Pazartesi , Ekim 14 2019
Yan Dal Uzmanlik Sinavi
Kullanıcı avatarı

Re: Pediatride yan dal yapmak mantıklı mı?

#3066615  gönderen drela64
 15.12.2014 - 20:24:23
DrGulsever yazdı:
drela64 yazdı:pedi.ne derece mantıklıysa yandalı da okadar mantıklıdır
Evet yaaa :d Çok mantıklı :)
abi sana yakışır.ben öylesine şeyetmiştim :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3066634  gönderen DrGulsever
 15.12.2014 - 20:41:38
tabipibrahim yazdı:
DrGulsever yazdı:artvin devlet hastanesi
hocam pediatri yandal neden dahiliye yandal dan daha az maddi olarak avantajlı ?
Örnek olarak nefroloji:
hasta sayısı ve daha çok getirisi olan dializ merkezlerinin sorumluluğu dahiliye nefrologlarının ellerinde

Endokrinoloji
Kronik hastalıklar açısından hasta marjı dahiliyeciler için çok geniş. Pediatri ancak boyu uzamıyor vs gelir. Ama ne yazıkki obezite diabet gittikçe yaygınlaşıyor.

Romatoloji:
Yaşlıların romatolojik hastaları devamlı müşterilerdir. Pediatride vardır ama sınırlı.

Kardioloji: Yaşlılar açısından sınır yok. Ama pediatrik kardiolojide yapabileceklerin sınırlı. Anjio ünitesi olan bir merkezde çalışabiliyorsan ancak bir kaç kapama yapabilirsin.

Pediatrinin avantajlı olduğu en önemli dallar. İmmünoloji ve Alerjik hastalıklar ve yenidoğandır.

Pediatride amaç ekonomik ise şimdilik genel pediatri daha avantajlıdır.

#3066641  gönderen tabipibrahim
 15.12.2014 - 20:48:24
DrGulsever yazdı:
tabipibrahim yazdı:
DrGulsever yazdı:artvin devlet hastanesi
hocam pediatri yandal neden dahiliye yandal dan daha az maddi olarak avantajlı ?
Örnek olarak nefroloji:
hasta sayısı ve daha çok getirisi olan dializ merkezlerinin sorumluluğu dahiliye nefrologlarının ellerinde

Endokrinoloji
Kronik hastalıklar açısından hasta marjı dahiliyeciler için çok geniş. Pediatri ancak boyu uzamıyor vs gelir. Ama ne yazıkki obezite diabet gittikçe yaygınlaşıyor.

Romatoloji:
Yaşlıların romatolojik hastaları devamlı müşterilerdir. Pediatride vardır ama sınırlı.

Kardioloji: Yaşlılar açısından sınır yok. Ama pediatrik kardiolojide yapabileceklerin sınırlı. Anjio ünitesi olan bir merkezde çalışabiliyorsan ancak bir kaç kapama yapabilirsin.

Pediatrinin avantajlı olduğu en önemli dallar. İmmünoloji ve Alerjik hastalıklar ve yenidoğandır.

Pediatride amaç ekonomik ise şimdilik genel pediatri daha avantajlıdır.
çok teşekkür ederim ellerinize sağlık,güzel anlattınız.
ben pediatrinin bir çok yönden güzel bölüm olduğunu düşünüyorum,en azından iyileşim dönemlerini net görebiliyoruz
Kullanıcı avatarı

#3066656  gönderen DrGulsever
 15.12.2014 - 20:53:55
tabipibrahim yazdı:peki pediatrik nefrologların dializ merkezi açması durumu nedir
Onlara kalmaz yaa. 10 tane yetişkin dializ hastası varsa 1 tane pediatrik hasta var. Mantıklı bir yatırım değil.

Ek olarak pediatrik hastalar genelde periton dializ yapıyorlar. Yani evde manuel olarak.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3066661  gönderen tabipibrahim
 15.12.2014 - 20:56:44
DrGulsever yazdı:
tabipibrahim yazdı:peki pediatrik nefrologların dializ merkezi açması durumu nedir
Onlara kalmaz yaa. 10 tane yetişkin dializ hastası varsa 1 tane pediatrik hasta var. Mantıklı bir yatırım değil.

Ek olarak pediatrik hastalar genelde periton dializ yapıyorlar. Yani evde manuel olarak.
anladım,şu an ki şartlara göre yandal maddi yönden mantıklı değil.
ama yandal bence çok şık bir durum

#3066692  gönderen drkayzer
 15.12.2014 - 21:24:11
Çocuk acil alanında yan dal yapıyorum 1yılım biti sayılır. İyi mi yaptık kötü mü bilmiyorum ama akademisyenlik açısından önüm açık galiba. Performans olarak da acil olduğu için benim hocam en fazla puanı yapıyor hocalar içinde (200bin puan/ayda) Bakalım bir bitirirsek ne olacağımızı anlarız. Yok ben ömür boyu üsye,age bakarım diyosan 8-10bin tlye genel pediatrist çalışır güzelce
Kullanıcı avatarı

#3066710  gönderen raptiye
 15.12.2014 - 21:31:07
drkayzer yazdı:Çocuk acil alanında yan dal yapıyorum 1yılım biti sayılır. İyi mi yaptık kötü mü bilmiyorum ama akademisyenlik açısından önüm açık galiba. Performans olarak da acil olduğu için benim hocam en fazla puanı yapıyor hocalar içinde (200bin puan/ayda) Bakalım bir bitirirsek ne olacağımızı anlarız. Yok ben ömür boyu üsye,age bakarım diyosan 8-10bin tlye genel pediatrist çalışır güzelce
akademisyenlik dısında cocuk acil uzmanı ne yapar tam olarak devlet ya da özelde ?

#3066892  gönderen drkayzer
 15.12.2014 - 23:48:45
raptiye yazdı:
drkayzer yazdı:Çocuk acil alanında yan dal yapıyorum 1yılım biti sayılır. İyi mi yaptık kötü mü bilmiyorum ama akademisyenlik açısından önüm açık galiba. Performans olarak da acil olduğu için benim hocam en fazla puanı yapıyor hocalar içinde (200bin puan/ayda) Bakalım bir bitirirsek ne olacağımızı anlarız. Yok ben ömür boyu üsye,age bakarım diyosan 8-10bin tlye genel pediatrist çalışır güzelce
akademisyenlik dısında cocuk acil uzmanı ne yapar tam olarak devlet ya da özelde ?
Ben de bilmiyorum açıkcası, henüz uzman olmadığı için devlette ya da özelde :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3070960  gönderen donnie_yen
 21.12.2014 - 13:56:12
raptiye yazdı:yandalcıların eline ne kadar geçiyor aylık? asistandan az kazandıkları doğru mu?
Gecinemedigi için yandaldan son yılında istifa eden çok kişi tanıyorum
Yine de pediatri dahiliye ve yandallari yapılmaz diye bişey yok elbet bu garabet duzelecek. Dibe vurdu zira
Kullanıcı avatarı

#3070980  gönderen raptiye
 21.12.2014 - 14:24:39
donnie_yen yazdı:
raptiye yazdı:yandalcıların eline ne kadar geçiyor aylık? asistandan az kazandıkları doğru mu?
Gecinemedigi için yandaldan son yılında istifa eden çok kişi tanıyorum
Yine de pediatri dahiliye ve yandallari yapılmaz diye bişey yok elbet bu garabet duzelecek. Dibe vurdu zira
buna bir çare bulunması şart