Pazartesi , Ağustos 19 2019
Burada makaleleri ve gazete yazılarını paylaşabilirsiniz...

#281859  gönderen drcem27
 16.08.2007 - 19:54:48
bence aldatmak dışında herşey affedilir,yada insan sevince herşeyi affeder diye düşünüyorum
Kullanıcı avatarı

#285631  gönderen drwera
 23.08.2007 - 09:26:05
Hikaye bize göre ütopik kalıyor..Ama yaşamadık mı aldatılmalar???

Ben yaşadım..

Affetmedim

Ama şuan oda, bende mutsuzuz.

Affetseydim

Yine mutsuz olacaktım

Yani çıkış yolu bulamadım

Pişmanlığı yaşadığım anlar oldu..

İnsanlar hatalar yapabilirler ve hatalar affedilmelidir diyede çok düşündüm..Affedince ne kaybedecektim dedim..AMA ÇOK ŞEY KAYBEDERDİM.KENDİME SAYGIMI,ONA SAYGIM ZATEN KAYBOLDUKTAN SONRA AFFETMEK ÇÖZÜM OLURMUY DU?

Hem cinslerime de güvenmiyorum ..Bir yazıda Backardi bu konudan bahsetmişti...En korktuğum şey bir kadının elde etme hırsıdır..Sizin ve erkek arkadaşınızın hayatı bu yüzden kayabilir..Çünkü kadınlar istedikleri herşey için savaşırlar..O yüzden yaşadığınız mutluluğu koruyacaksanız başka kadınlardan koruyun..Genelleme ve bu tarz değerlendirmelerle yaşanmaz ama..Hayatın kitaba kurallara sığmayan bir yanı var..Beni aldatır mı? Beni sevmekten vazgeçermi diye düşünerek ne yaşayabilirsiniz nede yaşatabilirsiniz mutluluğu..

PEKİ NE YAPMALI DA HAYATTAN ZEVK ALMALI DİYE DE KAFA ÇOK YORDUM.

Hayattan zevk almak için hayatı önce kendiniz için yaşayın...

Hayatı başkaları için yaşarken bir yanınız mutluyken diğer yanınız da hep mutsuz kalıyor.

Ödünler verin ama sizin için ödünler verenlere...

Sevin sizi sevmeselerde siz sevin .Sevgi dolu olmak ne kaybettirebilirki insana yaşamda.

Aldatmaya gelelim tekrar....Üzerinde çok düşünüp ben nerde hata yaptım diye kendinizi yiyip bitirmeyin..Bırakın hayat yolunu çizsin..Çıkıp adam öldürecek yada yaşamda herşeye küsecek kadar korkunç bir şey değil......Bunun sorumlusu siz değiilsiniz sizi aldatan..Aladatmak çok da farklı bir durum..Nedir aldatmak? Aynı yatağa girmek mi? Yoksa günlerce sizi değil onu düşünmesimi?

Kaçamak ve Aldatmak ayrı şeyler....
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#285638  gönderen elibol
 23.08.2007 - 09:56:51
aldatılmak atlatılması zor bır durum basıma gelmedı ama gelırse allah korusun o kışiyle yollarımı ayırırım asla gorusmem ama durum o kısının ölüm dösegınde olmasını gerektırıyorsa acımı ıcıme gomüp onu kurtarmak ıcın elımden gelenı yapardım

#285639  gönderen elibol
 23.08.2007 - 09:57:37
aldatılmak atlatılması zor bır durum basıma gelmedı ama gelırse allah korusun o kışiyle yollarımı ayırırım asla gorusmem ama durum o kısının ölüm dösegınde olmasını gerektırıyorsa acımı ıcıme gomüp onu kurtarmak ıcın elımden gelenı yapardım
Kullanıcı avatarı

#285661  gönderen dr-mete
 23.08.2007 - 10:54:55
Aldatılmayı neye göre değerlendirip bu yargıya vardın Wera?

Aldatılmak çok çeşitli bir durum.

Kız arkadaşım başkasıyla birlikte olmuşsa affetmem.Ama eski arkadaşıyla görüşmüş sohbet etmişse bunu aldatmak saymam.Yani nedir aldatmak senin için?
Kullanıcı avatarı

#285671  gönderen drhaticemelek
 23.08.2007 - 11:16:37
filmi ben de izledim..
biraz karışıtırılmış ki filmin basitlii ortaya çıkmasın die bence..
komik bi filmdi..
saçmaydı yani..
eğer eşin gidip başka yerlerde mutluluk heyecan arıosa ya sorun sendedir ya da aranızdaki bağdadır..
sonuçta filmde de aralarının biraz açık olduu bi dönemde geçio olay..
herşeden önemlisi bence dürüst olmak..
eğer bi şe ler yolunda gitmiosa alttan almak yerine çözüm bulmak için beraberce çabalamak lazım..
ne kendini ne de çevrendekileri yıpratmamak gerekir..
sadece 2 kişiyi ilgilendiren bi konu için..
bi de filmde adam karısınn hatası sonucunda ölüodu..
bu da ayrı bi komediydi bence..

