Salı , Mayıs 26 2020
Fıkra -Karikatür -Mizah paylaşım platformu...

Kullanıcı avatarı

Re: her güne bir fıkra...

#4401363  gönderen napsakacaba
 20.05.2020 - 17:02:21
Tıbbiyeli matmazel yazdı:
20.05.2020 - 16:26:00
napsakacaba yazdı:
20.05.2020 - 16:15:48
Einstein ile sohbet eden insanlar ondan izafiyet teorisinin genel bir izahını rica etmişler, şöyle yanıt vermiş:

''Elinizi sıcak bir sobanın üzerinde bir dakika beketin, bu size bir saat gibi gelecektir. Bir saatliğine sevdiğiniz bir insan ile sohbet edin, bu size bir dakika gibi gelecektir. İşte izafiyet budur.''
Hocam yanlış başlığa yazmışsınız :mrgreen: Sizi toplumsal mesaj vermek isteyenler buraya başlığına alalım :D
Hoca hanım her fıkra topluma bi mesaj değil midir zaten bi yerde :D :D
Kullanıcı avatarı

#4401789  gönderen napsakacaba
 21.05.2020 - 15:17:45
Bir dağ köyünde daha önce hiç kimse ile tartışmadığı bilinen bir yaşlı adam yaşarmış. Bir gün, bu adamı Guinness rekorlar kitabına yazdırmak isteyen bir muhabir bu adamın yanına gelmiş. Aralarında şöyle bir diyalog başlamış:

- Lütfen bana doğruyu söyleyin, 90 yıllık bir ömür geçirdiniz ve bu güne dek hiç kimse ile tartışmadınız, öyle mi?
- Doğru.
- Kesin olarak hiç kimse ile mi?
- Kesinlikle hiçbir kimse ile...
- Eşiniz ile bile mi?
- Eşimle bile.
- Peki ya evlatlarınız?
- Hayır
- 90 yıl boyunca kimse ile ha?
- Katiyyen.
- Katiyyen, kimse ile? (Muhabir artık öfkelenmeye başlamıştır.)
- Evet, der yaşlı adam sessizce.
Muhabir artık hiddetine yenik düşmüş bir halde sesini yükseltir,
- Olamaz! Tüm bu yaşamınız boyunca bir kimse ile dahi tartışmamış olamazsınız! İmkansız bu!
Yaşlı adam özür dileyen bir tonda yanıtlar,
- Oldu, oldu, oldu maalesef şimdi oldu...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4402368  gönderen napsakacaba
 22.05.2020 - 15:45:49
Amerika' da adamın biri her sabah olduğu gibi işine giderken beklemediği biçimde anormal yoğun bir trafiğin içine düşer, saatlerce araçlar bir adım bile ilerlememektedir. Bir süre sonra kendi tarafındaki cama birisinin tıkladığını görür ve camı açar:

- İleride ne var acaba, trafik neden ilerlemiyor?

- Teröristler Bush' u yakaladılar, eğer 10 milyar dolar fidye verilmezse, üstüne benzin döküp yakacaklarmış. İşte onun için, herkesten biraz yardım topluyoruz...

- Peki, ne kadar vermem gerekecek?

- Kişi başı 5 litre yeterli olacaktır !!!!
Kullanıcı avatarı

#4402939  gönderen napsakacaba
 23.05.2020 - 11:20:14
Bir adam yanında olağanüstü güzel bir kadınla beraber kuyumcuya girmiş, "Kız arkadaşıma çok özel bir hediye vermek istiyorum." demiş.

Kuyumcu 5000 tl' lik bir yüzük çıkarmış, adam bunu beğenmeyerek, "Hayır hayır, çok daha özel bir şey istiyorum." demiş.

Kuyumcu özel gözmesinden başka bir yüzük çıkarmış, "Buyrun bu elimizdeki en özel yüzüklerimizden, 150,000tl." demiş.

Adamın yanındaki kadının gözleri parlamış ve adam "Tamam alıyorum." demiş. Kuyumcu adama ödemeyi ne zaman ve nasıl yapacağını sorunca; "Çekle ödeme yapacağım, ama sizin de bankadan onay almanız gerek. Pazartesi günü onay alırsınız, ben de gelir yüzüğü alırım." yanıtını almış.

Pazartesi günü, kuyumcu kızgın bir şekilde adamı aramış, şöyle demiş: "Beyefendi, çeki verdiğiniz hesapta para olmadığını söyledi banka."

Adam istifini bozmadan sakin bir ses tonuyla yanıtlamış: "Biliyorum, ama size hafta sonumu nasıl geçirdiğimi bir anlatayım..."
Kullanıcı avatarı

#4403895  gönderen napsakacaba
 24.05.2020 - 16:42:21
Bir kadın, doktoruna eşinin evde mütemadiyen sinirlendiğini ve her akşam kavga ettiklerini, eşinin hiddetinin bir türlü yatışmadığını anlatmış. Eşi, her akşam işten eve geldiğinde hep sinirleniyor ve evde sular bir türlü durulmuyormuş.

- Doktor bey ne yapmam gerekiyor gerçekten bilmiyorum. Lütfen bana yardım edin.
- Hanımefendi, şimdi evinize dönün. Eşiniz eve gelip öfekelenmeye başladığında hemen bir bardak su alın, hiç acele etmeden yavaş yavaş içmeye başlayın. Bu, eşinizin hiddetini yatıştıracaktır.

Kadın, bir hafta sonra doktorunun yanına tekrar gitmiş.

- Doktor bey siz gerçekten müthişsiniz. Bana anlattığınız gibi, elime bardağı alıp suyu hiç acele etmeden yavaş yavaş içiyorum ve eşimin öfkesi gerçekten yatışıyor. Çok teşekkür ederim size, suların şifasından ruhu dinleniyor eşimin zannederim. Bir bardak su nasıl böyle mucizevi bir etki yapabiliyor ki?
- Aslında bir bardak suyun bir etkisi yok. Sadece sizin susmanıza yardımcı oluyor. :twisted:
Kullanıcı avatarı

#4404577  gönderen napsakacaba
 25.05.2020 - 16:43:31
Günlerden bir gün, Padişah Yavuz Sultan Selim pazarda gezerken keklik satılan bir tezgah görür.
Keklik satılan tezgaha doğru yönelir.
Bütün keklikler 1 altındır fakat bir tanesi ayrı bir kafes içinde ve 100 altındır.
Yavuz Sultan Selim sorar:
''Bunlar 1 altın da bu neden 100 altın?''
Satıcı cevap verir:
''Hünkarım, 100 altınlık olan ötüşüyle diğer keklikleri kendine çeker ve yakalanmalarını sağlar.''
Yavuz Sultan Selim 100 altını çıkarıp adama verir ve der ki:
''Ver o kekliği hemen bana!''
Herkes şaşkınlık içinde ne yapacak bu kekliği diye düşünürken, Yavuz Sultan Selim kekliği eline alır ve hemen oracıkta kafasını tuttuğu gibi gövdesinden ayırır.
Sonra da çevresindekilere tarihe geçen şu ünlü sözü söyler:
''Kendi soyuna ihanet edenin sonu budur!''
Kullanıcı avatarı

#4405132  gönderen napsakacaba
 26.05.2020 - 12:34:48
Küçük çocuk dedesinin kucağında otururken dedesine birden dönüp der:
-Dedeciğim, gözlerini bi yumsana
-Neden yavrum?
-Annem geçen gün, deden gözlerini bi yumsa çok zengin olacaz demişti de...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4405134  gönderen Şiiii
 26.05.2020 - 12:36:31
Kuru yoğurt yedirmişler çocuğa zaar😷
Kullanıcı avatarı

#4405135  gönderen napsakacaba
 26.05.2020 - 12:37:46
Şiiii yazdı: