Çarşamba , Ağustos 21 2019
Burada makaleleri ve gazete yazılarını paylaşabilirsiniz...

Kullanıcı avatarı

Hekime YAKIŞMAYANLAR

#1727062  gönderen drwera
 15.05.2012 - 11:00:29
Doktorların herhangi bir markanın veya firmanın yüzü olmasını etik bulmuyorum. Mesleki anlamda saygı da duymuyorum bu tür adamlara.

İlk başta MEHMET ÖZ
Ve diğerleri.... Bu kadar şova bu kadar saçmalığa gerek yok. Para kazanmak için ünvanını kullanmak yerine mesleklerini adam gibi yapsalar daha faydalı işller yaparlar

Re: Hekime YAKIŞMAYANLAR

#1727119  gönderen drcem08
 15.05.2012 - 11:27:34
eğer firma iyi şeyleri sömürmeden üretiyorsa bunu işi bilen birileri tanıtmalı kanısındayım
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1727126  gönderen bellapais
 15.05.2012 - 11:32:18
evet ........ su reklamı yapıyo su faydalı için diyo sırma diyo ve o firmanın ortağı :roll:
En son bellapais tarafından 15.05.2012 - 11:50:35 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#1727130  gönderen drwera
 15.05.2012 - 11:35:00
drcem08 yazdı:eğer firma iyi şeyleri sömürmeden üretiyorsa bunu işi bilen birileri tanıtmalı kanısındayım
İyi şey :?:
Hekimlerin marka yüzü olmasına iyi veya kötü ayrımı yapmadan karşıyım.
Bir hekim kendi buluşunu veya yapmış olduğu operasyonu tanıtıyorsa ona sözüm yok. Ama herhangi bir markaya yüz oluyorsa bu onun doymuyor olduğu anlamına geliyor. Mesleğini her anlamda paraya çevirmekten başka bir şey değil bu. İşte bu yüzden de vatandaşın gözünde hepimiz paragöz ve paracı doktorlarız. Doktorluğunu kullanıp zayıflama ile ilgili şempanzelik yapan bir hekimin mesleki başarısı ne olursa olsun saygı duymuyorum.Şimdiye kadar tanıtıkları ürünlerin hepsi tarım ve köyişleri dışında türkiyede onay bile alabilmiş değil
Kullanıcı avatarı

#1727132  gönderen durozies
 15.05.2012 - 11:35:35
bende katılıyorum buna,doktorların reklamlara çıkıp su sabun reklamları yapmaları güzel bir davranış değil ve saygı duyulacak bi yanı yok.
Kullanıcı avatarı

#1727133  gönderen drwera
 15.05.2012 - 11:36:31
faberlodit yazdı:
drwera yazdı:Doktorların herhangi bir markanın veya firmanın yüzü olmasını etik bulmuyorum. Mesleki anlamda saygı da duymuyorum bu tür adamlara.

İlk başta MEHMET ÖZ
Ve diğerleri.... Bu kadar şova bu kadar saçmalığa gerek yok. Para kazanmak için ünvanını kullanmak yerine mesleklerini adam gibi yapsalar daha faydalı işller yaparlar
+1
önlüğü/kimliğiyle değil mesleki bilgisiyle ve yaptıklarıyla akılda kalmalı doktor...
kesinlikle öyle olmalı. bu mesleği kendi çıkarları ve açgözlülükleri için toplum gözünde daha fazla zedelememeliler. Ve sağlık bakanlığı her hekimin aldığı parayı hesaplıyorsa bunlara da dur diyebilmeli
Kullanıcı avatarı

#1727136  gönderen drwera
 15.05.2012 - 11:38:13
bellapais yazdı:evet osman müftüoğlu sırma su reklamı yapıyo su faydalı için diyo sırma diyo ve o firmanın ortağı :roll:
Hiçbirinin yaptığı etik deil.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1727138  gönderen dr_anwar
 15.05.2012 - 11:38:46
Gazi Yaşargil dünyanın belki de en iyi beyin cerrahi,hangi medya organında gördük bu değerli insanı. Mehmet Öz de çok iyi dr olabilir ama işi şov ve paraya döktüğü çok açık.

