Salı , Haziran 25 2019
Burada makaleleri ve gazete yazılarını paylaşabilirsiniz...

Kullanıcı avatarı

Vefa...

#2799932  gönderen Noxco
 23.02.2014 - 01:29:46
Ekin tarlasında yangın çıktımı, tarladaki mahsulden karnını doyuran bütün canlılar kaçışırlar. Kül olur her şey ve etrafında bir tek canlı bulamaz ne çatlamış bağrına bir damla su dökecek, ne kapkara olmuş küllerini süpürecek. Sonra kara kış bastırır, fırtınalar döver çıplak tenini, ayazda donar bütün küller. Ve sonra bahar yağmuruyla temizler bütün zemini. Yağan rahmet ile toprak mucizevi bir şekilde tekrar yeşertir bağrında filizleri. Baş kaldırır ekinler sanki yangına ve vefasız canlılara inat. Fakat yüzsüz dür yangında kaçıp gidenler, yine gelirler hasat vakti. Çünkü toprak vermeye, onlar almaya vazifelidir sanki. Sende istersen yağmur ol toprağın bağrına yağıp serinleten, ister fare ol tarladan tohum çalan.. Unutma yağmura teşekkürü çiçek açarak, fareye teessüfü mezar olarak, ama mutlaka öder kara toprak. Öder ödemesine de, yağmur sevabıyla, fare hırsızlığıyla kalır.
Kullanıcı avatarı

Re: Vefa...

#2799945  gönderen mochalatte
 23.02.2014 - 01:35:22
Noxco yazdı:Ekin tarlasında yangın çıktımı, tarladaki mahsulden karnını doyuran bütün canlılar kaçışırlar. Kül olur her şey ve etrafında bir tek canlı bulamaz ne çatlamış bağrına bir damla su dökecek, ne kapkara olmuş küllerini süpürecek. Sonra kara kış bastırır, fırtınalar döver çıplak tenini, ayazda donar bütün küller. Ve sonra bahar yağmuruyla temizler bütün zemini. Yağan rahmet ile toprak mucizevi bir şekilde tekrar yeşertir bağrında filizleri. Baş kaldırır ekinler sanki yangına ve vefasız canlılara inat. Fakat yüzsüz dür yangında kaçıp gidenler, yine gelirler hasat vakti. Çünkü toprak vermeye, onlar almaya vazifelidir sanki. Sende istersen yağmur ol toprağın bağrına yağıp serinleten, ister fare ol tarladan tohum çalan.. Unutma yağmura teşekkürü çiçek açarak, fareye teessüfü mezar olarak, ama mutlaka öder kara toprak. Öder ödemesine de, yağmur sevabıyla, fare hırsızlığıyla kalır.
naçizane bi önerim olacak yazdığınız herşeyi ayrı başlıkta belirtmek yerine tek başlıkta toplasanız noxco'dan inciler gibi? hem size kolaylık olur hem aynı tür konularla ilgili 5-10-28 başlık açılmamış olur..
şahsen tıpdışılara karşı olmamakla beraber belli aralıklarla hep aynı konuları açan insanları anlayamıyorum.. misal evden eve nakliyatlar, provakatör olanlar da öyle bazıları sadece reklammış gibi geliyo.. sizin öyle bi niyetiniz olduğunu düşündüğümden değil fakat anlayamıyorum her yazdığınız şiiri&yazıyı ayrı başlıkta açma prensibini..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2799952  gönderen dreamer_blues
 23.02.2014 - 01:41:38
teşbihte hata olmaz da gerçi ama farenin tarladan beslenen börtü böceğin böyle nitelendirilmesi kulağımda hoş bir sada bırakmadı... nebileyim Harun Yahya tadında, hayvanlara da diğer canlılara da birazcık daha "hayırlı" vazifeler ve değer veren bir tarz biraz daha fazla hoşuma giderdi. öneriydi tabii sadece
Kullanıcı avatarı

#2799962  gönderen dr_itachi
 23.02.2014 - 01:47:24
mochalatte yazdı:
Noxco yazdı:Ekin tarlasında yangın çıktımı, tarladaki mahsulden karnını doyuran bütün canlılar kaçışırlar. Kül olur her şey ve etrafında bir tek canlı bulamaz ne çatlamış bağrına bir damla su dökecek, ne kapkara olmuş küllerini süpürecek. Sonra kara kış bastırır, fırtınalar döver çıplak tenini, ayazda donar bütün küller. Ve sonra bahar yağmuruyla temizler bütün zemini. Yağan rahmet ile toprak mucizevi bir şekilde tekrar yeşertir bağrında filizleri. Baş kaldırır ekinler sanki yangına ve vefasız canlılara inat. Fakat yüzsüz dür yangında kaçıp gidenler, yine gelirler hasat vakti. Çünkü toprak vermeye, onlar almaya vazifelidir sanki. Sende istersen yağmur ol toprağın bağrına yağıp serinleten, ister fare ol tarladan tohum çalan.. Unutma yağmura teşekkürü çiçek açarak, fareye teessüfü mezar olarak, ama mutlaka öder kara toprak. Öder ödemesine de, yağmur sevabıyla, fare hırsızlığıyla kalır.
naçizane bi önerim olacak yazdığınız herşeyi ayrı başlıkta belirtmek yerine tek başlıkta toplasanız noxco'dan inciler gibi? hem size kolaylık olur hem aynı tür konularla ilgili 5-10-28 başlık açılmamış olur..
şahsen tıpdışılara karşı olmamakla beraber belli aralıklarla hep aynı konuları açan insanları anlayamıyorum.. misal evden eve nakliyatlar, provakatör olanlar da öyle bazıları sadece reklammış gibi geliyo.. sizin öyle bi niyetiniz olduğunu düşündüğümden değil fakat anlayamıyorum her yazdığınız şiiri&yazıyı ayrı başlıkta açma prensibini..
katılıyorum
bence de bi başlığınızı seçin, ondan devam edin.
Kullanıcı avatarı

#2799963  gönderen Noxco
 23.02.2014 - 01:48:30
Silindi.
En son Noxco tarafından 23.02.2014 - 02:22:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#2799972  gönderen dr_itachi
 23.02.2014 - 01:56:51
[quote="Noxco"]Eyvallah. Aynı uyarıyı bu üyelerede yapıyormusunuz?

celebrian 17 nin "kalemden düşen katreler" diye güzel bi başlığı var. yazdığı şeyleri ona yazıyor. onun gibi yapmanı tavsiye etmiştik. (just advise :) )

wera, isabel, kontra'yı tanımıyorum. bu nickleri ilk defa gördüm.

drkonya'yı biliyorum ama şu an nasıl hareket ettiğini hatırlayamadım.
Kullanıcı avatarı

#2799973  gönderen mochalatte
 23.02.2014 - 01:57:56
ben kendi adıma aynı konularda açılmış her başlık için gördüğüm sürece bu uyarıyı yapıyorum evet.. zira başlık açmayı düşünürsem önce aratıyorum konu varsa (ki çoğu zaman oluyo) ordan yorum yapıyorum. zaten 2 başlık açtım bu yüzden ilki de acemiliğime denk geldiğinden yakın başlığa yorum yapmamışım film konusunda olanı. kendim dikkat etmediğim bişeyi sizden istemem garip olurdu zaten. misal ellidokuznoktayetmiş var adam her çaldığı parçayı kendi başlığında toplamış ordan devam ediyo. size ait paylaşımları aynı başlıkta toplamanızı kibar bi dille rica etmem niye huzursuz etti onu da anlamadım ben nesi yanlış ki bunun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#2800008  gönderen Noxco
 23.02.2014 - 02:26:52
(Konuşurken itiraz etmeyene veya haklı olduğu halde, münakaşayı terk edene, Cennette bir köşk verilir.) [Taberani]

Saygılar.
Kullanıcı avatarı

#2800019  gönderen mochalatte
 23.02.2014 - 02:33:09
münakaşa etmedik ki gayet kibar bi dille yazdığımı düşünmüştüm.. tabi yine de cennette bi köşkünüzün olması temennimiz.. hayırlısı..
Kullanıcı avatarı

#2800844  gönderen dr_mirkan
 23.02.2014 - 21:35:55
ben de köşk istiyorum
amin
Kullanıcı avatarı

#2800848  gönderen tustabib34
 23.02.2014 - 21:38:44
baslik rekoru kirmaya calisiyorsun sanirim ?