Cuma , Eylül 20 2019
Yan Dal Uzmanlik Sinavi
Kullanıcı avatarı

#3696934  gönderen yubice
 16.10.2016 - 15:16:48
nörolojide yandal sınavında toplamda yaklaşık kaç kontenjan oluyor ve sınava kaç kişi giriyor? sınava ciddi olarak çok çalışan oluyor mu, yani tus veya dahiliye ydus gibi kıran kırana bir sınav mı?
Kullanıcı avatarı
tosun06 yazdı:
vedatmilor yazdı:
tosun06 yazdı:nörolojiyle iligili yapabileceğin en mantıklı şey ;;

http://www.noroloji.org.tr/menu/77/girisimsel-noroloji

pasta gerçekten büyük
Oww, nörologlar düşündüğümden de hızlı atılmışlar girişimsele.

Nörovasküler girişimlerde radyologları domine etmeleri tahmini ne kadar zaman alır? Ya da edebilirler mi?
ya abi hangi hastaya ne yapılacak ?

kime iv tpa verielcek ? kime intraarteryel tpa verilecek ? hangi hastaya carotis stent uygundur hangi hasta endarteroktomiye gitmeli ? hangi hasta emdikal takip edilmeli? hangi hastaya mekanik toombektomi yapılabilir?

hangi anevrizma coilllenmeli ?

bunların kararını hep nöroloji uzmanı veriyor

gecenin 3 ünde gelip hastaya sen bakıyorsun .

bare şu işleride yapsın aralarından birileri .

bence norologlar bunu yapmaya mecburlar . geçen sene kongrede de dernek başkanı arkasını dönerek ayağa kalktı ve kim öğrenmek istiyorsa yurtdışı yutiçi dernek olarak finanse edeceğiz dedi toplantıda .

2016 american stroke center da girişimsel işlemler 1a olarak tavsiye ediliyor

fda onayı zaten var

bu işlerde bir nakil cerrahisi değil altı üstü 2 yıllık kardiyoloji asistanının öğrendiği bir şeyi öğreneceksin. şahsen ben keseşn öğrenmek istiyorum

şurada sertifika programı var ona katılacağım
Yani bence de mantıklısı o. Ama her zaman mantıklı olan uygulama üstün gelmiyor. Geleceği öngörmeye çalışarak pozisyon almaya bakıyoruz. Şimdi ben şu konuda fikrini merak ediyorum;

Görüntüleme eşliğinde nörovasküler girişimleri nörologların domine etmesi, Türkiye şartlarında mümkün müdür? Mümkünse tahmini bir zaman verilebilir mi?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
vedatmilor yazdı:
tosun06 yazdı:
vedatmilor yazdı: Oww, nörologlar düşündüğümden de hızlı atılmışlar girişimsele.

Nörovasküler girişimlerde radyologları domine etmeleri tahmini ne kadar zaman alır? Ya da edebilirler mi?
ya abi hangi hastaya ne yapılacak ?

kime iv tpa verielcek ? kime intraarteryel tpa verilecek ? hangi hastaya carotis stent uygundur hangi hasta endarteroktomiye gitmeli ? hangi hasta emdikal takip edilmeli? hangi hastaya mekanik toombektomi yapılabilir?

hangi anevrizma coilllenmeli ?

bunların kararını hep nöroloji uzmanı veriyor

gecenin 3 ünde gelip hastaya sen bakıyorsun .

bare şu işleride yapsın aralarından birileri .

bence norologlar bunu yapmaya mecburlar . geçen sene kongrede de dernek başkanı arkasını dönerek ayağa kalktı ve kim öğrenmek istiyorsa yurtdışı yutiçi dernek olarak finanse edeceğiz dedi toplantıda .

2016 american stroke center da girişimsel işlemler 1a olarak tavsiye ediliyor

fda onayı zaten var

bu işlerde bir nakil cerrahisi değil altı üstü 2 yıllık kardiyoloji asistanının öğrendiği bir şeyi öğreneceksin. şahsen ben keseşn öğrenmek istiyorum

şurada sertifika programı var ona katılacağım
Yani bence de mantıklısı o. Ama her zaman mantıklı olan uygulama üstün gelmiyor. Geleceği öngörmeye çalışarak pozisyon almaya bakıyoruz. Şimdi ben şu konuda fikrini merak ediyorum;

Görüntüleme eşliğinde nörovasküler girişimleri nörologların domine etmesi, Türkiye şartlarında mümkün müdür? Mümkünse tahmini bir zaman verilebilir mi?
ett izaten edeceği kadar

ısparta vedat hoca ;

https://w3.sdu.edu.tr/haber/5533/sdu-ha ... ulama-daha

erzurum gökhan abi

http://www.anadoluhaber.com/haber/20ye- ... -5089.html

aydından ayça hoca

elazığdan emrah hoca

http://www.hurriyet.com.tr/felc-geciren ... u-37238659

ankara numune eskişehir antep tıp vb bir sürü yer yapıyor şu anda

#3696957  gönderen tosun06
 16.10.2016 - 15:48:25
yubice yazdı:nörolojide yandal sınavında toplamda yaklaşık kaç kontenjan oluyor ve sınava kaç kişi giriyor? sınava ciddi olarak çok çalışan oluyor mu, yani tus veya dahiliye ydus gibi kıran kırana bir sınav mı?
98 kişi girdi 24 kadro var

4de bir kazanma

dahiliyeye göre baya kolay

Re:

#3696958  gönderen tosun06
 16.10.2016 - 15:49:04
radyoloji asistanlarına çok saygı duyuyorum. biz bu işi radyologların yapmasına karşı değiliz mesela hacet tepede girişimsel nöroradyolojiye girmeye bazı kişiler heveslendi nörolojiden.

ama radyoloji kliniği o kadar sağlam ki vazgeçtiler.

interventioanl neroradiology bir yan daldır.

nöroloji radyoloji ve beyin cerrahinin yan dal olarak amerikada fellow alır

https://en.wikipedia.org/wiki/Intervent ... oradiology

radyologlar siz ne anlarsınız 3 aylık eğitimle bu iş yapılır mı siz kimsiniz falan modundalar ama
Kullanıcı avatarı
tosun06 yazdı:
condor yazdı:
tosun06 yazdı: eşiniz erkekse yoğun bakım ve algoloji bayansa nöfizyoloji daha iyi

yani bizde 3 bölüm yd asistanı da var
bayan... algoloji istiyor ama dediğim gibi muhtemelen alt tercihlerine doğuda kötü bir yere gitmemek için yoğun bakım ve nörofizyoloji de yazacak.. tabi yoğun bakımın puanları daha düşük ilerisi nasıl nedir ne değildir beğenmez istifa edip tekrar yan dala girmek isterse nolur araştırıyorum...bu arada siz hangi hastanedesiniz
konya tıp

dostum algolojiyi kazanması için derece yapması lazım.

en yükseği
aynen derece yapması gerektiğini biliyorum daha doğrusu biliyoruz.. bakalım çalışıyor sınavda ne olur ne biter göreceğiz...
bilgin varsa yoğun bakım yan dalı hakkında yorumlarını merak ediyorum..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
condor yazdı:
tosun06 yazdı:
condor yazdı: bayan... algoloji istiyor ama dediğim gibi muhtemelen alt tercihlerine doğuda kötü bir yere gitmemek için yoğun bakım ve nörofizyoloji de yazacak.. tabi yoğun bakımın puanları daha düşük ilerisi nasıl nedir ne değildir beğenmez istifa edip tekrar yan dala girmek isterse nolur araştırıyorum...bu arada siz hangi hastanedesiniz
konya tıp

en yükseği
aynen derece yapması gerektiğini biliyorum daha doğrusu biliyoruz.. bakalım çalışıyor sınavda ne olur ne biter göreceğiz...
nöroloji için biraz daha asistanlığı zor geçiyor.

çünkü sen bir anestezist gibi post op hasta takip etme tecruben yok . daha çok okuman gerekiyor farkı kapatmak için .

ama şuna adım gibi eminim nöroloji + yoğun bakım yapan biri kesin iyi bir şehirde hoca olur çünkü ciddi anlamda nörolojide iyi yoğun bakım bilen adam az. anestezi ve göğüsçüler için onlar da zaten yoğun bakım bilen yetişmiş elemanları çok
Kullanıcı avatarı
tosun06 yazdı:
condor yazdı:
tosun06 yazdı: konya tıp

en yükseği
nöroloji için biraz daha asistanlığı zor geçiyor.

çünkü sen bir anestezist gibi post op hasta takip etme tecruben yok . daha çok okuman gerekiyor farkı kapatmak için .

ama şuna adım gibi eminim nöroloji + yoğun bakım yapan biri kesin iyi bir şehirde hoca olur çünkü ciddi anlamda nörolojide iyi yoğun bakım bilen adam az. anestezi ve göğüsçüler için onlar da zaten yoğun bakım bilen yetişmiş elemanları çok

eyvallah kardeşim hayırlısı olsun yardımların için teşekkürler...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3697031  gönderen drahmetburak
 16.10.2016 - 17:42:20
tosun06 yazdı:radyoloji asistanlarına çok saygı duyuyorum. biz bu işi radyologların yapmasına karşı değiliz mesela hacet tepede girişimsel nöroradyolojiye girmeye bazı kişiler heveslendi nörolojiden.

radyologlar siz ne anlarsınız 3 aylık eğitimle bu iş yapılır mı siz kimsiniz falan modundalar ama

beyin cerrahi mi 8O

Re:

#3698104  gönderen tosun06
 17.10.2016 - 23:06:18
drahmetburak yazdı:
tosun06 yazdı:radyoloji asistanlarına çok saygı duyuyorum. biz bu işi radyologların yapmasına karşı değiliz mesela hacet tepede girişimsel nöroradyolojiye girmeye bazı kişiler heveslendi nörolojiden.

beyin cerrahi mi 8O
Beyin Cerrahi de var, okırsan görürsün

#3698294  gönderen dr_yemre
 18.10.2016 - 00:49:00
Hayalimin bölümü Noroloji. Su TUS bi açıklansın artık da inşallah ben de gün gelir sizler gibi yandal derdine düşerim 😄
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3717911  gönderen drhunterozkan
 05.11.2016 - 09:19:15
Merhaba, nörofizyoloji hakkında bilgisi olan var mı: nerde kadro var? Toplam kaç kadro ? Yandal asistanı maaşı ne kadar?