Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 1207 online | Toplam Üye: 84644
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 26.11.2014 - 06:45:49 Cevaplanmayan mesajlar
40-50 bin tlye alınabilecek en iyi otomobil?
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
Dr_mfy
ORDINARYUS

ORDINARYUS

TarihTarih: 27.01.2013 - 00:56:17
Mesaj . Mesaj konusu : Re: 40-50 bin tlye alınabilecek en iyi otomobil?
Mesaj Numarasi : NTQuMTYxLjE5MS4xNTQ= | MTQxNjk3MzU0OQ==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

yakıt konusunda ise son 4 günde iki dizel araç sahjibi arkadaşımın arabaları arızalandı ve ikiside yaklaşık 4-5 bin lira harcadılar Sad ... dize karın ağrısıdır, buyuk şehirde değilseniz anlayan usta bulmak zordur, aksam farklıdır, arıza verdimi tam verir ve araba bi daha iflah olmaz Sad ... benim şahsi önerim benzinliden şaşmamak ve de çok yakıyosa tup taktırmak brc yada paran varsa prins kraldır ... dizel araç iki arızada yıllarca yaptığın yakıt karını alır götürür Sad ( sozum audi BMW mercedesi kapsamaz ultragrin )

tarhunca
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 27.01.2013 - 01:03:07

Dr_mfy demiş ki:
tarhunca demiş ki:
Eğer sıfır alacaksan civic den şaşma. Ben de civic kullanıyorum çok memnunum. Yakıtı çok ama brc taktırırsın hiç de sıkıntı yaşamazsın dr_mfy arkadaş doğrı söylemiş son kasa pek tutmadı ancak arabada ne ararsan var(koltuk ısıtmadan arka görüş kamerasına kadar) ve 2. elde sıkıntı yaşamazsın.
Diğer yandan 1-2 yaşında bir araba alırım dersen ki bu daha mantıklıdır en azından 5-10 milyar kar edersin o zaman sana skoda süperb yi öneririm deli arabadır binersin ve inmezsin. 1-2 yaşında kazasız bir araba inan bana sıfırdan farksızdır ve uzun yıllar sorunsuz kullanırsın satarken de zarar etmezsin

bencede sıfır km almaktansa 1-2-3 yaşında temiz 40.000 km den az bi araba bulursanız en az 10 milyar kar edersiniz ve kesinlikle sıkıntı yaşmazsınız ... bende oyle yapıcam ... ben sizin yernizde olsam OTOMATİK İSE CİVİC , MANUEL ise ASTRA alırdım ... ama civiclerinde bi eski kasası olan şu güzel ve çok tutulan kasadan alırdım ultragrin tipleri daha güzel naapıyım Very Happy ...

Bende 2007 model civic elegance(F1 şanzımanlı sunrooflu) var 3 yaşında 6000 km de 29000 liraya aldım şimdi 120000 km de 30000 e rahatlıkla satabiliyorum. Ve ALLAH nazardan saklasın araba daha tık demedi. BRC civicle tam uyum sağlıyor ve garantisini bozmuyor bu yüzden şiddetle tavsiye ediyorum.
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
maranello
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 27.01.2013 - 02:00:14
Mesaj . Mesaj konusu : 

golf 7 1.4 TSI 122 hp comfortline derin siyah ,camlarada 2 numara zeibart film .ondan sonra YAPIIIŞTIIRRRRRRRR

Twisted Evil
Başa dön
drerda
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 27.01.2013 - 02:28:36

IssIzadam demiş ki:
öncelikle az yaksın az sorun cıkarsın konfor ikinci planda olsun istiyorum

dizel olsun eger olabiliyosa dizel otomatik olsun

b segmentinin dolusu mu yoksa c segmentinin boşu mu olsun karar veremiyorum.

b segmentinden ;fiesta,polo,corsa,jazz,c3

c segmentinden;focus,golf,astra,civic,c4,fluence,megane,ceed

sizce 40-50 bin tl arasına en mantıklı secenek hangisi olur?

sana hem c segment hemde dolu, hem otomotik hem dizel araba söyleyeyim hemde 2012 model alabilirsin sıfırı 52binlira olan peugeut 308 .. bir arkadaşımda var 2 yıldır biniyor normal masrafları dışında hiç bir ekstra arızası veya masrafı olmadı.. az yakıyor..
bendealırsam 308 alcam. araba çok geniş megane kadar hacmi var.. motor secenkeleri var 112 beygirlikler performans açısından da çok iyi..

konforluda.. esp ,hız limtleyici, hız sabtleyici bilmem lac tane airbag, abs vs bir suru şeyi var.. 2013 modellerine start stopta eklemişler

bakım masrafları c segment araçları arasında en uygunu.. görüntüde çok klass bir araba bence.. farları ve ön takım çok hoş.. arka bagaj kapağını makyajlamışlar şimdi daha güzel olmuş.. iç hacim geniş yüksek , ferah.. biz gezmeye gittiğimizde uzun boylu olmama ragmen hiç bir sıkıntı çekmedim.. pololara binemiyorum örneğin..

yani uzun lafın kısası alınır..
Başa dön
drerda
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 27.01.2013 - 02:30:43

drerda demiş ki:
IssIzadam demiş ki:
öncelikle az yaksın az sorun cıkarsın konfor ikinci planda olsun istiyorum

dizel olsun eger olabiliyosa dizel otomatik olsun

b segmentinin dolusu mu yoksa c segmentinin boşu mu olsun karar veremiyorum.

b segmentinden ;fiesta,polo,corsa,jazz,c3

c segmentinden;focus,golf,astra,civic,c4,fluence,megane,ceed

sizce 40-50 bin tl arasına en mantıklı secenek hangisi olur?

sana hem c segment hemde dolu, hem otomotik hem dizel araba söyleyeyim hemde 2012 model alabilirsin sıfırı 52binlira olan peugeut 308 .. bir arkadaşımda var 2 yıldır biniyor normal masrafları dışında hiç bir ekstra arızası veya masrafı olmadı.. az yakıyor..
bendealırsam 308 alcam. araba çok geniş megane kadar hacmi var.. motor secenkeleri var 112 beygirlikler performans açısından da çok iyi..

konforluda.. esp ,hız limtleyici, hız sabtleyici bilmem lac tane airbag, abs vs bir suru şeyi var.. 2013 modellerine start stopta eklemişler

bakım masrafları c segment araçları arasında en uygunu.. görüntüde çok klass bir araba bence.. farları ve ön takım çok hoş.. arka bagaj kapağını makyajlamışlar şimdi daha güzel olmuş.. iç hacim geniş yüksek , ferah.. biz gezmeye gittiğimizde uzun boylu olmama ragmen hiç bir sıkıntı çekmedim.. pololara binemiyorum örneğin..

yani uzun lafın kısası alınır..

sıfır 52 bin ama iyi bir pazarlıkla 48-49 alınır anırım..
yada az km 2012 al .. 45 falan piyasası sanırım..
Başa dön
erkano27
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 27.01.2013 - 02:46:52
Mesaj . Mesaj konusu : 

valla ben sıfırdan şaşma derim bi kaç bin kar edecem diye sıfır araba almamazlık yapma ben aldım 2012 eylülde opel astra manuel benzinli ful versiyon ,dizelden daha ucuz yakıtıda bence yılda 20000 km gecmiyorsan dizele gerek yok,ben çok memnunum sıfır honda civic ve hyundai ix 35 e bindim şunu belirteyim alman arabasından şaşma derim ,volswogenn iyi fakat arabayı çok boş veriyor özellikllisi pahalıya geliyor yakıtı ekonomik, bence 40-50 vereceksen ya opel ya volsvagen al astra ,golf,jetta öneririm ve sıfır al ,sıfırın tadı başkadır ....
Başa dön
kerimagil
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 27.01.2013 - 02:53:38

IssIzadam demiş ki:
opel astraya 1.3 motor yetmiyor deniyor genelde sizce dogru mu bu?

bir de yeni polo hakkında ne dusunuyorsunuz ?

aynı motor punto da var. Ortak kullanırlar.

Bu motor ilk kalkışta çok zayıftır. Devri artırıp hızlanmak lazım. Çok sık stop eder.
Yoksa devir 2500 den sonra gücü çok artıyor.
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
quaker
ORDINARYUS

ORDINARYUS

TarihTarih: 27.01.2013 - 02:55:16

hem az yaksın hem de konfor diyorsun. 2.el renault latitude bulabilirsin. 1.5 dci 110 hp az yakar çok kaçar.
Başa dön
quaker
ORDINARYUS

ORDINARYUS

TarihTarih: 27.01.2013 - 02:56:07

1.5 dci motorlu renault lagunada oılabilir. konforlu bir araçdır.
Başa dön
drbounlife
DrTus Moderatoru

DrTus Moderatoru

TarihTarih: 27.01.2013 - 03:16:03

bence otomatik Cıvıc hos olur hem konforlu hem sürüşü keyifli, abim 2008 de sıfır almıstı cok da memnun hala da biniyr hic sıkıntısı da olmadı şimdiye kadar...benzinli olması dedıgın gibi dez avantaj görunebılır, ama sehır ıcınde kullanıcaksın dıye düşünüyorum daha cok, bence cok kafana takma , umarım gonlunce bınecegın severek bınecegın bı aracı alırsın kardes...
Başa dön
tarhunca
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 27.01.2013 - 04:37:52

drbounlife demiş ki:
bence otomatik Cıvıc hos olur hem konforlu hem sürüşü keyifli, abim 2008 de sıfır almıstı cok da memnun hala da biniyr hic sıkıntısı da olmadı şimdiye kadar...benzinli olması dedıgın gibi dez avantaj görunebılır, ama sehır ıcınde kullanıcaksın dıye düşünüyorum daha cok, bence cok kafana takma , umarım gonlunce bınecegın severek bınecegın bı aracı alırsın kardes...

katılıyorum araba zevk işidir kimi latitude sever kimi 308 kimi civic çok takma kafaya zevkine hitap edeni al gitsin...
Başa dön
xantorus
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 27.01.2013 - 06:30:12
Mesaj . Mesaj konusu : 

astra J nin dizelinin motoru zaten az tüketme amaçlı tasarlanmış bir motor 95 hp ilk viteslerde devirli kullanmak gerekiyor arabayı ayrıca arabaya yazılım yaptırarak 110 hp ye ulaşmak mümkün ama araç manuel ve ederinin üstüne satılıyor yurt dışında 1.4t manuel astra ile 1.3 cdti astra aynı para iken türkiyede 9 bin tl fark var arasında

astranın otomatik vitesleride easytronik değil active select değişti şansıman astra J ile benzinlilerde yakıt tüketimleri fazla 1.4 t otomatikte 8-9 litreyi görürsün ben 1.6 t kullanıyorum 11.3 litre ortalamam
astra J lerde tüp uyumu yok kısac astra yakıtta seni üzer dizeli ise başta 9.000 tl iteliyorlar sonra onu çıkaracam diye uğraşıyorsun fiyat faiş

vw ler de ederinin üstüne satılan araçlar türkiye fiyatları çok yüksek arabalar donanım açısından çok boş bence o paraya alınabilecek en güzel araç değil

eğer aracı uzun süre kullanacaksan honda hem şansımanda hem motorda sorunsuz 5 yıl 150.000 km garantisi var ama o da jazz lara çok zam yaptı civic hatchback ler ile aynı para oldu eskiden 7-8 bin tl ucuz idi b semgemt bir jazz için 45 bin tl verilirmi bence verilmez civic hatchback düşünülebilir yakıt tüketimi 6-7 litre civarında oluyor bu 100 hp motorun otomatik şanzıman ile civic sedan ise lpg uyumlu geliyor üst donanım araç 56 bin tl üstüne bir de lpg kitini ekle bütçeyi aşıyor

toyotanın otomatik şanzımanı sorunlu manuelleştirilmiş otomatik dedikleri bir şanzıman ve yokuş yukarı dur kalklarda sıkıntılı
multimodezedeyiz diye internet sitesi bile kurmuş mağdurlar satıcılar o sorun çözüldü diyorlar ama araba ile yokuş bir yerde testy sürüşü yapıp dur kalk yaparsan arabadaki sorunu göreceksin zaten

fransız araba grubu reno citroen peugeot kısa sürede her yerinden ses gelmesi malzeme kalitesinin kötü olması ile eleştiriliyor motorları tüketimleri gayet iyi reno da edc şanzıman da mevcut ama megane fluence scenic te otomatik dizel seçeneği var fiyatta 60 bn e yakın bütçeyi aşıyor yani reno megane edc 110 hp kullandım gayet sorunsuz bir motor iyi hızlanma vites geçişleri çok iyi yakıt tüketimi de uygun citroen ve pego kullanmadım hiç otomatik dizel var bu araçlarda git test sürüşü yap arabayı alınca uzun süre bineceksen sorun olmaz 5 sene binerim diyorsan sağından solundan ses gelsede dert etmem diyorsan tercih edilebilir

kia ve hundai de fransız araba grubuna benzer özellikte arabalar kia da 5 yıl garanti mevcut ikinci el değerleri çabuk düşüyor ama otomatik dizel bir kia ceed 2. elde düşünülebilir uygun fiyata alırsın

fordlar konusunda fazla bilgim yok fiesta da ESP yok idi hiç incelememiş idim focus u da beğenmemiştim onu da incelemedim fazla o yüzden yorum yapmıyayım

seat ve skoda da vw grubun arabaları şansıman aktarma organları motor aynı iç malzeme kalitesi biraz daha düşük onlara da bakabilirsin

aldığın arabada mutlaka güvenlik donanımının olmasına dikkat et ESP mutlaka olsun virajda savrulma desteği yani yeterli hava yastığı olsun
polo da mesela sadece abs ve 2 hava yastığı var idi güvenlik donanımı olarak 45.600 tl de fiyatı var

sahibinden den bir link vereyim 40-50 bin arası arabalar otomatik ve dizel olanlar 2011-2013 model bir incele

http://www.sahibinden.com/otomobil/dizel/yari-otomatik,otomatik?a5_min=2011&price_min=40000&a5_max=2013&price_max=50000&sorting=a4_asc
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
xantorus
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 27.01.2013 - 07:03:24
Mesaj . Mesaj konusu : 

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-terzi-otomotivden-2012-bayi-cikisli-1.5dci-edc-extreme-edition-110827259/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2012-model-0-km-de-plakali-dizel-otomatik-vites-112535370/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-o-arac-otomatik-dizel-cruze-0-km-112613234/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-2011-sadece-3.700-km-de-1.7-cdti-enjoy-sifir-bir-arac-111587700/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-2011-chevrolet-epica-2.0-d-kazasiz-boyasiz-nasyonel-den-112249663/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-chevrolet-ilk-sahibinden-2011-model-chevrolet-epica-2.0-cdti-sr-at-111853816/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-lancia-2011-lancia-delta-hard-black-ozel-seri-11.500-km-100535528/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-2011-dizel-otomatik-seat-altea-xl-30-bin-km-de-109424267/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-skoda-ozcan-polat-plaza-dan-2011-skoda-octavia-1.6-tdi-elegance-dsg-7-110107237/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-boyasiz-2012-megane-1.5-dci-privilege-plus-otomatik-112312790/detay
Başa dön
Drjosef
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 27.01.2013 - 10:32:03
Mesaj . Mesaj konusu : Re:

Alacaksan Alman arabası . Güvenlik sağlam işçilik hep Alman arabalarında . Kendini güvende hissedersin,
Başa dön
Lcastur
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 27.01.2013 - 13:24:53
Mesaj . Mesaj konusu : Re:

Sıfır alacaksan Chevrolet Cruze ikinci el Epica alınabilir...
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım