Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 1542 online | Toplam Üye: 84691
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 29.11.2014 - 04:01:35 Cevaplanmayan mesajlar
Usmle başvurusu için diploma fotokopisi alma
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
healer
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 20.09.2012 - 11:15:22
Mesaj . Mesaj konusu : Usmle başvurusu için diploma fotokopisi alma
Mesaj Numarasi : NTQuMjExLjY4LjEzMg== | MTQxNzIyMjg5NQ==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

Usmle başvurusu için iki adet diploma fotokopisi gerekiyor.Mecburi hizmeti tamamlamadığım için diploma okul arşivinde rehin.

*Sağlık bakanlığına hangi belgeleri göndermek gerekir bilen var mı ?

*form 186nın fotokopisi ve yeminli tercüman tarafından onaylı tercümesi ve bir dilekçe yeterli mi?

*Sağlık bakanlığının hangi birimine göndermek gerekir?

En son healer tarafından 20.09.2012 - 11:18:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
dranna
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 20.09.2012 - 11:17:59
Mesaj . Mesaj konusu : Re: Usmle başvurusu için diploma fotokopisi alma

gncl
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
hypothermia15
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 20.09.2012 - 11:24:07

of çok sıkıntı bi soru bende beceremedim yardm..
Başa dön
tank
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 20.09.2012 - 11:35:25
Mesaj . Mesaj konusu : 

2 sene calisip tusu birakman hata bence o kadar birikim ne olacak

ayrica mecburi bitmeden yurtdisinda uzmanlik diploma olmadigi icin yapilamiyor degil mi ?
Başa dön
zynp2010
YARD. DOCENT

YARD. DOCENT

TarihTarih: 20.09.2012 - 11:35:26

healer gitme amerikaya
Başa dön
pattyhewes
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 20.09.2012 - 11:41:44
Mesaj . Mesaj konusu : 

tank demiş ki:

ayrica mecburi bitmeden yurtdisinda uzmanlik diploma olmadigi icin yapilamiyor degil mi ?

mecburi yapmadan gidiliyor bir arkadaş gitti
Başa dön
tank
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 20.09.2012 - 11:55:13
Mesaj . Mesaj konusu : 

pattyhewes demiş ki:
tank demiş ki:

diplomayi nasil aldi
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
healer
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 20.09.2012 - 11:56:55
Mesaj . Mesaj konusu : 

tank demiş ki:

ap tal puma olmaya son verdim 2 yıl koştum koştum ama sonunda yakaladığım yada koşmaya devam edip yakalayacağım şey buna değmeyecek gibi hissediyorum.

İyi puanlarla iyiyerlerde asistanlık yapan arkadaşlarım bile çalışma şartlarından ve aldıkları eğitim açısından mutsuz .Sağlık sisteminin gidişatı ve biz hekimlerin çalışma şartları ve üzerimizdeki baskı ve kısıtlamalar hergün yeni düzenlemelerle artmakta.

Sağlık sektörünün dışında da ülkemizin geleceğine umutla bakamıyorum siyasi ve politik açıdan.

Hazır bu birikimle USMLEnin üstesinden gelirim,USMLEyi geçince asistanlık garanti değil tabi ki usmle sonrasının da kolay bir süreç olmadığının farkındayım

Mecburi hizmet tamamlamadan yurtdışında uzmanlık
eğitimi almak mümkün .
Başa dön
healer
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 20.09.2012 - 12:01:43
Mesaj . Mesaj konusu : 

tank demiş ki:
pattyhewes demiş ki:
tank demiş ki:

diplomayi nasil aldi

Usmle için Sınav başvurusu sırasında sağlık bakanlığına fotokopisini fakültenden alabilmek için dilekçe gönderiyorsun .Sınav sonrası asistanlığa kabul edildiğin kurumdan aldığın belgeyle sağlık bakanlığına tekrar başvuruyorsun sanırım.
Başa dön
StaTUS
Uzman Dr.

Uzman Dr.

TarihTarih: 20.09.2012 - 12:04:47
Mesaj . Mesaj konusu : Re:

Amerika'da uzmanlığa kabul edildiğini gösteren belge mecburiye hoscakal dediğin andir, ama geri donersen hosgeldin der:)
Başa dön
healer
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 20.09.2012 - 12:09:49

StaTUS demiş ki:
Amerika'da uzmanlığa kabul edildiğini gösteren belge mecburiye hoscakal dediğin andir, ama geri donersen hosgeldin der:)

Uzman olup dönünce uzman olarak mecburi hizmet yapılıyorsa çok saçma .Ama şaşırmam burası Türkiye herşey mümkün
Başa dön
drdr34
YARD. DOCENT

YARD. DOCENT

TarihTarih: 20.09.2012 - 12:13:14

Step 3'ü de geçersen verdikleri vizeyle Amerika'da yaşamaya devam edebilirsin. Sadece step 2'yle verdikleri vize eğitimin süresince orda çalışmanı sağlar sonrasında ya uzun bir süre varoş kısımlarında çalışmayı kabul edersin veya ülkene dönersin. Bizim hocamız anlatmıştı kendisi gidip döndü.
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
radyologg
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 20.09.2012 - 12:22:05

saglik bakanligina asli gibidir fotokopisini istedigine dair bir dilekce arti 'sinav basvurusu icin diploma fotokopisi istendigini soyleyen ecfmg bookletin cevirisi ya da form 186 bilemiyorum' ni yanlis hatirlamiyor isem saglik bakanligi personel daire baskanligina veriyorsunuz onlar da universite rektorlugune verilmek uzere size diplomaniniz asli gibidir fotokopisini verebileceklerine dair bir yazi veriyorlar.
Bazi arkadaslar bu konuda biraz ugrasmislardi. step 1 e girmeyenlere vermiyoruz fln demislerdi ama sonra halledildi diye biliyorum. personel daire baskanligini arayip neyin cevirisini istediklerini sorabilirsiniz. ceviri icin de bence ceviriyi kendiniz yapin, yeminli tercuman sadece kontrol edip yine ayni kasesini basiyor. yeminli tercuman onayi olduktan sonra noter onayina gerek yok.

not: daha sonra diplomanizin cevirisi icin de bence turkiye den ceviri noterle vesaire ugrasmayin, noter antetli kagit kullanmadi vs geri donebiliyor, amerika icin amerikadan gelmis belge daha guvenilir oluyor. direk amerika da bir sirkete cevirttirin. noter onayi da yapiyorlar. link translation diye bir yer var internetten tarayip gonderiyorsunuz. onlar 3 5 gune noter tastikli ceviriyi email atiyorlar. gercegini de adresinize postaliyorlar. emaille gelen belgeyi gonderebilirsiniz. gecen sene ben 60 dolar vermistim.

Kolay gelsin.

En son radyologg tarafından 20.09.2012 - 12:34:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
radyologg
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 20.09.2012 - 12:29:30

Mecburi hizmet konusunda da turkiye de yasa degismedigi surece mecburi hizmet yukumlulugunuz kalkmaz. Amerika da uzmanlik yapip donerseniz de denkliginizi alirsaniz uzmanlik alaninizda yoksa pratisyen olarak mecburi hizmet yapmadan turkiye de devlette calisamazsiniz. ozel sektor konusunda bilgim yok.

ama donmeyi dusunmuyorsaniz da asli gibidir diploma fotokopinizle istediginizi yaparsiniz, step 3 u de aldiktan sonra amerika da uzmanlik egitimi aldiginiz alanda calisma sertifikanizi alirsiniz, j1 vize ile asistanlik yapmis iseniz vizenin iki yil ulkene donme ya da amerika da 'underserved' olarak gecen bir yerde calisma seceneklerinde birini yapip kalici vizeye gecersiniz, sonra da kimse size niye turkiyede mecburi yapmadin demez, amerikada doktor eksigi oldugu icin isteyen her uzmanlik egitimini almis arkadas amerikada omur boyu kalabilir diye dusunuyorum, zaten bir sure sonra h1 dan green card a gecebiliyorsunuz.

bence saglik bakanligi doktorlarina iyi baksin. Smile)
Başa dön
healer
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 20.09.2012 - 12:37:14

radyologg demiş ki:
saglik bakanligina asli gibidir fotokopisini istedigine dair bir dilekce arti 'sinav basvurusu icin diploma fotokopisi istendigini soyleyen ecfmg bookletin cevirisi ya da form 186 bilemiyorum' ni yanlis hatirlamiyor isem saglik bakanligi personel daire baskanligina veriyorsunuz onlar da universite rektorlugune size diplomaniniz asli gibidir fotokopisini verebileceklerine dair bir yazi veriyorlar size.
Bazi arkadaslar bu konuda biraz ugrasmislardi. step 1 e girmeyenlere vermiyoruz fln demislerdi ama sonra halledildi diye biliyorum. personel daire baskanligini arayip neyin cevirisini istediklerini sorabilirsiniz. ceviri icin de bence ceviriyi kendiniz yapin, yeminli tercuman sadece kontrol edip yine ayni kasesini basiyor. yeminli tercuman onayi olduktan sonra noter onayina gerek yok.

not: daha sonra diplomanizin cevirisi icin de bence turkiye den ceviri noterle vesaire ugrasmayin, noter antetli kagit kullanmadi vs geri donemiyor, amerika icin amerikadan gelmis belge daha guvenilir oluyor. direk amerika da bir sirkete cevirttirin. noter onayi da yapiyorlar. link translation diye bir yer var internetten tarayip gonderiyorsunuz. onlar 3 5 gune noter tastikli ceviriyi email atiyorlar. gercegini de adresinize postaliyorlar. emaille gelen belgeyi gonderebilirsiniz. gecen sene ben 60 dolar vermistim.

Kolay gelsin.

teşekkürler yanıtınız için
diploma fotokopisinin eklenmesini istedikleri formu (Form344) ve okula onaylattıığım fotoğraflı formu (form 186) türkçeye çevirdim bugün yeminli tercümana onaylatacagım ve Sağlık bakanlığına gonderip beklemeye başlayacagım.
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım