Çarşamba , Nisan 21 2021
Ana Sayfa / Manşet Haberler / Yürüyen Hastane: Sağlık çalışanları -30 derecede covid-19 aşısını köye ulaştırıyor

Yürüyen Hastane: Sağlık çalışanları -30 derecede covid-19 aşısını köye ulaştırıyor

[b]Muş’a bağlı Bulanık Çaygeldi Köyü’nde bir yürüyen hastane. Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu sosyal medya hesabından Muş’taki sağlık çalışanlarının fedakarlığını paylaştı. Sağlık çalışanları -30 derecede, yoğun karlı alanda yürüyerek covid-19 aşısını köye ulaştırıyor.[/b] [img]https://im.haberturk.com/2021/01/24/ver1611503907/2949069_810x458.jpg[/img]

Habertürk’ten Emrah Doğru’nun haberine göre, Muş İl Sağlık Müdürü Serdal Türkoğlu sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, -30 derece ve yoğun karlı alana rağmen köye aşı götürmeye çalışan sağlık ekibinin fedakarlığını gözler önüne serdi.

Aşı ekibi arabanın çıkmadığı alanda inip yürüyerek aşıyı hastalara ulaştırdı ve tüm sağlık çalışanlarının azmini bir kez daha ortaya koydu. Sağlık Müdürü Türkoğlu, sağlık ekibi için “Yürüyen Hastane” ifadelerini kullandı.

[b]İşte İl Sağlık Müdürünün yapmış olduğu o paylaşım:[/b]

“Muş’ta Bulanık Çaygeldi köyü yolu burası. Yoldakiler de aşı ekibi. Havanın -30 dereceyi bulduğu zorlu kış şartlarında, Türkiye’de aşının en ücra noktalara kadar nasıl ulaştırıldığının , sağlık çalışanın mücadelesinin, emeğinin ne kadar kutsal olduğunun bir belgesi…. Türkiye’nin covid-19 ile mücadelesindeki başarısının anahtarı…. En öndeki şoför aracını getirebildigi yere kadar getirmiş, sonrasında ekibine yol açma görevini sürdürmeye devam ediyor, ebe hanım aşı çantasındaki aşıyı bu sefer dışardaki soğuktan korumaya çalışıyor…. anestezi teknikeri olası bütün durumlara karşı hazır, acil durum çantası elinde…. En arkada doktor, hastasinin can kaynagini-oksijen tüpünü sırtlanmış…. Bi fotograf değil sadece bu, yürüyen bir hastane…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir