Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 5481 online | Toplam Üye: 80095
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DHY TERCİH TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 18.04.2014 - 16:06:15 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2011 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
il içi geçici görevlendirme ve yolluk parası
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
deli07
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 11.03.2011 - 20:16:27
Mesaj . Mesaj konusu : il içi geçici görevlendirme ve yolluk parası
Mesaj Numarasi : MjMuMjMuNjcuNTc= | MTM5NzgyNjM3NQ==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

arkadaşlar 1 aylığına il içi evimden yaklaşık 50 km uzaklıktaki bir hastaneye geçici görevlendirildim.ayda 8 nöbetim var.yolluk parası tahminizce ne kadar alırım? gidiş dolmuş ile gidersem 2 vasıta toplam 6 lira tutuyor yol masrafı yani gidiş geliş 12 lira.(arada 20 dk yürümem de cabası) cevaplarınızı bekliyorum
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
mcserkanp
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 11.03.2011 - 21:48:15
Mesaj . Mesaj konusu : Re: il içi geçici görevlendirme ve yolluk parası

500 600
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
deli07
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 12.03.2011 - 15:45:34
Mesaj . Mesaj konusu : Re: il içi geçici görevlendirme ve yolluk parası

up
Başa dön
emre_salcin
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 12.03.2011 - 15:59:34
Mesaj . Mesaj konusu : 

geçici görevlendirmede yolluk vermiyolar,ben çok kaşıdım ama sonuç alamasım,ama görevlendirme parası alacaksın günlüğü 28 tlden yani raporsuz 30 güne 840 tl alırsın
Başa dön
deli07
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 12.03.2011 - 16:15:18
Mesaj . Mesaj konusu : 

emre_salcin demiş ki:
geçici görevlendirmede yolluk vermiyolar,ben çok kaşıdım ama sonuç alamasım,ama görevlendirme parası alacaksın günlüğü 28 tlden yani raporsuz 30 güne 840 tl alırsın

bu 840 liranın yanında sanırım bir de döner alırım diye umuoyrum
Başa dön
emre_salcin
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 12.03.2011 - 16:21:11
Mesaj . Mesaj konusu : Re:

haaa dönere gelince,oradakiler bizimkiler gibi uyanık mı bilmem,bana görevlendirmede iken döner yokinöbet parası yok falan dediler,il sağlığa gittim biraz kurcalayınca çıktı ortaya,dönerde alırsın,nöbet parası da ,üstelik bu görevlendirildiğin yere gitmek istemiyorsanda gitmek zorunda değilsin,mecburi hizmette iken kadron nerede ise orda kalnman gerekiyor,vali dahil afet,sel,savaş dışında kimse seni başka yere gönderemez bir dilekçeye bakar...mecburide değilsen ayrı tabi
Başa dön
deli07
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 12.03.2011 - 17:54:45

mecburideyim.1 aylığına gönderdiler işin doğrusu pek isteyerek gitmedim onu uzatmaya çalışırlarsa dediğine göre mecburide olduğuma göre iptal etme hakkım var.teşekkürler bilgilendirmen için
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
saturday_night_fever
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 12.03.2011 - 18:19:23

walla aynı durum bende de mevcut, mecburideyim, aday memurum, valilik kararıyla 15 gün 90 km uzağa görevlendirildim,konaklama ücreti için fatura filan alacağız diye biliyorum, bir de geçici görevlendirildiğimiz kurumdan görev sonunda şu tarihler arası kurumda çalışmıştır diye yazı alıp onu kadromuzun olduğu kurumdan üst yazı ile sağlık müdürlüğüne postalayacağız diye biliyorum bu sayede harcırah kanununun14-1 maddesine göre yolluk veriyorlar ama şu hastaneden gelecek ücret konusunda bilgim yok benim de onu bilen varsa paylaşabilir mi ,hastane şark kurnazlığı yaparsa hakkımızı nasıl arayacağız filan...
Başa dön
rsm
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 12.03.2011 - 20:10:19

Valilik kararı ile yapılan geçici görevlendirmeleri red etme hakkımız varmı???
Başa dön
zalsitabin
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 12.03.2011 - 20:23:48

emre_salcin demiş ki:
haaa dönere gelince,oradakiler bizimkiler gibi uyanık mı bilmem,bana görevlendirmede iken döner yokinöbet parası yok falan dediler,il sağlığa gittim biraz kurcalayınca çıktı ortaya,dönerde alırsın,nöbet parası da ,üstelik bu görevlendirildiğin yere gitmek istemiyorsanda gitmek zorunda değilsin,mecburi hizmette iken kadron nerede ise orda kalnman gerekiyor,vali dahil afet,sel,savaş dışında kimse seni başka yere gönderemez bir dilekçeye bakar...mecburide değilsen ayrı tabi

Nereye gönderemiyor arkadaşım milletin başını yakacaksın.Nereye bir dilekçeye bakıyor diyorsun.Adamlar maddeleri kendi istedikleri yönde yorumluyor.Doktor eksikliği sonuç olarak önemli bir durum sayılıyor ve vali onaylı gönderiliyorsun.

Mesela ben sözleşmeliyim aynı zamanda DHY'yüm.Aslında beni sadece 30gün eğitim amaçlı gönderebilirler.Ama yine bile çektiler.İşlerine geldiklerinde bu 30 günü İŞ GÜNÜ olarak yorumlayıp 3 katına da çıkarabiliyorlar.Hey yavrum hey daha neleri var.

Vali onayı gelip tebliğ edilince eğer gitmezsen başına büyük dertler açılır dilekçe versen dahi..Bir kere haklı durumda iken haksız duruma düşüyorsun. Vali ve İl Sağlık Müdürlüğü kararlarına uymamak , Haksız kazanç sağlamak , TC devletini zarara uğratmak gibi aklının ucuna gelmeyecek maddelerden hakkında idari ve adli soruşturmalar açılır.

O yüzden 1 aylık görevlendirmelere itiraz etmeden gidin.Bir daha çekerlerse veya 3 ay gibi uzun süre görevlendirilirseniz o zaman hem dilekçenizi verin ve dilekçenize gelen cevaba göre gerekirse idarim mahkemeye başvurun.Ve idari mahkemenin yürütmeyi durdurmasına kadar geçici görev yerinizde çalışmaya devam edin.
Başa dön
mer_can
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 12.03.2011 - 21:34:49
Mesaj . Mesaj konusu : 

arkadaşlar izmir ankara iatanbul gibi büyük şehirlerde il içi geçici görevlendirme cok oluyormu bilen varmı
Başa dön
ayyasdr
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 13.03.2011 - 19:34:22

dhy 37. atama ile yaklaşık 1 ay önce kırklareli babaeski dh. acilinde göreve başladım daha refakat nöbetlerim bitmeden beni devlet hastanesi acilinde dr. açığı olmasına ragmen (3 hekimlerdi benimle beraber 4hekimdi) babaeski 112ye verdiler. 2 tane paramedik aynı anda eş durumundan farklı şehre gitmiş toplam 4 paramedikken 2 ye düşmüş sayı ve paramedik açığını dr. ile kapatmayı uygun görmüş olacaklar ki.....beni 112ye vermişler. daha yazım hala gelmemiş olmasına rağmen 112dekileri mağdur etmemek için başladım ama bi öğrendim ki beni dev. hast.nden çekip benim yerime başka bi hekimi geçici görevle oraya vericeklermiş, yerime geçici görevle bakıcak hekim arkadaşı buldum konuştum olay doğruymuş o da başlamak için yazısını bekliyormuş, şimdi birkaç sorum olucak: 1-itiraz etme hakkım var mı , varsa nereye ve nasıl 2- aynı belediye hudutları içinde geçici görevlendirmelerde yolluk alınıyor mu? 3- ücretlendirmem (15inde elime geçicek para) nasıl olucak?(kadrom acilde) yardımcı olursanız sevinirim
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
emre_salcin
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 13.03.2011 - 20:52:55

zalsitabin demiş ki:
emre_salcin demiş ki:

Nereye gönderemiyor arkadaşım milletin başını yakacaksın.Nereye bir dilekçeye bakıyor diyorsun.Adamlar maddeleri kendi istedikleri yönde yorumluyor.Doktor eksikliği sonuç olarak önemli bir durum sayılıyor ve vali onaylı gönderiliyorsun.

Mesela ben sözleşmeliyim aynı zamanda DHY'yüm.Aslında beni sadece 30gün eğitim amaçlı gönderebilirler.Ama yine bile çektiler.İşlerine geldiklerinde bu 30 günü İŞ GÜNÜ olarak yorumlayıp 3 katına da çıkarabiliyorlar.Hey yavrum hey daha neleri var.

Vali onayı gelip tebliğ edilince eğer gitmezsen başına büyük dertler açılır dilekçe versen dahi..Bir kere haklı durumda iken haksız duruma düşüyorsun. Vali ve İl Sağlık Müdürlüğü kararlarına uymamak , Haksız kazanç sağlamak , TC devletini zarara uğratmak gibi aklının ucuna gelmeyecek maddelerden hakkında idari ve adli soruşturmalar açılır.

O yüzden 1 aylık görevlendirmelere itiraz etmeden gidin.Bir daha çekerlerse veya 3 ay gibi uzun süre görevlendirilirseniz o zaman hem dilekçenizi verin ve dilekçenize gelen cevaba göre gerekirse idarim mahkemeye başvurun.Ve idari mahkemenin yürütmeyi durdurmasına kadar geçici görev yerinizde çalışmaya devam edin.

arkadaşım ben DHY 657 ye tabi doktorlar için diyorum,bu kapsamdaki hiçbir hekimi ilçe dışına görevlendirme ile gönderemezler,kanun maddesini hatırlamıyorum ama daha bu sitede bir forumda bu konu tartışıldı ve ilgili madde verilmişti.Bir arkadaşımı bulunduğu yerden daha kötü bir yere göndermeye kalktılar,dilekçe vericem şu şu maddeye göre beni buraya gönderemzssiniz deyince görevlendirmeyi iptal ettiler,yerinde kaldı,bildiğim kadarıyla sağlık bakanlığı bu tür görevlendirmelere karşı imiş,sbden habersiz il sağlık ayarlıyormuş,sebebi ise kırsaldaki hekimin torpille merkeze çekilmesini önlemekmiş,benim görevlendirildiğim yer bulunduğum yerden çok daha iyi olduğu için ses çıkarmadım,ha uğraşırlar konusunda haklısın ama ben itiraz etsem nolcak kki,kadromun bulunduğu yerde mecburi süresi 350 gün,gelişmişlik grubu 6,türkiyenin en geri 6. ilçesi,il sınırları içinde gönderebilecekleri daha kötü bi yer zaten yok Smile
Başa dön
emre_salcin
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 13.03.2011 - 20:57:22

ayyasdr demiş ki:
dhy 37. atama ile yaklaşık 1 ay önce kırklareli babaeski dh. acilinde göreve başladım daha refakat nöbetlerim bitmeden beni devlet hastanesi acilinde dr. açığı olmasına ragmen (3 hekimlerdi benimle beraber 4hekimdi) babaeski 112ye verdiler. 2 tane paramedik aynı anda eş durumundan farklı şehre gitmiş toplam 4 paramedikken 2 ye düşmüş sayı ve paramedik açığını dr. ile kapatmayı uygun görmüş olacaklar ki.....beni 112ye vermişler. daha yazım hala gelmemiş olmasına rağmen 112dekileri mağdur etmemek için başladım ama bi öğrendim ki beni dev. hast.nden çekip benim yerime başka bi hekimi geçici görevle oraya vericeklermiş, yerime geçici görevle bakıcak hekim arkadaşı buldum konuştum olay doğruymuş o da başlamak için yazısını bekliyormuş, şimdi birkaç sorum olucak: 1-itiraz etme hakkım var mı , varsa nereye ve nasıl 2- aynı belediye hudutları içinde geçici görevlendirmelerde yolluk alınıyor mu? 3- ücretlendirmem (15inde elime geçicek para) nasıl olucak?(kadrom acilde) yardımcı olursanız sevinirim
cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

1-ilçe aynı ise itiraz edemezsin,ilçe dışı ise il sağlık müdürlüğünden ilgili kanunu öğrenip dilekçe verebilirsin,inan haklı isen dilekçeni işleme bile koymadan görevlendirmeni iptal ediyolar,sb duymasın diye
2-görevlendirme parası alınıyor,günlüğü 28 küsürden
3-maaşını ve sabitini kadronun olduğu yer,performansını görevlendirildiğin yer yatırıyor
Başa dön
emre_salcin
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 13.03.2011 - 21:04:29

işte kanun maddesi de burada,
Arkadaşlar Dahlia gibi bizim il aile hekimliğine geçince 3 ay devlet hastanesi aciline geçici görevlendirmem çıktı ve benimki 12 şubatta bitiyor.Sağlık bakanlığını aradım,mecburi hizmette olduğumu tekrar geçici görevlendirme olabilir mi diye sordum.Onlarda kendi isteğin dışında geçici göreve gönderemeyeceklerini söylediler.Peki görevlendirirlerse iptal etmek için ne yapabilirim diye sorunca müdürlüğe gidip mecburi hizmetin 5173 nolu kanun gereğince beni görevlendiremezsiniz dersek otomatikmen görevlendirmemiz iptal oluyormuş.Ben de kanuna baktum ilgili kanunun EK MADDE 6 kısmında yazıyor.Bilginize
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım