\nen iyi yerler DAHİLİYE
Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 4069 online | Toplam Üye: 85045
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 22.12.2014 - 22:48:08 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2011 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
en iyi yerler DAHİLİYE
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
ankara2011
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.04.2011 - 18:37:51
Mesaj . Mesaj konusu : Re:
Mesaj Numarasi : NTQuMTY2Ljg0Ljgy | MTQxOTI3NzY4OA==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

ankara tip dahiliye iyidir. cok iyi dahiliyec cikarsin. bir yaniyla universite akademik ortami vardir, bir yaniyla EAH gibi hasta gorursun. yuzlerce yatagi vardir. her bolum ayri klinige sahiptir. her tuyrlu hastayi gorursun.
ancak olumsuz yonleri yogun temposu, hastanenin kaotik altyapisi nedeniyle duzensiz calisma duzeni ve yogun bakim servisinin olmayisi. yogun bakim yeniden kurulabilir ancak.
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
egemencebeci
Yeni Baslayan

Yeni Baslayan

TarihTarih: 09.04.2011 - 19:03:13

istanbul da en iyi dahiliye çapa dır.eah içinde en iyilerinden ve rahatlarından birisi de samatyadır.
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
alfonso
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.04.2011 - 19:12:30

izmirdeki dahiliyeler hakkında bilgi verebilecek yok mu?

Dr_mfy
ORDINARYUS

ORDINARYUS

TarihTarih: 09.04.2011 - 19:18:18
Mesaj . Mesaj konusu : 

istanbulda okuyanlara sorsan en iyi dahiliyeler istanbulda,ankarada okuyanlara sorsan ankara da Rolling Eyes heralde obfektif değerlendirecek birinin bulunması imkansız Laughing ama edindiğim bilgilere göre,para da istanbul, bilim de ankara bi kademe üsttedir..Ha bunu ölçütü mü olur canım diyenlere söyliyim,üniversitelerin geçen yıl ki bilimsel makale-yayın ortalamalarında yanlış hatırlamıyosam ilk üçte istnabuldan bi tıp yoktu,1.Hacettepe 2.Ankara tıp 3.Gazi(yada çapa) 4 ve 5 te ege ve istanbul tıp vardı...ilk ikisinden eminim,3 muallak.ama ilk beş bunlar..Ha para konusunda istanbulun fark atacağı aşikar Laughing
Başa dön
Dr_mfy
ORDINARYUS

ORDINARYUS

TarihTarih: 09.04.2011 - 19:21:22
Mesaj . Mesaj konusu : 

HA tabiiki bu ,buralardan mezunlar,diğerlerinden mezunlardan daha iyi olacak anlamına gelmiyor direkt olarak,yanlış anlaşılmalar-kırılmalar olmasın..Daha tecrübeli ve bilgililerin katkılarını bekliyoruz,TÜM TÜRKİYE den Cool
Başa dön
Dr_mfy
ORDINARYUS

ORDINARYUS

TarihTarih: 09.04.2011 - 19:28:40
Mesaj . Mesaj konusu : 

Benim şuana kadar edindiğim bigiler
Hacettep=servis nisbeten küçük,hocalar fazla malign,çok disiplinli,Asistan olarak Amelelik yapmıyosun,Hastalarla ve kitaplarla daha bol vakit geçiriyosun,tercümeler bol..
Ankara tıp= servis çook büyük,malum tüm doğunun ve hatta iç anadolunun sevkleri genelde buraya akıyor(hem büyük,hemde hasta kabulunde hacettepe kadar naz yapmıyomuş sanırım),hoca sayısı fazlasıyla,eğitim iyi derece,ama tam bi kaos ve yoğunluk fırtınası ve asistan as-üst ilişkileri biraz malign miş sanırım
Gazi tıp=Servis büyüklüğünü bilmiyorum ama eğitim ve hoclarının çok iyi olduğunu,malign hocanın çok az olduğunu duymuştum..Bilimsel anlamda ise son derece aktif miş,yakında avrupanın en büyük endoskopi merkezi kurulacakmış diye okumuştum geçenlerde,
döner miktarları ise kötü ve düzensiz diyorlardı..
yanlışlarım olabilir,hepsi oradan buradan arkadaşlardan duymalar...sevgiler,saygılar.
Başa dön
ankara2011
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.04.2011 - 19:43:28
Mesaj . Mesaj konusu : 

Dr_mfy demiş ki:
Hacettep=servis nisbeten küçük,hocalar fazla malign,çok disiplinli,Asistan olarak Amelelik yapmıyosun,Hastalarla ve kitaplarla daha bol vakit geçiriyosun,tercümeler bol..
Ankara tıp= servis çook büyük,malum tüm doğunun ve hatta iç anadolunun sevkleri genelde buraya akıyor(hem büyük,hemde hasta kabulunde hacettepe kadar naz yapmıyomuş sanırım),hoca sayısı fazlasıyla,eğitim iyi derece,ama tam bi kaos ve yoğunluk fırtınası ve asistan as-üst ilişkileri biraz malign miş sanırım
Gazi tıp=Servis büyüklüğünü bilmiyorum ama eğitim ve hoclarının çok iyi olduğunu,malign hocanın çok az olduğunu duymuştum..Bilimsel anlamda ise son derece aktif miş,yakında avrupanın en büyük endoskopi merkezi kurulacakmış diye okumuştum geçenlerde,
yanlışlarım olabilir,hepsi oradan buradan arkadaşlardan duymalar...sevgiler,saygılar.

ankara tip ta asistan ast ust iliskilerinde malign ik yoktur. aksine hic kidemin olmadigi gayet sicak iliskilerin oldugu bir ortam vardir. diger yorumlarin dogrudur katiliyorum.
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
alfonso
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.04.2011 - 19:47:58

alfonso demiş ki:

gncl
Başa dön
Dr_mfy
ORDINARYUS

ORDINARYUS

TarihTarih: 09.04.2011 - 20:03:52
Mesaj . Mesaj konusu : 

ankara2011 demiş ki:
Dr_mfy demiş ki:

ankara tip ta asistan ast ust iliskilerinde malign ik yoktur. aksine hic kidemin olmadigi gayet sicak iliskilerin oldugu bir ortam vardir. diger yorumlarin dogrudur katiliyorum.

hmm,tesükkürler,sen okuyosun sanırım,daha başka ekleyebileceklerin var mı??mesela döner ler vs toplam ne kadar alıyolar??birde ankara tıp ta kanları almak gibi işleri asistanlar yapıyomu(internken en nefret ettiğim şeydi Evil or Very Mad )?
Başa dön
Dr_mfy
ORDINARYUS

ORDINARYUS

TarihTarih: 09.04.2011 - 20:07:38

alfonso demiş ki:
alfonso demiş ki:

gncl

bilgi değil ama duyumlarımı aktarayim,dönerle çok vasat,malign hocaları var,servisi büyük,eğitimi iyi..hatta söyledikler kadarıyla,hocalar en az istanbul ankara kadar iyi,ama yaşayanlar bilir Wink izmir türkiyenin en güzel şehridir Wink şaka değil,cidden izmirden ayrılmak istemediği için ege yi yazanlar çoktur dereceliklerden...ama dediğim gibi,sadece duyumlar..
Başa dön
alfonso
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.04.2011 - 20:14:09

Dr_mfy demiş ki:
alfonso demiş ki:
alfonso demiş ki:

gncl

bilgi değil ama duyumlarımı aktarayim,dönerle çok vasat,malign hocaları var,servisi büyük,eğitimi iyi..hatta söyledikler kadarıyla,hocalar en az istanbul ankara kadar iyi,ama yaşayanlar bilir Wink izmir türkiyenin en güzel şehridir Wink şaka değil,cidden izmirden ayrılmak istemediği için ege yi yazanlar çoktur dereceliklerden...ama dediğim gibi,sadece duyumlar..

