Salı , Mart 19 2019
Ana Sayfa / TUS Köşe Yazıları / Dr. NLP / Tus Kampına gideyim mi?

Tus Kampına gideyim mi?

(Eskimeyen Kamp Yazımız çünkü hala kamp aynı önemde ve hala tus kampına gidenler hep daha önde…)

(Sakın kampa gitmekten vazgeçme çünkü sen gitmezsen senden daha az hakeden biri daha iyi bir sontekrarla önüne geçecek :() )

 

 

Tus kampına gideyim mi??

Valla sen bilirsin :)))

Arkadaşlar bu trajedi oldu… hocam gideyim mi aradayım aklımda kaldı ne yapsam param hazır ben hazır değilim gibi türlü mesajlar alarak ne Tus kampıyla ne Tus kampsız filmini her gün izleyen ben gözlerim dolu dolu sonu mutlu bitsin diyerek bu kanalı değiştirmek istiyorum :))))))

Arkadaşlar bugün sunu söylemek zorundayım böle Tus kampları olmasaydı da ben keşke şu son dönem sizlere kesin bir tekrar artırmanın yolu olsa diyecektim buradan ve siz nerdeee dr_nlp diyecektiniz :)))))))

Kamp için tek engel var kafamda ben ekonomik olarak onu kaldıramam diyen Arkadaşlara ne diyebilirim para bazen bir engel ama çalışan Arkadaşlar paramda var zamanımda var diyorsanız lütfen artık sadece Tus çalışanların bulunduğu bütün konuların bir kez tekrar edildiği tüm tus sorularına göz atılan bu organizasyonlardan geri durmayın….

Geçenlerde bir arkadaşınız bana ben patolojiyi kendim daha iyi tekrar ederim kampta o kadar iyi olmayabilir dedi  demişti. :))) Evet bu kampta içeri gireni bi daha dışarı çıkarmıyorlar mı?  Bi dersi kendi başınıza tekrar etmek istediğinizde oralarda çalışma yerleri yok mu???? Bazen olayları yaşayanlar durumu net olarak fark edemiyor bir gün benim yerimde olacaksınız ve size de bu sorular bu denli garip gelecek…

Kampa para versem mi? Lütfen Arkadaşlar son dönem küçük cimriliklerle :))) kariyerinize engel olmayın… Bence kampta aynı sınava çalışan bir çok insan yalnız değilsiniz sadece yetiştiremeyen siz değilsiniz herkes :))) tek pratisyen kalmak istemeyen siz değilsiniz tek sınavı olan siz değilsiniz. TEK değilsiniz bilgisi bilinci bile kampın amacına ulaşması demektir…

Şimdi hocam kamp bir kere okumadan gidilince işe yarar mı???

Arkadaşlar yararda bir kere okuduğunuz kadar çok yaramaz bunu hepiniz tahmin edebilirisiniz sanırım ama soruyorum bir kere okuyamam?? bir arkadaş sadece sayfaları çevirse TÜM NOTLARIN ÜSTÜNDEN KAMPTA BİRKEZ GEÇİLDİĞİ gibi geçilebilir mi?

Ve belki 130-140 (60 puan civarı) net yetecek bir arkadaşa bu kadar çalışma fazla bile gelecek hayatında artık Tus olmayacak bundan daha hızlı bir başarı olabilir mi???

Eee hocam kampta kalabalık oluyor mu? :)))

Arkadaşım bir notu dört kişi paylaşmıyorsan, sahnenin hepsini görebiliyorsan bu soru komik değil mi? Yanıma kim oturacak yer tutabiliyor muyuz 🙂 gibi ayrıntıları yetkililere danışın artık :))

Eee hocam kampta tekrar fırsat kalmıyor mu?????

