Çarşamba , Ekim 16 2019
Yan Dal Uzmanlik Sinavi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Pediatride yan dal yapmak mantıklı mı?

#3076820  gönderen dr_smile
 29.12.2014 - 03:36:07
50 çok çok az. iş arama sitesinden onkoloji arayan hastaneleri aramak ve kariyeri öğrenmek lazım.tahminim dahiliye onko en azından minimum 100 alır.hocalardan 500 alan bile varmış.pediatrik hemato-onkoda ise özelde çalışan yok.iş alanı sınırlı.
Kullanıcı avatarı

#3076840  gönderen drepinefrin
 29.12.2014 - 08:03:24
dr_smile yazdı:50 çok çok az. iş arama sitesinden onkoloji arayan hastaneleri aramak ve kariyeri öğrenmek lazım.tahminim dahiliye onko en azından minimum 100 alır.hocalardan 500 alan bile varmış.pediatrik hemato-onkoda ise özelde çalışan yok.iş alanı sınırlı.
Samsun medikal park hemato onkoyu bizden gitme iki pediatrik hemato-onko hocası yürütüyor. Kit ünitelri bile var. Her ay minimum 3 kit yapılıyor. Büyük şehirlerde iş imkanı bu dalda çok daha fazla. Üstteki bilgi doğru değil.

#3076862  gönderen overcome
 29.12.2014 - 09:23:29
Onkoloğum ayda en kötü 150 bin kazanıyorum

#3076898  gönderen drkayzer
 29.12.2014 - 11:24:58
overcome yazdı:Onkoloğum ayda en kötü 150 bin kazanıyorum
bi bitmediniz

#3077363  gönderen soroz
 29.12.2014 - 21:10:43
drepinefrin yazdı:
dr_smile yazdı:50 çok çok az. iş arama sitesinden onkoloji arayan hastaneleri aramak ve kariyeri öğrenmek lazım.tahminim dahiliye onko en azından minimum 100 alır.hocalardan 500 alan bile varmış.pediatrik hemato-onkoda ise özelde çalışan yok.iş alanı sınırlı.
Samsun medikal park hemato onkoyu bizden gitme iki pediatrik hemato-onko hocası yürütüyor. Kit ünitelri bile var. Her ay minimum 3 kit yapılıyor. Büyük şehirlerde iş imkanı bu dalda çok daha fazla. Üstteki bilgi doğru değil.
Aynen Antalya'da da Akif Yeşilipek pediatrik hematologtur geçen sene vergi rekortmenleri arasında yer aldı ve verdiği vergiye göre aylık kazancı bayağa yüksekti. Size ihtiyaç duyuluyorsa azsanız ve isimliyseniz çok kazanırsınız,bu böyledir.
Ama elbette dahiliye onko yandal olarak pediatrikten daha avantajlı,yazılan rakamlar da şaka değil yani.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3078133  gönderen userguide
 30.12.2014 - 21:29:15
drkayzer yazdı:Çocuk acil alanında yan dal yapıyorum 1yılım biti sayılır. İyi mi yaptık kötü mü bilmiyorum ama akademisyenlik açısından önüm açık galiba. Performans olarak da acil olduğu için benim hocam en fazla puanı yapıyor hocalar içinde (200bin puan/ayda) Bakalım bir bitirirsek ne olacağımızı anlarız. Yok ben ömür boyu üsye,age bakarım diyosan 8-10bin tlye genel pediatrist çalışır güzelce
Hocam benim de aklımda çocuk acil yandalı yapmak var.Mezun olunca çalışma şartları nasıl?

#3112233  gönderen kral58
 02.02.2015 - 14:09:51
ARKADAŞLAR PEDİATRİDE YANDAL ÇOK DÜŞÜNÜLEREK YAZILMASI LAZIM.
ÇOK ZOR ŞARTLARDA ASİSTANLIK YAPMIŞ, SONRASINDA VAN ÇATAK TA ZORUNLU YAPMIŞ, ŞİMDİ MERKEZE GELEN VE YANDALDAN 81 PUAN ALAN BİRİ OLARAK ŞUNU SÖYLEMELİYİM Kİ EĞER AKADEMİSYENLİK DÜŞÜNÜLÜYOR İSE ÇOCUK UZMANLIĞI ZOR GELİYORSA (BULUNDUĞU YER, MALPRAKTİS...) YANDAL YAZILABİLİR. ANCAK YENİDOĞAN GİBİ BÖLÜMLER SADECE PARA İÇİN YAZILMAZ, ÇÜNKÜ HER ZAMAN YOĞUN OLACAĞIMIZ YERLER.
MUTLAKA SEVDİĞİMİZ YANDALI, GİDİLECEK YER ARAŞTIRILARAK YAZILMALI.
Kullanıcı avatarı

pediyatri yandal

#3398330  gönderen meve
 12.12.2015 - 19:36:30
arkadaslar pediyatrist sayisi gun gectikce artiyor ve muhtemelen belli bir sure sonra pediyatri de dahiliye gibi yandallar uzerinden yuruyecek bir brans olacak.erken kalkanin yol alacagi bir durum olarak dusunuyorum bunu.ekonomik olarak genel pediyatristlikten daha az kazaniliyor bu dogru ancak bir cok pediyatrist de yan dal uzmani olana kadar yukunu almis oluyor zaten.
arkadaslarin da bahsettigi gibi iyi dusunulerek yazilmasi gerekiyor cunku nefro - noroloji gibi dallari sikintili hasta profilleri ile dolu. yenidogan gercekten cok yogun.
parasal anlamda en mantiklisi yenidogan ve yogun bakim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3582315  gönderen adriamisinn
 11.06.2016 - 21:28:43
kral58 yazdı:ARKADAŞLAR PEDİATRİDE YANDAL ÇOK DÜŞÜNÜLEREK YAZILMASI LAZIM.
ÇOK ZOR ŞARTLARDA ASİSTANLIK YAPMIŞ, SONRASINDA VAN ÇATAK TA ZORUNLU YAPMIŞ, ŞİMDİ MERKEZE GELEN VE YANDALDAN 81 PUAN ALAN BİRİ OLARAK ŞUNU SÖYLEMELİYİM Kİ EĞER AKADEMİSYENLİK DÜŞÜNÜLÜYOR İSE ÇOCUK UZMANLIĞI ZOR GELİYORSA (BULUNDUĞU YER, MALPRAKTİS...) YANDAL YAZILABİLİR. ANCAK YENİDOĞAN GİBİ BÖLÜMLER SADECE PARA İÇİN YAZILMAZ, ÇÜNKÜ HER ZAMAN YOĞUN OLACAĞIMIZ YERLER.
MUTLAKA SEVDİĞİMİZ YANDALI, GİDİLECEK YER ARAŞTIRILARAK YAZILMALI.
hocam nereyi kazandınız merak ettim