Perşembe , Eylül 19 2019
Temel branslarla ilgili klupler paylasim platformu....

#3535146  gönderen booncuk
 29.04.2016 - 15:46:56
ben de ara ara temel ve klinik arasında kalıyorum ve bunun temel nedeni 'elalem ne der' e dayandırıyorum. Klinikçiler ezer mi kötü davranır mı puanıma yazık olur mu vs vs. Bunun sonu yokki ama. Maalesef ki içimizde egosu fazla yüksek olan çok fazla insan var ve onlar nereye gitse "ezecek" birilerini, bi şeyleri bulacaklar. Şimdi klinikçiler, temelcileri küçümser diyoruz da o kadar mı? Değil. Klinik bilimlerden birine girip,kendi hastanesinden olmayan aynı branş meslektaşını küçümseyen olmuyor mu? Oluyor. Abartıp aynı hastane aynı branşta puanı yüksek olanın, düşük olana üstten baktığı yok mu? Onlar bile var. Biraz saygı tohumları ekmek lazım üzerimize. (Tabiki sadece klinik için değil temel bilimlerde de aynı durumlar. Ve tabiki tüm meslektaşlarım için geçerli değil bu söylediklerim.)
Ben kliniği çok seviyorum, hastalarla aram da iyiydi. Ama şimdi hem ileriyi düşünmem lazım, ailemi, kendimi. Hem de en başından beri çalışırken zevk aldığım ve çalışmalar yapabileceğime inandığım temel bilimi yazmayı düşünüyorum. Kime ne değil mi ama

Re:

#3535165  gönderen Multivitamin
 29.04.2016 - 16:05:00
Ayni düsuncedeyim hayata 1 defa geliyoruz.klinigi sevmeme ragmen kendime ayiracak zaman istiyorum.ne zaman ölecegimiz belli degil.o zamana kadar baskalarinin hayatini duzeltecegime kendi hayatim icin yasarim dusuncesindeyim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3535181  gönderen drosmkarakus
 29.04.2016 - 16:15:47
Eyvah eyvah konu nerelere sapmış böyle :) Temel bilimler candır arkadaşlar. Adı üstünde temel... Tıp biliminin gelişmesindeki temel basamaktır buralar.

Ama temel bilimleri puanı uçmuş yerler olarak görmeyelim lütfen. Anatomi, histoloji, fizyoloji, farmakoloji gibi çok güzel bölümlerimiz de var. Sadece biyokimya ve mikrobiyoloji yok. Buraların puanının uçma nedeni rahatlığının yanında aylık elde edilen gelirin de fazla olması. Anatomi mesela en rahat yerlerden biri muhtemelen ama puanı gayet düşük, burda maaş kriteri daha belirleyici gibi görülüyor.

