Perşembe , Eylül 19 2019
Temel branslarla ilgili klupler paylasim platformu....

ÖYP linin akibeti?

#2564102  gönderen vild
 20.08.2013 - 10:59:05
Arkadaşlar ÖYP hakkında bilgisi olan varmı?

-mecburileri var mı?(kaç yıl)
-bulundukları yerde mi kalıyorlar?
- Kaç yıl da yrd doç. olurlar? vs
bilen varsa ilgilenirse sevinirim.
Kullanıcı avatarı

Re: ÖYP linin akibeti?

#2564302  gönderen ellidokuznoktayetmis
 20.08.2013 - 14:36:49
vild yazdı:Arkadaşlar ÖYP hakkında bilgisi olan varmı?

-mecburileri var mı?(kaç yıl)
-bulundukları yerde mi kalıyorlar?
- Kaç yıl da yrd doç. olurlar? vs
bilen varsa ilgilenirse sevinirim.
-Var.
4 yıldan az,6 yıldan fazla değil.
Çünkü yönetmelik derki ''eğitim süresi kadar mecburi hizmet''..Ama siz doktorlar 6 yıllık programlara (ki yüksek lisans + doktora'dır öyp'nin olayı,bu da 6 yıl eder) değil 4 yıllık programlara (yüksek lisans mezunu sayıldığınızdan direk doktora programı yapcaksınız sadece) alınıyorsunuz.Bu nedenler mecburi hizmet süreniz 4 yıldır bence.Ama aynı yönetmelik der ki ''yurtdışında geçirilen süreler 2'yle çarpılarak mecburi hizmet süresine eklenir''.Yani siz 4 yıllık öyp eğitiminizin 3 yılını burda 1 yılını dışarda geçirdiyseniz 3 + 1x2--> 5 yıl mecburi yapacaksınız.Bu mecburiyi çankırı kırsalında ya da burdur il sağlık müdürlüğünde yapmıyosunuz tabi,onu söylememe gerek yok bence kesin biliyosunuzdur o kısmını.

- Bulundukları yerde mi kalıyolar ? Öyp ilk çıktığında bu soru ''öyp top 10 kafa karışıklığı'' listesinde ''bitince direk yrd.doç:kadrosu mu verecekler'' ve ''döner veriyolar mı''yla birlikte ilk 3'ten hiç inmemişti.
Cevap : Öyle olduğu söyleniyor ama bilmiyorum.Çünkü bazı adamlar kırıkkale kadrosuna girip hacettepe'de öyp eğitimi alıyor mesela.Bu adamlara ''siz bitirince kırıkkale'ye gideceksiniz'' dendi.

-Sonuncu sorun bi önceki sorunla aynı yola çıkıyo.Eğer o adamlar öyp bitince bulundukları yerde kalıyolarsa onlara orada kadro verilmiş demek oluyor,ki doktoranın üstü yrd.doçent kadrosudur.Ama... bu noktada bi dip not var.Sana yrd.doçent kadrosu vermezseler de üniversiteden atılmadığın sürece araştırma görevlisi kadrosunda kalman gerekir o üniversitede,teorik olarak böyle.

Öyp konusuna cevap bulmak için aşırı yanlış forumdasın ben sana söylim.
Tıpçıların öyp'yle işi yok.Bu doktor milleti öyp'yle muattap olmuyo.Sen bunlara tus'la gel seni nirvanaya ulaştırırlar.Adamlar sınavda tuvalet izni alınmıyo diye tusta tuvalete çıkmak için nerden ne şekilde rapor alıncağını bile anlatırlar hacı sana.Ama öyp..hayır.Alcağın cevap direk ''o ne'' olur.Aşırı yanlış yere geldin.Şuraya bak.drtustakinin 45 katını bulabilirsin.
http://www.akademikpersonel.org/forum/# ... e-programi

Bugün yemin ederim sitede aşırı şanslılar günü var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: ÖYP linin akibeti?

#2564378  gönderen tusu_kuru
 20.08.2013 - 15:17:58
selowar yazdı:Öyp ney la?
Öğretim görevlisi yetiştirme programı olsa gerek :P