbet ile başladılar ama şimdi onlar da 8-9 nöbete düştüler kıdemlendiler, aralarından istifa eden de olmadı
o yüzdn sen neyi seviyorsan yaz yeter ki ilk 6 ay istifa etme sonrası gelir zaten

Re:

#2914191  gönderen pedican
 06.06.2014 - 23:28:30
Ve sen işini severek yaptıktan sonra illaki devlette de olsa özel de de olsa iş bulursun,
Pratesyen 8 kazansa ulan adam pratesyen haliyle 8 kazanıyor derler , sen 8 kazansan adam koskoca uzman 8 veriyorlar tüh rezil sistem derler
Kullanıcı avatarı

Re:

#2914232  gönderen KuRSuN87
 07.06.2014 - 00:33:14
pedican yazdı:Ve sen işini severek yaptıktan sonra illaki devlette de olsa özel de de olsa iş bulursun,
Pratesyen 8 kazansa ulan adam pratesyen haliyle 8 kazanıyor derler , sen 8 kazansan adam koskoca uzman 8 veriyorlar tüh rezil sistem derler
emin misin hocam??
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2914248  gönderen ChuckNorris
 07.06.2014 - 01:11:04
Bence acil tıp tam sana göre

#2914295  gönderen ylnzgzl
 07.06.2014 - 07:36:50
cerrahı bolumler ulkemızde asıstanlıgıda uzmanlıgıda genel olarak problemlerle dolu .özellıkle gcerrahı kvc beyın cerrahısı c cerrahısı kadındogum gıbı cerrahı dalların durumu ıcler acısı cogu yerde 5 6 asıstan kaldı yenı kadroda az acılıyor yanı comez gelmıyor hocalar uzattırıyor butun ıs yuku angarya omuzlarınıza kalıyor bazı yerlerde agır kıdem egosu yuksek meslektaslar ıle calısıp stress dolu gunler gecırılıyor

ör.eskısehır ,omu ,ktü gcerrahileri cok sıkıntılı oldugunu bılıyorum

aslında unıversıte hastanelernın cogunda cerrahı dallarında problemlı

ılla yazacagım dıyorsanız egıtım arastırma hastanelerının ankara ıstanbul ızmır gıbı buyuk sehırlerdekılerını yazın derım ama on kere dusundukten sonra...

#2914296  gönderen ylnzgzl
 07.06.2014 - 07:37:09
cerrahı bolumler ulkemızde asıstanlıgıda uzmanlıgıda genel olarak problemlerle dolu .özellıkle gcerrahı kvc beyın cerrahısı c cerrahısı kadındogum gıbı cerrahı dalların durumu ıcler acısı cogu yerde 5 6 asıstan kaldı yenı kadroda az acılıyor yanı comez gelmıyor hocalar uzattırıyor butun ıs yuku angarya omuzlarınıza kalıyor bazı yerlerde agır kıdem egosu yuksek meslektaslar ıle calısıp stress dolu gunler gecırılıyor

ör.eskısehır ,omu ,ktü gcerrahileri cok sıkıntılı oldugunu bılıyorum

aslında unıversıte hastanelernın cogunda cerrahı dallarında problemlı

ılla yazacagım dıyorsanız egıtım arastırma hastanelerının ankara ıstanbul ızmır gıbı buyuk sehırlerdekılerını yazın derım ama on kere dusundukten sonra...
Kullanıcı avatarı
Josh yazdı:Merhabalar,
Oncelikle lutfen dalga gecmeyiniz, evet eglenmek icin kaliteli 2-3 espiri yapip kendini tatmin etmek isteyen arkadaslar olacaktir saygiyla karsiliyorum.
Ben 5. yilimda bir tip ogrencisiyim. Malumunuz uzmanlik vs hepimizin kosturmacasidir TUS sacmaligi basladi.
Sorum hali hazirda major cerrahi branslarinda ihtisas yapan ve uzman olan buyuklerimedir.
Cerrahi gercekten bitti mi?
Sorum aslinda ozunde bu kadar basit.

Cunku Dahiliyeyi daha dogrusu hastayi o tahlilden bu tahlile gondermeyi git 6 ay sonra gel demeyi, bir hastayi aylarca takip etmeyi sevmiyorum.
Suan icin temel bilimlere de cok merakim yok. -klinik biyokimya biraz cekiyor ancak sevdigimden emin degilim, rahat olmasi sadece-

Ameliyatlara girmeye calistim olabildigince, evet 4-5 saat suren ameliyatlarda genellikle ayaklarim cok agridi, keske otursam dedigim cok oldu. Ama ne bileyim o saatler su gibi geldi gecti cok egleniyordum.
Evet hiyerarsisi cok kati, ancak biraz saygiyla karsiliyorum. Cerrahi'de biraz hiyerarsinin olmasi gerekiyor gibi. -mobbing yapanlarda vardir tabi yapacak bisey yok :(
FTR, Derma vs `rahat` bolumleri kazanacak kadar calismayacagimi da cok iyi biliyorum. Zaten farmakoloji ve mikrobiyoloji yeter sadece o neti alamamam icin :D

Sartlar, maas azligi, malpraktis vs bi kolektomi'yi veya Whipple'i veya ne bileyim ortopediyi sectim diyelim bi kirik ameliyatini yapmaktan bezdirecek kadar agir mi?
Asistanlik bana gore bir surec. O nedenle asistanlik donemindeki yogunluktur, zorluktur vs sabrederim sanirim.
Sonrasi hic mi umut vaadetmiyor?
Bi el atin yahu yoksa ders filan calismicam gidip Acilci olacam 8O

