Pazartesi , Ekim 21 2019
Yan Dal Uzmanlik Sinavi

#1603309  gönderen korowsky
 09.02.2012 - 11:46:57
ankaradaki eğitim araş. ın yoğun olduğunu biliyorum ama akademik kadroları hakkında bilgim çok yok, gazi ihtisaslı bir uzmanımız var klinikte gayet iyi çalışmalar ve teorik olarak ,ventilatörde hasta takibi, trakeostomi vs. işlemlerde biraz zayıf kalabilir ama dediğim gibi akademik olarak bence gayet iyi.
raber yazdı:
korowsky yazdı:yurtdışı eğitim konusunda kendi çabanın olması ve davet alman gerekiyor ABD'de yan dalı var toksikoloji, tanı, cerrahi ve iki yan dal daha olması lazım, geleceği konusunda şu an sayısı az performans sistemi ile genelde yüksek döner alınıyor bi çok hastanede icap nöbeti şeklinde çalışıyorlar ama sayı artınca nolur bilemem fakat genel anlamda hekimlik mesleğini icra etmek istiyorsan uygun bir branş bi çok branş kendi tanıları dışında çok az bilgiye sahipken sen birçoğuyla ilgileniyorsun,forumlarda acil hekimleri konsültan hekim gibi algılansada branş hekimlerinin birçoğu servislerindeki yatan hastalar için o kadar çok gereksiz konsültasyon istiyorlarki acilde çalışan bir çok pratisyen hekim bu kons'lara cevap yazabilir neyse bu konunun farklı bir boyutu, hocası acil tıp doç ve prof'u olan biçok klinik var önde gelenleri dokuz eylül, akdeniz ve konya, dokuz eylül ve akdeniz daha az girişimsel konya acilde yoğunbakım mevcut daha girişimseler, bunun dışındada hocası acil tıp uzmanlığından gelme birçok klinik var.
doktorluk yapmak ve işi öğrenmek açısından istiyorum. ve imkanlar nasıl bilmiyorum ama yurtdışında yandal yapmak ya da bir kaç yıl çalışmak istiyorum. ben de pratisyenim ve ne kadar çok bilsem bile acil uzmanı kadar bilemeyeceğimden eminim. ilerde çok daha farklı olacak kanısındayım. ankara'da önerebileceğiniz akademik açıdan ve eğitim açısından dakuvvetli ilerde yurtdışına referans olabilecek bir yer var mı? ayrıca bilgiler için teşekkürler
Kullanıcı avatarı

#1603616  gönderen raber
 09.02.2012 - 20:07:56
korowsky yazdı:ankaradaki eğitim araş. ın yoğun olduğunu biliyorum ama akademik kadroları hakkında bilgim çok yok, gazi ihtisaslı bir uzmanımız var klinikte gayet iyi çalışmalar ve teorik olarak ,ventilatörde hasta takibi, trakeostomi vs. işlemlerde biraz zayıf kalabilir ama dediğim gibi akademik olarak bence gayet iyi.
raber yazdı:
korowsky yazdı:yurtdışı eğitim konusunda kendi çabanın olması ve davet alman gerekiyor ABD'de yan dalı var toksikoloji, tanı, cerrahi ve iki yan dal daha olması lazım, geleceği konusunda şu an sayısı az performans sistemi ile genelde yüksek döner alınıyor bi çok hastanede icap nöbeti şeklinde çalışıyorlar ama sayı artınca nolur bilemem fakat genel anlamda hekimlik mesleğini icra etmek istiyorsan uygun bir branş bi çok branş kendi tanıları dışında çok az bilgiye sahipken sen birçoğuyla ilgileniyorsun,forumlarda acil hekimleri konsültan hekim gibi algılansada branş hekimlerinin birçoğu servislerindeki yatan hastalar için o kadar çok gereksiz konsültasyon istiyorlarki acilde çalışan bir çok pratisyen hekim bu kons'lara cevap yazabilir neyse bu konunun farklı bir boyutu, hocası acil tıp doç ve prof'u olan biçok klinik var önde gelenleri dokuz eylül, akdeniz ve konya, dokuz eylül ve akdeniz daha az girişimsel konya acilde yoğunbakım mevcut daha girişimseler, bunun dışındada hocası acil tıp uzmanlığından gelme birçok klinik var.
doktorluk yapmak ve işi öğrenmek açısından istiyorum. ve imkanlar nasıl bilmiyorum ama yurtdışında yandal yapmak ya da bir kaç yıl çalışmak istiyorum. ben de pratisyenim ve ne kadar çok bilsem bile acil uzmanı kadar bilemeyeceğimden eminim. ilerde çok daha farklı olacak kanısındayım. ankara'da önerebileceğiniz akademik açıdan ve eğitim açısından dakuvvetli ilerde yurtdışına referans olabilecek bir yer var mı? ayrıca bilgiler için teşekkürler
gazi'yi bi araştırmak lazım. ankara tıp hacettepe nasıldır peki?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#1846496  gönderen drtaricaa
 12.07.2012 - 11:45:57
güncel

Re:

#1850213  gönderen drtaricaa
 15.07.2012 - 09:55:42
gncl
Kullanıcı avatarı

Re:

#1850562  gönderen psikopat_dr
 15.07.2012 - 18:29:34
Acil tıp asistanlığın son 1 yılına girmek üzereyim.
Acil tıp ile ilgili düşüncelerim:
1-Acil tıp uzmanları 5yıl il merkezlerine atanır. döneri iyi olur.
2- 5 ile 10 yıl arasında ilçe merkezlerine atamalar olur. dönerler düşebilir.
3- 10 yıl sonra, belki 15 yıl sonra zibil gibi acil uzmanları olur. nöbetler yazılır. dönerler daha da düşer....
Bana 10 yıl yeter. 10 yıl iyi döner alsam doktorluktan istifa ederim. Müteahhitlik yaparım... ( Eğer 10 yıl sonraki şartlar kötüleşmesse istifa etmem. :-) )

Konu başlığına gelince; yurt dışı imkanınız var. Bence gerek yok, Bu millete değmez. Yandala da gerek yok.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3506805  gönderen cabaroglu
 29.03.2016 - 17:25:12
psikopat_dr yazdı:Acil tıp asistanlığın son 1 yılına girmek üzereyim.
3- 10 yıl sonra, belki 15 yıl sonra zibil gibi acil uzmanları olur. nöbetler yazılır. dönerler daha da düşer....
Bana 10 yıl yeter. 10 yıl iyi döner alsam doktorluktan istifa ederim. Müteahhitlik yaparım... ( Eğer 10 yıl sonraki şartlar kötüleşmesse istifa etmem. :-) )

Konu başlığına gelince; yurt dışı imkanınız var. Bence gerek yok, Bu millete değmez. Yandala da gerek yok.
hocam şu an durum nedir?dediğiniz şartlara doğru gidiyor mu?şu an geleceği nasıl görüyosunuz?
Kullanıcı avatarı

#3506900  gönderen mythbusters
 29.03.2016 - 20:22:13
Algolojide varmı peki?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3863645  gönderen aysira
 26.04.2017 - 12:52:09
cabaroglu yazdı:

hocam şu an durum nedir?dediğiniz şartlara doğru gidiyor mu?şu an geleceği nasıl görüyosunuz?
+1

Re:

#3863722  gönderen koleksiyon
 26.04.2017 - 14:14:13
aysira yazdı:
cabaroglu yazdı:

+1
Kendisi şu an bir özelde sürünüyor

#3863928  gönderen -kisame-
 26.04.2017 - 18:04:05
yandala gerek yok, katar ve dubai denklik kabul ediyor ve verdikleri para yıllık 350 - 400 bin dolar. para istiyorsan rota belli.

#3864011  gönderen koleksiyon
 26.04.2017 - 20:03:37
-kisame- yazdı:yandala gerek yok, katar ve dubai denklik kabul ediyor ve verdikleri para yıllık 350 - 400 bin dolar. para istiyorsan rota belli.
Kesin mi?
Nasıl başvuruluyor☺