Pazartesi , Ekim 14 2019
Yan Dal Uzmanlik Sinavi
Kullanıcı avatarı

acil uzmanlığı yurtdışı imkanları ve yandal

#1599904  gönderen raber
 05.02.2012 - 23:47:07
acil uzmanı oluktan sonra yurtdışına gitme imkanı var mıdır? bir başlıkta acil uzmanlığının yurtışında yandalları olduğundan bahsedilmişti. var mıdır? acil uzmanlığı ve geleceği ile ilgili güncel bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1601242  gönderen korowsky
 07.02.2012 - 01:31:56
yurtdışı eğitim konusunda kendi çabanın olması ve davet alman gerekiyor ABD'de yan dalı var toksikoloji, tanı, cerrahi ve iki yan dal daha olması lazım, geleceği konusunda şu an sayısı az performans sistemi ile genelde yüksek döner alınıyor bi çok hastanede icap nöbeti şeklinde çalışıyorlar ama sayı artınca nolur bilemem fakat genel anlamda hekimlik mesleğini icra etmek istiyorsan uygun bir branş bi çok branş kendi tanıları dışında çok az bilgiye sahipken sen birçoğuyla ilgileniyorsun,forumlarda acil hekimleri konsültan hekim gibi algılansada branş hekimlerinin birçoğu servislerindeki yatan hastalar için o kadar çok gereksiz konsültasyon istiyorlarki acilde çalışan bir çok pratisyen hekim bu kons'lara cevap yazabilir neyse bu konunun farklı bir boyutu, hocası acil tıp doç ve prof'u olan biçok klinik var önde gelenleri dokuz eylül, akdeniz ve konya, dokuz eylül ve akdeniz daha az girişimsel konya acilde yoğunbakım mevcut daha girişimseler, bunun dışındada hocası acil tıp uzmanlığından gelme birçok klinik var.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1601570  gönderen raber
 07.02.2012 - 16:19:20
korowsky yazdı:yurtdışı eğitim konusunda kendi çabanın olması ve davet alman gerekiyor ABD'de yan dalı var toksikoloji, tanı, cerrahi ve iki yan dal daha olması lazım, geleceği konusunda şu an sayısı az performans sistemi ile genelde yüksek döner alınıyor bi çok hastanede icap nöbeti şeklinde çalışıyorlar ama sayı artınca nolur bilemem fakat genel anlamda hekimlik mesleğini icra etmek istiyorsan uygun bir branş bi çok branş kendi tanıları dışında çok az bilgiye sahipken sen birçoğuyla ilgileniyorsun,forumlarda acil hekimleri konsültan hekim gibi algılansada branş hekimlerinin birçoğu servislerindeki yatan hastalar için o kadar çok gereksiz konsültasyon istiyorlarki acilde çalışan bir çok pratisyen hekim bu kons'lara cevap yazabilir neyse bu konunun farklı bir boyutu, hocası acil tıp doç ve prof'u olan biçok klinik var önde gelenleri dokuz eylül, akdeniz ve konya, dokuz eylül ve akdeniz daha az girişimsel konya acilde yoğunbakım mevcut daha girişimseler, bunun dışındada hocası acil tıp uzmanlığından gelme birçok klinik var.
doktorluk yapmak ve işi öğrenmek açısından istiyorum. ve imkanlar nasıl bilmiyorum ama yurtdışında yandal yapmak ya da bir kaç yıl çalışmak istiyorum. ben de pratisyenim ve ne kadar çok bilsem bile acil uzmanı kadar bilemeyeceğimden eminim. ilerde çok daha farklı olacak kanısındayım. ankara'da önerebileceğiniz akademik açıdan ve eğitim açısından dakuvvetli ilerde yurtdışına referans olabilecek bir yer var mı? ayrıca bilgiler için teşekkürler

#1601605  gönderen emre_salcin
 07.02.2012 - 16:47:05
iyi bir acil tıp eğitimi almak istiyorsanız yeriniz bizim yanımız marmara acil tıp,bir acil tıp profumuz (kendisi aynı zamanda farmakaloji uzmanıdır) bir acil tıp doçentimiz var bir doçentimiz de başlamak üzere :)
reklam gibi oldu ama gerçek bu...eah'da çalıştığımız için vaka ve girişim imkanımız çok üniversite kadrosu olduğumuz için akademik eğitimimiz çok kaliteli ikisi bir arada başka yer var mı bilmiyorum...
Kullanıcı avatarı

#1601616  gönderen tuatte
 07.02.2012 - 16:53:44
emre_salcin yazdı:iyi bir acil tıp eğitimi almak istiyorsanız yeriniz bizim yanımız marmara acil tıp,bir acil tıp profumuz (kendisi aynı zamanda farmakaloji uzmanıdır) bir acil tıp doçentimiz var bir doçentimiz de başlamak üzere :)
reklam gibi oldu ama gerçek bu...eah'da çalıştığımız için vaka ve girişim imkanımız çok üniversite kadrosu olduğumuz için akademik eğitimimiz çok kaliteli ikisi bir arada başka yer var mı bilmiyorum...
marmarali arkadasim tintinalli nin turkcesi ne zaman cikacak?
Kullanıcı avatarı

#1601733  gönderen raber
 07.02.2012 - 18:31:27
emre_salcin yazdı:iyi bir acil tıp eğitimi almak istiyorsanız yeriniz bizim yanımız marmara acil tıp,bir acil tıp profumuz (kendisi aynı zamanda farmakaloji uzmanıdır) bir acil tıp doçentimiz var bir doçentimiz de başlamak üzere :)
marmaranın namını biliyorum isterdim ama eş durumu malesef :) ankara için öneriniz varsa çok memnun olurum.tabi yurt dışı imkanları vs hocalarınız mesela yurtdışında yandal yapmış mı? hangi aşamalardan geçerek hoca olmuşlar? biliyorsanız bilgilendirirseniz sevinirim 8)
tintinalli'nin türkçesini ben de bekliyorum :)

Re:

#1602291  gönderen emre_salcin
 08.02.2012 - 04:36:29
ya tintinallinin türkçesini ben de dört gözle bekliyorum çeviri yapanlara birer hediye verilecek dediler bende ingilizcesini almadım, ingilizceden okumak daha kalıcı ama daha uzun sürüyo ...:) sanırım editör aşamasında eli kulağında yani
hocamız önce farmakolojiyi bitirmiş sonra acil tıp okumuş,sanırım yurt dışı kısmı da var ama net ayrıntılarını bilmiyorum kendisiyle konuşum size bilgi verebilirim ama...
ama hocamızın söylediği şeyi söyleyim ''ingilizcen varsa ve akademik kariyer yapmak istiyorsan önünde hiç bir engel yok'' kadrolar bomboş müthiş bir açık var isteyene ve sevene tabi...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1602308  gönderen yurnursar
 08.02.2012 - 09:03:28
bende yapmak isterim ama nerdeee..
tuszadeyiz yazdı:ben de Amerika da yan dal yapmak isterim;cerrahi veya toksikoloji
:(
Kullanıcı avatarı

Re:

#1602462  gönderen raber
 08.02.2012 - 12:35:46
emre_salcin yazdı:ya tintinallinin türkçesini ben de dört gözle bekliyorum çeviri yapanlara birer hediye verilecek dediler bende ingilizcesini almadım, ingilizceden okumak daha kalıcı ama daha uzun sürüyo ...:) sanırım editör aşamasında eli kulağında yani
hocamız önce farmakolojiyi bitirmiş sonra acil tıp okumuş,sanırım yurt dışı kısmı da var ama net ayrıntılarını bilmiyorum kendisiyle konuşum size bilgi verebilirim ama...
ama hocamızın söylediği şeyi söyleyim ''ingilizcen varsa ve akademik kariyer yapmak istiyorsan önünde hiç bir engel yok'' kadrolar bomboş müthiş bir açık var isteyene ve sevene tabi...
yurtdışı ayrıntılarını paylaşır mısınız bizimle :wink: açıkçası benim istediğim de bu. ingilizcem var biraz da üstüne koysak yeter herhalde.
benim kendi açımdan korkum herkes ömür boyu yapılır mı vs diyor aslında bütün bölümler için geçerli bu durum. asistanlıkta mutlaka zorlanacağım ama mesleki olarak tatmin olursam pratisyenliği aramam diye ümid ediyorum. korkum asistan ve hoca ortamının kötü olması, mesleki tatminin olmadığı bir yere gitmek. istanbulda olsam isterdim ama ankaradayım. ankara için tavsiyelerinizi beklerim :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1603232  gönderen raber
 09.02.2012 - 08:15:30
gncl