Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 4368 online | Toplam Üye: 84645
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 26.11.2014 - 11:38:54 Cevaplanmayan mesajlar
2013 NİSAN TUS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI!!!
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
csiyenibosna
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.05.2013 - 15:08:43
Mesaj . Mesaj konusu : Re: 2013 NİSAN TUS TERCİH KILAVUZU YAYINLANDI!!!
Mesaj Numarasi : NTQuODcuODguMzY= | MTQxNjk5MTEzNA==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

habel demiş ki:
''Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit
Sınavı (KPDS) ve Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50,000 puan alan
adaylar YA DA ÖSYM tarafından belirlenen Yabancı Dil Eşdeğerliliğine ilişkin tabloda belirtilen
sınavlarla ilgili geçerli belgesi bulunan adaylar (Tercih aşamasında bu belgenin noter onaylı suretini
dilekçe ekinde tercih tarihi bitmeden Merkezimize ulaştırmaları gerekir.), diğer şartları da taşımak
kaydıyla Tıpta Uzmanlık Eğitimi için tercih yapabileceklerdir.''
Arkadaşlar ösym nin klavuzdaki yabancı dil muafiyeti hakkında açıklamasında bir sıkıntı yok mu sizce de? Şöyle ki ben son tus ingilizce sınavıyla muafiyet kazandım.. şimdi ben bir örneğini gönderecek miyim? Bir de cümleleri bağlarken kullandıkları YA DA bağlacının anlamı nedir?.. ne demek istemişler acaba?

bu paragrafın altında tus ingilizcesi son kullanma tarihi hakkında bilgi vermişlerdi diye hatırlıyorum yanılmıyorsam 2014 eylül olarak.
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
habel
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 09.05.2013 - 15:08:57

1 Temmuz 2011 tarih ve 27981 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tıpta ve Diş Hekimliğinde
Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca mesleki
yabancı dil sınavı 2011-TUS Sonbahar Dönemi’nde son kez yapılmıştır. TUS mesleki yabancı dil sınav
sonuçları en son 2014-TUS Sonbahar Dönemi'nde geçerli olacaktır.

Sonraki paragrafta da sınavın geçerliliği hakkında bilgi verilmiş... Benim sınavın geçerliliği varmış ama önceki mesaja göre onaylı örneğini yollamam gerekiyor mu anlayamadım...
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
dromur
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 09.05.2013 - 15:09:07

csiyenibosna demiş ki:
dromur demiş ki:
tercih yaparken başa misal tutmayacagı bellı ama olurda secen olmazsa gıderız hesabı bır 10 tane yer yazsak diğer tercihlerin gelme şansını düşürüyormuyuz acaba ya Very Happy bu tercih sistemi neye göre oluyor onu cozemedım

seçen olmazsa sen yerleşirsen evet alttakilerin gelme şansı kalmıyor Laughing

ama üsttekiler gelmezse alttakilere senden yüksek puanlı kimse yerleşmezse sen yerleşiyorsun. ha tıpatıp aynı puanlı kişiyle aynı yeri yazdıysan ancak o zaman fark ediyor o ihtimal de oldukça düşük seni bulursa bahtsız bedevi olayı derim o kadar risk göze alınabilir bence.

üsttekiler gelirse iyi daha ne isterim alttakilerin esamesini bile okumam Very Happy valla 10 tane boş yerim kalıyor bende 6 7 8 puan yüksek yerlerden yazayım ya nasip belli şaşar tutar hesabı sallıyayım o zaman başa Smile
Başa dön
csiyenibosna
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.05.2013 - 15:09:42

csiyenibosna demiş ki:
habel demiş ki:
''Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS), Kamu Personeli Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit
Sınavı (KPDS) ve Üniversitelerarası Kurul Yabancı Dil Sınavından (ÜDS) en az 50,000 puan alan
adaylar YA DA ÖSYM tarafından belirlenen Yabancı Dil Eşdeğerliliğine ilişkin tabloda belirtilen
sınavlarla ilgili geçerli belgesi bulunan adaylar (Tercih aşamasında bu belgenin noter onaylı suretini
dilekçe ekinde tercih tarihi bitmeden Merkezimize ulaştırmaları gerekir.), diğer şartları da taşımak
Arkadaşlar ösym nin klavuzdaki yabancı dil muafiyeti hakkında açıklamasında bir sıkıntı yok mu sizce de? Şöyle ki ben son tus ingilizce sınavıyla muafiyet kazandım.. şimdi ben bir örneğini gönderecek miyim? Bir de cümleleri bağlarken kullandıkları YA DA bağlacının anlamı nedir?.. ne demek istemişler acaba?

bu paragrafın altında tus ingilizcesi son kullanma tarihi hakkında bilgi vermişlerdi diye hatırlıyorum yanılmıyorsam 2014 eylül olarak.

1 Temmuz 2011 tarih ve 27981 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Tıpta ve Diş Hekimliğinde
Uzmanlık Eğitimi Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik uyarınca mesleki
yabancı dil sınavı 2011-TUS Sonbahar Dönemi’nde son kez yapılmıştır. TUS mesleki yabancı dil sınav
Başa dön
csiyenibosna
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.05.2013 - 15:11:51

dromur demiş ki:
csiyenibosna demiş ki:
dromur demiş ki:
tercih yaparken başa misal tutmayacagı bellı ama olurda secen olmazsa gıderız hesabı bır 10 tane yer yazsak diğer tercihlerin gelme şansını düşürüyormuyuz acaba ya Very Happy bu tercih sistemi neye göre oluyor onu cozemedım

seçen olmazsa sen yerleşirsen evet alttakilerin gelme şansı kalmıyor Laughing

ama üsttekiler gelmezse alttakilere senden yüksek puanlı kimse yerleşmezse sen yerleşiyorsun. ha tıpatıp aynı puanlı kişiyle aynı yeri yazdıysan ancak o zaman fark ediyor o ihtimal de oldukça düşük seni bulursa bahtsız bedevi olayı derim o kadar risk göze alınabilir bence.

üsttekiler gelirse iyi daha ne isterim alttakilerin esamesini bile okumam Very Happy valla 10 tane boş yerim kalıyor bende 6 7 8 puan yüksek yerlerden yazayım ya nasip belli şaşar tutar hesabı sallıyayım o zaman başa Smile

nereleri istiyorsun ?
Başa dön
habel
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 09.05.2013 - 15:13:23

csiyenibosna demiş ki:
csiyenibosna demiş ki:
habel demiş ki:

Hocam siz YA DA bağlacı ile ne demek istediklerini anladınız mı?? şimdi biz evrak göndermeyeceğiz değil mi?? Ösym neden böle ortada kalan cümleler kuruyo...
Başa dön
csiyenibosna
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.05.2013 - 15:13:29

habel demiş ki:

Sonraki paragrafta da sınavın geçerliliği hakkında bilgi verilmiş... Benim sınavın geçerliliği varmış ama önceki mesaja göre onaylı örneğini yollamam gerekiyor mu anlayamadım...

hayır onlar toeffle falan filan için geçerli. tercih sistemini açmayı denedin mi açıksa tercih yapabilir ifadesi varsa sorun yok demektir. öyle bir sıkıntı varsa o zaman gönderirsin
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım