Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 4456 online | Toplam Üye: 81921
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DHY TERCİH TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 24.07.2014 - 17:42:52 Cevaplanmayan mesajlar
Bu Mesaj 2009 tarihinde yazilmis,
icerikler ve bilgiler eksik veya yanlis olabilir !!!
ANKARADA TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİR GÖZ DOKTORU...ACİL...
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
ysmn640
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 25.09.2009 - 22:28:45
Mesaj . Mesaj konusu : ANKARADA TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ BİR GÖZ DOKTORU...ACİL...
Mesaj Numarasi : NTQuMjM0LjEyOC4yNTI= | MTQwNjIxMjk3Mg==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

ARKADAŞLAR,YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR.ANKARADA BANA TAVSİYE EDEBİLECEĞİNİZ,ETİK DAVRANAN VE GÜVENİLİR(BUNU ÜZÜLEREK BELİRTMEK ZORUNDAYIM,ÇÜNKÜ BU İKİ ÖZELLİK OLMAYAN DOKTOR ARKADAŞLAR YÜZÜNDEN ANNEM GÖZÜNÜ KAYBEDİYORDU),ALANINDA UZMAN BİR GÖZ DOKTORU TAVSİYE EDEBİLİRMİSİNİZ.ANNEMİN GLOKOMU VAR VE KATARAKT AMELİYATI GEÇİREREK HER İKİ GÖZÜNE LENS TAKILDI.YANLIZ TAHMİNİMCE LENSLERE ALERJİK REAX GELİŞTİ.LÜTFEN BANA YARDIM EDİN...
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
dr_muratk103
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 25.09.2009 - 22:43:37
Mesaj . Mesaj konusu : 

Ne zaman katarakt ameliyatı oldu ki?Lenslere allerjik reaksiyon geliştiğini sanmıyorum başka bir problem vardır onda.Göz tansiyonu yükselmiş olabilir...gözlerinde batma,yanma,çapaklanma,sulanma,ağrı vs var mı ?Mutlaka bir göz doktorunun görüp değerlendirmesi gerekiyor ayrıca endoftalmi olmasın Allah korusun!!!Ama ne zaman katarkt olduğu da çok önemli...
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
ysmn640
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 26.09.2009 - 08:12:47
Mesaj . Mesaj konusu : 

şöyle anlatayım,yaklaşık 3 sene önce sol gözünden katarakt ameliyatı oldu,yanlız sağolsun doktor arkadaş göz tansiyonunu düzene sokmadan ameliyata aldığı için,basit bir katarakt ameliyatından yarım saatte çıkıp eve gitmesi gerekirken 1 ay hastanede yattı,çünkü retina dekolmanı gelişti.az daha gözünü kaybediyordu.1 ayın sonunda düzene soktular.yaklaşık 6 ay öncede diğer gözünden ameliyat oldu,tabiki herikiside lensli şu anda gözlerinin.göz tansiyonuda var ve cosopt kullanmaya devam ediyor.yanlız diğer gözünün ameliyatından sonra ilk ameliyat olan gözde kızarmalar ve üst göz kapağında şişlik ve her iki gözde göz kuruluğu başladı.yanlız sol gözü kapağındaki şişlik hiç geçmiyor.sanırsınızki fasial paralizisi var ve göz kapağı düşük.yaklaşık 5 farklı göz doktoruna götürdüm,bişey yok geçer diyorlar,birisi gözleri renkli olduğu için alerji olmuş olabilir dedi.bana tek mantıklı gelen bu oldu.ama kötü bişey olmasından korkuyorum ve göz doktoru arkadaşlarının etik olmamasından çok çektim.lütfen yardımcı olun bana.ne yapmamı önerirsiniz.Sad((
Başa dön
ysmn640
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 26.09.2009 - 08:15:09
Mesaj . Mesaj konusu : 

ha bu arada göz tansiyonlarıda normal seyrediyor.her kontrolde ölçüm yapılıyor.bunuda belirtmekte fayda var.PEKİ ENDOFTALMİ OLMUŞ OLSA,GÖTÜRDÜĞÜM 5 GÖZ DOKTORU ARKADAŞIN BUNU GÖZDEN KAÇIRMASI MÜMKÜNMÜ...OFFFFF...BAZEN DOKTOR OLMAKTAN NEFRET EDİYORUM,NERDE KÖTÜ BİR ŞEY VAR BİZLERİ BULUYOR,VE BAZI ŞEYLERİ BİLMEMİZDE OLAYLARI ÇÖZÜMSÜZ HALE GETİRİYOR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...

En son ysmn640 tarafından 26.09.2009 - 21:33:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
drtanerengin
Basasistan

Basasistan

TarihTarih: 26.09.2009 - 08:17:07
Mesaj . Mesaj konusu : 

Prof. Dr. Ahmet Akman

Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi...

Başa dön
ysmn640
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 26.09.2009 - 19:47:38
Mesaj . Mesaj konusu : 

SAĞOL ARKADAŞIM...
Başa dön
ysmn640
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 26.09.2009 - 21:28:08
Mesaj . Mesaj konusu : 

peki arkadaşlar,aranızda göz uzmanı olup,annemin bu durumuyla ilgili yorum yapabilecek(en azından üstünkörü fikir verebilecek) olan varmı?yardım ederseniz çok sevinirim...
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
dr_gozcu
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 26.09.2009 - 21:40:56
Mesaj . Mesaj konusu : 

ysmn640 demiş ki:
şöyle anlatayım,yaklaşık 3 sene önce sol gözünden katarakt ameliyatı oldu,yanlız sağolsun doktor arkadaş göz tansiyonunu düzene sokmadan ameliyata aldığı için,basit bir katarakt ameliyatından yarım saatte çıkıp eve gitmesi gerekirken 1 ay hastanede yattı,çünkü retina dekolmanı gelişti.az daha gözünü kaybediyordu.1 ayın sonunda düzene soktular.yaklaşık 6 ay öncede diğer gözünden ameliyat oldu,tabiki herikiside lensli şu anda gözlerinin.göz tansiyonuda var ve cosopt kullanmaya devam ediyor.yanlız diğer gözünün ameliyatından sonra ilk ameliyat olan gözde kızarmalar ve üst göz kapağında şişlik ve her iki gözde göz kuruluğu başladı.yanlız sol gözü kapağındaki şişlik hiç geçmiyor.sanırsınızki fasial paralizisi var ve göz kapağı düşük.yaklaşık 5 farklı göz doktoruna götürdüm,bişey yok geçer diyorlar,birisi gözleri renkli olduğu için alerji olmuş olabilir dedi.bana tek mantıklı gelen bu oldu.ama kötü bişey olmasından korkuyorum ve göz doktoru arkadaşlarının etik olmamasından çok çektim.lütfen yardımcı olun bana.ne yapmamı önerirsiniz.Sad((
Burada yanlış bir şeyler var.. Göz tansiyonu kontrol altına alınmadan katarakt ameliyatı yapıldığı için dekolman gelişmez. Ya annenizin dekolmanı ameliyat öncesi dönemde de vardır ama katarakt nedeniyle fundusu aydınlatılamadığı için saptanamamıştır. Ki bu durumda da USG yapılmıştır diye düşünüyorum. Ya da katarakt ameliyatının bağımsız bir komplikasyonu olarak dekolman gelişmiştir.
Öncelikle geçmiş olsun. Endoftalmi olasılığını akılda tutmakta fayda var. Geç bulgu verebilir ya da çok gürültülü bir tabloyla gelmeyebilir. Bunun yanı sıra üveit de olabilir.. Ama lense bağlı alerji sanmıyorum.
Başa dön
dr_muratk103
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 26.09.2009 - 22:09:10
Mesaj . Mesaj konusu : 

dr_gözcünün söylediklerine aynen katılıyorum.Hastayı muayene etmek lazım ön kamarada hücre var mı yok mu diye bakmak lazım yoksa basit bir allerjik hadise de olabilir.Yıllar önceki katarakt ameliyatına bağlı bir hadise olduğunu düşünmüyorum.Yalnız hastanın ameliyattan sonra doktorun vermiş olduğu damlaları düzenli kullanması gerekiyor.Göz steril bir organ değil aynı zamanda hasta da kendi hijyenine dikkat etmezse ve postop damlaları düzenli kullanmazsa kolaylıkla enfeksiyon gelişebilir.Bence derhal bir uzmanın görüp değerlendirmesi gerekebilir.Çünkü yoğun bir şekilde saat başı damlalarla anti enfektif tedaviye gerek olabilir.Muhtemelen yumuşak doku enfeksiyonu da olabilir.tabi full muayene yapmak gerek.Aynı zamanda glokom açısından da takiplerinin düzenli yapılması lazım.Böyle sıkıntılı durumların altından da çoğunlukla enfeksiyon çıkıyor ne yazık ki...
Başa dön
ysmn640
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 27.09.2009 - 11:53:43
Mesaj . Mesaj konusu : 

ya arkadaşlar ,bende yanlış bişeyler olduğunun farkındayım,ama ne olduğunu bilmiyorum.çukurova tıpta ameliyata bağlı dekolman gelişmiş dediler.başka yerde oldu ameliyatını ve başından sonuna kadar yanındaydım annemin,USG falan yapılmadı.tıp eğitimi boyunca 1 aylık göz stajından bilgilerim var sadece,bir göz uzmanı değilimki yanlışı doğruyu bileyim,mecburen göz doktoru arkadaşların insafına kaldık.o yüzden iyi bir göz doktoru arayışına girdim zaten.yardımlarınız için teşekkürler,tavsiyelerinizi dikkate alacağım.
Başa dön
drtosahin
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 27.09.2009 - 12:07:55
Mesaj . Mesaj konusu : 

cerkez demiş ki:
arkadasım ben kendım dr fatıh karele amalıat oldum. kendısı en son ankara uni ve bayındır hastanesınde bırlıkte calısyordu. ben 1994 de oldum tarvama sonrası lensı aldı kendısı ve o zmadnır goren her doktor gerckten cok ıyı amlıyat gecırmıssın dıyor. kendısı amerkıkda da egıtım almıs bırısıdır.umarım yardımcı olmusumdur.

Dr. Fatih Karel'i tavsiye ederim. Kendisi Fako cerrahiyi Türkiyeye getiren kişidir.
Başa dön
ysmn640
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 27.09.2009 - 15:44:45
Mesaj . Mesaj konusu : 

tamamdır ,sağol arkadaşım,mutlaka götüreceğim annemi Dr.Fatih beye.YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜRLER..SONUCU SİZLEDE PAYLAŞMAK İSTERM.
Başa dön
Drtus Reklam

Başa dön
dr_muratk103
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 27.09.2009 - 15:48:03
Mesaj . Mesaj konusu : 

Prof.Dr.Faruk ÖZTÜRK de olur.Çook geçmiş olsun...
Başa dön
ysmn640
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 29.09.2009 - 11:12:30
Mesaj . Mesaj konusu : 

ANKARADAMI GÖREV YAPIYO ACABA?
Başa dön
dr_muratk103
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 29.09.2009 - 13:31:03
Mesaj . Mesaj konusu : 

ysmn640 demiş ki:
ANKARADAMI GÖREV YAPIYO ACABA?

Evet Ankara Ulucanlar Gözde çok değerli bir hocadır,çok da tecrübeli.Tavsiye ederim,Ulucanların klinik şefi zaten.
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım