Perşembe , Haziran 20 2019
Burada makaleleri ve gazete yazılarını paylaşabilirsiniz...

• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
Kullanıcı avatarı

#1890522  gönderen asli1
 09.08.2012 - 11:18:53
faberlodit yazdı:
asli1 yazdı:
faberlodit yazdı:El âlemse viaypi bizimkiyse niyazi
.........................
E hal böyleyken...
Dün, hurriyet. com.tr’de okuyorum.

Beygiri “viaypi” getiren arkadaşlar, Hakkâri’de 8 şehit, 16 gazi verdiğimiz baskında, beline şarapnel yiyen onbaşı Erhan’ı otobüsle göndermişler evine... Ankara-Bursa yolundaki benzin istasyonunda inmiş otobüsten, topallayarak, sabahın köründe, beşte... Ayağında terlikle.

Canlarını verdiler, karakolu vermediler, bunlar bırak uçak biletini, ayakkabı bile vermemişler çocuğa... Zaten, otobüs parasını da babası göndermiş, komşudan borç alarak.

Şehitleri kamyonet kasasında gönderdiklerini görmüştük, bunu ilk kez görüyoruz.

Ve, aslında şükrediyoruz... İstanbullu olsaydı, ak’bil bul, metrobüse bin git de diyebilirlerdi.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21186679.asp
bunlar gerçekten oluyor değil mi. 8O
maalesef :(

sabah radyoda dinledim ben de...bursa valisi gazimizin kendisine tahsis edilen aracı beklemediğini ve bir an önce memleketine gidebilmek için kendi isteği ile bu yolu seçtiğini söyledi...inandırıcı mı...bana hiç inandırıcı gelmedi...çıkıp da evet devlet olarak biz böyle uygun gördük demesi beklenilemezdi herhalde...
rezilleklerini nasıl ört pas edeceklerdi?ancak böyle saçmalarlar ama inananlar da vardır inandırıcı bir durum olduğundan değil kayıtsız şartsız inanmak istediklerinden.
Kullanıcı avatarı

#1890529  gönderen arazay
 09.08.2012 - 11:20:40
faberlodit yazdı:
asli1 yazdı:
faberlodit yazdı:El âlemse viaypi bizimkiyse niyazi
.........................
E hal böyleyken...
Dün, hurriyet. com.tr’de okuyorum.

Beygiri “viaypi” getiren arkadaşlar, Hakkâri’de 8 şehit, 16 gazi verdiğimiz baskında, beline şarapnel yiyen onbaşı Erhan’ı otobüsle göndermişler evine... Ankara-Bursa yolundaki benzin istasyonunda inmiş otobüsten, topallayarak, sabahın köründe, beşte... Ayağında terlikle.

Canlarını verdiler, karakolu vermediler, bunlar bırak uçak biletini, ayakkabı bile vermemişler çocuğa... Zaten, otobüs parasını da babası göndermiş, komşudan borç alarak.

Şehitleri kamyonet kasasında gönderdiklerini görmüştük, bunu ilk kez görüyoruz.

Ve, aslında şükrediyoruz... İstanbullu olsaydı, ak’bil bul, metrobüse bin git de diyebilirlerdi.

http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/21186679.asp
bunlar gerçekten oluyor değil mi. 8O
maalesef :(

sabah radyoda dinledim ben de...bursa valisi gazimizin kendisine tahsis edilen aracı beklemediğini ve bir an önce memleketine gidebilmek için kendi isteği ile bu yolu seçtiğini söyledi...inandırıcı mı...bana hiç inandırıcı gelmedi...çıkıp da evet devlet olarak biz böyle uygun gördük demesi beklenilemezdi herhalde...
devletin tahsis ettiği araç,tarifeli otobüsten daha ağır geliyo,bahaneye bakar mısınız?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1890543  gönderen asli1
 09.08.2012 - 11:26:02
evet evett hatta asker limuzin falan da istemiştir de bulamamışlardır..kötü asker :D
Kullanıcı avatarı

Re:

#1890584  gönderen euthanatos
 09.08.2012 - 11:51:38
eh gazeteci görmeseydi, yazmasaydı bunu da bilmeyecektik. kim bilir daha neler var da biz uyuyoruz. biz uyumayı da unutmayı da seviyoruz. 3 ay sonra ölen öldüğüyle, düşen düştüğüyle kalır, ülkem aynı tas aynı hamam.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1890634  gönderen asli1
 09.08.2012 - 12:19:27
top atsa uyanmadı deyimini de başarıyla canlandırmış olucak toplumumuz,ama haketten kuzeyden güneyden bir yerden atıcaklar o topu şaka sanıcaz,zaten bir fıkranın içindeyiz :D çeşit yapıyoruz..
Kullanıcı avatarı

Re:

#1891927  gönderen drmelis2004
 10.08.2012 - 09:01:02
Ne de güzel yazmış usta...Hiçbirimiz anlayamayız,hissedemeyiz o duyguyu iliklerimize kadar ''oradakiler gibi''...

Söylemeden de geçemeyeceğim; 20 dk.da 6000 İzmirli'nin yaralı askerlerimize kan vermek için hastanelere koşması da ordaki halkımızın ne kadar duyarlı olduğunu gösteriyor--anlayabilene...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1891941  gönderen dr_nlp
 10.08.2012 - 09:24:58
akıllı adam bende seviyorum tarzını...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1892227  gönderen euthanatos
 10.08.2012 - 13:35:26
"Ya dışındasındır çemberin ya da içinde yer alacaksın, kendin içindeyken, kafan Myanmar’daysa,
çaresi yok kardeşim! "
ne güzel yazmış.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1892269  gönderen asli1
 10.08.2012 - 14:11:29
euthanatos yazdı:"Ya dışındasındır çemberin ya da içinde yer alacaksın, kendin içindeyken, kafan Myanmar’daysa,
çaresi yok kardeşim! "
ne güzel yazmış.
:2thumbs:

Re:

#1892299  gönderen ruzgargibigecti_
 10.08.2012 - 14:32:43
euthanatos yazdı:"Ya dışındasındır çemberin ya da içinde yer alacaksın, kendin içindeyken, kafan Myanmar’daysa,
çaresi yok kardeşim! "
ne güzel yazmış.
myanmarla ne alakası var arkadaşlar anlayışınız insanlıkdışı.terör maddi olanaklarla çözülecek olsaydı bu ülkede bu uğurda aç kalmayı göze alacak milyonlarca insan var.neden insanların şefkat duygularını insani bir yaklaşım olarak algılamak yerine böyle yararsız polemikler çıkarıyorsunuz.ayrıca çözüme yönelik tek bir fikir de yok .gereksiz yere kin ve nefret saçan yazılar.bu ülkenin insanları onun sandığı kadar kofti değil. kendi acılarımızı sarmaya çalışırken katliam altında inleyen insanlara da yardım edebiliriz.ramazandayız ibadet ediyoruz acziyeti ve merhameti idrak ediyoruz.darısı bu arkadaşların başına.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1892346  gönderen euthanatos
 10.08.2012 - 14:58:53
ruzgargibigecti_ yazdı:
çaresi yok kardeşim! "
ne güzel yazmış.
myanmarla ne alakası var arkadaşlar anlayışınız insanlıkdışı.terör maddi olanaklarla çözülecek olsaydı bu ülkede bu uğurda aç kalmayı göze alacak milyonlarca insan var.neden insanların şefkat duygularını insani bir yaklaşım olarak algılamak yerine böyle yararsız polemikler çıkarıyorsunuz.ayrıca çözüme yönelik tek bir fikir de yok .gereksiz yere kin ve nefret saçan yazılar.bu ülkenin insanları onun sandığı kadar kofti değil. kendi acılarımızı sarmaya çalışırken katliam altında inleyen insanlara da yardım edebiliriz.ramazandayız ibadet ediyoruz acziyeti ve merhameti idrak ediyoruz.darısı bu arkadaşların başına.
bu cümlenin anlattığı onlarca cümleyi göremeyip, bu yazıda anlatılamayan bir şey üzerinden yorum yapmışsınız. o yüzden size sadece şu yanıtı vereceğim. kimse yardımlaşmak kötü dememiş, kimse duyarsız olun dememiş. lütfen bunlara dikkat ederek tekrar okuyun. anlamamışınız ama orada taşın gittiği yerler sizin bahsettiklerinizin yakınından bile geçmedi. bu cümlede eğitim var,terör var, ekonomi var,dış-iç politika var, daha bir çok şey var ama sizin söyledikleriniz yok. o yüzden ne güzel yazmış, o yüzden usta yazar.

