Çarşamba , Ekim 16 2019
Yan Dal Uzmanlik Sinavi
merhaba arkadaşlar
ilgilenen yada bilmek isteyen olursa diye bölümü tanıtmak istedim
ben 2013 sınavıyla giren yan dal asistanı recep sade
buraya gelirken kalmayı devam etmeyi planlamıyordum
ama hala burdayım ve muhtemelen daha uzun bir süre daha burada kalacak gibiyim

burada ayrı bir çocuk radyolojisi bölümü yok
prof. mecit kantarcı hocanın yandal uzmalığı var ve onun asistanı oluyorsunuz
mecit hoca normalde kardiyak ve karaciğer üzerine çalışıyor çocuk radyoloji pek ilgi alanı değil -pediatrik kardiak vakalar hariç-

rutin iş yükü şöyle: 16 yaş ve altındaki BT ve MR tetkikleri özellikle bir hocanın adı yazmıyorsa bana -yandal asistanına - geliyor . günlük sayı değişmekle birlikte çok fazla rapor olmuyor ama bay ilginç vakalar çıkıyor
vakalarda kafama takılan bir şey olursa konu ile ilgili hocalara- internete - kitaplara soruyorum
klinisyenlerle aramız oldukça iyi yemekhanede vakalarla ilgili bilgi alabiliyor bazende onlar geliyorlar
Rutin ultrason bakma yok , klinisyen arkadaşlar rica ederse yada ben vakanın US görüntüsüne bakmak istersem bakıyorum

İcap yada nöbet yok

Mecit hocanın asistanı olunca ister istemez kardiak BT ve MR ve transplant radyolojisi öğreniyorsunuz- gelirseniz öğrenirsiniz

hastanenin döneri oldukça iyi benim elime toplamda 6bin tl civarı geçiyor

Mecit hoca yayın yapmayı ve yaptırmayı seven biri sürekli teşvik ve destek oluyor yayınlar konusunda

Eğer çocuk radyolojisine çok bağlı kalmak istemiyorsanız, tercihen ingilizce biliyor yada yayın yazabiliyorsanız, 6 aylık soğuk sizin için dert olmuyorsa , 2 yılda çocuk radyolojisi uzmanı olmak bunun yanında sizin istek ve performansınıza bağlı kardiak -transplant radyolojisini öğrenmek ve doçentlik dosyanıza yetecek yayınınız olmasını istiyorsanız buyurun gelin

Yazmayı unuttum radyolojinin temeli makinelerdir ve şuan buradaki makine parkı
1.5 T ve 3T siemens MR (simens ile araştırma merkezi anlaşmamız olduğu için tüm sekanslar ve yazılımlar açık -yeni sekans olduğunda maille istek atıyoruz bize açıyorlar)
320 dual aquilion one toshiba (toshibanın en son modeli daha iyisi şimdilik yok- belki tuhafınıza gidecek ama bu makine acile kurulmuş vaziyette)
256 dual somatom flash siemens (siemens'in en üst modellerinde)
16 kesitli toshiba (bunu çok kullanmıyoruz)

US ler de baya özellikler var onları yazmayayım

Birde MR-PET alınması ile ilgili çalışma var yüksek ihtimal 1- 2 yıl içinde alınıp kurulacak

Döneri çalışma şartları çalışma ortamı oldukça iyi buraya geen bol bol yazı yazacak o kadar çok vaka ve teknolojik imkan varki yazmazsa ne denir bilmem

Gelelim eksikliklerine
en büyük eksikliği çocuk radyolojisi bölümünün ayrı olmaması ve diğer bölümlerle toplantının olmaması ama belki gelince bunları başlatırız
Bazen hastaları sonuçlandıramıyoruz özellikle metabolik hastalık tanısı koyamıyoruz

Eğer sadece çocuk radyoloji uzmanı olmak istiyor, diğer konular ilginizi çekmiyor, yazıyla vs uğraşmam diyorsanız buraya gelmeyin -- sizede yazık olur bizede--

Daha detaylı bilgi almak isteyen olursa mailim
recepsade@yahoo.com

selamlar

#3415616  gönderen tus699
 27.12.2015 - 22:15:04
up
En son tus699 tarafından 29.12.2015 - 00:55:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3415620  gönderen tus699
 27.12.2015 - 22:17:07
up