Perşembe , Eylül 19 2019
Temel branslarla ilgili klupler paylasim platformu....

Re:

#3407152  gönderen callosumdr
 21.12.2015 - 21:10:36
johnwatson yazdı:farmakoloji asistanıyım uzun uzun bilgi vermek yerine http://www.tuk.saglik.gov.tr/muf2/index.html bu linkten tibbi farmakoloji nedir uzman olunca neler yapabilir buna cevap bulabilirsiniz. bunlara ek olarak yukarıda bir arkadaşın değindiği gibi marmaranın poliknik açması çanakkale , sakarya ve katip çelebinin biyokimya gibi kendi labaratuvarının olması istanbul, ankara , kocaeli gibi büyük şehirlerde hayvan deneyleri labaratuvarı olması ki bu size hertürlü invivo invitro çalışma imkanı sağlar bunlara da lokal değişkenler gözüyle bakabilirsiniz .
tıbbi etik kurullarında farmakolog olmak zorundandır bu yüzden bu alanda farmakologların tekelinde diyebiliriz. asistanlık bitince biz de normal dhy ile atanıyoruz genelde ankara tıbbi cihaz ve ilaç kurumuna atanıldığı doğru ama son atamada bir uzman arkadaş vardı o da istanbula atandı. zorunlu hizmet süresi zorunluyu yaptığınız ilde ne kadarsa odur kabaca 2 yıl diyebiliriz ama bakanlık kontenjanı olduğu için eğitim süresi kadar yani 4 yıl istifa etmemek gerekiyor sonrasında ilaç şirketlerinde medikal müdürlük veya üretim müdürlüğü pozisyonlarında çalışılabilir hoca olarak üniversitede kalmak da diğer bölümlerden daha kolaydır küçük bir tavsiye olarak arıyıp bilgi alcağınız yere
1) farmakolojinin kendi labaratuvarı , polkniği var mı ? konsültasyon yapıyo musunuz ? iyoksa böyle bir düsünce var mı ?
2) hayvan deneyleri yapıyor musunuz ? başka ne gibi çalışmalar var?
3)tuslu kaç kişi var öyp ile gelen kaç kişi var ? tek doktor olmak psikolojik olarak etkileyebilir sizi
4) maaş ,döner sermaye, giriş çıkış saatleri ve hocaların genel tutumu (hocaların tıp kökenli olmaması dezavantaj olabilir )
son olarak kişisel görüşüm hasta görmek istemeyen, çok para kazanmasam da hafta sonları tatiller benim olsun hastaneden çıkınca aranmıyım rahat rahat sinemaya konsere gidiyim bunun yanında çok okuyarak yeni şeyler de deniyim üniversitede hoca olmak için siyasi oyunlara ihtiyacım olmasın diyosanız biyokimya için yeterli puan alamadım onun gibi bir bölüm olsun da diyosanız farmakoloji sizin için doğru bölüm. özellikle acilden gelen birisi için aşırı rahat biryer ama bikaç ay sonra bu kadar rahat olmak da canınızı sıkabilir bu yüzden biraz da hasta görsem iyi olur aslında gibi sabit fikriniz varsa yazmamanız lazım . farmakoloji şuan ülkemizde emekliyor on on beş sene sonra herkesin kendi uyuşturucu ve ilaç düzeyi labaratuvarının olması , polikliniklerin açılması muhtemel
döner sermayeyi söylemeyi unuttum ortalama 0,8 çarpanıyla alınıyor

MASALLAH cok güzel özetlemişsiniz.siz nerde asistansınız acaba.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009