Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 4204 online | Toplam Üye: 80036
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DHY TERCİH TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 17.04.2014 - 09:48:12 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2011 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
4924 ve sağlık bakanlığı adına tıp fakülteleri...
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
dr_zuzu
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 04.04.2011 - 13:56:08
Mesaj . Mesaj konusu : 4924 ve sağlık bakanlığı adına tıp fakülteleri...
Mesaj Numarasi : NTQuMjQyLjguMTYy | MTM5NzcxNzI5Mg==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

arkadaşlar 4924 lü biri bu kadrolardan birini tercih edebilir mi? klavuzda gayet açık
"Sağlık Bakanlığı Adına Tıp Fakültelerine Alınacak Uzmanlık Öğrencisi Sayıları" başlığının altındaki
kontenjanları tercih edecek adayların sınav tarihi itibariyle 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında
kadrolu olarak Sağlık Bakanlığı teşkilatında çalışıyor olmaları gerekmektedir.
yazıyor ama inanmak istemiyorumm kesin sorabileceğim bir yer varsa bilgilendirebilir misiniz?

Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 04.04.2011 - 13:59:34
Mesaj . Mesaj konusu : Re: 4924 ve sağlık bakanlığı adına tıp fakülteleri...

4924 ozluk hakları 657 ile aynıdır.ama hic biyerde bunun net cevabını bulamadım. senin sordugunu ben de merak ediorum.oyuzden;
upupupppp!
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönderMSN Messenger
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
dr_zuzu
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 04.04.2011 - 14:16:44
Mesaj . Mesaj konusu : Re: 4924 ve sağlık bakanlığı adına tıp fakülteleri...

güncel

Basasistan

Basasistan

TarihTarih: 04.04.2011 - 14:47:29
Mesaj . Mesaj konusu : 

bu konu önceden çok konuşuldu, özlük hakları aynı olsa bile her ne çeşit "sözleşmeli" olursa olsun sağlık bakanlığı adına tıp fakültesi tercihi yapamaz, "kadrolu" olması lazım, klavuzda gayet açık belirtiyor zaten

rsm
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 04.04.2011 - 15:36:24
Mesaj . Mesaj konusu : Re:

657 li olması lazım mutlaka,,657 li değilse tercih edemiyor...
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
igglepiggle
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 06.04.2011 - 22:25:13

bu hatalı bir uygulma;esasa aykırı aşikar biçimde.dava açılırsa %99 kazanılır gibi duran bir konu...cunku 4924 ozluk hakları tamamen aynı diye gecior kanun metninde ;zaten sozlesmeli olanlar tus kazandıgnda sorun cıkmıyor.ancak burda bir ayrım var acıkca.en kısa zamanda dava acılmalı ttb tarafından!!!
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönderMSN Messenger
Başa dön
mikselina46
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 07.04.2011 - 07:08:00

benim bildiğim kadarıyla sınava çok yakın bir süre içinde 4924 sözleşmesini tek taraflı feshedersen bu kadroya başvurabilirsin.
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
sivediz
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 07.04.2011 - 08:38:38

arkadaşlar bu kadronun dezavantajları neler?
mecburi hizmet süresi eğitim süresinin 2 katıymış doğru mu?
mecburi hizmete yine kura ile mi gidiyoruz, bakanlık istediği yere mi gönderiyor yoksa bu kadroda eğitim amacıyla gönderildiğimiz için eski görev yerimize mi dönüyoruz?
göreve başlarken mehil müddet burda yokmuş doğru mu?
yolluk veriyorlarmı?
yardımcı olursanız sevinirim
Başa dön
afatsum
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 07.04.2011 - 08:44:20

Arkadaşlar bu kadroyu yazabilmek için sadece 657 ye tabi olmak yetmiyor.

Sağlık Bakanlığında 657 ye tabi memur olmak gerekiyor.

En büyük dezavantajı ise istifa ettiğinde tazminat ödemek zorunda kalıyorsun...
Başa dön
rsm
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 07.04.2011 - 14:26:54

Alıntı:

arkadaşlar bu kadronun dezavantajları neler?
mecburi hizmet süresi eğitim süresinin 2 katıymış doğru mu?
mecburi hizmete yine kura ile mi gidiyoruz, bakanlık istediği yere mi gönderiyor yoksa bu kadroda eğitim amacıyla gönderildiğimiz için eski görev yerimize mi dönüyoruz?
göreve başlarken mehil müddet burda yokmuş doğru mu?
yolluk veriyorlarmı?
yardımcı olursanız sevinirim

Alıntı:

Arkadaşlar bu kadroyu yazabilmek için sadece 657 ye tabi olmak yetmiyor.

Sağlık Bakanlığında 657 ye tabi memur olmak gerekiyor.

En büyük dezavantajı ise istifa ettiğinde tazminat ödemek zorunda kalıyorsun...

Bu konu ile ilgili bildiklerimi sizlerle paylaşmak isterim::
Bu kadrolar başvurabilmek için sağlık bakanlığında 657 sayılı yasaya tabi olarak çalışmak gerekmektedir.. 657 dışında çalışanlar kabul edilmezler.. Bu tür kadrolardan uzmanlık alındığında , yapmanız gereken mecburi hizmet süreniz , asistanlık süreniz kadardır.. Yani diyelimki bu kadrolardan acil tıp uzmanlığını kazandınız,eğitim süresi yeni kanunla 4 sene oldu,4 seneyi tamamladınız ve uzmanlığınızı aldınız , yerine getirmeniz gereken mecburi hizmet süreniz 4 senedir , yani belirttiğim gibi asistanlık süreniz kadardır.. Eğer uzmanlığı aldıktan sonra , ben mecburi hizmetimi yapmak istemiyorum , devletten ayrılıp başka bir yerde çalışcam diyorsanız tazminat ödemek zorundasınız..Bu kadrolardan birine yerleştirildiğinizde işe başlamadan önce size senet imzalattırılacak--4 senelik asistanlık süresi olan bölümler için imzalatılan senet tutarının bu sene 90000(doksanbin lira) olduğunu DUYDUM--Uzmanlığı aldıktan sonra , mecburi hizmetinizi yapmadan ayrılmak istiyorsanız ,senette imza attığınız tutarı , sağlık bakanlığına tazminat ödemek zorundasınız..KISACA UZMAN OLDUKTAN SONRA YA ASİSTANLIK SÜRESİ KADAR MECBURİ HİZMET YADA TAZMİNAT..
Uzmanlığınızı aldıktan sonra sağlık bakanlığı sizi istediği yere , mecburi hizmet yükümlüsü olarak atayabilir,eski görev yerinize döneceksiniz diye bir kural yok,,sağlık bakanlığı nerede isterse orada görevlendrir-sonuçta mecburi hizmet yükümlüsüsünüz... Bu kadrolardan uzmanlık alanların mecburi hizmet ile ilgili yasal statüleri şu anda uygulanan mecburi hizmet yasasının dışındadır,,yani tabi olduğu yasal statüleri farklıdır-Her hangi bir kura işlemi ile atamak zorunda değildir bakanlık...Fakültedeki hocalarımdan biri;;kendinizi dağ başında çakılı uzman kadrosunda bulma ihtimaliniz var bu kadrolarda demişti----(( Ancak mecburi hizmete başlarken eş durumu gibi özel bir durumunuz varsa o ayrı konu-Eş durumundan tayin için başvurabilirsiniz ))
Diyelimki bu kadrolardan kazanıp asistanlığa başladınız vede asistanlıktan istifa ettiniz , çalıştığınız asistanlık süresi kadar mecburi hizmet yapmak zorundasınız ((Söz gelimi 1 sene sonunda istifa ettiniz asistanlıktan,yapacanız mecburi hizmet süresi 1 senedir bu durumda yada diğer yol bu 1 seneye denk gelen tazminatı ödemektir-4 senelik bölümden 1. senede istifa ettiyseniz doksanbinliranın dörtte birini ödersiniz))
Başa dön
drbounlife
DrTus Moderatoru

DrTus Moderatoru

TarihTarih: 07.04.2011 - 17:25:37

hocam bırı de bu konuda bana yardımcı olursa sevınırım,ben suan 657 ye tabı bıhastane acıl servısınde calısıyorum ama aralık 2010 tusundan ek yerlestırmeden kaydımı yaptırdım asıstanlıga,fakat tus dan sonra baslıycam asistanlıga,yanı tus a gırdıgımde 657 ye tabılıgım devam edıcek,ben bu kontenjanları yazabılecekmıyım?,bıde mayıs tus um ıyı gecerse kayıt oldugum yere gitmeme hakkım varmı?...umarım bılgısı olan vardır tesekkurler.
Başa dön
rsm
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 07.04.2011 - 19:39:29

Alıntı:

hocam bırı de bu konuda bana yardımcı olursa sevınırım,ben suan 657 ye tabı bıhastane acıl servısınde calısıyorum ama aralık 2010 tusundan ek yerlestırmeden kaydımı yaptırdım asıstanlıga,fakat tus dan sonra baslıycam asistanlıga,yanı tus a gırdıgımde 657 ye tabılıgım devam edıcek,ben bu kontenjanları yazabılecekmıyım?,bıde mayıs tus um ıyı gecerse kayıt oldugum yere gitmeme hakkım varmı?...umarım bılgısı olan vardır tesekkurler

Anladığım kadarı ile şuan çalıştığınız yerden ilişkinizi kesmemişsiniz,dolayısı ile tusa girdiğinizde 657 li olacağınızdan bu kadroları tercih edebilirsiniz fakat daha sonrasında sizin durumunuzdaki zaten bir yere kayıt yaptırmış biri için sıkıntı olurmu , bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi değilim..Zaten ne güzel tusu kazanmış ve kaydınızı yaptırıp yerleşmişsiniz,,kazandığınız yere başlamak dururken neden sizi düşüncelere itecek bir sürece girmek istiyorsunuz kaldıki bu kadroların yukarıdada yazdığım gibi uzun bir mecburi hizmet süresi yada tazminat zorunluluğu var..Yanlış anlamayın beni ,merak ettim sadece??
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
drbounlife
DrTus Moderatoru

DrTus Moderatoru

TarihTarih: 07.04.2011 - 20:08:33

rsm demiş ki:
Alıntı:

hocam bırı de bu konuda bana yardımcı olursa sevınırım,ben suan 657 ye tabı bıhastane acıl servısınde calısıyorum ama aralık 2010 tusundan ek yerlestırmeden kaydımı yaptırdım asıstanlıga,fakat tus dan sonra baslıycam asistanlıga,yanı tus a gırdıgımde 657 ye tabılıgım devam edıcek,ben bu kontenjanları yazabılecekmıyım?,bıde mayıs tus um ıyı gecerse kayıt oldugum yere gitmeme hakkım varmı?...umarım bılgısı olan vardır tesekkurler

Anladığım kadarı ile şuan çalıştığınız yerden ilişkinizi kesmemişsiniz,dolayısı ile tusa girdiğinizde 657 li olacağınızdan bu kadroları tercih edebilirsiniz fakat daha sonrasında sizin durumunuzdaki zaten bir yere kayıt yaptırmış biri için sıkıntı olurmu , bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi değilim..Zaten ne güzel tusu kazanmış ve kaydınızı yaptırıp yerleşmişsiniz,,kazandığınız yere başlamak dururken neden sizi düşüncelere itecek bir sürece girmek istiyorsunuz kaldıki bu kadroların yukarıdada yazdığım gibi uzun bir mecburi hizmet süresi yada tazminat zorunluluğu var..Yanlış anlamayın beni ,merak ettim sadece??

tesekkur ederım hocam,benım durumum bıraz farklı ben 2010 temmuz mezunuyum aralık tusu ilk ti benım yanı ,6 aydır mecburıdeyım ve tus pek istedıgım gıbı gecmedı ama tus da calısamayınca ek yerlestırmeden aile hekımlıgı yazdım daha rahat tus calısırım olmazsa istifa ederım diye,ben cocuk psikiyatrısı istiyorum ama puanları yuksek sonucta,fakat bu unıv lerın saglık bakanlıgı adına 8 kontenanı var bu tus da ve ben cok da yuksek puanlarda olmayacagı kanaatındeyım hocam,bu kadroları yazmayı dusunuyorum yanı..benım ıcın net bır bılgı cok onemlı bu konuda....tesekkurler yıne de.
Başa dön
drbounlife
DrTus Moderatoru

DrTus Moderatoru

TarihTarih: 07.04.2011 - 20:10:53

drbounlife demiş ki:
rsm demiş ki:
Alıntı:

tesekkur ederım hocam,benım durumum bıraz farklı ben 2010 temmuz mezunuyum aralık tusu ilk ti benım yanı ,6 aydır mecburıdeyım ve tus pek istedıgım gıbı gecmedı ama tus da calısamayınca ek yerlestırmeden aile hekımlıgı yazdım daha rahat tus calısırım olmazsa istifa ederım diye,ben cocuk psikiyatrısı istiyorum ama puanları yuksek sonucta,fakat bu unıv lerın saglık bakanlıgı adına 8 kontenanı var bu tus da ve ben cok da yuksek puanlarda olmayacagı kanaatındeyım hocam,bu kadroları yazmayı dusunuyorum yanı..benım ıcın net bır bılgı cok onemlı bu konuda....tesekkurler yıne de.
...
Başa dön
rsm
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 07.04.2011 - 20:39:27

Alıntı:

Umarım herşey gönlünüzce olur,tus ta başarılar dilerim....
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım