Perşembe , Eylül 19 2019
Temel branslarla ilgili klupler paylasim platformu....

Re:

#3534863  gönderen drbuspiron
 29.04.2016 - 12:23:40
Arkadaslar zaten rahat diye gidilen yerlerde de sabahtan aksama yatilmiyor.bir de bu isler kisisel gecen burda biyokimyaci biri gunluk programini yazmisti gayet doluydu .ben de rahat bir bolum istiyrm ama bu bilimsel calisma yapmak istemiyrm demek değil ki sadece insanca calismak istiyorum. Ayrica forumda şöyle falan diyorsunuz da insanlar isine gücüne bakip biraz da sklip buralarda takiliyor cok bilimsel cumleler kurmak istemiyor gun icinde zaten ugrasmis gelip burda makale mi yazsin ! Forumda bu tarz haberler de paylasiliyor.doktorlarin da paramedikal yonleri var hatta bu yonler gelistirilmedigi için beraber calisilan alanlarda sorunlar yasaniyor meslekten başka birşey konusamayan drlar herhangi bir sorunda nezaket cercevesinde tartisamiyor bile.Eglenmeyi gezmeyi kucumsemeyin sadece ayarimiz olmali herseye zaman ayirabilmeliyiz.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3534954  gönderen drosmkarakus
 29.04.2016 - 13:22:47
İnşallah benim anlatmak istediğim tam olarak anlaşılmıştır. Son olarak bir daha söyleyeyim.

Tabi ki herkes rahat ve güzel bir işe sahip olmayı ister. Yani bir insan mazoşist değilse veya çok önemli karlar elde etmiyorsa kimse 48 saatin 36sını çalışarak geçirmeyi istemez. Benim de düşüncem bu yönde, eğer kenime ve özellikle aileme vakit ayıramayacaksam, isterse dünyanın en güzel mesleği olsun ben istemem o işi. Çalışmak için yaşamıyoruz çünkü, yaşamak için çalışıyoruz, işimiz yaşamamıza engel oluşturacaksa bu çok büyük bir çelişkidir.

Şuna da bir açıklık getirelim, elbette kimsenin forumdaki üyelerden bir bilimsellik beklemeye hakkı yok, yanlış anlaşılmasın. Yani bu halı sahaya giden bir doktora "Anca top oynuyorsun hiç bilimsel bir şeylerden bahsetmiyorsun!" demek gibi bir şey. Öyle anlaşıldıysam kusura bakmayın.

Benim bahsettiğim şey, üzüldüğüm durum. Temel bilimlere gitme nedeninin primer olarak rahat olması. Açın bakın hastane rehberine, eğer kaçırdıklarım olmadıysa hemen hemen hiç birinde yapılan bilimsel çalışmalarla ilgili pek bir bilgi yok ve hepsinin ortak şeyi rahat olması. Çoğunda "Rahatına düşkün olanlar gelsin" yazıyor.

Tamam rahat olması meslek seçiminde önemli bir kriter ama şu an sanki tek kriter gibi görünüyor maalesef. Bahsetmeye çalıştığım buydu benim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3534977  gönderen DaRspektrum
 29.04.2016 - 13:35:34
Ben biliimi sevdiğim için biyokimya yazdım.biyokimyanın içerisinde genetik, fizyoloji ve azıcık farma var.

