Cuma , Eylül 20 2019
Yan Dal Uzmanlik Sinavi

Yandal Uzmanlığı: Gerekli Mi? Fantazi Mi?

Kesinlikle gerekli
33
33%
Olabilir
41
41%
Olmasa da olur
17
17%
Sadece fantezi
10
10%
Yandal uzmanlığı gerekli evet ama 4 yıllık dahiliye eğitimi ne kadar gerekli? İshali olan nefroloji hastası gastroya kons ediliyorsa, diyabeti olan romatoloji hastası kş regülasyonu için endokrine kons ediliyorsa ne anlamı var 4 yıl dahiliye asistanlığı yapmanın? Keşke her yandal kardiyoloji göğüs gibi ayrılsa. Endokrin Romato Onko 6 yıl da olsa Tus'da en yüksek puanla girilen bölümler olur buna eminim. Bir çok doktor dahiliye asistanlığını, yan dal sınavını, bitmek bilmeyen okumakla geçen yılları görüp, korkup dahiliye yazmıyor o kadar istemesine rağmen :(
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
yaş gençse , aile düzeni tam oturmamışsa ilk yıllarsa abanarak hallettiğiniz taktirde çok isabetli oluyor. çalışma konforu inanılmaz iyileşiyor. ama yaş ilerledikçe , ailenizin düzeni oturup çocuklarınız okula falan başladıktan sonra fantazi. benim fikrim bu şekilde.
Drcuty yazdı:
29.12.2017 - 13:22:06
Yandal uzmanlığı gerekli evet ama 4 yıllık dahiliye eğitimi ne kadar gerekli? İshali olan nefroloji hastası gastroya kons ediliyorsa, diyabeti olan romatoloji hastası kş regülasyonu için endokrine kons ediliyorsa ne anlamı var 4 yıl dahiliye asistanlığı yapmanın? Keşke her yandal kardiyoloji göğüs gibi ayrılsa. Endokrin Romato Onko 6 yıl da olsa Tus'da en yüksek puanla girilen bölümler olur buna eminim. Bir çok doktor dahiliye asistanlığını, yan dal sınavını, bitmek bilmeyen okumakla geçen yılları görüp, korkup dahiliye yazmıyor o kadar istemesine rağmen :(
ve tekrar tekrar tus çalışmak yerine yandal yapmak daha mantıklı.enerji asıl oraya lazım diyorum ben de
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
ülkemiz şartlarında gereksiz, devlette çalışacaksanız eziyet. isteyen istediği doktora gidiyor zaten, romatolog'da olsanız saçma sapan, sevk edilmeyen, sıfır hastalar ile uğraşacaksınız. Adam el bileğim ağrıyo pazarda torba taşıdım diye romatolojiye geliyor. böle özele falan geçen branşlarda en azından para alırsınız yine saçmalıklar olur ama.
Kullanıcı avatarı
ülkemizdeki hiçbir başarı cezasız kalmaz kanunu gereği , selam verene zorunlu çakmasalar yine süre ve çekilen eziyete bi nebze katlanırlırdı belki ama ülkemiz gerçeklerinde çok mantıklı gelmiyor yalan yok. hele ki aileniz varsa , asıl eziyeti onlar çekiyor. sizle beraber sürüklenip duruyorlar.