Ana Sayfa
         Kayıt Ol Şifremi Unuttum SMS Onay Şu an 4613 online | Toplam Üye: 83972
FORUMLARDA ARAMA YAP

PORTAL FORUMLAR DOĞRU/YANLIŞ TUS-QUIZ HASTANE REHBERİ İLANLAR SORU - CEVAP DOSYALAR VİDEO
SSS SSS Arama Arama Üye Listesi Üye Listesi Kullanıcı Grupları Kullanıcı Grupları Profil Profil Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Özel mesajlarınızı kontrol etmek için giriş yapın Kayıt Kayıt Giriş Giriş
Geçerli Zaman: 22.10.2014 - 16:49:23 Cevaplanmayan mesajlar
CAPA/CERRAHPASA/MARMARA GENEL CERRAHI
Yeni Başlık GönderCevap Gönder
Önceki başlık Sonraki başlık
Yazar Mesaj
nikokranjcar
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.10.2012 - 14:27:14
Mesaj . Mesaj konusu : Re: CAPA/CERRAHPASA/MARMARA GENEL CERRAHI
Mesaj Numarasi : NTQuMjExLjY4LjEzMg== | MTQxMzk4NTc2Mw==
Yoneticiye Bildir ! Alıntıyla Cevap Ver

Bu basligi sosyal medyada paylas...

1- vaka yapma durumu
2- alt-ust iliskisi
3- maas/doner/nöbet
4- cerrahi egitim/teorik egtim

bu cerrahi kliniklerinin son durumları hakkında bilgisi olanların katkılarını bekliyorum.
ayrıca istanbulda üniversite hastanesi dışında yazılabilecek genel ceerahilerden hangilerini önerirsiniz....
Kullanıcı profilini görÖzel mesaj gönder
Başa dön
electro
Comez Asistan Dr.

Comez Asistan Dr.

TarihTarih: 09.10.2012 - 14:34:06

cerrahpaşa da olağaüstü hocalar varDI. çoğu gittiler ve durum belli değil. asistanlık eğitimi bence kötü. diğer cerrahilere rahatlığı biraz iyi. alt üst mevzusu çok kötü. artık hoca çocukları doldu cerrahiye. bi iki tane üst kıdem düzgün asistan var. biri zaten tezini verdi mezun oldu.

fiziki şartlar kötü. yine alanında çok iyi bazı hocalar duruyor. onları yakalamak lazım. bi gidin görün derim ben kesinlikle. rahat adamsanız yaparsınız.
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
nikris
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 09.10.2012 - 15:00:27

çapa mezunuyum,çapa genel cerrahiyi önermem,fizik şartları kötü,kıdem ağır,hasta profili kötü ve eğitimi yetersiz(çoğu hoca ayrıldı)
Başa dön
nikokranjcar
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.10.2012 - 18:34:21

marmara genel cerrahi nöbet maaş vaka sayısı nasıl arkadaslar birde ingilizce yeterliliği hakkında bilgisi oaln varmı?teşekkürler
Başa dön
nikokranjcar
Intern Dr.

Intern Dr.

TarihTarih: 09.10.2012 - 20:45:48

kimse yokmu:(
Başa dön
Hell_Spawn
Comez Tip Ogrencisi

Comez Tip Ogrencisi

TarihTarih: 08.05.2013 - 21:49:35

güncel
Başa dön
dream_s
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 08.05.2013 - 22:30:32

bende çapa mezunu olarak önermiyorum, döner vs bilgim yok ama aşırı yıpratıcı bi yer, bence tabii
Başa dön
Drtus Reklam

TarihTarih: 13.10.2009
. Mesaj konusu : DrTUS Reklam

Başa dön
dream_s
PROFESOR

PROFESOR

TarihTarih: 08.05.2013 - 22:31:04

bende çapa mezunu olarak önermiyorum, döner vs bilgim yok ama aşırı yıpratıcı bi yer, bence tabii
Başa dön
kalkgitkumdaoyna
Kidemli Asistan Dr.

Kidemli Asistan Dr.

TarihTarih: 08.05.2013 - 23:58:04

electro demiş ki:
cerrahpaşa da olağaüstü hocalar varDI. çoğu gittiler ve durum belli değil. asistanlık eğitimi bence kötü. diğer cerrahilere rahatlığı biraz iyi. alt üst mevzusu çok kötü. artık hoca çocukları doldu cerrahiye. bi iki tane üst kıdem düzgün asistan var. biri zaten tezini verdi mezun oldu.

fiziki şartlar kötü. yine alanında çok iyi bazı hocalar duruyor. onları yakalamak lazım. bi gidin görün derim ben kesinlikle. rahat adamsanız yaparsınız.

Bir defa bu electro'nun dedikleri günümüzü çok yansıtmıyor diyebilirim.Cerrahpaşadaki hocaların büyük bir çoğunluğu hala aktif olarak çalışıp ameliyat yapıyor.Örnek vermek gerekirse gürkan A'da Kenan ulualp,Adem Karataş,Sinan Çarkman,Gürkan B'de Bilgi Baca,İhsan Taşçı, Gürkan C'de Fadıl Ayan,Sabri Ergüney, Gorbon A'da Mustafa Taşkın,Kaan Zengin,Berat Apaydın, Gorbon C'de Ahat Andıcan,Asiye Perek,Osman Baran Tortum,Serdar Yüceyar,Süphan Ertürk,Endokrin'de Yusuf Bükey,Recep Özgültekin,Murat Özcan, Memede de ismini şimdi hatırlayamadığım 3 tane hoca aktif olarak çalışıyor,ameliyat yapıyor.Bunlar sadece prof.lar,doç.lardan bahsetmiyorum.Sayısız uzman da var.Asistanların hoca çocuklarıyla dolu olması gibi bir durum ve bunu diğer asistanlara kötü yansıması gibi birşey kesinlikle söz konusu değildir.Bir tane kadın doğum hocasının oğlu oradadır,orta kıdemdir,bir de meme cerrahının oğlu oradadır.Bir de onkolojiden bir hocanın kızı oradadır.Bunların üçü de hiçbir şekilde hoca çocuğu olduğunu kullanan,artistlik yapan kişiler de değildir.Çok efendi,işini doğru düzgün yapan,çalışkan,asistan gibi asistanlardır.Electronun yazdıkları bu bağlamda açıklıkla ifade ediyorum kesinlikle doğru değil.Ast-üst ilişkisinin kötü olması electro tarafından yazılan bir diğer yanlış bir bilgidir.Asistanlar arası ilişki iyidir,arkadaş ortamı vardır,eğlencelidir,ciddiyet de vardır,herkes sıra yapması işe geldiği zaman ciddi tavrını takınır ve işini yapar.Ben sürekli Tus çalışmak isteyen ve hastaneye gitmeden internlüğünü bitirme hayaliyle yanıp tutuşan bir intern olarak genel cerrahi stajında sabah 8 akşam 5 servislerde çalıştım,canavar gibi de nöbet tuttuk bütün arkadaşlar,en ufak bir kaytarma olmadan.Onca ameliyata girdim,neredeyse bütün hocaların ameliyatlarını bir şekilde gördüm,en ufak bir küfür,hakaret,sövme gibi bir olaya ne şahit oldum,ne de başkasından böyle bir şikayet duydum.Öncelikle doğruları söylemek lazım.Sakın yanlış anlaşılmasın genel cerrahiyi düşündüğüm falan da yok,ortopedi düşünüyorum,bunu forumun diğer konularından da görebilirsiniz.Eğitim konusu hakkında şunu söyleyebilirim,oraya asistan olarak gittiğinizde tek tek bütün hocalar hoşgeldin canım ciğerim,gel sana ellerimle dolma yaptım,yürü sen bi yandan ameliyat yap,bir yandan da dolmaları yersin gibi bir tutum göstermez,zaten böyle hayallerle genel cerrahiye gelmek isteyen bir kişinin de pek olduğunu düşünmüyorum.Ameliyatlara elbette inersin,ancak direkt eah'lardaki ameliyat sayısını burada yakalayacağını düşünme.Efendi gibi durursan,kaytarmaz,adam gibi işini yaparsan,çalışkansan kimse sana kızmaz,bağırmaz,öyle sado-mazo anlayışı ben orada bulunduğum 2 ay boyunca her hangi bir asistana karşı yapılmış olarak görmedim.Daha detaylı bilgi isteyen varsa da özelden mesaj atsın,bilgilendiririm.
Başa dön
Mesajları göster:    
Önceki başlık Önceki başlık
Yeni Başlık GönderCevap Gönder

Geçiş Yap:   

Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

İletişim | Yasal Uyarı
DrTus.com © 2004 DrTus.com :: ilk ve tek tus portalı:: İletişim: info@drtus.com Bu site Uzm.Dr.Rıza Eröksüz tarafından kurulmuştur
Bu sitedeki dökümanlar ve yazılar, yazarlarına aittir. Sitedeki bilgiler izin alınmadan yayınlanamaz. Web Tasarım