Perşembe , Kasım 14 2019
İhtisa yapmak istediğiniz dalla ilgili sorularınız merak ettiklerinizi yazın,o dal ile ilgilenen üyelerimiz yardımcı olacaktır..
Kullanıcı avatarı
Yorumlara bak, yeni nesil gümbür gümbür. Ne etik kalmış ve ince düşünce. Alev Alatlı'nın "Her yasal olan helal değildir" temalı bir konuşması var, youtube'a yazınca çıkar. Girip dinleyin. Aslında insanların yanlışı sadece empati yaparak görmesi yine de bencilliğin göstergesidir ama yine de merak ediyorum burada "kendi hakkıdır, kazanmış gitmiş, istediğini yapar" minvalinde konuşanlar acaba çok istedikleri bir yeri başkası aynı şekilde yazsa, gitmese ve o kişi yüzünden bir tus daha çalışmak zorunda kalınsa yine meseleye bu düşünce ile yaklaşabilirler mi? Diyelim bir tus katlandı, her tus aynı şey olsa yine böyle mi düşünecekler? Sonuçta her tus bu karşı tarafın yasal hakkı. İki tus önceye kadar bu tarz temel bölümlerin hepsi sba kadrosuydu. Üni kadrosuna çevrilince hemen suistimal başlamış. Geri döndürülmesi de yakındır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bir asistanlığa girip bölüm kendisine ağır geldigi veya bölümü sevmedigi icin ayrılan kişiler için de ayni tepkileri veriyor musunuz ? 1 yıl 2 yıl aralıksız tus çalışan kişi oturup istediği bölümü ve yeri 1 hafta bile araştırmıyorsa bu da başkasının hakkına girmek olmuyor mu ?
Kullanıcı avatarı
Bundan 5 yıl önce istediğim üniversite genel cerrahi kadrosu açmadığı için çok üzülmüştüm. O kadro açılıp sizin gibi biri yerleşse neler hissederdim kim bilir. Kimin nereyi ideal olarak benimsediğini bilemezsiniz. Barajı geçip en azından acil uzmanı olayım diye düşünen bir hekim grubu var.

Gideceğiniz bölümün hocaları da, birisi gelse de TUS çalışıp gitse diye kadro açmıyor. Araştırma yapalım, işler yürüsün diye açılıyor o kadrolar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009