Pazartesi , Aralık 16 2019
Burada makaleleri ve gazete yazılarını paylaşabilirsiniz...

Kullanıcı avatarı
Bi gazete yazısından alıntı yapıcam tam metni okumak isteyenler için linki de veriyorum

http://www.milliyet.com.tr/Yazar.aspx?a ... ran&ver=29

yazı ekonomik kriz ve yansımalarıyla ilgili:

"Kriz olsa da olmasa da bu iktisadi düzenin kimi koruduğunu, kolladığını ve zamanı gelince kimi kurtardığını biliyoruz. Bu düzen sadece lüzumundan fazla büyümesine izin verdiklerini koruyor.
Herhangi bir çarpma halinde bu sistemin hava yastığı ancak göbekli vatandaşlarımız için çalışıyor.

Yerküre olarak kapısından girip içinden geçmeye başlayacağımız krizin uzun vadede (uzun derken hakikaten uzun bir vadeden söz ediyorum) insanlığı o son temel seçimini yapma noktasına getireceğine inanıyorum.

Belki de insanlık, son günlerini nihayet insanca bir düzenle geçirecek. ?Büyük Yoksulluk?tan sonra eşitleneceğiz belki de nihayet. Siz ve ben, o sırada burada olmayacağız elbette.

Yine de öyle sanırım ki bizden söz edecekler. İnsanlığın gelmiş geçmiş en keriz nesilleri olarak anılacağız. Torunlarımız kıt kaynakları nasıl böyle açgözlülükle tükettiğimizi, insanlar arasındaki eşitsizliğin bu denli derinleşmesine neden izin verdiğimizi, hiç kimseyi hakiki anlamda mutlu etmeyen tüketimin niye bu kadar azdırıldığını anlamayacakları için, tıpkı bizim Orta Çağ?ı ?insanlığın karanlık uykusu? olarak anmamız gibi anacaklar bizi. "

E.temelkuran milliyet
Kullanıcı avatarı

#546869  gönderen hevidarr
 26.11.2008 - 16:45:41
nasıl anılırız dersiniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#546879  gönderen tutimucizeguyem
 26.11.2008 - 17:12:18
tıpkı bizim Orta Çağ?ı ?insanlığın karanlık uykusu? olarak anmamız gibi anacaklar bizi. "
ya ortaçağı siz insanlığın karanlık uykusu olarak adlandırıyorsunuz, esasında o bizim altın çağımızdır. ama keriz bir nesil olarak anılacağımız muhakkak. bir hazinenin, bi tarihin, bir medeniyetin üstünde oturuyoruz. hala azmışların peşinden gidiyoruz. amerika babil gibi azmıştır. biz de onu taklit ediyoruz. ama ben korkmuyorum. müslüman korkmaz, çünkü o Allahtan korkar. o ne takdir ederse o olur. :wink:
Kullanıcı avatarı

#547294  gönderen hevidarr
 26.11.2008 - 23:46:04
bana biraz homurdanacaklar gibi geliyor :)
Kullanıcı avatarı

#547343  gönderen dr142
 27.11.2008 - 00:13:48
hevidarr yazdı:nasıl anılırız dersiniz
insan sonuçta....çağlar da geçse hataları,yanlışları,zaafları benzer...
sen öncekileri nasıl anıyorsan seni de tahminim öyle anarlar...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2969949  gönderen anatoliangirl
 26.08.2014 - 22:14:14
trafoya kedi girdi diye koca koca adamlar halkı trollemiş vay be diyebilirler:D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2969965  gönderen bercemdr
 26.08.2014 - 22:26:42
anatoliangirl yazdı:trafoya kedi girdi diye koca koca adamlar halkı trollemiş vay be diyebilirler:D
bence de öyle anacaklar :)