İnşallah ileride daha çok arkadaşımız temel bilimleri seçme kriteri olarak en yükseklere maaş ve rahatlığın yanında bilimselliği de koymaya başlarlar, benim isteğim bu yönde.
Ssekerci yazdı:Sizce anatomi yazilir mi peki temel bilimlerden?
Bence yazılabilir, eğer anatomiyi seviyorsan ve işinde başarılı olacağını düşünüyorsan yazabilirsin. İlk başlarda maaş olarak sıkıntı olabilir bunları göze alman lazım. Akademisyenlik düşünüyorsan da doçentlik ve profluktan sonra maaşlar biraz daha normalleşiyor. Yani bildiğim kadarıyla normal bir klinik hekimi kadar oluyor yani :) Ama özel sektörde çalışmayı göze alırım dersen, özel bir üniversitede 20-40bin maaşla çalışan bir anatomi hocasının olduğunu söyleyen bir hoca da vardı. Yan,i her işin en iyileri yüksek maaşlar alabiliyor. Ayrıyetten anatomi uzmanları akapunktur merkezi masaj merkezi gibi yerleri de işletebiliyor ama bunları biraz daha araştırman lazım benim tam bir bilgim yok.
booncuk yazdı:ben de ara ara temel ve klinik arasında kalıyorum ve bunun temel nedeni 'elalem ne der' e dayandırıyorum. Klinikçiler ezer mi kötü davranır mı puanıma yazık olur mu vs vs. Bunun sonu yokki ama. Maalesef ki içimizde egosu fazla yüksek olan çok fazla insan var ve onlar nereye gitse "ezecek" birilerini, bi şeyleri bulacaklar. Şimdi klinikçiler, temelcileri küçümser diyoruz da o kadar mı? Değil. Klinik bilimlerden birine girip,kendi hastanesinden olmayan aynı branş meslektaşını küçümseyen olmuyor mu? Oluyor. Abartıp aynı hastane aynı branşta puanı yüksek olanın, düşük olana üstten baktığı yok mu? Onlar bile var. Biraz saygı tohumları ekmek lazım üzerimize. (Tabiki sadece klinik için değil temel bilimlerde de aynı durumlar. Ve tabiki tüm meslektaşlarım için geçerli değil bu söylediklerim.)
Ben kliniği çok seviyorum, hastalarla aram da iyiydi. Ama şimdi hem ileriyi düşünmem lazım, ailemi, kendimi. Hem de en başından beri çalışırken zevk aldığım ve çalışmalar yapabileceğime inandığım temel bilimi yazmayı düşünüyorum. Kime ne değil mi ama
Bence kimsenin ne dediğine bakma, araştır en beğendiğin en çok mutlu olacağın yeri yaz. Çünkü sen bu işi ölmezsen eğer bir 40-50 sene yapacaksın. O bir şeyler diyen kişiler de senin yanından zamanla ayrılmış olacaklar zaten. Yani başkaları ezikleyecek, küçükseyecek diye bakarsan yabancı hekimler de Türkiye hekimlerini küçükseyebilir, o zaman hepimiz usmle'e mi girelim yani :)

Klinikte mutluysan da bence klinik yaz. İyi araştır, ailene de vakit ayırabileceğin, kendine zamanın olacağı bir klinik bilim uzmanlığına git mutlu mesut yaşa gitsin :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535191  gönderen sweetpearl
 29.04.2016 - 16:19:33
Histoloji de iyi ama ahhhh kefil işi olmasa😁
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535228  gönderen drosmkarakus
 29.04.2016 - 16:40:16
sweetpearl yazdı:Histoloji de iyi ama ahhhh kefil işi olmasa😁
Evet ya bir de o var, bir kefil buldum ama bir tane daha bulmam gerekiyor. (Çağrı yazılarımı okuyorsan bana kefil ol :) )
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535231  gönderen sweetpearl
 29.04.2016 - 16:41:11
drosmkarakus yazdı:
Evet ya bir de o var, bir kefil buldum ama bir tane daha bulmam gerekiyor. (Çağrı yazılarımı okuyorsan bana kefil ol :) )
babama bile kefil olmam😁
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535234  gönderen drosmkarakus
 29.04.2016 - 16:46:18
sweetpearl yazdı:
drosmkarakus yazdı:
babama bile kefil olmam😁
Gel biz birbirimize kefil olalım, istifa edeni de diğeri vursun :smt071 :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535236  gönderen sweetpearl
 29.04.2016 - 16:48:18
drosmkarakus yazdı:
sweetpearl yazdı:
drosmkarakus yazdı: Evet ya bir de o var, bir kefil buldum ama bir tane daha bulmam gerekiyor. (Çağrı yazılarımı okuyorsan bana kefil ol :) )
babama bile kefil olmam😁
Gel biz birbirimize kefil olalım, istifa edeni de diğeri vursun :smt071 :)
sağol arkadaş burada kurban çok hiç bana gelme,yemezler😁😁ben istifa konusunda kendime dahi güvenmem.zor iş bunlar.kimseyi de bulamazsın böyle😂😂😂