Re:

#1892370  gönderen ruzgargibigecti_
 10.08.2012 - 15:11:41
euthanatos yazdı:
ruzgargibigecti_ yazdı:
çaresi yok kardeşim! "
ne güzel yazmış.

bu cümlenin anlattığı onlarca cümleyi göremeyip, bu yazıda anlatılamayan bir şey üzerinden yorum yapmışsınız. o yüzden size sadece şu yanıtı vereceğim. kimse yardımlaşmak kötü dememiş, kimse duyarsız olun dememiş. lütfen bunlara dikkat ederek tekrar okuyun. anlamamışınız ama orada taşın gittiği yerler sizin bahsettiklerinizin yakınından bile geçmedi. bu cümlede eğitim var,terör var, ekonomi var,dış-iç politika var, daha bir çok şey var ama sizin söyledikleriniz yok. o yüzden ne güzel yazmış, o yüzden usta yazar.
sana çok usta gelmiş olabilir.ama biraz çerçeveni genişletebilmen için yardımcı olmak istyorum.

http://www.haber7.com/yazarlar/fatih-ba ... isimiz-var
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#1892394  gönderen arazay
 10.08.2012 - 15:27:42
ruzgargibigecti_ yazdı:
euthanatos yazdı:
ruzgargibigecti_ yazdı: myanmarla ne alakası var arkadaşlar anlayışınız insanlıkdışı.terör maddi olanaklarla çözülecek olsaydı bu ülkede bu uğurda aç kalmayı göze alacak milyonlarca insan var.neden insanların şefkat duygularını insani bir yaklaşım olarak algılamak yerine böyle yararsız polemikler çıkarıyorsunuz.ayrıca çözüme yönelik tek bir fikir de yok .gereksiz yere kin ve nefret saçan yazılar.bu ülkenin insanları onun sandığı kadar kofti değil. kendi acılarımızı sarmaya çalışırken katliam altında inleyen insanlara da yardım edebiliriz.ramazandayız ibadet ediyoruz acziyeti ve merhameti idrak ediyoruz.darısı bu arkadaşların başına.

sana çok usta gelmiş olabilir.ama biraz çerçeveni genişletebilmen için yardımcı olmak istyorum.

YOK HÖKÜMATIMIZ HANİ KİMSESİZLERİN KİMSESİ YA O BAB DAN YANİ....ÇOK HÜMANİSTTİRLER KENDİLERİ....FAKAAAAT KENDİ ÜLKESİNDE OLUP,KENDİ GİBİ DÜŞÜNMEYENE DEĞİL HÜMANİZMALARI....
Kullanıcı avatarı

Re:

#1892414  gönderen mhurkan
 10.08.2012 - 15:38:44
He he he bu yazıyınca çok güldüm ya.... Allahım yukarıdaki yazıdan bu mu anlaşılır. Hani siyasetçi değilim "tarafta" olmak istemiyorum ama bu kadar kişiler kendilerini komik duruma düşürmemeli diye düşünüyorum.

Neyse okuyun siz de gülün...

Re:

#1892443  gönderen ruzgargibigecti_
 10.08.2012 - 15:59:03
arazay yazdı:
ruzgargibigecti_ yazdı:
euthanatos yazdı:

YOK HÖKÜMATIMIZ HANİ KİMSESİZLERİN KİMSESİ YA O BAB DAN YANİ....ÇOK HÜMANİSTTİRLER KENDİLERİ....FAKAAAAT KENDİ ÜLKESİNDE OLUP,KENDİ GİBİ DÜŞÜNMEYENE DEĞİL HÜMANİZMALARI....
ağız dolusu kusmak orucu bozar.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14