Pazartesi , Ekim 14 2019
Burada makaleleri ve gazete yazılarını paylaşabilirsiniz...

Kullanıcı avatarı

Mevlana Der ki;

#973021  gönderen drwera
 22.08.2010 - 20:41:24
Mevlana Derki ; "Bir gün kaldığın yerden başlayacaksın, Biri seni bulacak. Önce ...korkacaksın eski acılara yakalanmaktan, Biraz ürkeceksin. Ne kadar dirensen de nafile. İnsansın sonuçta, seveceksin. Eski acılara bakıp da küsme sevdalara, Gavura kızıp da oruç bozulmaz. Sök at kafandan acaba'ları! Bir kemik aynı yerden İki defa kırılmaz.."..

Re: Mevlana Der ki;

#973028  gönderen dr_banu
 22.08.2010 - 20:44:55
drwera yazdı:Mevlana Derki ; "Bir gün kaldığın yerden başlayacaksın, Biri seni bulacak. Önce ...korkacaksın eski acılara yakalanmaktan, Biraz ürkeceksin. Ne kadar dirensen de nafile. İnsansın sonuçta, seveceksin. Eski acılara bakıp da küsme sevdalara, Gavura kızıp da oruç bozulmaz. Sök at kafandan acaba'ları! Bir kemik aynı yerden İki defa kırılmaz.."..
:smt039 :2thumbs: :up:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#973029  gönderen uslanmaz28
 22.08.2010 - 20:45:15
drwera yazdı:Mevlana Derki ; "Bir gün kaldığın yerden başlayacaksın, Biri seni bulacak. Önce ...korkacaksın eski acılara yakalanmaktan, Biraz ürkeceksin. Ne kadar dirensen de nafile. İnsansın sonuçta, seveceksin. Eski acılara bakıp da küsme sevdalara, Gavura kızıp da oruç bozulmaz. Sök at kafandan acaba'ları! Bir kemik aynı yerden İki defa kırılmaz.."..
kırılmaması lazım ama kırılıyor
ders almıyorum
uslanamıyorum yaaaaııııııııııı
Kullanıcı avatarı

#973031  gönderen drwera
 22.08.2010 - 20:46:20
Hayat her an ders veriyor bizlere aslında... alıyoruz bazen .. bazen alsakta fayda etmiyor ...

#973034  gönderen dr_banu
 22.08.2010 - 20:48:22
dusundugumuzde aldıgımızı sanıyoruz ama iş uygulamaya gelinc tık yok.. elde kalmamıs birsey....
Kullanıcı avatarı

#973042  gönderen drwera
 22.08.2010 - 20:52:54
drcoolman yazdı:tşkler wera ıyı geldı cıdden
Şu günler de sana her güzel şey iyi gelecek coolman:))) ama mevlana ne güzel söylemiş...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#973090  gönderen uslanmaz28
 22.08.2010 - 21:22:07
sanırım bazı şeyleri bildiğimizi sanıyoruz ama galiba bilmiyoruz be bi hatayı 100 den fazla yaptığımı biliyorum

#973099  gönderen dr_banu
 22.08.2010 - 21:28:48
...
En son dr_banu tarafından 16.01.2011 - 14:35:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#973245  gönderen celebrian17
 22.08.2010 - 22:45:22
Hamuş! .. Dedi Mevlana kendisine Hamuş! ... Yani Suskun! ... Sustuğu yerde açıldı kapılar, önüne serildi ışıltılı kelimeler, kalbi duygular… Hamuş! .. dedi sustu Mevlana… Sustu ve kapandı karanlıklara… Karanlıklara Şems doğdu sonra… Baktı… Gördü… Adına Aşk dedi… Candan özge candan öte olana… Yaprakta tohumu, damlada okyanusu gördü sonra…
Kullanıcı avatarı

#973248  gönderen sperentsa
 22.08.2010 - 22:48:16
celebrian17 yazdı:Hamuş! .. Dedi Mevlana kendisine Hamuş! ... Yani Suskun! ... Sustuğu yerde açıldı kapılar, önüne serildi ışıltılı kelimeler, kalbi duygular… Hamuş! .. dedi sustu Mevlana… Sustu ve kapandı karanlıklara… Karanlıklara Şems doğdu sonra… Baktı… Gördü… Adına Aşk dedi… Candan özge candan öte olana… Yaprakta tohumu, damlada okyanusu gördü sonra…
nerden buluyorsun bunlari celebri... guzelmis.. Mevlananin Mesnevisinden mi yoksa? cok okumak istiyorum bi turlu baslayamadim. ama kararliyim, islerimi bi halledeyim baslicam mesneviye ins.
Kullanıcı avatarı

#973254  gönderen drmulteci
 22.08.2010 - 22:54:01
celebrian17 yazdı:Hamuş! .. Dedi Mevlana kendisine Hamuş! ... Yani Suskun! ... Sustuğu yerde açıldı kapılar, önüne serildi ışıltılı kelimeler, kalbi duygular… Hamuş! .. dedi sustu Mevlana… Sustu ve kapandı karanlıklara… Karanlıklara Şems doğdu sonra… Baktı… Gördü… Adına Aşk dedi… Candan özge candan öte olana… Yaprakta tohumu, damlada okyanusu gördü sonra…

sustum ben de buaralar. susuşumun ardını dinliyorum..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#973258  gönderen celebrian17
 22.08.2010 - 22:57:23
drmulteci yazdı:

fırtına öncesi sessizlikkkk
Kullanıcı avatarı

#973266  gönderen drmulteci
 22.08.2010 - 23:05:49
celebrian17 yazdı:
drmulteci yazdı:

fırtına öncesi sessizlikkkk

öyle mi dersin... bilmem belki de.. çok oldu bu susuşlar..sonrası çok da fırtına olmadı..olsa da bi işe yaramadı.. daha çok susuşa itti...
Kullanıcı avatarı

#973269  gönderen drwera
 22.08.2010 - 23:06:58
drmulteci yazdı:

susma sustukça sıra sana gelecek diye berbat ötesi bir espiri ile karşılıyorum seni:)))