Pazartesi , Şubat 24 2020
Dİcle,Gazİantep,Harran...

lütfen kimse gitmeyeceği bölümü yazmasın!!!

 #776636  gönderen abmasrac
 07.10.2009 - 18:14:50
arkadaşlar hepimiz tusda güzel bir yere girmek için insanoğlunun dayanabileceği sınırlara yakın şekilde emek harcıyoruz.bu emeklerimizin boşa gitmemesi için lütfen hiç kimse gitmeyeceği yeri tercih etmesin.çünkü kurallara göre ek yerleştirme den bir yere yerleşmek için hiç bir yere yerleşmemiş olmak ve puanının o yerin kapattığı puandan daha yüksek olması (yani o yeri tercih etmiş olmamak) gerekiyor.dolayısıyla ek yerleştirmeden bir yere girebilmek de çok zor.
hal böyleyken bazı arkadaşlar gitmeyecekleri halde sırf egolarını tatmin etmek için, sırf o sınavda 'kazanamamış olmamak' için gitmeyecekleri bölümleri de tercih ederek hem o yeri isteyen arkadaşına ( evet hepimiz arkadaşız.öyle olmamız gerekir) saygısızlık yapıyor hem de o yazdığı bölüme saygısızlık yapıyor.çünkü o kadro o tusta boş kalıyor.o yeri çok istemesine rağmen yerleşemeyen arkadaşlar bazen çok zor durumlarda kalabiliyor.çünkü özel hayatını, evlenmeyi, belki çocuk sahibi olmayı, askerliği, ana babasının yakınlarında bulunmayı o sınava bağlamış olabiliyor.yazık değil mi bu insanlara.ayrıca o bölüm de bir sonraki tusa kadar o eksik kadronun sıkıntısını yaşıyor.çömez asistanların sırtındaki zaten ağır olan angarya işler daha da ağırlaşıyor.işler aksıyor.hastalar sıkıntı çekiyor..arkadaşlar bu bölümler bu hastaneler, bu üniversiteler norveçin isveçin bilmem nerenin değil...bu hastaneler bizim hastanelerimiz.bugün doktoru olduğumuz yarın hasta yakını olacağımız öbür gün hastası olacağımız hastaneler.
Hiç düşündünüz mü össde 5-6 bin kişi tıbba giriyor. yılda iki defa olan tusta her yıl ortalama 4-5 bin kadro açılıyor da niye böylesine bir rekabet ortamı oluşuyor?
Kullanıcı avatarı

 #776644  gönderen ebru
 07.10.2009 - 18:34:05
evet çok haklısın...gerçekten zor duurmda olanlar var.biriinin sırf kazandm demek için yerleşp gitmediği bir bölüm bir başkası için kurtarıcı bir yer olabilir...bu konuda herkes duyarlı davranmalı bence.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

 #790629  gönderen drstrangelove1
 07.11.2009 - 19:42:12
Aslında bu konu hakkında bilginiz sanırım yeterli değil. Çünkü çoğu kişi egosunu tatmin etmek için değil. O dönemde askere alınmamak için yazıyor o bölümleri. Mezuniyetten iki sene sonra askere gitmek zorunda kalıyorsunuz eğer tusu kazanamazsanız. Mecburi hizmetini yapmak isteyen bir hekim için bu zor bir durum.