Cuma , Ağustos 23 2019
Burada makaleleri ve gazete yazılarını paylaşabilirsiniz...

• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
Kullanıcı avatarı

Re:

#1705988  gönderen vedatmilor
 06.05.2012 - 17:34:17
DrGulsever yazdı:Yanlış anlaşılma olmasın. Sana bir şey demiyorum. senin düşünce yapına söylediklerim. Olaylardan 1 yıl sonra gittiğim tatil belgesinde Sivas'lı olduğumu duyan gözlerin gözlerinde ki öfkenin düşünce yapısına sözlerim.

Yıllar boyunca Sivas'lılara plakalarını bile değiştirtmek zorunda bırakan mantaliteye. Anlayana.
Yani bu nasıl bir savunmadır,anlamadım.Ne varmış düşünce yapımda...Din adına insan yakanları(bu küme Sivas'ta doğanlar kümesini kapsamıyor dikkat) lanetlemeyi bile ayıp bir davranış olarak gösteriyorsunuz,hukuki olarak üstü örtülen acı katliamın,bir de insanların vicdanlarında örtbas edilmesini isteyenlerin ekmeğine yağ sürüyorsunuz.Şimdi bu durumda yanlış olan benim kafa yapım mı?

Bir de kim daha çok mağdur kısmına girmeyelim ama,yaşım sizden epey küçük olduğu halde(bu bana "sen" diye hitap etmenizi meşru kılmaz),sizden kat kat daha fazla ötekileştirildiğimi,ve bu ötekileştirilmenin sadece gözlerdeki öfkeyle sınırlı olmadığını da belirteyim.

Genele söyleyeceğim son şey,sırf dini inancınıza,siyasi görüşünüze ortak diye suçlu insanları savunmayın,masumların kanını sıçratmayın üstünüze,yanık insan kokusu sinmesin teninize.

Kullanıcı avatarı

Re:

#1706004  gönderen DrGulsever
 06.05.2012 - 17:39:11
Orda din adına yakılan insan yok. Kafan çalışıyorsa anlarsın. Orda 80 ihtilali ile nasıl bir anda cinayetler durduysa benzer şekilde oynanan oyunlar var. Orda birilerinin yaptığı cinayetler var. Orada yapılan cinayettir. Orda bulunan insanlar buna izin vermekle bu cinayete ortak olmuştur ancak cinayetin asil faillerinin din ile uzaktan yakından alaksı olamaz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706030  gönderen drguvan
 06.05.2012 - 17:52:59
vedatmilor yazdı:
Genele söyleyeceğim son şey,sırf dini inancınıza,siyasi görüşünüze ortak diye suçlu insanları savunmayın,masumların kanını sıçratmayın üstünüze,yanık insan kokusu sinmesin teninize.

+10000000
DrGulsever yazdı:Orda din adına yakılan insan yok. Kafan çalışıyorsa anlarsın. Orda 80 ihtilali ile nasıl bir anda cinayetler durduysa benzer şekilde oynanan oyunlar var. Orda birilerinin yaptığı cinayetler var. Orada yapılan cinayettir. Orda bulunan insanlar buna izin vermekle bu cinayete ortak olmuştur ancak cinayetin asil faillerinin din ile uzaktan yakından alaksı olamaz.
Hala kimi ne için savunuyorsunuz anlamıyorum. Değiştirsinler plakalarını, vicdan yapsınlar, insan olmadıklarını biliyoruz da yine de insanlıklarından utansınlar.Bir tek doğruyu siz mi biliyorsunuz!
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706046  gönderen vedatmilor
 06.05.2012 - 18:04:31
DrGulsever yazdı:Orda din adına yakılan insan yok. Kafan çalışıyorsa anlarsın. Orda 80 ihtilali ile nasıl bir anda cinayetler durduysa benzer şekilde oynanan oyunlar var. Orda birilerinin yaptığı cinayetler var. Orada yapılan cinayettir. Orda bulunan insanlar buna izin vermekle bu cinayete ortak olmuştur ancak cinayetin asil faillerinin din ile uzaktan yakından alaksı olamaz.
Birincisi;İslam'da ruhban sınıfı yoktur,kimin müslüman olup kimin müslüman olmadığına siz karar veremezsiniz.Bahsettiğiniz,bana göre sanal faillerin müslüman olmadığını veya budist olmadığını nerden biliyorsunuz?

İkincisi;fail olmak için illa ki oteli ateşe vermeye gerek yok,içeride insanlar yanarken,dışarıda lanet olası onbinlerin nasıl tempo tuttuğunu,tekbirlerin gırla gittiğini hepimiz gördük.Hatta siz belki de canlı olarak duymuşsunuzdur.

Üçüncüsü;madem faillerin müslümanlıkla uzaktan yakından ilişkisi yok,bu adamlar Aziz Nesin'in sözlerinden nasıl tahrik oldu?Ezan sırasında çalınan davul yüzünden nasıl onbinler toplandı?
Kullanıcı avatarı

#1706051  gönderen rock
 06.05.2012 - 18:06:43
Beni ateist sanan önden çekişli tofaşlar, sizi kentsel dönüşüme davet ediyorum.

Neyse,

Dinsizler inançlılardan daha merhametlidir elbet, hemde daha dürüst hem de daha cesur...

Adamın sırtını yasladığı yaradan yok bikere, iyilik peşindeyse k.ıçını kurtarma telaşından değil basbaya iyiliktir yaptığının adı... Her yapılanı bir şeye bağlamak telaşında da olmadığından nettir, özettir sadedir.

Hele ki ülkemizde ki Arap sporcuları ile kıyaslarsak Ateistlerden insanlık dersi almaları hayırlı olur cennet için.

Risale-i nur diyorlar, kuran da müjdelenmiş. Ha düşünün artıkın bu zihniyetin ekonomik kaygılarını. Firavun diyorum bundan kelli ağlayan kelleye. Hakkı odur.

konuya dönersek ki aslında konudan hiç kopmadım, ateist dediğin adam ülkemizde anarşisttir.

Zaten kalbinde pislik olmayan kişioğlunun kuranı yada başka bir kutsal kitabı hatimindirmesine gerekte yoktur. Hepsi odur, o kitaplar kime gönderildi... sapıtmış kavimlere değil mi :)
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706057  gönderen drgg5
 06.05.2012 - 18:09:41
rock büyüksünnnnn :up:
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706065  gönderen Dr_mfy
 06.05.2012 - 18:14:52
stalin= 2.000.000 cinayet :lachtot:
mao = 8.000.000 cinayet :lachtot:
Hakkaten merhamet tavan yapmış :jg:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706069  gönderen vedatmilor
 06.05.2012 - 18:17:43
Dr_mfy yazdı:stalin= 2.000.000 cinayet :lachtot:
mao = 1.600.000 cinayet :lachtot:
Hocam adamlar oturmuş,bilimsel bir araştırma yapmış.

Sizin öne sürdüğünüz argüman bu mu şimdi?

Katılmayabilirsiniz,karşı çıkabilirsiniz ama,hiç olmazsa aldığınız eğitime,zekanıza yakışır şekilde karşılık verin.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706073  gönderen ali_63kal
 06.05.2012 - 18:20:25
Patlamış mısır var mi
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706074  gönderen rruki_vverh
 06.05.2012 - 18:21:44
ali_63kal yazdı:Patlamış mısır var mi
daha çok leğen lazım.... :kotz:
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706085  gönderen rock
 06.05.2012 - 18:29:35
komünüstleri ateistlere bağladın yüreğimi dağladın

Geri geri gel... evet evet tam liseye din dersindesin, hah az topla şimdi... gel gel gel... cinalidesin şimdi. Hah tamam parket buraya baştan başla...

aga kızma bana harbi bi alakası yok. Hani şok etkisi yapsın diye mizansenleştirdim. Şimdi karı kız ortamında söliyecen bu saptamanı konumun devrilecek. Koruyorum seni, gözetiyorum seni
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706087  gönderen DrGulsever
 06.05.2012 - 18:29:36
vedatmilor yazdı:
Birincisi;İslam'da ruhban sınıfı yoktur,kimin müslüman olup kimin müslüman olmadığına siz karar veremezsiniz.Bahsettiğiniz,bana göre sanal faillerin müslüman olmadığını veya budist olmadığını nerden biliyorsunuz?

İkincisi;fail olmak için illa ki oteli ateşe vermeye gerek yok,içeride insanlar yanarken,dışarıda lanet olası onbinlerin nasıl tempo tuttuğunu,tekbirlerin gırla gittiğini hepimiz gördük.Hatta siz belki de canlı olarak duymuşsunuzdur.

Üçüncüsü;madem faillerin müslümanlıkla uzaktan yakından ilişkisi yok,bu adamlar Aziz Nesin'in sözlerinden nasıl tahrik oldu?Ezan sırasında çalınan davul yüzünden nasıl onbinler toplandı?

Son sözüm: Bu insanlar kendini müslüman zannediyor olabilir ama benim bildiğim islam'da silahsız insanların, kendini savunamayacak insanların yakılması diye bir argüman yok. Onu söylemek istedim.

"Plakalarını değiştirsinler, insanlıklarından utansınlar " diyen arkadaş saolsun. Tüm Sivas'ı bu cinayetin faili yapmıştır. Ona söyleyecek lafım yok zaten. ben İnsanlığımdan haberim kimseden öğrenecek durumum yok.

Kur'an Sapıtmış kavimlere getirilmiştir bir şeyler öğrensinler diye. Şu anda Kur'anı kitabım olarak kabul ediyorum diyen insan sapkınlıktan zaten uzak durmayı kabul etmiştir.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706094  gönderen DrGulsever
 06.05.2012 - 18:35:38
Üyelerimizden yukarıdaki tartışmadan dolayı özür diliyorum. Konuyu başlığı yolundan farklı bir mecraya taşıdıysam özür dilerim. Kendileri ile tartışmaya girdiğim arkadaşlardan da kullandığım argümanlardan dolayı şahsına hakaret edildiğini düşünen bir arkadaşım varsa yine özür dilerim. Ben Sivas'ı seviyorum. Dinimi yaşamaya çalışıyorum.
Sivas olaylarının cinayet olduğunu düşünüyorum. Ancak bu olayların farklı gruplar tarafından tezgahlandığını ve o kalabalığın kullanıldığını düşünüyorum. Bu olayların Tüm Sivas halkına ya da islam inancına maledilmesinin haksızlık olduğu kanaatindeyim. Savunmam bu yüzdendir.

Ben bu başlığa yazdığım her şey kendi şahsi düşüncemdir. DrTUS ailesi olarak farklı düşünce yapısına sahip bireylerden oluşmaktayız. Lütfen yukarıdaki mesajlarımı DrTUS olarak değil benim şahsi düşüncem olarak kabul ediniz. Düşüncelerimde sabitim. Ancak tartışma ortamının sağlığı açısından bir yöneticinin tartışmaya ortak olmamas gerektiğini düşündüğümden gerçi çekiliyorum.

Lütfen hakaret içermeyecek ifadelerle tartışmaya devam ediniz.
Kullanıcı avatarı

#1706097  gönderen pluie
 06.05.2012 - 18:37:13
Kur'an Sapıtmış kavimlere getirilmiştir bir şeyler öğrensinler diye. Şu anda Kur'anı kitabım olarak kabul ediyorum diyen insan sapkınlıktan zaten uzak durmayı kabul etmiştir.

......hayir katilmiyorum boyle genelleme yapilamaz....su an cocuk tecavuzculerinin , ensest iliskilerinin faillerine bakarsaniz yuzde yuzunun kitani kurandir, hatta bir uzmez vardi ,elinde dilinde surekli kuran....
sonuc olarak kuran insani sapkinliktan kurtarmaya yetmiyor, bu tamamen kisilik ,egitim vicdan ,erdem meselesidir.

ayrica sayin mod ,sivas konusunda cok hassas olabilirsiniz ama cok haksiz yere suclama yapiyorsunuz bunu da soylemis olayim.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1706098  gönderen Dr_mfy
 06.05.2012 - 18:37:20
rock yazdı:
komünüstleri ateistlere bağladın yüreğimi dağladın

Geri geri gel... evet evet tam liseye din dersindesin, hah az topla şimdi... gel gel gel... cinalidesin şimdi. Hah tamam parket buraya baştan başla...

aga kızma bana harbi bi alakası yok. Hani şok etkisi yapsın diye mizansenleştirdim. Şimdi karı kız ortamında söliyecen bu saptamanı konumun devrilecek. Koruyorum seni, gözetiyorum seni
Allahım ne buyuksun ;)
kimlere kimleri korutuyosun :lol:
yok kızmam,neden kızıyım,doğru,stalin ve mao KOMUNİST idi ama ATEİST değildi :lol: abdesli namazlı hrstiyanlardı :lachtot:
majr ornekleri gececek olursak,bu merhameti ELLERİNDEKİ GUCU KAYBEDİNCE değil,ellerinde guc varken sergilemektir önemli olan :up:
birey-birey ele alırsak da; ZATEN SAPITMIŞ la şeytanın ne işi olur ;) şeytanın hedef tahtasıdır doğru yoladakiler ;) ha onları da gaah kandırır gaah kandıramaz ;)
şimdi bende seni korudum boylece cehennem ateşinden ;)
ödeşmiş olduk :yes: :up:
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21