Pazartesi , Ekim 14 2019
Yan Dal Uzmanlik Sinavi
Kullanıcı avatarı

Pediatride yan dal yapmak mantıklı mı?

#3065827  gönderen raptiye
 14.12.2014 - 23:25:51
3 sene daha asistan maaşı alıp yan dal uzmanı olmak sonrası için bir avantaj olur mu? Yandal uzmanlarının performans sisteminde dönerlerinin az oldugunu ve özellerde genel pediatri hastası bakamadıklarını düşündüğümüzde maddi olarak çok bir getirisi yok.ama daha spesifik hasta bakmak,kendini geliştirmek ve akademik kariyer için olmazsa olmaz.

Yeni uzman olmuş birisi olarak soruyorum yandal yapan ya da genel pediatristlik yapan arkadaşlar ne düşünüyor bu konuda.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Pediatride yan dal yapmak mantıklı mı?

#3066439  gönderen DrGulsever
 15.12.2014 - 18:10:23
Yenidoğan çok gergin bir bölüm, yoğunbakım bana mantıklı geliyor. Ama o da hep yapılabilecek bir şey mi bilemedim :D

Yan dal yapan arkadaşlardan biliyorum genel pediatri hastaları ile uğraşmak istemiyorsanız mantıklı. Ancak dahiliye gibi yan dalın maddi garantisi iyi değil. Ancak akademisyenlik düşünüyorsan mantıklı
Kullanıcı avatarı

Re: Pediatride yan dal yapmak mantıklı mı?

#3066459  gönderen dranestezi26
 15.12.2014 - 18:29:39
DrGulsever yazdı:Yenidoğan çok gergin bir bölüm, yoğunbakım bana mantıklı geliyor. Ama o da hep yapılabilecek bir şey mi bilemedim :D

Yan dal yapan arkadaşlardan biliyorum genel pediatri hastaları ile uğraşmak istemiyorsanız mantıklı. Ancak dahiliye gibi yan dalın maddi garantisi iyi değil. Ancak akademisyenlik düşünüyorsan mantıklı
Gülsever hocam nasıl gidiyor,uzmanlık sıkıntılı değildir inş.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009