#3535041  gönderen keser2713
 29.04.2016 - 14:24:59
ALGORMORTIS yazdı:Ne alaka ya. İnsanlar rahat diyorsa bunu tapu memurunun rahatlığını kastederek demiyor ki. Mesaim belli saatim belli olsun diye diyor. Tıpın major bölümlerinde ki durum belli. Gecw gündüz yok dinlenmek yok. Kendine vakit ayrabilmek hakgetire. Para? O tabiki yok. Bu adamların çalışma temposu başbakan da bile yok. Saygınlık yok sayılır. E derdimiz ne o zaman o bölümlere gidecek. Tabiki YAZILMAZ. Insan farmakolog olunca sabah akşam yatmıyor ki sadece diğerlerine nazaran daha düzgün yaşıyor. E ne var bunda. Yatış da yatış denip duruyor. Bir farmakolog tüm devlet kadroları ele alındığı zaman devlet adına en fazla çalışıp üreten kısma girer. Biz eziyeti, zulmü, haksızlığı, yok paraya eşşek gibi çalıştırılmayı çalışmak zannediyoruz. Değilse yatış. Öyle diğil işte. Ama bize öyle öğrettiler. Tıp gönül işi dediler para için yapılmaz dediler. İnsanlara faydalı olmak paha biçilemez dediler. Dediler de dediler. Bunu diyen adamlarda özel muayene ile parayı kıran zamanın hocaları idi. Şimdi özel muayene den para kazanacak ortam da pek kalmadığına göre. Derdimiz ne arkadaş. Delimi kovaladı bizi. Lütfen şu saçma anlayıştan kurtulun. Temel bilimciye vs yatış muamelesi yapmayın artık. Kullanıldığınızı farkedin. Yatıyor dediğiniz adamlar sadece insan fizyolojisine daha uygun bi hayat yaşıyor.
Vesselam...

altına imzamı atarım.
Kullanıcı avatarı

#3535050  gönderen sweetpearl
 29.04.2016 - 14:31:26
keser2713 yazdı:
ALGORMORTIS yazdı:Ne alaka ya. İnsanlar rahat diyorsa bunu tapu memurunun rahatlığını kastederek demiyor ki. Mesaim belli saatim belli olsun diye diyor. Tıpın major bölümlerinde ki durum belli. Gecw gündüz yok dinlenmek yok. Kendine vakit ayrabilmek hakgetire. Para? O tabiki yok. Bu adamların çalışma temposu başbakan da bile yok. Saygınlık yok sayılır. E derdimiz ne o zaman o bölümlere gidecek. Tabiki YAZILMAZ. Insan farmakolog olunca sabah akşam yatmıyor ki sadece diğerlerine nazaran daha düzgün yaşıyor. E ne var bunda. Yatış da yatış denip duruyor. Bir farmakolog tüm devlet kadroları ele alındığı zaman devlet adına en fazla çalışıp üreten kısma girer. Biz eziyeti, zulmü, haksızlığı, yok paraya eşşek gibi çalıştırılmayı çalışmak zannediyoruz. Değilse yatış. Öyle diğil işte. Ama bize öyle öğrettiler. Tıp gönül işi dediler para için yapılmaz dediler. İnsanlara faydalı olmak paha biçilemez dediler. Dediler de dediler. Bunu diyen adamlarda özel muayene ile parayı kıran zamanın hocaları idi. Şimdi özel muayene den para kazanacak ortam da pek kalmadığına göre. Derdimiz ne arkadaş. Delimi kovaladı bizi. Lütfen şu saçma anlayıştan kurtulun. Temel bilimciye vs yatış muamelesi yapmayın artık. Kullanıldığınızı farkedin. Yatıyor dediğiniz adamlar sadece insan fizyolojisine daha uygun bi hayat yaşıyor.
Vesselam...

altına imzamı atarım.
ben hep çekememezlik olarak görüyorum bu tarz yorumları.birbirimizden hiç haz etmiyoruz.hasetlik içindeyiz.Temel bilim hekimlerine inek,rahatına düşkün,doktor mu bu,memurdan farkları yok,cesaretsiz vs diyenler de hep klinik hekimleri veya temele yetecek puanı olmayanların hüsnü kuruntuları...Mecburiye biz gittik siz de gidin diyenlerin zihniyeti ile aynı...Klinikçiler temelcileri sürekli eziklemeye çalışsa da acaba kim kimin yerinde olmak için 3.5 atıyor!??
Kullanıcı avatarı

#3535060  gönderen u571
 29.04.2016 - 14:36:03
Vesselam...

Kesinlikle katiliyorum insanlarda bi algi olusturulmus doktorluk para icin yqpilmaz diye neden kardesim ..sokaga adim attigin andan itibaren hersey para ..neden emegimiz somurulecek hakettigimiz seyi alamayacaiz ...bu ulkede sirf buyuklere yaranmayla ya da sacma sacm programlarla haksiz rekabetle ne cebini dolduran insanlar var ...doktora gelince para icin yapma bu isi diyorlar
Kullanıcı avatarı

#3535064  gönderen abdulhamidhan
 29.04.2016 - 14:38:28
Vesselam...

Agzin bal yesin.kendim yazsam bu kadar yazardım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3535067  gönderen DOKTORZEDE
 29.04.2016 - 14:40:08
sweetpearl yazdı:
keser2713 yazdı:
Vesselam...

altına imzamı atarım.
ben hep çekememezlik olarak görüyorum bu tarz yorumları.birbirimizden hiç haz etmiyoruz.hasetlik içindeyiz.Temel bilim hekimlerine inek,rahatına düşkün,doktor mu bu,memurdan farkları yok,cesaretsiz vs diyenler de hep klinik hekimleri veya temele yetecek puanı olmayanların hüsnü kuruntuları...Mecburiye biz gittik siz de gidin diyenlerin zihniyeti ile aynı...Klinikçiler temelcileri sürekli eziklemeye çalışsa da acaba kim kimin yerinde olmak için 3.5 atıyor!??
Aynen hocam çekemeyen çok,sırf ego ları yüzünden kliniği bırakamıyor iş yükünü çekiyor sonra temel bilimcilere laf atıyorlar

Re:

#3535073  gönderen drbuspiron
 29.04.2016 - 14:46:02
Herkes isini yapsin herkes hakkini savunsun birbirine camur atmadan biz de bir meslek grubuyuz isimizle ilgili yapacagimiz hayirsal aktiviteler bizi baglar istersek yyd ye umkeye katilirz istrsek bilimsel calisma yaparz onun disinda temel yaptgmz isler icin tabi ki paramizi isterz parasz sakiz vermyrlar ..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535075  gönderen sandalye
 29.04.2016 - 14:47:04
Sorun belki biraz da temel bilimcilerin kendi kendilerine bakışlarında ve temel bilim hocalarının çoğunun tüp kökenli olmamasında
Kullanıcı avatarı

#3535076  gönderen sweetpearl
 29.04.2016 - 14:47:42
DOKTORZEDE yazdı:
sweetpearl yazdı:
keser2713 yazdı:

altına imzamı atarım.
Aynen hocam çekemeyen çok,sırf ego ları yüzünden kliniği bırakamıyor iş yükünü çekiyor sonra temel bilimcilere laf atıyorlar
abi 58 almış adam dahiliyeden başka ne yazabilir ki 67 alsa o da yazacak temel bilim yalan mı?
Yazamıyor diye içlerinde yara olarak kalmış bari gittiğiniz bölümü sevin artık vazgeçin onu bunu karalamaktan.intörnlüğümde tüm klinik hoca ve asistanlar temelcilere ki halk sağlığı dahil giydirirlerdi sürekli,yukardan bakarlardı,asistanlarına kötü davranır,temel bilim hocalarına saygısızca davranırlardı.nelerini gördük bu klinikçilerin!!
Otur oturduğun yerde dahiliye asistanısın sana ne biyokimyacıdan ondan bundan!70 alsam yine dahiliye yazardım mavraları da yalan hepsinin mesela...hepsi maşallah bayılıyor hasta bakmaktan kim inanır ki! bunların nöbeti yok oh vallahi memur gibiler,kaseyi bırakıp gidiyorlar,herşeyi teknisyen yapıyor bıdı bıdı diyorlar...Sanane demek gerekiyor,sen işine baksana kardeşim!

