Perşembe , Eylül 19 2019
Temel branslarla ilgili klupler paylasim platformu....
Kullanıcı avatarı
dr_nlp yazdı:yorumlara baktınız mı??? sadece doktorları sevmiyorlar sanamay abşlamıştık ama kim se birbirini sevmiyor anlaşılan....
açıkçası bunu zaten hiç düşünmemiştim yani sevilmeyen kısım sadece doktor değildi.kimse öğretmeni de sevmez hakimi de sevmez doktoru da sevmez mühendisi müteahhiti de sevmez ama herkes en çok kendi mesleğini başkalarının çekemediğini düşünür bence hep böyleydi zaten
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
ne kadar alakalı bilmiyorum ama :?

ingiltere'de hakimlerin ve savcıların belirli bir maaşları yokmuş ... ihtiyaçları kadar talep ediyorlarmış bu da karşılanıyormuş ... rüşveti engellemek adına !... birgün bir hakim denemek istemiş ve 1 milyon sterlin istemiş ... birkaç gün sonra bir çek gelmiş 1 milyon sterlinlik ... ve yanında bir yazı ... yazıda bu kadar yüksek bir meblağın neden istendiği soruluyormuş ... hakim 1 milyon sterlinlik çekle birlikte cevabını göndermiş ... cevapta sadece ne kadar isterse istesin gönderilip gönderilmeyeceğini denemek istediğini belirtmiş ... birkaç gün sonra bir yazı gelmiş ... yazıda hakimin işine son verildiği, ingiliz devletinin kendisine güvenmeyen bir hakimle çalışamayacağı bildirilmiş kendisine ;)

Re: Hâkim ve savcılardan maaş isyanı: Yoksuluz

#1554046  gönderen rekliox
 01.01.2012 - 22:31:46
dr_nlp yazdı:yorumlara baktınız mı??? sadece doktorları sevmiyorlar sanamay abşlamıştık ama kim se birbirini sevmiyor anlaşılan....
hocam halkın derdi doktor-hakim-savcı değil para , kim cok kazanıyorsa ona düsmanlar kıskanclıktan baska birsey degil :)
Kullanıcı avatarı

#1554051  gönderen condor
 01.01.2012 - 22:35:23
bunedirboyle yazdı:ne kadar alakalı bilmiyorum ama :?

ingiltere'de hakimlerin ve savcıların belirli bir maaşları yokmuş ... ihtiyaçları kadar talep ediyorlarmış bu da karşılanıyormuş ... rüşveti engellemek adına !... birgün bir hakim denemek istemiş ve 1 milyon sterlin istemiş ... birkaç gün sonra bir çek gelmiş 1 milyon sterlinlik ... ve yanında bir yazı ... yazıda bu kadar yüksek bir meblağın neden istendiği soruluyormuş ... hakim 1 milyon sterlinlik çekle birlikte cevabını göndermiş ... cevapta sadece ne kadar isterse istesin gönderilip gönderilmeyeceğini denemek istediğini belirtmiş ... birkaç gün sonra bir yazı gelmiş ... yazıda hakimin işine son verildiği, ingiliz devletinin kendisine güvenmeyen bir hakimle çalışamayacağı bildirilmiş kendisine ;)
ingiliz kraliyet ailesi ile protokolda eş değer diye duymuştum.Ne yazikki bizim ülkemizde protokolde yeri bile yok :x
Kullanıcı avatarı

#1554053  gönderen condor
 01.01.2012 - 22:36:47
drizmirdr yazdı:
condor yazdı:
drizmirdr yazdı:Merak ettm ne kadar yani tam olarak maaslari ki? 4bin civari die biliyidum savci maasini,?
açıkçası tam bilmiyorum ama mesleğinde en üst düzeye gelmiş hakim savcılar iyi alıyo yeni başlayanlar maaşları içler acısı açıkçası...
Zor bi sinavdan geciyolar,ne diyim hakediyolar iyi kazsnmayi. Yukardaki arkaasa katiliyorum destek olmaliyiz boyle calisarak yukselebilmis kesimlere, ki onlar da bize olsun, zaten dostumuz yok su ulkede basta kucuk recep satiyo bizi, bari baska yerleerden dostlarmz olsun deemi
Tustan sonra en zor sınav diyebilirim...asıl zorluğu mülakat var siyasi desteğin yoksa tr 1. si bile olsan kazanamazsın..bi ara 2 sıonav üst üste tr 1.sini elemişler galiba :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1554062  gönderen condor
 01.01.2012 - 22:40:26
ruzgargibigecti_ yazdı:
drckara yazdı:bu ülkede hiç cok maaş alan yok anlaşılan:)
millettvekillerimiz var. o konuda da bizi temsil ediyorlar çok şükür
ah bi vekil olsam :twisted: :twisted: :twisted:
Kullanıcı avatarı
badika yazdı:yorumlara baktım da vallahi rahatladım.. bi bize kayılıyor sanıyordum.. herkes tuttuğuna kaynıyor : )) bu ülkeden cacık olmaz arkadaş..

cehennemde her ülkenin bir kazanı varmış. içinde kaynayan yağ olurmuş. günah işleyenler bu kazanlara atılarak cezalandırılıyormuş. kazandan kafasını çıkaranları da zebaniler kafasına vurarak geri kazana sokuyormuş. baş zebani kontrol için geldiğinde yanlızca bir kazandan kimsenin kafasının çıkmadığını görmüş. hangi ülkenin kazanı olduğuna bakmış. türk'lerin kazanı. böyle bir milletten günahkar çıkmaması normal, islam'a çok hizmetleri vardı türk milletinin diye düşünmüş ve bu düşüncesini diğer yardımcı zebanilerle de paylaşmış. ancak yardımcı zebaniler ''efendim, malesef düşündüğünüz gibi değil ! türklerin kazanından biri kafasını dışarı çıkarmaya yaklaşınca alttakiler onu hemen aşağı çekiyorlar, o yüzden kimse yüzeye ulaşamıyor !'' demişler :roll: :wink:

tabi ki sadece bir fıkra !
Kullanıcı avatarı

#1554187  gönderen condor
 01.01.2012 - 23:25:28
bunedirboyle yazdı:
badika yazdı:yorumlara baktım da vallahi rahatladım.. bi bize kayılıyor sanıyordum.. herkes tuttuğuna kaynıyor : )) bu ülkeden cacık olmaz arkadaş..

cehennemde her ülkenin bir kazanı varmış. içinde kaynayan yağ olurmuş. günah işleyenler bu kazanlara atılarak cezalandırılıyormuş. kazandan kafasını çıkaranları da zebaniler kafasına vurarak geri kazana sokuyormuş. baş zebani kontrol için geldiğinde yanlızca bir kazandan kimsenin kafasının çıkmadığını görmüş. hangi ülkenin kazanı olduğuna bakmış. türk'lerin kazanı. böyle bir milletten günahkar çıkmaması normal, islam'a çok hizmetleri vardı türk milletinin diye düşünmüş ve bu düşüncesini diğer yardımcı zebanilerle de paylaşmış. ancak yardımcı zebaniler ''efendim, malesef düşündüğünüz gibi değil ! türklerin kazanından biri kafasını dışarı çıkarmaya yaklaşınca alttakiler onu hemen aşağı çekiyorlar, o yüzden kimse yüzeye ulaşamıyor !'' demişler :roll: :wink:

tabi ki sadece bir fıkra !
:D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1554559  gönderen derf
 02.01.2012 - 03:59:02
ilginç

#1554560  gönderen derf
 02.01.2012 - 04:06:57
[quote="derf"]ilginç[/quot

gncl