Cuma , Kasım 22 2019
Yan Dal Uzmanlik Sinavi
Kullanıcı avatarı
Arkadaşlar konu ile alakalı bu bölümde parça parça ve eski bilgiler olduğunu gördüm hem toparlamak adına hemde kafama takılan bazı şeyleri sormak adına bir başlık açtım

1-noroloji uzmanı olup yoğun bakım yan dalı yapmak ne derece mantıklı? ilerde özelde ve devlette çalışma imkanları, akademik kariyer özel ve devlette maaş durumu nasıl?
2-herhangi bir yan dal kadrosunu tercih edip ardından istifa edince puan kesintisi %3 oluyor galiba. 2 sonraki sınavda bu puan kesintisi ortadan kalkıyor mu?
3-yan dal eğitimi görenler tahminen ne kadar maaş alıyorlar? kazandıkları yerdeki uzman kadar mı asistan kadar mı?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
tosun06 yazdı:baya çoğaldı

illa yan dal dersen algoloji derim
eyvallah.. ben değil de eşim girecek şimdi bide zorunlu hizmete falan denk geliyor. eşim de algoloji istiyor. olduki sınav kötü geçti yoğun bakım yazsam mı acaba diyo. sırf zorunlu hizmetle doğuya gitmemek için... ne dersin hocam? puan kesintisi sıkıntı, eğer tekrar sınava girmek isterse...
condor yazdı:

eyvallah.. ben değil de eşim girecek şimdi bide zorunlu hizmete falan denk geliyor. eşim de algoloji istiyor. olduki sınav kötü geçti yoğun bakım yazsam mı acaba diyo. sırf zorunlu hizmetle doğuya gitmemek için... ne dersin hocam? puan kesintisi sıkıntı, eğer tekrar sınava girmek isterse...
eşiniz erkekse yoğun bakım ve algoloji bayansa nöfizyoloji daha iyi

yani bizde 3 bölüm yd asistanı da var
Kullanıcı avatarı
tosun06 yazdı:nörolojiyle iligili yapabileceğin en mantıklı şey ;;

http://www.noroloji.org.tr/menu/77/girisimsel-noroloji

pasta gerçekten büyük
Oww, nörologlar düşündüğümden de hızlı atılmışlar girişimsele.

Nörovasküler girişimlerde radyologları domine etmeleri tahmini ne kadar zaman alır? Ya da edebilirler mi?
vedatmilor yazdı:
tosun06 yazdı:nörolojiyle iligili yapabileceğin en mantıklı şey ;;

http://www.noroloji.org.tr/menu/77/girisimsel-noroloji

pasta gerçekten büyük
Oww, nörologlar düşündüğümden de hızlı atılmışlar girişimsele.

Nörovasküler girişimlerde radyologları domine etmeleri tahmini ne kadar zaman alır? Ya da edebilirler mi?
ya abi hangi hastaya ne yapılacak ?

kime iv tpa verielcek ? kime intraarteryel tpa verilecek ? hangi hastaya carotis stent uygundur hangi hasta endarteroktomiye gitmeli ? hangi hasta emdikal takip edilmeli? hangi hastaya mekanik toombektomi yapılabilir?

hangi anevrizma coilllenmeli ?

bunların kararını hep nöroloji uzmanı veriyor

gecenin 3 ünde gelip hastaya sen bakıyorsun .

bare şu işleride yapsın aralarından birileri .

bence norologlar bunu yapmaya mecburlar . geçen sene kongrede de dernek başkanı arkasını dönerek ayağa kalktı ve kim öğrenmek istiyorsa yurtdışı yutiçi dernek olarak finanse edeceğiz dedi toplantıda .

2016 american stroke center da girişimsel işlemler 1a olarak tavsiye ediliyor

fda onayı zaten var

bu işlerde bir nakil cerrahisi değil altı üstü 2 yıllık kardiyoloji asistanının öğrendiği bir şeyi öğreneceksin. şahsen ben keseşn öğrenmek istiyorum

şurada sertifika programı var ona katılacağım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
tosun06 yazdı:
condor yazdı:

bayan... algoloji istiyor ama dediğim gibi muhtemelen alt tercihlerine doğuda kötü bir yere gitmemek için yoğun bakım ve nörofizyoloji de yazacak.. tabi yoğun bakımın puanları daha düşük ilerisi nasıl nedir ne değildir beğenmez istifa edip tekrar yan dala girmek isterse nolur araştırıyorum...bu arada siz hangi hastanedesiniz
condor yazdı:
tosun06 yazdı:
condor yazdı: eyvallah.. ben değil de eşim girecek şimdi bide zorunlu hizmete falan denk geliyor. eşim de algoloji istiyor. olduki sınav kötü geçti yoğun bakım yazsam mı acaba diyo. sırf zorunlu hizmetle doğuya gitmemek için... ne dersin hocam? puan kesintisi sıkıntı, eğer tekrar sınava girmek isterse...

bayan... algoloji istiyor ama dediğim gibi muhtemelen alt tercihlerine doğuda kötü bir yere gitmemek için yoğun bakım ve nörofizyoloji de yazacak.. tabi yoğun bakımın puanları daha düşük ilerisi nasıl nedir ne değildir beğenmez istifa edip tekrar yan dala girmek isterse nolur araştırıyorum...bu arada siz hangi hastanedesiniz
konya tıp

dostum algolojiyi kazanması için derece yapması lazım.

en yükseği