Cerrahi bitse bile plastik cerrahi asla bitmez ameliyathanede olmayi seviyosan sana onerebilcegim tek bolum plastikcerrahi. Ayrica bu ulkede yapmaya degecek olan tek cerrahi bolumdur. Dahili bolumlerden hic bahsetmicem sana o bolumler hayati durgun yasamayi seven uclarda dolasmaktan korkan hazzi zevki aciyi tatliyi heyecani korkuyu en ust safhada yasamayi goze alamayan insanlar icin . Gercekten zevk alacagin bi bolum istiyosan prc den baskasiini secme . Her ameliyatin farklidir hatta her dikisin bile farklidir. Yogunluk acisindan da diger cerrahi branslarin sacma yogunlugu ve angaryasi yoktur. Yaratici bi cerrahidir sanatdir.. maddi acidanda cok tatminkardir .. en fazla kazanan branslardandir her hastanede.. gelecegi de cok parlaktir henuz emekleme donemini bile bitirmemis bi branstir . Dedigin gibi ameliyathanede vaktin nasil gectigini anlamiyosan gercekten cerrah olmalisin . Ve en ustun en iyi en zevkli en yaratici cerrahi plastik cerrahidir :-) emin olabilirsin.

Re: Cerrahi gercekten de berbat mi? bitti mi?

#2914353  gönderen dr_shoother
 07.06.2014 - 11:08:13
Josh yazdı:Merhabalar,
Oncelikle lutfen dalga gecmeyiniz, evet eglenmek icin kaliteli 2-3 espiri yapip kendini tatmin etmek isteyen arkadaslar olacaktir saygiyla karsiliyorum.
Ben 5. yilimda bir tip ogrencisiyim. Malumunuz uzmanlik vs hepimizin kosturmacasidir TUS sacmaligi basladi.
Sorum hali hazirda major cerrahi branslarinda ihtisas yapan ve uzman olan buyuklerimedir.
Cerrahi gercekten bitti mi?
Sorum aslinda ozunde bu kadar basit.

Cunku Dahiliyeyi daha dogrusu hastayi o tahlilden bu tahlile gondermeyi git 6 ay sonra gel demeyi, bir hastayi aylarca takip etmeyi sevmiyorum.
Suan icin temel bilimlere de cok merakim yok. -klinik biyokimya biraz cekiyor ancak sevdigimden emin degilim, rahat olmasi sadece-

Ameliyatlara girmeye calistim olabildigince, evet 4-5 saat suren ameliyatlarda genellikle ayaklarim cok agridi, keske otursam dedigim cok oldu. Ama ne bileyim o saatler su gibi geldi gecti cok egleniyordum.
Evet hiyerarsisi cok kati, ancak biraz saygiyla karsiliyorum. Cerrahi'de biraz hiyerarsinin olmasi gerekiyor gibi. -mobbing yapanlarda vardir tabi yapacak bisey yok :(
FTR, Derma vs `rahat` bolumleri kazanacak kadar calismayacagimi da cok iyi biliyorum. Zaten farmakoloji ve mikrobiyoloji yeter sadece o neti alamamam icin :D

Sartlar, maas azligi, malpraktis vs bi kolektomi'yi veya Whipple'i veya ne bileyim ortopediyi sectim diyelim bi kirik ameliyatini yapmaktan bezdirecek kadar agir mi?
Asistanlik bana gore bir surec. O nedenle asistanlik donemindeki yogunluktur, zorluktur vs sabrederim sanirim.
Sonrasi hic mi umut vaadetmiyor?
Bi el atin yahu yoksa ders filan calismicam gidip Acilci olacam 8O
2016 eylül tus sınavına hazırlanmadan girersen hiçbir uzmanlık bölümünü kazanamazsın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2914360  gönderen KuRSuN87
 07.06.2014 - 11:38:06
kardeşim öncelikle istediğin bölümde uzmanlaşmaya bak..puanı isterse 45 olsun önemli değil..yapamayacak duruma gelirsen istifa edersin onu o zaman düşünürsün..hem daha okuyorsun istediğin bölümün asistanlarıyla konuş sık sık git bilgi al en iyi bilgiyi onlar verir..
Kullanıcı avatarı

#2914366  gönderen black_prince
 07.06.2014 - 12:05:54
Arkadaşım... Sana naçizane tavsiyem, tus süreci boyunca etrafında duyacağın sözde ''rahat branş seç kurtul'' mantığında söylenen sözlere kulak tıkamandır. Sen öncelikle kendine şu soruyu sor: ''10 sene sonra ben kendimi hangi branşta görmek istiyorum?''. Bugünlerde birkaç bölüm hariç gerek cerrahi gerek dahili birçok bölümün hekimleri benzer şikayetlerde bulunuyorlar. Bunun sebebi, son yıllarda genel olarak tıpta yaşanan sorunlar maalesef. Herkesin kendine göre haklı sebepleri var ama dediğim gibi, sen nasıl bir kariyer istiyorsun? Buna cevap verdiğinde bölümünü de seçmiş olacaksın.
Bu arada ''çalışmadan acilci olacağım'' lafını talihsiz bir yorum olarak kabul ediyorum. Hiç kimse bu dünyada çalışmadan bir yerlere gelemedi, babaları malum yerlerde olanlar hariç.