Çarşamba , Temmuz 28 2021
Ana Sayfa / Manşet Haberler / Hastane Rehberimiz Güncellendi.İncelediniz mi?

Hastane Rehberimiz Güncellendi.İncelediniz mi?

Hastane Rehberi için tıklayın…

9 yorumlar

 1. ♡♡♡♡♡

 2. Dumlupınar üniversitesi tıp fakültesini Kütahya sağlık bilimleri üniversitesi yapıp,acil tıp branşını da ekleyebilir miyiz acaba

 3. Düzce üniversitesi Araştırma hastanesi kadın hastalıkları ve doğum : 9 kişi asistan sayımız 1 prof, 2 doç var 2 de yar doç geliyor yeni, perinatoloji infertilite gebe ve jinekoloji polikliniklerimiz mevcut, normal doğum fazlasıyla var 9.ayımda 102 normal doğum yaptırmış haldeydim, ilk iki hafta nöbet olmuyor alışma doğumhane ile başlanıyor sonra ayda 10 nöbet ile başlanıyor mesai saatleri sabah 7.45-akşam 16 ama vizit devir derken 16. 30u buluyor herkes aynı saatte çıkıyor çömez geç çıkar diye diye bir durum yok. Nöbetler de değişken yoğunluğu. Ortamımız çok güzel kıdem tabi ki cerrahi ortam dolaylı var ama daha çok öğretivilik anlamında mobbing yok dışarıda da hepimiz arkadaş olarak sıkça görüşürüz. Hocalarımız da mobbing uygulamıyor profesörümüz bizim düşüncelerimizi çok önemsiyor ve destek oluyor. Jinekolojik onkoloji yok ama doçent hocamız endometrium ca over ca operasyonlarını operasyon şansını kaçırmmaış hastalarda gerçekleştiriyor açık operasyonlar kapalı operasyonlar vajinal ve laparoskopi hepsini yapıyoruz ve aktif olarak katılıyoruz, plasenta anomali leri her türlü sezaryen operasyonu yapılıyor, nöbetler de sezaryen operasyonlarına katılıyoruz ve 1 yıl dolmadan doğumhane, poliklinik ler ayrıntılı Usg ve ameliyathane hepsi çalışılmış olunuyor. Sonrası mükerrer cs de iyi olununca kıdemli nöbetleri ne geçiliyor dosyalar içinde boğuşmak yerine aktif her yerde hasta bakıyoruz 11.ayında olan bir kadın doğumu olarak ortamımız nedeniyle ve hocalarımız nedeniyle kesinlikle öneririm zamanınız olursa ve yakınsanız hastanemize bölümümüze bekleriz herkesi. Herkese başarılar

 4. Ben belgeye ulaşamıyorum. Tıkladığım zaman hiç bir şey olmuyor. Birisi yardımcı olabilir mi, nasil ulaşabilirim belgeye?

 5. Mert Arslaner

  NEÜ Meram fakültesi hastanesi Üroloji Kliniği
  4 Prof, 2 Doç, 3 Yrd.doç ve 10 asistan hekimiz.
  Başlangıçta nöbet sayımız: 10 nöbet, sonrasında 9-7-5-3-1 şeklinde azalıyor.
  Klinik ortam güzel:
  Servis çok yoğun, poliklinik rahat, ameliyathaneye geçtiğinizde ürolojide yapılan tüm operasyonlar bu klinikte yapılıyor. Hocalar, asistanlar istekli olursa ameliyatları primler olarak asistanlara veriyorlar.
  Ay sonunda elimize geçen net maaş 9-10 bin lira
  Hocalarla ortam iyi, asistanlar arası ortam muazzam (tabiki cerrahi kliniklerin hepsinde olduğu gibi Kıdemliye saygı esastır.)
  Vizitler 7’de başlar, akşam herkes birlikte 6 civarında çıkarız. Sabah pansumanlarını çömez değil, günün nöbetçisi yapar.
  Klinik dışında sık sık piknik tarzı sosyal organizasyonlar yapılır.
  Genel olarak güzel bir ortam; ama “güneş batar ürolog yatar” gibi bir şey yok!
  Gece nöbetlerde rahat 4-5 saat kesintisiz yatılır.
  Yatmak isteyen arkadaşlar lütfen gelmesin, zira istifa edip hem kendini yakar, hem üroloji isteyen ve yerleşemeyen birinin hakkını yemiş olur. 03322236116’dan ve 03322236416’dan iletişime geçebilirsiniz. (Gün içinde yoğun olduğu için, akşam 6’dan sonra ararsanız rahat rahat konuşuruz.

 6. Başkent Genel Cerrahi
  Vaka yapılmıyor. Hocalar Haberal korkusu nedeniyle arkanızda durmuyor. Dev bir mobbing ağı sakın yazmayın ömrümü yedi
  tüm asistanlık arada yapılan fıtık ameliyatları ve transplantasyonda ekartör tutmakla geçiyor.
  ayrıca özel bir üniversite olduğu için intörnler hep kayırılıyor. pansumanlara yardım eden teknisyenler var ama servis işleri yıpratıcı. çünkü transplantasyon servislerini gastroenteroloji nefroloji değil bizzat cerrahi takip ediyor.
  arkanıza bakmadan kaçın.

 7. emergency_medicine

  Arkadaşlar merhaba !
  Öncelikle herkes için en hayırlı sonuç olur inşallah

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Acil Servis Kliniği hakkında bilgi vereceğim. 10 adet Yök, 5 adet Ybu kontenjanımızla yeni arkadaşlarımızı bekliyoruz !

  Öncelikle Tokat ilinden biraz bahsedecek olursak; 150.000 merkez nüfusuna sahip,orta Karadeniz bölgesinde Samsun, Çorum , Amasya, Sivas , Ordu, Yozgat komşuluğunda havası ılıman ve temiz dört mevsimi de güzel , insanı sıcakkanlı bir Orta Anadolu şehridir. Gaziosmanpaşa Üniversitesi 40.000 e yakın öğrenci sayısıyla Türkiye şartlarında oldukça yüksek oranda öğrenciye eğitim vermektedir. Şehir de doğal olarak öğrenci ve eğitim amaçlı gelecekler için son yıllarda oldukça kendini geliştirmiştir. Cafe, restoran, oyun kafeleri gibi çok sayıda mekan açılmıştır. Büyük alışveriş merkezleri, yeni yapılmış bolca yerleşim yerleri mevcut şehirde.

  Sağlık anlamında merkezde 3 adet
  Hastane mevcuttur. Üniversitesi hastanesi, Tokat Dh ve bir özel hastane. Acil servisimize günde 200 civarı hasta gelir. Tirajı yapılan hastalar uygun alanlara yönlendirilir. İlk değerlendirme ve yeşil alan kısmında 8 yatak, sarı ve kırmızı hastaların bakıldığı arenada 12 yatak, 1 adet 2 sedyeli cerrahi oda, 1 adet 2 sedyeli resüstasyon odası ve 7 adet yatağa sahip 1. Basamak yoğun bakımı mevcuttur.
  3 adet Doçent, 1 adet Dr Öğretim üyesi hoca bulunmaktadır. 2 adet acil asistanı rotasyoner bölümlerin de desteğiyle hizmet vermektedir. Her nöbette ayrıca 5 adet de intörn Dr arkadaşımız çalışır. İcapçı Acil hocalarımız her anlamda nöbete destek verirler, sıkıntıları çözmede aktif rol oynarlar.
  Yeni gelecek arkadaşlar maximum 10 gece nöbeti ile başlar, ilerleyen yıllarda asistan sayısı durumuna göre nöbet sayıları azalır.
  Her türlü acil serviste yapılması gereken girişimsel işlemler yapılır( Entübasyon, santral kateter, göğüs tüpü, küçük cerrahi girişimler vs)
  Salı Perşembe günleri eğitim saatidir. Çalışma yapmak isteyen ileride akademik kariyer düşünen arkadaşlara isteğe de bağlı makale poster vb yayın yapma imkanı mevcuttur. Hocalar bu açıdan her türlü desteği verir.
  Maaş olarak herşey dahil 11 bin civarı ele geçer.

  Avantajları :
  1-Çok yüksek açılan kontenjan nedeniyle çok sayıda eş kıdemli ile beraber çalışılması.
  2-Mevcut Asistan sayısı az olduğundan dolayı kısa sürede gerekli eğitim süreci tamamlandıktan sonra kıdemli olunacak olması ve asistanlık bitene kadar bu durumun böyle devam edecek olması.
  3-Tam dozajında sayıda hasta gelmesi. Ne çok az sayıda hasta görüp gerekli deneyimin kazanılamaması, ne de aşırı yoğun bir acil olup bunaltıcı bir 4 sene geçirilmeyecek olması. Ortalama günlük 200 hasta ile öğrenilmesi gereken herşey eğitim süresince öğrenilir.
  4- Covid hasta bakılmaması. Tespiti veya şüphesi halinde pandemi hastanesine gönderilmesi.
  5- Tokat insanının yumuşak karakterli ve doktora saygı duyan , hoşgörülü insanlar olması. Not: Şiddet olayları Türkiye ortalamasının çok altındadır.
  6-Hoca asistan intörn ilişkilerinin çok iyi olması. Hocalar öğretmek için çok hevesli.

  Dezavantajlar: Tabiki Türkiye’deki çoğu acilde olduğu gibi burada da bazen sıkıntılı hastalarla uğraşılabiliyor, bölümler yatış vermeyebiliyor, konsultasyon süreleri uzayabiliyor. Bu durumlarda hocalarımız devreye giriyor ve sorun halloluyor.

  Aramıza yeni katılacak arkadaşlarımızla çok iyi bir ekip olacağımızı düşünüyorum. Çok yoğun acillerde hamallıkla geçecek 4 sene yerine tam dozunda hasta sayısıyla ve yeterli eğitimle çok iyi bir Acil Tıp Uzmanı olunabilecek bir merkez olan Gop acil serviste siz değerli arkadaşlarımızı aramızda görmekten kıvanç duyarız.

  Kliniğimize @gop_acilservis İnstagram hesabından göz gezdirebilirsiniz. (Mesaj yoluyla bilgi verebiliriz)
  gopacilservis.blogspot.com adresinden web sayfamıza bakabilirsiniz.

  Herşey gönlünüzce olsun. Şimdiden herkese hayırlı uğurlu olsun.

  Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Acil Servis Ekibi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir