Pazartesi , Eylül 28 2020
Tıp dışı Branşlardan olan veteriner, biyolog, kimyager lerin bilgi paylaşım platformu...
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
Kullanıcı avatarı

Re:

#2515602  gönderen biyokimm
 19.07.2013 - 18:20:42
bittiğim andır..
Kullanıcı avatarı

Re:

#3139241  gönderen donnie_yen
 02.03.2015 - 17:30:03
Tıpdışların taa 2007 de birleşip yazışıp dava kazandığı platformda aklımca anti tıpdış yorum yapıyormuşum. Dehşet içinde gördüm başlığı.

Tıpdışlar haklı abi. Doktor doktora düşman olduğu sürece, yine kimyager biyologa şükür
Yarın bir gün biyomedikal mühendisi, psikolog, aklına kim gelirse buralarda kendilerine tahsis edilmiş başlıkları açar, bedavadan psikiyatri radyoloji gibi bölümlere girer.

Nasıl olsa demokrat Türk doktorları emirlerine amade

Buyrun üniversiteler, hastaneler, drtuslar sizin sevgili tıpdışlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3139249  gönderen spiderman86
 02.03.2015 - 17:55:19
Issiz kalan tipdisilar doktor olmak istiyor hem de uzman vay yavrum vay

Re:

#3180183  gönderen liberlandvatandasi
 20.04.2015 - 20:27:39
Bu tdmmi neye benziyor varya engellileri kpss yerine engelli kpps sinavina sokuyorlar ya bunlarda ayni boyle iste kaldirin tdmmi kadrolarini klinik ve temele girin buyrun yerlesin, tip fakulteleri tip doktorlarinindir aslinda bu boyle ama ezikliginiz dip yapmis gelin sizde doktorcuklar olun,,
Kullanıcı avatarı

#3180230  gönderen Jelouw
 20.04.2015 - 20:47:13
Başlık gece gece sinirimi bozdu ne diye hortlatırsınız arkadas yahu
Kullanıcı avatarı
baskesen yazdı:Farklı eğitimleri alan insanların aynı alanda uzman olabilmesi mantıklı mıdır?
Farklı sınavlara giren insanların aynı alanda uzman olabilmeye hak kazanması mantıklı mıdır? (Sorulan soruların yarısı farklıdır ve görece çok daha kolaydır. Sınavlardan birisi 7 anabilim dalını içerirken diğeri 14 Anabilim dalını içermektedir)
Biyokimya veya Mikrobiyoloji Eğitimi almaya hak kazanan insanların Dahili ve Cerrahi branşlar üzerine (Klinik Branşlar) eğitim almaları gerekli midir değil midir?
Klinik eğitim almamış kişilerin, Klinisyen Hekimlerin hastaların tanısı ve tedavisindeki temel dayanak noktalarını oluşturan tahlil sonuçları üzerinde hüküm verme yetkilerinin olmasında toplum yararı var mıdır?
Hayvanlar üzerine eğitim almış bir Veteriner?in veya *** ve Bitkiler üzerine eğitim almış bir Biyolog?un insan sağlığı üzerine hüküm vermesini ve bu kişiler tarafından doğruluğu onaylanmış tahlil sonuçları üzerinden tanı ve tedavisinin yapılmasını isteyen bir Sağlık Bakanlığı Yetkilisi, bir Hakim, bir Danıştay Yetkilisi var mıdır? (Mevcut acaip düzeni yaratanların bu meslek gruplarından olması nedeniyle:) )
Tıbbi Anabilim dallarından birinde eğitim alabilmek için Tıp Doktorlarının niçin Tıp dışı branşların girdiği sınava girme hakkı yoktur? Oysa Tıp eğitimi almamış kişiler Tıbbi bir bilim dalında uzman olmak için bu sınava girebilmektedir. Tıp dışı branşlardan gelenlerin girdiği sınava Tıp doktorlarının da girme hakkı olsaydı Tıp dışı herhangi bir kişinin bu uzmanlık alanlarını kazanabilme şansı kalır mıydı?
Madem ki bir Biyolog bir Eczacı bir Veteriner bir Kimyager Tıbbi bir alanda Tıp Eğitimi almış bir Pratisyen Hekimden daha uzman olabilmektedir, o zaman bir Tıp doktorunun Veteriner, Eczacı, Kimyager olma hakkı niçin yoktur? Niçin örneğin Hukuk Fakültesi mezunu bir kişi bir sınava girerek değil ki Bilgisayar Mühendisi, Yüksek Bilgisayar Mühendisi olamamaktadır? Eğer buna tek gerekçe Biyokimya Ve Mikrobiyoloji derslerini bu kişilerin de görmesiyse, niçin bir Çevre Sağlık Teknisyeni Çevre Mühendisi olamamaktadır? Bu birbiriyle hiç alakasız iki meslekte de ortak dersler yok mudur?
Aynı anda, aynı alanda, aynı kurumda eğitim alan iki kişiden birisinin acil servis nöbet hizmeti verme zorunluluğu varken diğer kişinin buna yetkisinin dahi olmaması mantıklı mıdır?
Tıp Fakültesinden mezun olmamış kişilerin Döner Sermaye Yönetmeliğinde sadece Tıp Doktorlarına verilen kat sayıdan yararlandırılması hukuki midir?
Aynı hastanede Biyolog olarak çalışan bir kişi, doğal olarak Biyolog katsayısı üzerinden Döner Sermaye alırken, uzmanlık eğitimi alan bir biyologun Tıp Doktoru katsayısından Döner Sermaye alması (Yönetmelikte yazmadığı halde) hukuki midir?
Tabip olmayan bir kişi, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan atamalarda tabip olarak olarak tanımlanabildiğine göre ben bir tabip olarak niçin MAREŞAL olarak tanımlanamamaktayım?(Bakanlığımız eğitim hastanelerinden uzmanlık eğitimi alarak uzman olan ve 3359 sayılı Kanuna tabi devlet hizmet yükümlülüğü kapsamında bulunmayanlardan uzman tabip olarak atanmak isteyenler için Sağlık Bakanlığı Personeli Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Yönetmeliği?nin değişik 9. maddesi hükümlerine göre 05/05/2009 tarihinde unvan değişikliği kurası yapılacaktır.)
Farklı sınavlarla ve farklı eğitimlerle girilmiş olan iki farklı sınav sonucunda aynı eğitimi almaya hak kazanmış olan iki kişiden birisinin mecburi hizmete gitme zorunluluğu varken diğerinin (daha kolay bir sınavla kazanmış olan, daha az seçilmiş olan (hem TUS sınavı itibariyle hem de ÖYS itibariyle)) bu zorunluluğunun olmaması hukuki midir?
Daha az seçilmiş olan kişinin Sağlık Bakanlığı tarafından Türkiye Gelişmişlik Endeksine göre daha üst sıralardaki yerlere atamaları yapılırken daha çok seçilmiş olanların aynı endekse göre daha az gelişmiş olan yerlere atamalarının yapılması hukuki midir?(http://personel.saglik.gov.tr/unvan_deg ... _tabip.htm)
Aynı anda, aynı alanda eğitim veren iki kurumdan bir tanesi (Üniversite) sadece Tıp fakültesinden asistan kabul ediyorken, diğer kurumun (Sağlık Bakanlığı) Tıp dışında daha birçok branştan kişiyi asistanlığa kabul etmesi mantıklı mıdır? Bilimde birden fazla doğru olabilir mi?
süper yorum tekrar okumaya değer.
Kimyager eczaci, eczaci patent memuru, biyolog tibbi biyokimyaci ve mikrobiyolojici, ziraat muhendisi gida muhendisi oluyor bu memlekette, ben de mikrobiyoloji veya biyokimya kazanmaya calisiyorum 2 tustur, bu tus nasip olur da girersem bu branslara orda tip disi birini bulursam onun ustunde mobbing nedr gosterecegim orayi isgal ettigine bin pisman edecegim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3180558  gönderen liberlandvatandasi
 21.04.2015 - 04:14:56
Vallahi bir girersem biyokimya veya mikrobiyolojiye kan cikartacagim , hakkimida helal etmiyorum, birde sizin kendi mesleginize sayginiz yok ,YANCIsiniz ne is olsa yaparim diyorsunuz yirtin diplomanizi culsuzlar ,,,

#3180559  gönderen liberlandvatandasi
 21.04.2015 - 04:16:22
Vallahi bir girersem biyokimya veya mikrobiyolojiye kan cikartacagim , hakkimida helal etmiyorum, birde sizin kendi mesleginize sayginiz yok ,YANCIsiniz ne is olsa yaparim diyorsunuz yirtin diplomanizi culsuzlar ,,,

#3180560  gönderen liberlandvatandasi
 21.04.2015 - 04:16:28
Kullanıcı avatarı
liberlandvatandasi yazdı:Kimyager eczaci, eczaci patent memuru, biyolog tibbi biyokimyaci ve mikrobiyolojici, ziraat muhendisi gida muhendisi oluyor bu memlekette, ben de mikrobiyoloji veya biyokimya kazanmaya calisiyorum 2 tustur, bu tus nasip olur da girersem bu branslara orda tip disi birini bulursam onun ustunde mobbing nedr gosterecegim orayi isgal ettigine bin pisman edecegim
Ağzını burnunu kırabilirler birde herkes ekmeğinin Peşinde o adamın suçu neki
Devlet bir imkan vermiş adam gece gündüz çalışıp seninle aynı sınava girmiş ve kazanmış
Gücün yetiyorsa devletle Uğraş yoksa boş boş Şeyler yazmayın burada

#3180596  gönderen rmzn1
 21.04.2015 - 09:03:09
liberlandvatandasi yazdı:Vallahi bir girersem biyokimya veya mikrobiyolojiye kan cikartacagim , hakkimida helal etmiyorum, birde sizin kendi mesleginize sayginiz yok ,YANCIsiniz ne is olsa yaparim diyorsunuz yirtin diplomanizi culsuzlar ,,,
aydilge?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3180598  gönderen drchem
 21.04.2015 - 09:05:39
liberlandvatandasi yazdı:Vallahi bir girersem biyokimya veya mikrobiyolojiye kan cikartacagim , hakkimida helal etmiyorum, birde sizin kendi mesleginize sayginiz yok ,YANCIsiniz ne is olsa yaparim diyorsunuz yirtin diplomanizi culsuzlar ,,,
Delikanlıysab adres ver seni tıpdışı olarak ziyaret edelim😀
Kullanıcı avatarı

Re:

#3180600  gönderen drchem
 21.04.2015 - 09:11:23
liberlandvatandasi yazdı:Bu tdmmi neye benziyor varya engellileri kpss yerine engelli kpps sinavina sokuyorlar ya bunlarda ayni boyle iste kaldirin tdmmi kadrolarini klinik ve temele girin buyrun yerlesin, tip fakulteleri tip doktorlarinindir aslinda bu boyle ama ezikliginiz dip yapmis gelin sizde doktorcuklar olun,,
Engelli değiliz herşeyimiz sağlam ispat edebilirim 😀
Kullanıcı avatarı

Re:

#3180693  gönderen mhurkan
 21.04.2015 - 11:36:39
Hakaret içerikli mesaj yazanlar kısa süreli tatile çıktılar. Fikirlerinizi üçüncü şahıslara hakaret etmeden dile getiriniz.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22