#1727143  gönderen dr_maziden_kalanlar
 15.05.2012 - 11:41:00
para,para,para..
keşke tanınmış olsamda her türlü reklama girsem..
paraya para demesem..
kıskanılsam sonra..
ne güzel olur..
yok yav mesleki bilgi ve tecrübem kıskanılmayacak tabiki..
kazandığım paraya ulaştığım yol kıskanılacak..
kıskananlar..
Kullanıcı avatarı

#1727156  gönderen drwera
 15.05.2012 - 11:46:52
dr_maziden_kalanlar yazdı:para,para,para..
keşke tanınmış olsamda her türlü reklama girsem..
paraya para demesem..
kıskanılsam sonra..
ne güzel olur..
yok yav mesleki bilgi ve tecrübem kıskanılmayacak tabiki..
kazandığım paraya ulaştığım yol kıskanılacak..
kıskananlar..
kıskandığım için yazmadım bu başlığı... dünyayı verseler çıkıpta tv kanallarında inanmadığım şeylerin reklamını yapmam. doktorluğun en önemli kuralı Yarar vermeyeceksen zarar da vermeyeceksin.

#1727173  gönderen drcem08
 15.05.2012 - 11:57:17
drwera yazdı:
drcem08 yazdı:eğer firma iyi şeyleri sömürmeden üretiyorsa bunu işi bilen birileri tanıtmalı kanısındayım
İyi şey :?:
Hekimlerin marka yüzü olmasına iyi veya kötü ayrımı yapmadan karşıyım.
Bir hekim kendi buluşunu veya yapmış olduğu operasyonu tanıtıyorsa ona sözüm yok. Ama herhangi bir markaya yüz oluyorsa bu onun doymuyor olduğu anlamına geliyor. Mesleğini her anlamda paraya çevirmekten başka bir şey değil bu. İşte bu yüzden de vatandaşın gözünde hepimiz paragöz ve paracı doktorlarız. Doktorluğunu kullanıp zayıflama ile ilgili şempanzelik yapan bir hekimin mesleki başarısı ne olursa olsun saygı duymuyorum.Şimdiye kadar tanıtıkları ürünlerin hepsi tarım ve köyişleri dışında türkiyede onay bile alabilmiş değil
şimdiye kadar olanları bende onaylamıyorum.ama gerçekten çalışmaları yapılmış paramedikal bir ürünü dr un tanıtmasında bir sakınca görmüyorum başka birinin tanıtmasının daha kötü olacağını düşünüyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1727182  gönderen ffgs
 15.05.2012 - 12:01:24
su zayıflama urunu vs bunların reklamlarının yapılmasına ben de karşıyım..mehmet öz hakkındakı fıkrım turkıyede doktor olsaydı ona da karşı olurdum ama adam amerıkada oldugu ıcın onların sartlarını bılmeden yorum yapmak uygun degıl dıye dusunuyorum nötrüm :)
Kullanıcı avatarı

#1727247  gönderen terarosa
 15.05.2012 - 12:37:32
isteyen istediği gibi düşüne bilir ama bence bunda bir şey yok .çünkü doktor da gayet fırıncı gibi çöpçü gibi öğretmen gibi bir meslektir.ve meslek dediğimiz şey para kazanmak için hayat standardını yükseltmek için yapılır.burda her allahın günü doktorun kazandığının az olduğundan bilmem nerede döner in az geldiğinden yakınılmıyormu?çünkü doktorlarda diğer insanlar gibi çok para kazanmak ister ve bunda haklıdır.insanlar doktor olduğu için onlardan hayati işlerden elini eteğini çekmesini bekleyemezsiniz...bu mantaliteye göre kimse özel hastanede çalışmasın,herkes bi lokma ekmek bi hırkaya tamam desin.varmı böyle kendini adamışlık allahaşkına yaa?eğer ki adamın sattığı üründe bir kusur varsa bu o sektöre özgü bir ayıptır,zaten reklam dediğimiz şeyde bi nevi insanları kandırmak olmayan şeyleri öyleymiş gibi göstermektir.insanlara yardım etmek isteyenler sabahtan akşama kadar deliler gibi hasta bakabilir ,ülkemin en ücra köşelerinde gönüllü çalışabilir yada süpersonik biimsel buluşlara imza atabilir bu onun seçimidir, ama bu kimseye yolunu bulup voleyi vurmuş insanları eleştirme hakkını vermez.
Kullanıcı avatarı

#1728727  gönderen Simurg
 15.05.2012 - 23:00:55
drwera yazdı:Doktorların herhangi bir markanın veya firmanın yüzü olmasını etik bulmuyorum. Mesleki anlamda saygı da duymuyorum bu tür adamlara.

İlk başta MEHMET ÖZ
ya da ulkedeki muadılleri.. hastaneler yerıne daha cok tv larda gezıp mılletı kendıne cekmeye calısanlar..