Grazie...

ozkanozkan
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 09.04.2011 - 21:32:47

Hacettepe'yi kesinlikle öneririm. Bir kere, katı bir kıdem anlayışı yok. Bunun dışında, çömezliğiniz inanılmaz rahat geçer. Karar almak gerektiğinde kıdemli-ara kıdemli, angarya varsa internler işinizi görür. İddia edilenden daha fazla çeşitli ve daha fazla sayıda hasta görürsünüz. Servis problemi yakında 84 ve 85'in faaliyete geçmesiyle bitecek gibi görünüyor. Bunun dışında, bilimsel yönü oldukça üst düzeyde bir klinikte çalışırsınız. Acilde aktif nöbet yoktur, konsültasyonla çalışırsınız. Dahiliye dışında, kardiyo ve göğüs bilginiz de gayet iyi olur.

Özetle, Hacettepe'nin en önerilesi bölümlerinden birisi dahiliyedir. Bunu da son yıllarda girenlerin büyük bir kısmının Hacettepe mezunu olmasından anlayabiliriz. Eğer kötü olsaydı, 2,5 ay stajyerlik ve 2 ay internlük yaptıkları bu bölümü Hacettepe mezunları asla yazmadı.
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
ankara2011
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.04.2011 - 21:42:18

ozkanozkan demiş ki:
Hacettepe'yi kesinlikle öneririm. Bir kere, katı bir kıdem anlayışı yok. Bunun dışında, çömezliğiniz inanılmaz rahat geçer. Karar almak gerektiğinde kıdemli-ara kıdemli, angarya varsa internler işinizi görür. İddia edilenden daha fazla çeşitli ve daha fazla sayıda hasta görürsünüz. Servis problemi yakında 84 ve 85'in faaliyete geçmesiyle bitecek gibi görünüyor. Bunun dışında, bilimsel yönü oldukça üst düzeyde bir klinikte çalışırsınız. Acilde aktif nöbet yoktur, konsültasyonla çalışırsınız. Dahiliye dışında, kardiyo ve göğüs bilginiz de gayet iyi olur.

Özetle, Hacettepe'nin en önerilesi bölümlerinden birisi dahiliyedir. Bunu da son yıllarda girenlerin büyük bir kısmının Hacettepe mezunu olmasından anlayabiliriz. Eğer kötü olsaydı, 2,5 ay stajyerlik ve 2 ay internlük yaptıkları bu bölümü Hacettepe mezunları asla yazmadı.

ankara da dahiliye yzarken dolastigim yerler de ayni seyi soylediler hacettepe ankara daki ve hatta turkiyedeki en iyi dahiliye uzmanlik yapilasi yer.
ancak benim oradaki asistanlardan aldigim goruslerle celisen yonleri var: kidem iliskisi cok sert, comezken hicbir karar verdirmiyorlar, eger order verirsen kidemliler sikinti cikartiyorlarmis, yogun bakimda intern nobet tutmadigindan noette her turlu angarya sana ait.
Başa dön
ozkanozkan
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 09.04.2011 - 21:54:31

Kıdem ilişkisinin sertliği biraz göreceli bir kavramdır. Oldukça sert kıdem ilişkisinin olduğu bir fakülteden -Hacettepe gibi- mezunsanız dahiliyedeki kıdem anlayışı komik bile gelebilir. Dahiliye bir pediatri ya da genel cerrahi kadar sert değildir.
Başa dön
Dr_mfy
ORDINARYUS

ORDINARYUS

TarihTarih: 09.04.2011 - 22:02:33
Mesaj . Mesaj konusu : 

Ankara Gazi Hacettepe dahiliye asistanları,dönerler nedir peki,bilen kimse yok mu??
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım