Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 2591 online | Toplam Üye: 81992
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DHY TERCİH TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 30.07.2014 - 16:06:43 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2010 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
İstanbuL AİLE HEKİMLİĞİ
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
drolmakzor
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 30.08.2010 - 00:55:47
Mesaj . Mesaj konusu : Re:
Mesaj Numarasi : NTQuMTk3LjIxOC4xMjc= | MTQwNjcyNTYwMw==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

dr_aysegul demiş ki:
arkadaşlar aile hekimliği kursları hala devam ediyor,atamanız olan yerdeki sağlık grup başkanlığına dilekçeyle başvurabiliyorsunuz kurs almak için.kendi sağlık ocağında boş yer olsada kuralarda senden yüksek puanlı biri orayı isterse orda kalamazsın.boş yerler dolmadan kursu alıp kuraya başvurmanız gerekiyor.İstanbul dışında laımlar başlarsa yerleştirilmeniz zor olur çünkü yüksek puanlı hekimelr gelecek.o zamanda TSM de yani toplum sağlığı merkezinde kalırsınız,TSM de klamkta çok kötü birşey değil sadece geçici görevlendirmeler çok olabilir.TUS düşünüyorsan 112 veya acil yaz derim İstanbul'da sağlık ocakları çok kalabalık oluyor genelde ve hergün gidince TUS çalışmak imkansız oluyor şuanki aklım olsaydı kesinlikle 112 veya acil yazardım.Bayansanız 112 biraz gözünüzü korkutabilir zor olabilir ama TUS çalışmak kolay olur.

peki bu özelde çalışan aile hekimliği sertifikası bulunan hekimlere başvurun çağrısından sonra 877 yer dolarsa biz yeni mezunların hiç bi şekilde buralarda çalışma şansı yok demektir.. öyle deil mi??
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
dr_aysegul
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 30.08.2010 - 11:38:26

öyle değil:) çünkü şuanda aile hekimliğine başvurmuş ve yerleştirilmiş sözleşmesini imzalamış hekim arkadaşlardan 1 kasımda aile hekimliğine geçildiğinde başlamayacak olanlar da var.Bunlar daha çok işyeri hekimleri.Tam gün yasası kısmen iptal olunca aile hekimliğine geçmekten vazgeçmiş olan meslektaşlarımız var çünkü.Yada başlayıp sistemi beğenmeyecek arkadaşlarda var.Siz aile hekimliğinde boşluk olduğunda aile hekimliğine yerleşmek için sıraya giriyorsunuz ve bu tarz bir boşluk olduğunda puan sıralamasına göre yerleştiriliyorsunuz.Bu zaman zarfında TSM de görevlendiriliyorsunuz.
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
drolmakzor
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 30.08.2010 - 11:54:59

dr_aysegul demiş ki:
öyle değil:) çünkü şuanda aile hekimliğine başvurmuş ve yerleştirilmiş sözleşmesini imzalamış hekim arkadaşlardan 1 kasımda aile hekimliğine geçildiğinde başlamayacak olanlar da var.Bunlar daha çok işyeri hekimleri.Tam gün yasası kısmen iptal olunca aile hekimliğine geçmekten vazgeçmiş olan meslektaşlarımız var çünkü.Yada başlayıp sistemi beğenmeyecek arkadaşlarda var.Siz aile hekimliğinde boşluk olduğunda aile hekimliğine yerleşmek için sıraya giriyorsunuz ve bu tarz bir boşluk olduğunda puan sıralamasına göre yerleştiriliyorsunuz.Bu zaman zarfında TSM de görevlendiriliyorsunuz.

bir şekilde sıra gelir ve aile hekimi olursunuz diyorsun.peki ama bu bekleme süreci ne kadar sürer ki?
4 ay sıra bekledim örneğin.sonra yer buldum kiraladım filan masraf yaptım.E direk tus tan vazgecmiş oluyorum dimi?Smile)
Başa dön
liberty
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 30.08.2010 - 13:34:23

bilen varsa aşagı yukarı ne kadar maaş alacak aile hekimleri söyleyebilirmisiniz?
Başa dön
dr_aysegul
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 30.08.2010 - 14:33:59

eğer TUS düşünüyorsanız ve hazırlanıyorsanız yani yakın zamanda kazanacağınıza inanıyorsanız aile hekimliğine pek bulaşmaya gerek yok bence ama bir süre 1.basamakta çalışmak istiyorum diyorsanız büyük ihtimal sıra gelecektir size de.maaşların 5000-5500 olacağı söyleniyor yani şimdiye kadar böyle olmuş ama istanbul'a sıra gelince hasta başına düşen katsayılar düşürüldüğü için şu an ne olacağı pek belli değil ve her gün bir kesinti çıkarıyorlar onun için İstanbul için net bir rakam belli değil.
Başa dön
drolmakzor
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 31.08.2010 - 07:08:52

dr_aysegul demiş ki:
eğer TUS düşünüyorsanız ve hazırlanıyorsanız yani yakın zamanda kazanacağınıza inanıyorsanız aile hekimliğine pek bulaşmaya gerek yok bence ama bir süre 1.basamakta çalışmak istiyorum diyorsanız büyük ihtimal sıra gelecektir size de.maaşların 5000-5500 olacağı söyleniyor yani şimdiye kadar böyle olmuş ama istanbul'a sıra gelince hasta başına düşen katsayılar düşürüldüğü için şu an ne olacağı pek belli değil ve her gün bir kesinti çıkarıyorlar onun için İstanbul için net bir rakam belli değil.

istanbulda açık gösterilen birçok pozisyon için içinde çalışılacak herhangi bir bina olmadığını,yeri kendimizin tutup kira gerekli işlemler vs bizim yapacağımızı duydum..
o zaman hadi kabul ettik diyelim. 1000-1500 kira verdik elektrik su internet ısınma vs 500. yanımızda bir de personel çalışırsa ona da 1200 desek 5000-5500 tl den bize ne kaldı????????
Başa dön
drogdrog
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 31.08.2010 - 16:36:40

drolmakzor demiş ki:
dr_aysegul demiş ki:

istanbulda açık gösterilen birçok pozisyon için içinde çalışılacak herhangi bir bina olmadığını,yeri kendimizin tutup kira gerekli işlemler vs bizim yapacağımızı duydum..
o zaman hadi kabul ettik diyelim. 1000-1500 kira verdik elektrik su internet ısınma vs 500. yanımızda bir de personel çalışırsa ona da 1200 desek 5000-5500 tl den bize ne kaldı????????
Arkadaşım eğer hayatımın hiçbir döneminde uzmanlık düşünmüyorum diyorsan ve işsizsen aile hekimliğini seç derim.Ama yine de gönlüm rahat etmez.Aile hekimlğinin ne yazık ki güzel zannedilen meşakatli dönemi artık geçti, şimdi ise tam bir işkence halini aldı. 3 yıldır aile hekimiyim allah bilir ama kanımca ömrüm 5 yıl kısaldı.Ha 3-5 kuruşta para biriktirebildik ama düşündüğün gibi ev alacak paralar değil bunlar.Ki bundan sonra tüm aile hekimlerinin maaşları 3500 ile 4500 arasında değişir.Yine halimize şükrediyoruz ama sen bana kalırsa kazan tusunu kurtar kendini, bizi de allah kurtarsın insallah...
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
dr_aysegul
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 31.08.2010 - 17:07:25

drolmakzor demiş ki:
dr_aysegul demiş ki:

ilk 6 ay maaş dışında 2700 lira cari gider yardımı alacaksınız.bu sanal asm ler için 12 ay verilecek.(sanal asm:kendin özel kiraladığın yerlere deniyor)Sanal ASM ler için yer kiralamak tadilat yapmak eşya almak veya kiralamak için başta belli bir paran olması gerekiyor yada bu masraflar için kredi çekmen gerekebilir.ama cari giderin sanallara 12 ay verilerek bu masraflar 12 ayda geri ödenmeye çalışılacak.Bu süre zarfında TUS u filan kazanırsan yaptığın masraflar boşa gider onun için TUS düşünüyorsan hiç aile hekimliğine bulaşma derim ama yok ben bir süre TUS düşünmicem diyorsan olabilir.
Başa dön
derya83
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 31.08.2010 - 21:58:52

