Çarşamba , Kasım 20 2019
nasil feragat ederim? , istifa sartlari, dilekce ornekleri, sorular ve cevaplar, hastaneler arasi gecis nasil yapilir? hepsi burada...
drbyzgl yazdı:
23.07.2019 - 20:46:29
drckara yazdı:
06.11.2017 - 13:52:43
asistanlık bitti mi en rahat klinik branş tartışmasız dermadır.ancak sen ben hasta istemiyorum dersen temele gec.
ama bir abin olarak sabret derim.
Sen mecburi yaptın mı acaba ?En rahat klinik dermaymış..
Uzmanlıkta ftr mi daha rahattır derma mı hocam?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
drnebulin yazdı:
23.07.2019 - 21:18:34
drbyzgl yazdı:
drckara yazdı:
asistanlık bitti mi en rahat klinik branş tartışmasız dermadır.ancak sen ben hasta istemiyorum dersen temele gec.
Uzmanlıkta ftr mi daha rahattır derma mı hocam?
Ftr uzmanlığı hakkında pek bilgim yok hocam
Kullanıcı avatarı
drbyzgl yazdı:
drckara yazdı:
yanlıs yazmısım en zoru derma olacaktı..
yakında tus puanı da 45 e düşecek diyorlar dermanın
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Derma o kadar da dereceden düşmeyecek puanla alacak kadar avantajlı bir bölüm değil bana kalırsa. Bildiğim şehirde muayenehanesi veya merkezi olanlar gördüğüm kadarıyle çevresi olan eşi prof. ve tahminen çevresi geniş 2 kişi ve bunun dışında 2-3 kişi daha var ve yine tahminim çevresi olanlar daha iyi iş yapıyor. Özel hastanede, tıp merkezinde çalışırsanız size ekstra bir talep yoksa çok da kazanamazsınız, kamuda da hakeza. Üniversite de hoca olup da dışarıda da bildiğim muayenehanesi olan hoca yok takip ettiğim şehirde. Yani sırf rahatlık diye yazılacak bölüm değil ki dediğiniz gibi kamuda çalışırsanız hasta sayısı da çok olur. Hoş hangi branş muhteşem ki de denebilir. Bence bu yazdığınız üç branş dışında belli ki yüksek puan almışsınız radyoloji, radyasyon onkolojisi ve nükleer tıp düşünülebilinir bana göre diğer yazdığınız 3 branşa göre daha avantajlı branşlar şu an ki duruma göre.
İlla da biyokimya mikrop halk sağlığı düşünen için bence halk sağlığı. Halk sağlığında en azından müdürlükte kendi yerinizin patronlarından olursunuz. Temel bilimde ortalamadan alınır denen ek ödeme bazı hastanelerde 0 a yakın bir para. Bazen hastanede diğer drlarla çalışmanın da handikapları da olabiliyor. Mesela nisan başında yeni bir kuruma başladım, ilk defa orada tanıştığım hekim arkadaşlarla yemek yiyoruz , daha yeni tanışmışız ve cerrah arkadaşlardan birisinin bana ilk kurduğu cümle oo dönemin şanslı branşlarındansın oldu, hani çocukta değilim takılacağı , 44 yaşında bir adamım. Ayrıca vatandaşlık için beklediğimiz mesaj geçen ayın 28 inde cep telefonumuza geldi, tam ayın son günü eşimin vatandaşlık işi için nüfusa gitmem gerekti, nöbet izni kullanmamıştım, onu kullanayım dedim yok dedi başhekim yardımcısı yıllık izin yaz ve o bir güne ücreti kesilmeyen izin hakkı gitti. 6+6+2+2 gün ek ödeme kesintisi olmadan izin var hoşbeş ek ödeme de yok zaten ama yine de başkasına böyle davranacağını zannetmiyorum. Başka başka yerlerde de sıkıntılar yaşadım daha da ayrıntıya girmeyeyim ama kesinlikle hasta bakmama odaklı hareket edilecekse halk sağlığı bence daha iyi.
Haa mikrop, biyokimya ve enfeksiyonun da ömrünüz uzun olursa avantajları var, özellere diplomayı 3-5 arası rakamlara veriyorlar, çalışmak istesen de sana önerilen ücret genellikle diploma parasından asgari ücret kadar fazla yani bu durum piyasa da branşları kıymetsizleştiriyor ama emekli için de iyi tabi işe gitmeden gelen bir para. Yani şanslıysanız akademisyen olabilirseniz, istediğiniz yerde çalışabilecekseniz veya önemli açılardan paradır huzurdur vs iyi hastanelere düşebilecekseniz de tercih edilebilinir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
soroz yazdı:
23.08.2019 - 11:40:51
İlla da biyokimya mikrop halk sağlığı düşünen için bence halk sağlığı. Halk sağlığında en azından müdürlükte kendi yerinizin patronlarından olursunuz. Temel bilimde ortalamadan alınır denen ek ödeme bazı hastanelerde 0 a yakın bir para. Bazen hastanede diğer drlarla çalışmanın da handikapları da olabiliyor. Mesela nisan başında yeni bir kuruma başladım, ilk defa orada tanıştığım hekim arkadaşlarla yemek yiyoruz , daha yeni tanışmışız ve cerrah arkadaşlardan birisinin bana ilk kurduğu cümle oo dönemin şanslı branşlarındansın oldu, hani çocukta değilim takılacağı , 44 yaşında bir adamım. Ayrıca vatandaşlık için beklediğimiz mesaj geçen ayın 28 inde cep telefonumuza geldi, tam ayın son günü eşimin vatandaşlık işi için nüfusa gitmem gerekti, nöbet izni kullanmamıştım, onu kullanayım dedim yok dedi başhekim yardımcısı yıllık izin yaz ve o bir güne ücreti kesilmeyen izin hakkı gitti. 6+6+2+2 gün ek ödeme kesintisi olmadan izin var hoşbeş ek ödeme de yok zaten ama yine de başkasına böyle davranacağını zannetmiyorum. Başka başka yerlerde de sıkıntılar yaşadım daha da ayrıntıya girmeyeyim ama kesinlikle hasta bakmama odaklı hareket edilecekse halk sağlığı bence daha iyi.
hocam halk sağlığı müdürlüğünde dönen dalavere, hastanenin onun yanında masun kalır bence, ben duyduğumu söyleyeyim. her sene sağlık müdürü değişiyor, bir tane uzman var onuda pasif bir yere koymuş elini kolunu bağlamışlar.
Kullanıcı avatarı
amorinthemoon yazdı:
23.08.2019 - 12:06:33
Bazısına göre herkes temel bilimci olsun hatta hiçbişey olmasın insandan uzak dağ bayırda yaşasın bu ne yaaa ? İçiniz mi çürüdü noldu
Derma enfes bölümdür. Asla kabak tadı vermez, hobi gibi branştır. Detaylı bilgi için dm
Asıl bu gerçekçi bir analiz değil.Kvc yi seven bir insana da Kvc enfestir.