#3535299  gönderen saperon
 29.04.2016 - 17:38:38
Klinikci temelci kavgasina niye bagladiniz anlamadim. Biz burada vizyondan bahsediyoruz. Insanlar "ben bu isi iyi yapacagim, ben,bu isi beceririm, cunku ben bunu seviyorum" diye hareket etmek yerine tek kriter olarak "rahatlik"i aliyorlar. Kac kisi var rahat diye yuksek puanla cocuk psikyatrisi yazip mutsuz olup istifa eden mesela. Biyokimya yazip mutsuz olan da olur olmayan da. Nicin her elestiri yapan "kiskanc" damgasi yemek zorunda. Bu soylediklerimizin elbet bir sebebi var. Yetistirildigimiz okullarla alakali bu. Bir insan sadece rahat ve kendi hayatina dönük olmak da isteyebilir. Ama bulundugu konumda iyi seyler cikartmaya uretmeye calissin isteriz ne var bunda. Eger klinikciler temelcilere "rahat" diye kucumsemeye calisiyorlarsa onlar da halt ediyorlar, ayni vizyonsuzluktalar. Temelde de insan kendini yetistirmeli,faydali olmali, klinikte de. Yani adamlar dahiliye gibi genis bir egitim gerektiren bolumde bile kendi fakultelerini yazdirabilmek icin "oooh burda egitim yok, sorgu yok, yogunluk yok, yayilma var" diye cagiriyor çomez asistanlari. Kimse de cikip ya kardesim boyle sey olur mu demiyor, ben sana hastami emanet eder miyim diyemiyor. Yogunluk klinik bolumlerin kaderidir, doktorluk cok zor arkadaslar. Kimse yapamayacagini dusundugu yerlere girmesin yeter. Tusta ilk yuzun tercihleri arasinda cerrahiler de vardi pediatri de vardi. Azlar ama varlar, bu kisilerin *** olduklarini mi dusunuyorsunuz? Evet ben soyliyim,forumun geneli boyle dusunuyor.ben butun samimiyetimle soyluyorum ki derece de yapsam o zor bolumu sececektim. Ama yoo, fasa fisoymus kiskaniyormusuz puani yapabilseler gorurlermis bu sekilde seviye dusurmeler. emin olunuz derma ftr radyo isteseydim, canla basla derece icin calisip hayatimdan daha cok fedakarlik yapip kazanirdim. Cunku bir insan hedefine ulasmak icin ne olursa olsun yapmali. Ama iyi ki istemiyorum zor bir süreç, basarani tebrik ediyorum :) forumda surekli bilim yapalim diyen de yok, o sizin abartiniz.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535311  gönderen sweetpearl
 29.04.2016 - 17:44:50
Eminiz isteseydin radyo puanı alırdın,millet de istemeden radyo puanı alıyor😁😁İstemiyorlar ama yine de alıyorlar😁Ahh ahh çok yazık radyo,derma puanı aalanlara😏😏😏Acıdım derece yapan arkadaşlara şimdi😁😁😁

slm

#3535364  gönderen yunus1515
 29.04.2016 - 18:26:56
Farma temel bilim değil bu arada

Re: slm

#3535366  gönderen drbuspiron
 29.04.2016 - 18:28:10
yunus1515 yazdı:Farma temel bilim değil bu arada
:D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3535369  gönderen saperon
 29.04.2016 - 18:28:52
sweetpearl yazdı:Eminiz isteseydin radyo puanı alırdın,millet de istemeden radyo puanı alıyor😁😁İstemiyorlar ama yine de alıyorlar😁Ahh ahh çok yazık radyo,derma puanı aalanlara😏😏😏Acıdım derece yapan arkadaşlara şimdi😁😁😁
Emin oldugunuz icin tesekkur ederim cok ihtiyacim var sizin benle ilgili bir seyden emin olmaniza. Burada hicbir sey konusulmuyor gercekten. Radyocuya dermaciya yazik mi dedim ben ne alaka. neyse saygilar.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535372  gönderen sweetpearl
 29.04.2016 - 18:30:13
saperon yazdı:
sweetpearl yazdı:Eminiz isteseydin radyo puanı alırdın,millet de istemeden radyo puanı alıyor😁😁İstemiyorlar ama yine de alıyorlar😁Ahh ahh çok yazık radyo,derma puanı aalanlara😏😏😏Acıdım derece yapan arkadaşlara şimdi😁😁😁
Emin oldugunuz icin tesekkur ederim cok ihtiyacim var sizin benle ilgili bir seyden emin olmaniza. Burada hicbir sey konusulmuyor gercekten. Radyocuya dermaciya yazik mi dedim ben ne alaka. neyse saygilar.
saygılar hocam kaçmana gerek yoktu da neyse😁😁

Re:

#3535374  gönderen saperon
 29.04.2016 - 18:31:20
sweetpearl yazdı:
saperon yazdı:
saygılar hocam kaçmana gerek yoktu da neyse😁😁
Ehe ehe