#285715  gönderen dr_veli_duskun
 23.08.2007 - 12:01:06
abi ne tartısıyosunuz canı çekmiş garibin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#285720  gönderen deborah99
 23.08.2007 - 12:10:14
hiç gözünün yaşına bakmam eğer bir gün aldatılırsam sanırım canavara dönüşürüm ve eşimi beni aldattığı için bin pişman ederim...hayat felsefem şudur,asla yalan söyleme ne olursa olsun yalan söyleme,hayata müdahale etmek gibi bişey yalan,eğer ben aldatırsam bilinki ben kafayı yemişim delirmişim yada kudurmuşumdur :lol:
Kullanıcı avatarı

#285728  gönderen carpe-diem
 23.08.2007 - 12:18:26
drwera yazdı:

Hem cinslerime de güvenmiyorum ..Bir yazıda Backardi bu konudan bahsetmişti...En korktuğum şey bir kadının elde etme hırsıdır..Sizin ve erkek arkadaşınızın hayatı bu yüzden kayabilir..Çünkü kadınlar istedikleri herşey için savaşırlar..O yüzden yaşadığınız mutluluğu koruyacaksanız başka kadınlardan koruyun..Genelleme ve bu tarz değerlendirmelerle yaşanmaz ama..Hayatın kitaba kurallara sığmayan bir yanı var..Beni aldatır mı? Beni sevmekten vazgeçermi diye düşünerek ne yaşayabilirsiniz nede yaşatabilirsiniz mutluluğu...
kesinlikle katılıyorum
bayanlar bu konuda erkeklerden daha tehlikeli
bir kadın istediği bir şeyi almak için ne gerkiyorsa yapar
Kullanıcı avatarı

#285944  gönderen dr-mete
 23.08.2007 - 17:10:22
İkinizede katılıyorum kadın isterse istediğini alır.Ve kadınlar bu konuda çok fazla hırslılar..
Kullanıcı avatarı

#286003  gönderen danisment
 23.08.2007 - 19:03:21
send your love....
Kullanıcı avatarı

#286005  gönderen drwera
 23.08.2007 - 19:04:57
dr-mete yazdı:İkinizede katılıyorum kadın isterse istediğini alır.Ve kadınlar bu konuda çok fazla hırslılar..
Kesin ve keskin değildir bu tabiki .Genelleme yapmak yanlış olur.Ama kadınlar duygusal oldukları kadar hırslılarda.Sadece aşk için söylemiyorum ben bunu.İş ve mesleki oartamlarda da kadınlar daha fazla hırslılar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#286080  gönderen illuxdemetrax
 23.08.2007 - 20:20:34
kesinlikle katılıyorum bence de bayanlar çoğu konuda daha hırslılar..
eşimin öleceği gün aldatıldığımı öğrensem ne mi yaparım_? beni aldatabildiği o anda aslında benim eşim olmaktan vazgeçmiştir.yani o an aslında herşeyin bittiği an olmuştur..bir de aldatıldı diye aldatan insanı aldatanlar var..işte bu tip insanlar daha da acınası bence.
Kullanıcı avatarı

Re: Siz olsanız ne yapardınız?

#286274  gönderen fora75
 23.08.2007 - 23:48:28
drwera yazdı:Pakize Sudanın bir yazısıydı ...Mevzu aldatmak üzerine geçiyor.Filmi izleyenler varmı bilemiyeceğim.Şimdi aynı konuyu bir kaç erkek ve bayan arkadaşla bu gün konuşunca yazmak geçti içimden."Sıradışı" filminden esinlenerek magazin basınında da bu soru pek çok kişiye sorulmuş..

Eşinizin öleceği gün sizi aldattığını öğreniyorsunuz.. Siz ne yapardınız?

Filmi izlemediğim için ben üzerinde çokta yorumda bulunamadım ama soru çok açık aslında..Bu gün ilginç yaklaşımlar ve düşüncelerde aldım bu konu ile ilgili..

Benim fikrim neydi onuda açıklıyayım.Zaten ölcek olduğuna göre açıkcası ben o anda onu bırakamazdım.Çünkü o ana kadar hissetmemişim o anda aldattığını bilmiş olmam ona olan saygımı kaybetmeme neden olsada.. Sonuçta sevdiğim bir adamsa bırakmazdım.İnsanlar hatalar yapabilirler.Ve affedilmeyecek bir hata yoktur.

Benim bu yaklaşımım biraz garip gelebilir ama şuan düşüncem bu yönde.
valla zaden ölüm yatağında oldu icin bir şey demezdim belgi ama , onunla gecirdim yıllara ağlardım tabi hakkımı helal etmezdim hesap laşmak icin ödeki tarafda. ...
Kullanıcı avatarı

#286277  gönderen fora75
 23.08.2007 - 23:50:20
sevdiğin insan tarafından aldadılmak ,öldürülmekle aynı şey aslında onu öğrendikden sonra zaden yaşasanda yaşayan ölüsün...