vay arkadaş yaa hiçbişeye bel bağlanmıyo yaa aile hek işi de sakat yani aman olmasın o zaman of yaa bu ne yaa
Başa dön
iko46
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 31.08.2010 - 22:28:24
Mesaj . Mesaj konusu : 

yaklaşık ne kadar alacak istanbuldaki aile hekimleri??
Başa dön
drolmakzor
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 03.09.2010 - 11:49:30

ilk 6 ay maaş dışında 2700 lira cari gider yardımı alacaksınız.bu sanal asm ler için 12 ay verilecek.(sanal asm:kendin özel kiraladığın yerlere deniyor)Sanal ASM ler için yer kiralamak tadilat yapmak eşya almak veya kiralamak için başta belli bir paran olması gerekiyor yada bu masraflar için kredi çekmen gerekebilir.ama cari giderin sanallara 12 ay verilerek bu masraflar 12 ayda geri ödenmeye çalışılacak.Bu süre zarfında TUS u filan kazanırsan yaptığın masraflar boşa gider onun için TUS düşünüyorsan hiç aile hekimliğine bulaşma derim ama yok ben bir süre TUS düşünmicem diyorsan olabilir.[/quote]

bu duruma göre tus çalışmak mantıklı.ama kazanmak da zor asistanlık da..
bir de benim gibi crohn hastası olunca ne yapacağını bilememek en kötüsü..
Başa dön
drolmakzor
Stajer Dr.

Stajer Dr.

TarihTarih: 03.09.2010 - 11:53:53

Arkadaşım eğer hayatımın hiçbir döneminde uzmanlık düşünmüyorum diyorsan ve işsizsen aile hekimliğini seç derim.Ama yine de gönlüm rahat etmez.Aile hekimlğinin ne yazık ki güzel zannedilen meşakatli dönemi artık geçti, şimdi ise tam bir işkence halini aldı. 3 yıldır aile hekimiyim allah bilir ama kanımca ömrüm 5 yıl kısaldı.Ha 3-5 kuruşta para biriktirebildik ama düşündüğün gibi ev alacak paralar değil bunlar.Ki bundan sonra tüm aile hekimlerinin maaşları 3500 ile 4500 arasında değişir.Yine halimize şükrediyoruz ama sen bana kalırsa kazan tusunu kurtar kendini, bizi de allah kurtarsın insallah...[/quote]

tus kadroları giderek azalıyor.rahat bir bölümü kazanmak için 1 yıl k çalışma gerekiyor.peki 2 ya da 2.5 yıl aile hekimliği yapıp 3-5 kuruş fazla deil şöyle 1 yıl boştayken seni geçindirecek parayı kazandıktan sonra tus çalışmak ne kadar mantıklı??
oldu ki kazanamadık.tekrar aile hekimliğine dönmek zor ve kötü mü olur??
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
uslanmaz28
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 03.09.2010 - 12:29:43

eeğr istanbula atanmışsan hemen müdürlüğe başvur ve seni ilk kursa yazsınlar çevre illerdeki kurslarada gönderebilirler
ama benim bildiğim ramazandan sonra istanbulda kurs var
puanın olmayacağı için kırsal ve kimsenin istemediği yerlere gideceksin
torpil olayı yok kesinlikle
4. sorunun cvb da verdim paragrafta
1. ve 3. sorularını müdürlükle halledeceks,iin dilekçe ile başvuru yapıyorsun -- uyum eğitimi almak istediğine dair --
onlar seni ya il içindeki yada en yakın tarihli bi başka ile -- kendi ilinde kurs yoksa-- gönderiyorlar

hirskupu
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 03.09.2010 - 12:40:33

peki il dışından kamuda çalışan hekimlere boş yerler klırsa başvuru hakkı tanınacakmı?
Başa dön
uslanmaz28
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 03.09.2010 - 12:43:18

yönetmelikte başvuruların sırası belirtilmiş
evet başvuru hakkı var zaten yönetmelikte belirtilmiş

Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım