Cuma , Eylül 20 2019
Temel branslarla ilgili klupler paylasim platformu....

Tıbbi Farmakoloji

#3227657  gönderen verhuk8
 29.05.2015 - 19:09:20
Arkadaşlar tıbbi Farmakoloji tercih etmeyi düşünüyorum. Aklıma takıldı bitirince dhy de kesin atanıyormuyuz. Fizyoloji ve Histoloji içinde geçerli devlet hizmet yükümlülüğü preklinik bölümler için varmı.
Ayrıca devlette farmakolojiuzmanı olarak nerelerde çalışılabilinir. Is garantimiz olurmu?

#3227945  gönderen m4vera
 29.05.2015 - 22:51:15
Tıbbi cihaz ve eczacılık kurumuna atanıyorlar genelde
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3227978  gönderen mucahid_c
 29.05.2015 - 23:08:53
Sivastaysan gel cayimi ic anlatayim. Burdan 2 kelime yazmakla olmuyor bizim bolumu anlatmak.. ;)

#3305418  gönderen mecburdhy
 06.09.2015 - 18:58:14
Ankara'daki tibbi cihaz ve ilac kurumu bunun disinda ayarlanabilirse unvde uzman kadrosunda calisilabildigini duymustum. Bosta kalmak gibi bi durum olmuyo yani

Re:

#3402013  gönderen callosumdr
 16.12.2015 - 23:25:07
mucahid_c yazdı:Sivastaysan gel cayimi ic anlatayim. Burdan 2 kelime yazmakla olmuyor bizim bolumu anlatmak.. ;)

siz kacla girdiniz acaba ? calışma ortamınızdan bahsdermisiniz neler yapıyorsunuz ?
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402034  gönderen seromer
 16.12.2015 - 23:49:54
Ankara ve Hacettepe farmakoloji Hakkında bilgisi olan var mı??
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402048  gönderen mucahid_c
 17.12.2015 - 00:05:27
callosumdr yazdı:
mucahid_c yazdı:Sivastaysan gel cayimi ic anlatayim. Burdan 2 kelime yazmakla olmuyor bizim bolumu anlatmak.. ;)

siz kacla girdiniz acaba ? calışma ortamınızdan bahsdermisiniz neler yapıyorsunuz ?
bak yazdım. çayımı iç anlatayım. 2 kelimeyle olmuyor diye.. :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402067  gönderen omarman
 17.12.2015 - 00:21:53
Çalıştığın insanlar ve sen bilim için yanıp tutuşuyorsan müthiş bir anabilim dalı; aksi taktirdeyse, sinek avlayarak mesayini doldurmaya çalışırsın :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402631  gönderen seromer
 17.12.2015 - 16:12:10
omarman yazdı:Çalıştığın insanlar ve sen bilim için yanıp tutuşuyorsan müthiş bir anabilim dalı; aksi taktirdeyse, sinek avlayarak mesayini doldurmaya çalışırsın :)
hocam siz farmakoloji asistanı mısınız uzmanlıkta ne gibi iş alanları var yardımcı olur musunuz??

Re:

#3402705  gönderen callosumdr
 17.12.2015 - 17:20:23
evet uzman olunca nerelerde calişabılırız .nerelere ataniyor farma uzmanları
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402707  gönderen drsenabaglar
 17.12.2015 - 17:22:30
Uzman olarak mi okutman olarak mi ataniyorlar
Kullanıcı avatarı

Re:

#3402875  gönderen omarman
 17.12.2015 - 20:28:49
seromer yazdı:
omarman yazdı:Çalıştığın insanlar ve sen bilim için yanıp tutuşuyorsan müthiş bir anabilim dalı; aksi taktirdeyse, sinek avlayarak mesayini doldurmaya çalışırsın :)
hocam siz farmakoloji asistanı mısınız uzmanlıkta ne gibi iş alanları var yardımcı olur musunuz??
uzmanken zorunlunu yapıyorsun devlette çeşitli kademelerde ve gideceğin yerlere göre çalışabiliyorsun, mesela akademisyen olarak, yada izmirde toksikoloji , marmarada farmakoloji polikliniği gibi …
özelde ise özellikle ingilizcen ileri düzeyde ise ilaç firmalarında iyi maaş, iyi paralar alırsın hele bekarsan ve kendini geliştirmişsen ilaç danışmanı olarak dünyayı dolaşabilirsin
"azim, şans, vefa, sefa, kader " denklemlerinde hayal edemeyeceğin kadar eğlene de bilirsin yada farma yazan ellerim kırılsın da diyebilirsin
özetle "seviyorsan git konuş bence :) " (bir farmakoloji uzmanıyla yüzyüze )
edit: bu yorum yapıldıktan sonra farmakolojinin reytingleri yükselirse prim "Türk Farmakoloji Derneği " tarafından iyi niyet elçisi olarak ilan edilmek istiyorum, lütfen kayıtlara geçsin :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3403036  gönderen johnwatson
 17.12.2015 - 23:22:46
farmakoloji asistanıyım uzun uzun bilgi vermek yerine http://www.tuk.saglik.gov.tr/muf2/index.html bu linkten tibbi farmakoloji nedir uzman olunca neler yapabilir buna cevap bulabilirsiniz. bunlara ek olarak yukarıda bir arkadaşın değindiği gibi marmaranın poliknik açması çanakkale , sakarya ve katip çelebinin biyokimya gibi kendi labaratuvarının olması istanbul, ankara , kocaeli gibi büyük şehirlerde hayvan deneyleri labaratuvarı olması ki bu size hertürlü invivo invitro çalışma imkanı sağlar bunlara da lokal değişkenler gözüyle bakabilirsiniz .
tıbbi etik kurullarında farmakolog olmak zorundandır bu yüzden bu alanda farmakologların tekelinde diyebiliriz. asistanlık bitince biz de normal dhy ile atanıyoruz genelde ankara tıbbi cihaz ve ilaç kurumuna atanıldığı doğru ama son atamada bir uzman arkadaş vardı o da istanbula atandı. zorunlu hizmet süresi zorunluyu yaptığınız ilde ne kadarsa odur kabaca 2 yıl diyebiliriz ama bakanlık kontenjanı olduğu için eğitim süresi kadar yani 4 yıl istifa etmemek gerekiyor sonrasında ilaç şirketlerinde medikal müdürlük veya üretim müdürlüğü pozisyonlarında çalışılabilir hoca olarak üniversitede kalmak da diğer bölümlerden daha kolaydır küçük bir tavsiye olarak arıyıp bilgi alcağınız yere
1) farmakolojinin kendi labaratuvarı , polkniği var mı ? konsültasyon yapıyo musunuz ? iyoksa böyle bir düsünce var mı ?
2) hayvan deneyleri yapıyor musunuz ? başka ne gibi çalışmalar var?
3)tuslu kaç kişi var öyp ile gelen kaç kişi var ? tek doktor olmak psikolojik olarak etkileyebilir sizi
4) maaş ,döner sermaye, giriş çıkış saatleri ve hocaların genel tutumu (hocaların tıp kökenli olmaması dezavantaj olabilir )
son olarak kişisel görüşüm hasta görmek istemeyen, çok para kazanmasam da hafta sonları tatiller benim olsun hastaneden çıkınca aranmıyım rahat rahat sinemaya konsere gidiyim bunun yanında çok okuyarak yeni şeyler de deniyim üniversitede hoca olmak için siyasi oyunlara ihtiyacım olmasın diyosanız biyokimya için yeterli puan alamadım onun gibi bir bölüm olsun da diyosanız farmakoloji sizin için doğru bölüm. özellikle acilden gelen birisi için aşırı rahat biryer ama bikaç ay sonra bu kadar rahat olmak da canınızı sıkabilir bu yüzden biraz da hasta görsem iyi olur aslında gibi sabit fikriniz varsa yazmamanız lazım . farmakoloji şuan ülkemizde emekliyor on on beş sene sonra herkesin kendi uyuşturucu ve ilaç düzeyi labaratuvarının olması , polikliniklerin açılması muhtemel
döner sermayeyi söylemeyi unuttum ortalama 0,8 çarpanıyla alınıyor