#3535078  gönderen drbuspiron
 29.04.2016 - 14:51:23
sweetpearl yazdı:
DOKTORZEDE yazdı:
sweetpearl yazdı:ben hep çekememezlik olarak görüyorum bu tarz yorumları.birbirimizden hiç haz etmiyoruz.hasetlik içindeyiz.Temel bilim hekimlerine inek,rahatına düşkün,doktor mu bu,memurdan farkları yok,cesaretsiz vs diyenler de hep klinik hekimleri veya temele yetecek puanı olmayanların hüsnü kuruntuları...Mecburiye biz gittik siz de gidin diyenlerin zihniyeti ile aynı...Klinikçiler temelcileri sürekli eziklemeye çalışsa da acaba kim kimin yerinde olmak için 3.5 atıyor!??
abi 58 almış adam dahiliyeden başka ne yazabilir ki 67 alsa o da yazacak temel bilim yalan mı?
Yazamıyor diye içlerinde yara olarak kalmış bari gittiğiniz bölümü sevin artık vazgeçin onu bunu karalamaktan.intörnlüğümde tüm klinik hoca ve asistanlar temelcilere ki halk sağlığı dahil giydirirlerdi sürekli,yukardan bakarlardı,asistanlarına kötü davranır,temel bilim hocalarına saygısızca davranırlardı.nelerini gördük bu klinikçilerin!!
Otur oturduğun yerde dahiliye asistanısın sana ne biyokimyacıdan ondan bundan!70 alsa yine dahiliye yazardım mavraları da yalan hepsinin mesela.hepsi maşallah bayılıyor hasta bakmaktan kim inanır ki! bunların nöbeti yok oh vallahi memur gibiler,kaseyi bırakıp gidiyorlar,herşeyi teknisyen yapıyor bıdı bıdı...Sanane demek gerek,sen işine baksana kardeşim!
Sweet şimdi sen niye kcmsyrsn 58i ya :) birbirimize camur atmadan da yasayablrz herkes isine baksin herkesn bölümü cok önemli en iyi is en iyi yaptgndir ..kdogumcular bitse neler olur biyokimyada makine bozlsn hastahane cokuyor ..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3535083  gönderen sweetpearl
 29.04.2016 - 14:55:33
drbuspiron yazdı:
sweetpearl yazdı:
DOKTORZEDE yazdı:Aynen hocam çekemeyen çok,sırf ego ları yüzünden kliniği bırakamıyor iş yükünü çekiyor sonra temel bilimcilere laf atıyorlar
Otur oturduğun yerde dahiliye asistanısın sana ne biyokimyacıdan ondan bundan!70 alsa yine dahiliye yazardım mavraları da yalan hepsinin mesela.hepsi maşallah bayılıyor hasta bakmaktan kim inanır ki! bunların nöbeti yok oh vallahi memur gibiler,kaseyi bırakıp gidiyorlar,herşeyi teknisyen yapıyor bıdı bıdı...Sanane demek gerek,sen işine baksana kardeşim!
Sweet şimdi sen niye kcmsyrsn 58i ya :) birbirimize camur atmadan da yasayablrz herkes isine baksin herkesn bölümü cok önemli en iyi is en iyi yaptgndir ..kdogumcular bitse neler olur biyokimyada makine bozlsn hastahane cokuyor ..
küçümsemiyorum örnek verdim ablaa.yazabilecek bölüm mü var 58e maalesef😨bütün rahat bölümlerin puanları uçukkk son10 yyıldır😒😒neden olduğunu hepimiz biliyoruz.herkesin bölümüne,emeğine saygım sonsuz ama kıskançlık,karalamaya gerek yok.😊😊aynı yollardan geçtik.kimlerin kimlere hayranlıkla baktığını hepimiz biliyoruz.fırsatım varsa arkasından atıp tutarım demek doğru değil.😈
Kullanıcı avatarı

Re:

#3535088  gönderen sweetpearl
 29.04.2016 - 15:00:12
Mesela 58 puan almış birinin biyokimyayı hak etmediğini kim söyleyebilir,maalesef puan sistemi bu şekilde.70 alan adamın 58 alandan hekim olarak farkı yok benim nazarımda.hekimler klinikten kaçtıkca temel bilimlerin puanları uçtu gitti.bence isteyen herkes temelci olsun.isteyen herkes klinikçi olsun.kimsenin içinde ukde kalmasın😔😔

Re:

#3535124  gönderen Ssekerci
 29.04.2016 - 15:34:45
Sizce anatomi yazilir mi peki temel bilimlerden?