Arkadaşlar kampın kendisi bir tekrardır… Kendi başınıza okuduğunuz şeylerin daha önce dinlediklerinizin bir tekrarı kampta amaç şöyle birer kez sınava yakın tekrarlamaktır….Yani hoca söylesin sen notunu oku akşama kadar o not bitsin bukadar…

Eee hocam ben bilmediğim bir şey duyunca strese girerim 🙂

Bende girerim ama bu bişeyleri öğrenmem engel olmamalı kamp döneminde 10 tane bildiğin şeyin 10 uda kalıcı olur tekrar duyarsan, 10 bilmediğin şeyin 3 kalıcı olur ilk kez duyarsan hiç duymamaktan daha mı kötüdür , bundan sonrası şehir efsanesi….

Eee hocam peki kampa giden herkes kazanır mı?….

keşkeee :))) ama en azından kazanma ihtimalini arttırır.. Kampa gidip kazananların en az %75’i kampa gitmese kazanamazdı bence burada anlamlı değer bu…

Eee hocam kampa gitmediğine pişman olanda var mı??

Arkadaşlar gecen sen bir arkadaşınızla konuşuyoruz. Kamp konusunda ısrarlıyım çünkü durumu pekte iyi değil son bir ayda bir tekrar atamaz illaki kampa git dedim oda bana indirim yap diye ısrar ediyor :)))) diyorum bak abicim benim dershanelerle bir alakam yok ben sana bu işi bilen bi abin olarak tavsiye ediyorum dedikçe yok illa indirim yapmazsan katılmam dedi evde çalışırım dedi… Çalıştı da 5 dersi ancak bitirebildi arada depresif oldu nedir bu çektiğim en dertli kulun modunda tusa girdi ve olmadı maalesef….

Sınav sonunda bana yazdı keşke kampa gitsem her dersten bana 1 soruyu  daha doğru yaptırsa şu anda istediğim yerdeydim dedi.. Tabi benim kampların ücreti organizasyonu ile bir ilişkim olmadığına da inanmış bu sene kaydını yaptırmıştı en baştan eminim ki kazanacak istediği yeri belki daha iyi bir yeri siz bir sonraki döneme ertelemeyin kamp parasının iki katını sınavı kötü geçince tatilde harcadığını söyledi, hem de bir hafta da oda kötü değil ama keşke kazanıp da gitseydi tatile…

Gerçekten gitme diyenlerin dedikleri doğruysa çıkar kütüphanede etüdünde çalışırsanız kaybettiğiniz tek şey para olur ama yukarıda ki arkadaşınız kadar zaman kaybetmeye değecek bir para olduğunu sanmıyorum….

Bu arada hepsini anlattın hoca kampta nasıl çalışcaz???

Arkadaşlar kampa gideceksiniz o gün anlatılacak ders ve sizin bildiğiniz not 🙂 varsa yoksa oradan verilen not…

Dersi dinlemeye başlayacaksınız….

1 her ders en önemli 10 cümleyi yakalamaya konsantre olun… Hocanın bu dersle ilgili tus anlamında en önemli 10 cümlesi… O 10 cümleye bizim ilaç firmalarının getirdiği kitap ayırma yapışkanlarından yapıştırın geçin gün sonunda ortalama 100 cümleniz var… Kamp çıkışı ilk iş ayılmak olacak elbette kahve mi içersiniz yemek mi yersiniz du? mu alırsınız 1,5 saatiniz var maksimum yol dahil…. Ardından o yapışkan kanıtları toplayalım tek tek ve her topladığınız kanıtın altındaki cümle artık sizin olsun…. ve çıkmış Tus soruları kucağımızda 2009’dan geriye doğru göz atmaya başlayalım bakalım cevabını bilmediğimiz var mı? varsa açıklamasına bir bakalım ve kucağımızda Tüm Tus’la saat 1’i geçirmeden uyuyakalalım kalan sorular kalabilir zaten en önemlilerine baktınız ve rüyanızda o günü tekrar ertesi güne hazırlık :))))

Kampta strateji budur… Sonra sınavı kazanalım ve kliniklere hastaneler laboratuarlara düşelim:)))   bence antremanlı olarak gelmeniz gayet iyi olacak … good morning vietnam :)))

size dost bir abiniz :))))

 

Saygılarımla

Dr NLP